Ухвала
від 24.03.2021 по справі 766/3894/21
ХЕРСОНСЬКИЙ МІСЬКИЙ СУД ХЕРСОНСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа №766/3894/21

н/п 1-кс/766/2932/21

УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

24.03.2021 року слідчий суддя Херсонського міського суду Херсонської області ОСОБА_1 , за участю секретаря ОСОБА_2 , прокурора ОСОБА_3 , захисників ОСОБА_4 , ОСОБА_5 , підозрюваного ОСОБА_6 , розглянув внесене за кримінальним провадженням №12019230240000425 від 26.03.2019 року за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч. 5 ст. 191, ч. 2 ст. 366, ч. 4 ст. 191 КК України, клопотання прокурора відділу прокуратури Херсонської області ОСОБА_3 про продовження строку запобіжного заходу у вигляді особистого зобов`язання та продовженнястроку діїпокладених обов`язків,передбачених ч.5ст.194КПК України щодо підозрюваного ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_1 ,

ВСТАНОВИВ:

Прокурор відділу прокуратури Херсонської області ОСОБА_3 , звернувся до слідчого судді з клопотанням про продовження строку запобіжного заходу у вигляді особистого зобов`язання та продовження строку дії покладених обов`язків, передбачених ч. 5 ст. 194 КПК України, які були покладені на підозрюваного 05.02.2021 року, а саме:

- прибувати за кожною вимогою до слідчого, прокурора та суду на визначений ними час;

- не відлучатися із м. Херсона, де він зареєстрований та проживає, без дозволу слідчого, прокурора або суду;

- повідомляти слідчого, прокурора чи суд про зміну свого місця проживання щодо підозрюваного ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , на строк два місяці.

Мотивуючи клопотання, прокурор вказує, що відділом розслідування особливо тяжких злочинів слідчого управління Головного управління Національної поліції в Херсонській області здійснюється досудове розслідування в кримінальному провадженні № №12019230240000425 від 26.03.2019 за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч. 5 ст. 191, ч. 2 ст. 366, ч. 4 ст. 191, за фактом незаконного привласнення бюджетних коштів, шляхом зловживання службовими особами своїм службовим становищем, під час виконання робіт з реконструкції трибун на стадіоні «Старт» за адресою: АДРЕСА_1 , а також складання та видача службовою особою завідомо неправдивих офіційних документів, що спричинило тяжкі наслідки.

Прокурор вказує, що 17.11.2020 року у кримінальному провадженні №12019230240000425 директору ТОВ «Будівельний індустріал» ОСОБА_7 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , складено повідомлення про підозру у вчиненні злочинів передбачених ч. 5 ст. 191, ч. 2 ст. 366 КК України, яку направлено поштою за місцем його проживання та реєстрації до м. Києва.

Відповідно до повідомленої підозри від 17.11.2020, ОСОБА_7 підозрюється у тому, що він будучи директором ТОВ «Будівельний індустріал» склав та підписав у невстановлений досудовим розслідування час 6 актів приймання-виконання робіт та 3 довідки про вартість робіт до яких вніс неправдиві відомості щодо обсягів та вартості робіт, у результаті заволодів коштами Олешківської міської ради в сумі 822834 грн., що підтверджується висновками будівельно-технічної експертизи № 18-БТ від 23.06.2020 та економічної експертизи №69-ЕК від 08.09.2020.

11.01.2021 постановою в.о. керівника Новокаховської місцевої прокуратури строк досудового розслідування продовжено до 3 місяців, тобто до 16.02.2021.

12.02.2021 ухвалою слідчого судді Новокаховського міського суду Херсонської області продовжено строк досудового розслідування до 5 місяців тобто до 16.04.2021.

Окрім цього, 29.01.2021 прокурором Новокаховської місцевої прокуратури ОСОБА_8 винесено постанову про виділення в окреме провадження матеріалів досудового розслідування, та за результатами розпочато досудове розслідування у кримінальному провадженні № 12021231070000016 за ч. 4 ст. 191 КК України.

Прокурор зазначає, що 29.01.2021 року у кримінальному провадженні №12021231070000016 у порядку, передбаченому КПК України, фізичній особі-підприємцю, інженеру з технічного нагляду ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , повідомлено про підозру у вчиненні злочину, передбаченому ч. 4 ст. 191 КК України.

Так, ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , будучи фізичною особою-підприємцем (код НОМЕР_1 ), зареєстрованим за адресою: АДРЕСА_2 , являючись сертифікованим інженером технічного нагляду з 14.09.2015 на підставі Кваліфікаційного сертифікату відповідального виконавця окремих видів робіт (послуг), пов`язаних зі створенням об`єктів архітектури серії АТ №004475, виданого атестаційною архітектурно-будівельною комісією Всеукраїнської громадської організації «Гільдія інженерів технічного нагляду за будівництвом об`єктів архітектури», відповідно до договору № 10/1-1 (далі договір № 10/1-1) від 19.10.2018, укладеного між ним (виконавець) та виконавчим комітетом Олешківської міської ради (замовником), надавав послуги, щодо здійснення технічного нагляду та виконання функцій замовника під час виконання робіт з реконструкції трибун стадіону «Старт» у м. Олешки Херсонської області, які проводилися відповідно до договору про закупівлю № 291 від 01.10.2018, укладеному між виконавчим комітетом Олешківської міської ради та ТОВ «Будівельний індустріал» (далі договір № 291), та згідно п. 2.1 цього договору був зобов`язаний:

- не допускати проведення та прийомку виконаних будівельно-монтажних робіт з порушенням вимог погодженого та затвердженого проекту, будівельних норм, правил, стандартів і технічних умов, використання недоброякісних будівельних матеріалів, конструкцій, виробів, терміново повідомити Замовнику, та відповідним дозвільним органам про роботи виконані з порушеннями;

- оперативно вирішувати питання, щодо заміни матеріалів, виробів, конструкцій (без зниження якості будівельних робіт);

- здійснювати технічне приймання закінчених будівельно-монтажних робіт і об`єктів, візувати акти виконаних робіт від виконавця робіт (госпспосіб), підрядників та субпідрядників;

- брати участь у роботі приймальної комісії та підписувати акти виконаних робіт по об`єкту;

- терміново повідомити Замовника про виникнення обставин, що перешкоджають належному виконанню своїх зобов`язань, згідно з цим Договором, якщо такі виникли.

Крім того, відповідно до п. 5 постанови Кабінету Міністрів України від 11.07.2007 № 903 «Про авторський та технічний нагляд під час будівництва об`єкта архітектури», будучи наділеним повноваженнями щодо:

1) проведення перевірок

- наявності документів, які підтверджують якісні характеристики конструкцій, виробів, матеріалів та обладнання, що використовуються під час будівництва об`єкта, технічного паспорта, сертифіката, документів, що відображають результати лабораторних випробувань тощо;

- відповідності виконаних будівельно-монтажних робіт, конструкцій, виробів, матеріалів та обладнання проектним рішенням, вимогам державних стандартів, будівельних норм і правил, технічних умов та інших нормативних документів;

- відповідності обсягів та якості виконаних будівельно-монтажних робіт проектно-кошторисній документації;

- виконання підрядником вказівок і приписів, виданих за результатами технічного нагляду, державного архітектурно-будівельного контролю та державного нагляду;

2) ведення обліку обсягів прийнятих і оплачених будівельно-монтажних робіт, а також будівельно-монтажних робіт, виконаних з недоліками;

3) проведення разом з підрядником огляду та оцінки результатів виконаних робіт, у тому числі прихованих, і конструктивних елементів;

4) повідомлення підряднику про невідповідність виробів, матеріалів та обладнання вимогам нормативних документів;

5) оформлення актів робіт, виконаних з недоліками;

6) участі у проведенні перевірки:

- робочою комісією якості окремих конструкцій і вузлів, будівельно-монтажних робіт усіх видів, відповідності змонтованого спецобладнання, устаткування і механізмів технічним умовам;

- органами державного нагляду та архітектурно-будівельного контролю;

та відповідно до п.6 вищевказаної постанови, наділений правом вимагати від підрядника:

1) виконання робіт відповідно до проектно-кошторисної та іншої технічної документації, дотримання вимог нормативних документів щодо порядку виконання і прийняття робіт;

2) зупинення робіт у разі застосування ним матеріалів, деталей, конструкцій та виробів, які не відповідають вимогам нормативних документів;

3) проведення лабораторних випробувань матеріалів і конструкцій щодо їх відповідності сертифікатам якості, а обладнання - технічним (технологічним) паспортам та своєчасного повідомлення їм про такі випробування;

4) усунення відхилень від проектних рішень, недоліків (дефектів) та недоробок і повторного пред`явлення робіт для здійснення технічного нагляду;

5) зупинення виконання:

- робіт до оформлення актів огляду прихованих робіт;

- будівельно-монтажних робіт у разі виявлення понаднормативної деформації об`єкта або загрози обвалу конструкцій та вжиття невідкладних заходів для запобігання виникненню аварії.

Тобто з моменту укладення та підписання договору № 10/1-1 ОСОБА_6 був фактично наділений виконавчим комітетом Олешківської міської ради спеціальними повноваженнями щодо виконання адміністративно-господарських функцій при здійсненні технічного нагляду під час реконструкції трибун на стадіоні «Старт» за адресою: Херсонська область, м. Олешки, вул. Софіївська, 78, передбачених у вказаному договорі та постанові Кабінету Міністрів України від 11.07.2007 № 903 «Про авторський та технічний нагляд під час будівництва об`єкта архітектури», тобто являвся, відповідно до ст. 18 КК України, службовою особою.

Таким чином, являючись службовою особою, що за спеціальним повноваженням договором, виконувала адміністративно-господарські функції, в період часу з жовтня 2018 року по лютий 2019 року, ОСОБА_6 , перебуваючи на території м. Олешки Херсонської області, діючи за попередньою змовою з невстановленими слідством особами та в їх інтересах, зловживаючи своїм службовим становищем, разом із вказаними особами заволодів грошовими коштами державного бюджету України, призначеними для оплати робіт з реконструкції трибун стадіону «Старт» за адресою: Херсонська область, м. Олешки, вул. Софіївська, 78, які проводилися відповідно до договору № 291, що призвело до завдання тяжких наслідків державним інтересам у виді матеріальної шкоди, за наступних обставин.

Так, 01.10.2018 року між виконавчим комітетом Олешківської міської ради Херсонської області (замовник), в особі міського голови ОСОБА_9 , та ТОВ «Будівельний індустріал» (підрядник), в особі директора ОСОБА_7 , укладено договір про закупівлю №291, предметом якого є виконання підрядником робіт з реконструкції трибун на стадіоні «Старт» за адресою: Херсонська область, м. Олешки, вул. Софіївська, 78.

Згідно умов договору № 291 та додаткової угоди № 1 від 01.10.2018 вартість виконання робіт була визначена твердою в сумі 7966097,00 грн. на весь період виконання робіт та могла бути уточнена за домовленістю сторін шляхом підписання додаткової угоди до даного договору і тільки у випадках, передбачених Законом України «Про публічні закупівлі».

Одночасно, в період з 01.10.2018 по грудень 2018 року, невстановлена слідством особа, діючи за попередньою змовою з ОСОБА_6 , з метою заволодіння бюджетними коштами, що призначалися для фінансування робіт з реконструкції трибун на стадіоні «Старт», згідно договору № 291, від імені ТОВ «Будівельний індустріал» склала завідомо неправдиві офіційні документи, які скріпила підписом від імені директора вказаного товариства ОСОБА_7 та печаткою цього підприємства, посвідчивши тим самим факти, що мають юридичне значення, і надавши їм статусу офіційних:

акт № 1 приймання виконаних будівельних робіт за жовтень 2018 року (форми КБ-2в) від 18.10.2018 на суму 1522559,12 грн., та довідку про вартість виконаних будівельних робіт та витрати (форми КБ-3) за жовтень 2018 року від 18.10.2018 на суму 1522559,12 грн., відповідного до яких ТОВ «Будівельний індустріал» на виконання умов вищевказаного договору, нібито виконало роботи на зазначену суму;

акт № 2 приймання виконаних будівельних робіт за листопад 2018 року (форми КБ-2в) від 09.11.2018 на суму 218473,72 грн. та довідка про вартість виконаних будівельних робіт та витрати (форми КБ-3) за листопад 2018 року від 07.11.2018 на суму 218473,72 грн. до вказаного акту, відповідного до яких ТОВ «Будівельний індустріал» на виконання умов вищевказаного договору нібито виконало роботи на зазначену суму;

акт № 3 приймання виконаних будівельних робіт за листопад - 2 2018 року (форми КБ-2в) від 12.11.2018 на суму 2871217,43 грн. та довідку про вартість виконаних будівельних робіт та витрати за листопад - 2 2018 року (форми КБ-3) від 12.11.2018 на суму 2871217,43 грн. до вказаного акту, відповідного до яких ТОВ «Будівельний індустріал» на виконання умов вищевказаного договору нібито виконало роботи на зазначену суму.

Всього, у вказаних актах приймання виконаних робіт, невстановленою особою відображено виконання обсягу робіт на суму 5731765,06 грн., достовірно знаючи, що фактично роботи виконано частково, і станом на 11.01.2019 не було виконано роботи, що відображено у вищевказані акти приймання виконаних будівельних робіт форми КБ-2в, на суму 1286251,02 грн.

В свою чергу, ОСОБА_6 , реалізуючи спільний умисел на заволодіння бюджетними коштами, діючи в інтересах третіх невстановлених слідством осіб, зловживаючи своїм службовим становищем, використовуючи надані йому відповідно до договору та законодавства повноваження всупереч інтересам замовника його послуг виконавчого комітету Олекшівської міської ради, достовірно знаючи, що акт № 1 приймання виконаних будівельних робіт за жовтень 2018 року (форми КБ-2в) від 18.10.2018 на суму 1522559,12 грн., та довідка про вартість виконаних будівельних робіт та витрати (форми КБ-3) за жовтень 2018 року від 18.10.2018 на суму 1522559,12 грн. до вказаного акту; акт № 2 приймання виконаних будівельних робіт за листопад 2018 року (форми КБ-2в) від 09.11.2018 на суму 218473,72 грн. та довідка про вартість виконаних будівельних робіт та витрати (форми КБ-3) за листопад 2018 року від 07.11.2018 на суму 218473,72 грн. до вказаного акту; акт № 3 приймання виконаних будівельних робіт за листопад - 2 2018 року (форми КБ-2в) від 12.11.2018 на суму 2871217,43 грн. та довідка про вартість виконаних будівельних робіт та витрати за листопад - 2 2018 року (форми КБ-3) від 12.11.2018 на суму 2871217,43 грн. до вказаного акту, містять недостовірні відомості щодо обсягу виконаних робіт, тобто вказані у актах роботи, виконанні не в повному обсязі, як представник замовника, відповідальний за технічний нагляд, підписав вказані акти та довідки і поставив відтиск своєї печатки, чим засвідчив нібито відповідність викладеним у них даним щодо обсягу виконаних робіт по об`єкту «Реконструкція трибун на стадіоні «Старт» за адресою: Херсонська область, м. Олешки, вул. Софіївська, 78», фактичним та проектно-кошторисній документації, що не відповідало дійсності.

Надалі, вказані акти приймання виконаних будівельних робіт, довідки про вартість виконаних будівельних робіт та витрати, були підписані службовими особами Олешківської міської ради як представниками Замовника, та стали підставою для перерахування з розрахункового рахунку виконавчого комітету Олешківської міської ради № НОМЕР_2 , відкритому в Головному управлінні державної казначейської служби України в Херсонській області, на розрахунковий рахунок ТОВ «Будівельний індустріал» № НОМЕР_3 , відкритий у ПАТ КБ «Земельний Капітал», грошових коштів державного бюджету, згідно платіжного доручення № 48 від 18.10.2018 в сумі 1522559,12 грн., № 50 від 08.11.2018 в сумі 1290629,18 грн., № 52 від 16.11.2018 в сумі 1437650 грн., а всього в сумі 4250838,30 грн., а також стали підставою для списання частини кредиторської заборгованості ТОВ «Будівельний індустріал» перед виконавчим комітетом Олешківської міської ради, яка виникла внаслідок отримання ТОВ «Будівельний індустріал», відповідно до п. 2.9 договору № 291, грошових коштів в якості авансового платежу, в сумі 2254000 грн., що були перераховані виконавчим комітетом Олешківської міської ради 03.10.2018 з рахунку № НОМЕР_4 , відкритому в Головному управлінні державної казначейської служби України в Херсонській області, на розрахунковий рахунок ТОВ «Будівельний індустріал» № НОМЕР_3 , відкритий у ПАТ КБ «Земельний Капітал», відповідно до платіжних доручень № 1 від 03.10.2018 на суму 1450000 грн. та платіжного доручення № 47 від 03.10.2018 на суму 804000 грн., які підрядник зобов`язаний був використати на придбання і постачання необхідних для виконання робіт, матеріалів, конструкцій, виробів та надати замовнику протягом одного місяця письмову інформацію про кількість, ціну, місця знаходження придбаних матеріалів та обладнання, ресурсів.

Продовжуючи реалізовувати спільний умисел, спрямований на заволодіння бюджетними коштами, з метою приховування факту їх безпідставного перерахування виконавчим комітетом Олешківської міської ради на рахунки ТОВ «Будівельний індустріал», на підставі вищевказаних завідомо неправдивих офіційних документів - актів приймання виконаних робіт, довідок про вартість виконаних будівельних робіт та витрати, що містили неправдиві відомості щодо обсягу виконаних робіт, а також з метою приховування факту складання цих завідомо неправдивих офіційних документів, у лютому 2019 року невстановлена слідством особа, яка діяла в інтересах та від імені ТОВ «Будівельний індустріал», у невстановленому місці та у невстановлений час, склала наступні офіційні документи, скріпивши їх підписами від імені директора вказаного підприємства та печаткою підприємства, посвідчивши тим самим факти, що мають юридичне значення:

акт № 10 приймання виконаних будівельних робіт за лютий 2019 року (форми КБ-2в) на суму -1522599,12 грн., згідно якого була відкоригована (зменшена) вартість та обсяги робіт, відображена у акті № 1 приймання виконаних будівельних робіт за листопад 2018 року від 07.11.2018 (форми КБ-2в) на суму 1522599,12 грн.;

акт № 11 приймання виконаних будівельних робіт за лютий 2019 року (форми КБ-2в) на суму -218473,72 грн., згідно якого відкоригувала (зменшила) вартість та обсяги робіт, відображена у акті № 2 приймання виконаних будівельних робіт за листопад 2018 року від 07.11.2018 (форми КБ-2в) на суму 218473,72 грн.;

акт №12 приймання виконаних будівельних робіт за лютий 2019 року (форми КБ-2в) на суму -2871217,43 грн., згідно якого частково відкоригувала (зменшила) вартість та обсяги робіт, відображена у акті № 3 приймання виконаних будівельних робіт за листопад-2 2018 року (форми КБ-2в) від 12.11.2018 (форми КБ-2в) на суму 2871217,43 грн.,

якими була відкоригована (зменшена) вартість та обсяги виконаних робіт, відображена у актах приймання виконаних будівельних робіт за жовтень та листопад 2018 року та якими було повністю анульовані виконані роботи, зазначенні в акті № 1 приймання виконаних будівельних робіт за жовтень 2018 року (форми КБ-2в) від 18.10.2018 на суму 1522559,12 грн., акті № 2 приймання виконаних будівельних робіт за листопад 2018 року (форми КБ-2в) від 09.11.2018 на суму 218473,72 грн., акті № 3 приймання виконаних будівельних робіт за листопад - 2 2018 року (форми КБ-2в) від 12.11.2018 на суму 2871217,43 грн., внаслідок чого вказані акти приймання виконаних робіт та довідки до них було фактично скасовано.

В свою чергу, ОСОБА_6 , як представник замовника, відповідальний за технічний нагляд, діючи з єдиним умислом з невстановленими слідством особами та в їх інтересах, з метою заволодіння бюджетними коштами, підписав вказані акти і поставив відтиск своєї печатки, посвідчивши достовірність відображених у вказаних актах корегування відомостей.

В подальшому у лютому 2019 року, невстановлена особа, продовжуючи реалізовувати спільний умисел, спрямований на заволодіння бюджетними коштами, діючи від імені ТОВ «Будівельний індустріал», з метою незаконного заволодіння грошовими коштами, перерахованими вказаному товариству з розрахункового рахунку виконавчого комітету Олешківської міської ради, у невстановленому місці та у невстановлений час, склала завідомо неправдиві офіційні документи акт б/н приймання виконаних будівельних робіт за лютий 2019 року (форми КБ-2в) без дати на суму 437250 грн. по об`єкту «Реконструкція трибун на стадіоні «Старт» за адресою: Херсонська область, м. Олешки, вул. Софіївська, 78», які проводилися згідно договору про закупівлю № 291, та довідку про вартість виконаних будівельних робіт та витрати за лютий 2019 року (форми КБ-3) на суму 437250 грн., скріпивши їх підписом від імені директора підприємства та печаткою підприємства, посвідчивши тим самим факти, що мають юридичне значення, і надавши зазначеним документам статусу офіційних, до яких внесла недостовірні відомості про вартість виконаних робіт на вказаному об`єкті, зазначивши, що

- вартість установлення сидінь пластикових на трибуні № 1 (Західна) складає 4271,31 грн. за 100 штук, що не відповідало встановленій відповідно до кошторисної документації твердій договірній ціні, якою вартість цих робіт визначена в сумі 3734,57 грн. за 100 штук, завищивши вартість вказаних робіт на загальну суму 4732,5 грн.

- вартість копання ям для стояків і стовпів вручну без кріплень, без укосів, глибиною до 0,7 м., группа грунтів 2 при облаштуванні огорожі ОГ-2 трибуни № 1, складає 17310,22 грн. за 100 м.куб., що не відповідало встановленій відповідно до кошторисної документації твердій договірній ціні, якою вартість цих робіт визначена в сумі 15135,61 грн. за 100 м.куб., завищивши вартість вказаних робіт на загальну суму 64,93 грн.;

- вартість засипки вручну траншей, пазух котлованів і ям, группа грунтів 1 при облаштуванні огорожі ОГ-2 трибуни № 1 складає 5267,71 грн. за 100 м.куб., що не відповідало встановленій відповідно до кошторисної документації твердій договірній ціні, якою вартість цих робіт визначена в сумі 4605,73 грн., завищивши вартість вказаних робіт на загальну суму 1,79 грн.;

- вартість установлення металевої огорожі без поручня при облаштуванні огорожі ОГ-2 трибуни № 1 складає 3617,30 грн. за 100 м, що не відповідало встановленій відповідно до кошторисної документації твердій договірній ціні, якою вартість цих робіт визначена в сумі 2509,29 грн., завищивши вартість вказаних робіт на загальну суму 1110,22 грн.;

- вартість огорожі при облаштуванні огорожі ОГ-2 трибуни № 1 складає 61327,92 грн. за тонну, що не відповідало встановленій відповідно до кошторисної документації твердій договірній ціні, якою вартість цих робіт визначена в сумі 61320,30 грн., завищивши вартість вказаних робіт на загальну суму 12 грн.;

- вартість копання ям для стояків і стовпів вручну без кріплень, без укосів, глибиною до 0,7 м., группа грунтів 2 при облаштуванні огорожі ОГ-2 трибуни №2 (північно-східна) складає 17310,22 грн. за 100 м.куб., що не відповідало встановленій відповідно до кошторисної документації твердій договірній ціні, якою вартість цих робіт визначена в сумі 15135,61 грн., завищивши вартість вказаних робіт на загальну суму 54,61 грн.;

- вартість засипки вручну траншей, пазух котлованів і ям, група грунтів 1 при облаштуванні огорожі ОГ-2трибуни №2 (північно-східна), складає 5267,71 грн. за 100 м.куб., що не відповідало встановленій відповідно до кошторисної документації твердій договірній ціні, якою вартість цих робіт визначена в сумі 4605,73 грн., завищивши вартість вказаних робіт на загальну суму 2,65 грн.;

- вартість установлення металевої огорожі без поручня при облаштуванні огорожі ОГ-2трибуни №2 (північно-східна) складає 3617,30 грн. за 100 м, що не відповідало встановленій відповідно до кошторисної документації твердій договірній ціні, якою вартість цих робіт визначена в сумі 2509,29 грн., завищивши вартість вказаних робіт на загальну суму 797,77 грн.;

- вартість огорожі при облаштуванні огорожі ОГ-2 трибуни №2 (північно-східна) складає 61327,92 грн. за тонну, що не відповідало встановленій відповідно до кошторисної документації твердій договірній ціні, якою вартість цих робіт визначена в сумі 61320,30 грн., завищивши вартість вказаних робіт на загальну суму 8,67 грн.;

- вартість копання ям для стояків і стовпів вручну без кріплень, без укосів, глибиною до 0,7 м., група ґрунтів 2 при облаштуванні огорожі ОГ-2 трибуни №3 (південно-східна) складає 17310,22 грн. за 100 м.куб., що не відповідало встановленій відповідно до кошторисної документації твердій договірній ціні, якою вартість цих робіт визначена в сумі 15135,61 грн., завищивши вартість вказаних робіт на загальну суму 54,61 грн.;

- вартість засипка вручну траншей, пазух котлованів і ям, група ґрунтів 1 при облаштуванні огорожі ОГ-2 трибуни №3 (південно-східна) складає 5267,11 грн. за 100 м.куб., що не відповідало встановленій відповідно до кошторисної документації твердій договірній ціні, якою вартість цих робіт визначена в сумі 4605,73 грн., завищивши вартість вказаних робіт на загальну суму 3,58 грн.;

- вартість установлення металевої огорожі без поручня при облаштуванні огорожі ОГ-2 трибуни №3 (південно-східна) складає 3617,30 грн. за 100 м, що не відповідало встановленій відповідно до кошторисної документації твердій договірній ціні, якою вартість цих робіт визначена в сумі 2509,29 грн., завищивши вартість вказаних робіт на загальну суму 731,29 грн.;

- вартість огорожі при облаштуванні огорожі ОГ-2 трибуни №3 (південно-східна) складає 61327,92 грн. за тонну, що не відповідало встановленій відповідно до кошторисної документації твердій договірній ціні, якою вартість цих робіт визначена в сумі 61320,30 грн., завищивши вартість вказаних робіт на загальну суму 7,97 грн.;

- вартість ґрунтування металевих поверхонь за один раз грунтовкою ГФ-021-огорож трибун при облаштуванні огорожі ОГ-2 трибуни №3 (південно-східна) складає 832,93 грн. за 100 м.кв., що не відповідало встановленій відповідно до кошторисної документації твердій договірній ціні, якою вартість цих робіт визначена в сумі 591,50 грн., завищивши вартість вказаних робіт на загальну суму 313,86 грн.;

- вартість фарбування металевих поґрунтованих поверхонь емаллю ХВ-110 у 2 шара-огорож всіх трибун при облаштуванні огорожі ОГ-2 трибуни №3 (південно-східна) складає 2320,11 грн. за 100 м.кв., що не відповідало встановленій відповідно до кошторисної документації твердій договірній ціні, якою вартість цих робіт визначена в сумі 2058,49 грн., завищивши вартість вказаних робіт на загальну суму 340,10 грн.;

- вартість установлення сидінь пластикових при облаштуванні трибуни № 1 (західної) складає 4271,31 грн. за 100 шт., що не відповідало встановленій відповідно до кошторисної документації твердій договірній ціні, якою вартість цих робіт визначена в сумі 3734,75 грн., завищивши вартість вказаних робіт на загальну суму 659,97 грн.

Загалом по вказаному акту приймання виконаних будівельних робіт їх вартість була завищена відносно вартості твердої договірної ціни, передбаченої проектно-кошторисною документацією, на загальну суму 10675,82 грн., що суперечить вимогам п. 24 постанови Кабінету Міністрів України № 668 від 01.08.2005 «Про затвердження загальних умов укладання та виконання договорів підряду в капітальному будівництві», відповідно до якого тверда договірна ціна може коригуватися тільки за взаємною згодою сторін; у разі підвищення підрядником твердої договірної ціни, не передбаченого договором підряду, всі пов`язані з цим витрати, якщо інше не встановлено законом, несе підрядник, та, що суперечить п.2.3 договору № 291 від 01.10.2018, відповідно до якого, уточнення твердої договірної ціни буде здійснюватися за домовленістю Сторін шляхом підписання додаткової угоди до даного Договору і тільки у випадках, передбачених Законом України «Про публічні закупівлі».

В свою чергу, ОСОБА_6 , реалізуючи спільний умисел на заволодіння бюджетними коштами, діючи в інтересах третіх невстановлених слідством осіб, зловживаючи своїм службовим становищем, використовуючи надані йому відповідно до договору та закону повноваження всупереч інтересам замовника його послуг - виконавчого комітету Олешківської міської ради, як представник замовника відповідальний за технічний нагляд, достовірно знаючи, що вартість виконаних робіт у вказаному акті не відповідає вартості проектно-кошторисної документації, підписав акт б/н приймання виконаних будівельних робіт за лютий 2019 року (форми КБ-2в) без дати на суму 437250 грн. та довідку про вартість виконаних будівельних робіт та витрати за лютий 2019 року (форми КБ-3) на суму 437250 грн. та поставив у даному акті відтиск своєї печатки, чим засвідчив нібито відповідність викладеним у них даним щодо вартості виконання робіт по об`єкту «Реконструкція трибун на стадіоні «Старт» за адресою: Херсонська область, м. Олешки, вул. Софіївська, 78», фактичним, достовірно знаючи, що вартість цих робіт завищено на суму 10675,82 грн.

В подальшому у лютому 2019 року, невстановлена особа, продовжуючи реалізовувати спільний умисел, спрямований на заволодіння бюджетними коштами, діючи від імені ТОВ «Будівельний індустріал», з метою незаконного заволодіння грошовими коштами, перерахованими вказаному товариству з розрахункового рахунку виконавчого комітету Олешківської міської ради, у невстановленому місці та у невстановлений час, склала завідомо неправдиві офіційні документи акт б/н приймання виконаних будівельних робіт за лютий 2019 року (форми КБ-2в) без дати на суму 4222359,60 грн. по об`єкту «Реконструкція трибун на стадіоні «Старт» за адресою: Херсонська область, м. Олешки, вул. Софіївська, 78», які проводилися згідно договору № 291, та довідку про вартість виконаних будівельних робіт та витрати за лютий 2019 року (форми КБ-3) на суму 5294586,00 грн., скріпивши їх підписом від імені директора підприємства та печаткою підприємства, посвідчивши тим самим факти, що мають юридичне значення, і надавши зазначеним документам статусу офіційних, до яких внесла недостовірні відомості про вартість виконаних робіт на вказаному об`єкті, зазначивши, що

- вартість розбирання бетонних існуючих трибун на трибуні № 1 (Західна) складає 2968,19 грн. за 1 м.куб., що не відповідало встановленій відповідно до кошторисної документації твердій договірній ціні, якою вартість цих робіт визначена в сумі 1645,11 грн., завищивши вартість вказаних робіт на загальну суму 3638,47 грн.

- вартість улаштування залізобетонних фундаментів загального призначення під колони об`ємом до 3 кубічних метрів Ф-1 на трибуні № 1 (Західна) складає 291285,78 грн. за 100 м.куб., що не відповідало встановленій відповідно до кошторисної документації твердій договірній ціні, якою вартість цих робіт визначена в сумі 260860,28 грн., завищивши вартість вказаних робіт на загальну суму 4229,14 грн.;

- вартість гарячекатаної арматурної сталі періодичного профілю, клас А-ІІІ, діаметр 10 мм. на трибуні № 1 (Західна) складає 21563,17 грн. за тонну, що не відповідало встановленій відповідно до кошторисної документації твердій договірній ціні, якою вартість цих робіт визначена в сумі 16803,79 грн., завищивши вартість вказаних робіт на загальну суму 6341,4грн.;

- вартість надбавки до цін заготовок за складання та зварювання каркасів та сіток плоских діаметром 10 мм. на трибуні № 1 (Західна) складає 7768 грн. за тонну, що не відповідало встановленій відповідно до кошторисної документації твердій договірній ціні, якою вказані витрати взагалі не передбачалися, безпідставно відобразивши у акті вартість нібито виконаних робіт на загальну суму 10350 грн.;

- вартість установлення закладних деталей вагою понад 20 кг. на трибуні № 1 (Західна) складає 45239,19 грн. за тонну, що не відповідало встановленій відповідно до кошторисної документації твердій договірній ціні, якою вартість цих робіт визначена в сумі 37578,62 грн., завищивши вартість вказаних робіт на загальну суму 12013 грн.

- вартість розбирання бетонних існуючих трибун на трибуні № 2 (північно-східна) складає 2968,19 грн. за 1 м.куб., що не відповідало встановленій відповідно до кошторисної документації твердій договірній ціні, якою вартість цих робіт визначена в сумі 1645,11 грн., завищивши вартість вказаних робіт на загальну суму 3638,47 грн.

- вартість улаштування залізобетонних фундаментів загального призначення під колони об`ємом до 3 кубічних метрів Ф-1 на трибуні № 2 (північно-східна) складає 291285,78 грн. за 100 м.куб., що не відповідало встановленій відповідно до кошторисної документації твердій договірній ціні, якою вартість цих робіт визначена в сумі 260860,28 грн., завищивши вартість вказаних робіт на загальну суму 4898,51 грн.;

- вартість гарячекатаної арматурної сталі періодичного профілю, клас А-ІІІ, діаметр 10 мм. на трибуні № 2 (північно-східна) складає 21563,17 грн. за тонну, що не відповідало встановленій відповідно до кошторисної документації твердій договірній ціні, якою вартість цих робіт визначена в сумі 16803,79 грн., завищивши вартість вказаних робіт на загальну суму 4760,33 грн.;

- вартість труби сталевої профільної для металоконструкцій 40*3 на трибуні № 2 (північно-східна) складає 22507,91 грн. за тонну, що не відповідало встановленій відповідно до кошторисної документації твердій договірній ціні, якою вартість цих робіт визначена в сумі 22500,12 грн., завищивши вартість вказаних робіт на загальну суму 31,29 грн.;

- вартість труби сталевої профільної для металоконструкцій 20*20*2 на трибуні № 2 (північно-східна) складає 23213,16 грн. за тонну, що не відповідало встановленій відповідно до кошторисної документації твердій договірній ціні, якою вартість цих робіт визначена в сумі 23205,37 грн., завищивши вартість вказаних робіт на загальну суму 2,62 грн. та 4972,26грн.;

- вартість електродугового зварювання при монтажі покриттів одноповерхових виробничих будівель на трибуні № 2 (північно-східна) складає 1210,12 грн. за тонну, що не відповідало встановленій відповідно до кошторисної документації твердій договірній ціні, якою вартість цих робіт визначена в сумі 794,14 грн., завищивши вартість вказаних робіт на загальну суму 1237,73 грн.

- вартість виготовлення гратчастих конструкцій (стояки, опори, ферми) вручну на трибуні № 2 (східна) складає 11240, 21 грн. за тонну, що не відповідало встановленій відповідно до кошторисної документації твердій договірній ціні, якою вартість цих робіт визначена в сумі 6946,14 грн., завищивши вартість вказаних робіт на загальну суму 32944,10грн.;

- вартість прокату листового 10*80*250 на трибуні № 2 (східна) складає 22407,16 грн. за тонну, що не відповідало встановленій відповідно до кошторисної документації твердій договірній ціні, якою вартість цих робіт визначена в сумі 17932,79 грн., завищивши вартість вказаних робіт на загальну суму 230,88 грн.;

- вартість труби сталевої профільної для металоконструкцій 40*3 на трибуні № 2 (східна) складає 22507,91 грн. за тонну, що не відповідало встановленій відповідно до кошторисної документації твердій договірній ціні, якою вартість цих робіт визначена в сумі 22500,12 грн., завищивши вартість вказаних робіт на загальну суму 33,41 грн.;

- вартість надбавки до цін заготовок за складання та зварювання каркасів та сіток плоских діаметром 10 мм. трибуні № 2 (східна) складає 7768 грн. за тонну, що не відповідало встановленій відповідно до кошторисної документації твердій договірній ціні, якою вказані витрати взагалі не передбачалися, безпідставно відобразивши у акті вартість нібито виконаних робіт на загальну суму 7769,55 грн.;

- вартість установлення закладних деталей вагою понад 20 кг. на трибуні № 2 (східна) складає 45239,19 грн. за тонну, що не відповідало встановленій відповідно до кошторисної документації твердій договірній ціні, якою вартість цих робіт визначена в сумі 37578,62 грн., завищивши вартість вказаних робіт на загальну суму 10678,38 грн.

- вартість розбирання бетонних існуючих трибун на трибуні № 3 (південно-східна) складає 2968,19 грн. за 1 м.куб., що не відповідало встановленій відповідно до кошторисної документації твердій договірній ціні, якою вартість цих робіт визначена в сумі 1645,11 грн., завищивши вартість вказаних робіт на суму 3638,47 грн.

- вартість улаштування залізобетонних фундаментів загального призначення під колони об`ємом до 3 кубічних метрів Ф-1 на трибуні № 3 (південно-східна) складає 291285,78 грн. за 100 м.куб., що не відповідало встановленій відповідно до кошторисної документації твердій договірній ціні, якою вартість цих робіт визначена в сумі 260860,28 грн., завищивши вартість вказаних робіт на суму 3316,38 грн.;

- вартість гарячекатаної арматурної сталі періодичного профілю, клас А-ІІІ, діаметр 10 мм. на трибуні № 3 (південно-східна) складає 21563,17 грн. за тонну, що не відповідало встановленій відповідно до кошторисної документації твердій договірній ціні, якою вартість цих робіт визначена в сумі 16803,79 грн., завищивши вартість вказаних робіт на суму 3143,57 грн.;

- вартість надбавки до цін заготовок за складання та зварювання каркасів та сіток плоских діаметром 10 мм. складає 7768 грн. за тонну, що не відповідало встановленій відповідно до кошторисної документації твердій договірній ціні, якою вказані витрати взагалі не передбачалися, безпідставно відобразивши у акті вартість нібито виконаних робіт на загальну суму 5130,76 грн.;

- вартість установлення закладних деталей вагою понад 20 кг. на трибуні № 3 (південно-східна) складає 45239,19 грн. за тонну, що не відповідало встановленій відповідно до кошторисної документації твердій договірній ціні, якою вартість цих робіт визначена в сумі 37578,62 грн., завищивши вартість вказаних робіт на суму 11345,30 грн..

- вартість навантаження сміття екскаваторами на автомобілі самоскиди, місткість ковша екскаватора 0,25 кубічних метри на трибуні № 3 (південно-східна) складає 6152,01 грн. за 100 тонн, що не відповідало встановленій відповідно до кошторисної документації твердій договірній ціні, якою вартість цих робіт визначена в сумі 1671,16 грн., завищивши вартість вказаних робіт на суму 3584,68 грн.;

- вартість перевезення сміття до 10 км. на трибуні № 3 (південно-східна) складає 66,25 грн. за тонну, що не відповідало встановленій відповідно до кошторисної документації твердій договірній ціні, якою вартість цих робіт визначена в сумі 66,05 грн., завищивши вартість вказаних робіт на суму 96 грн.

- вартість виготовлення гратчастих конструкцій (стояки, опори, ферми) вручну на трибуні № 1 (західна) складає 11240,21 грн. за тонну, що не відповідало встановленій відповідно до кошторисної документації твердій договірній ціні, якою вартість цих робіт визначена в сумі 6946,14 грн., завищивши вартість вказаних робіт на суму 33137,34 грн.;

- вартість прокату листового 10*80*250 на трибуні № 1 (західна) складає 224067,16 грн. за тонну, що не відповідало встановленій відповідно до кошторисної документації твердій договірній ціні, якою вартість цих робіт визначена в сумі 17932,79 грн., завищивши вартість вказаних робіт на суму 263,20 грн.;

- вартість улаштування фундаментних плит залізобетонних плоских\бетон важкий В 20 (М250), крупність заповнювача 20-40 мм\. на трибуні № 1 (західна) складає 249295,01 грн. за 100 м.куб., що не відповідало встановленій відповідно до кошторисної документації твердій договірній ціні, якою вартість цих робіт визначена в сумі 2166154,21 грн., завищивши вартість вказаних робіт на суму 31483,76 грн.;

- вартість улаштування стрічкових фундаментів залізобетонних, при ширині по верху до 1000 мм. \бетон важкий В 20 (М250), крупність заповнювача 20-40 мм.\ на трибуні № 1 (західна) складає 270763,29 грн. за 100 м.куб., що не відповідало встановленій відповідно до кошторисної документації твердій договірній ціні, якою вартість цих робіт визначена в сумі 242511,25 грн., завищивши вартість вказаних робіт на суму 14408,54 грн.;

- вартість дроту арматурного із низько вуглецевої сталі ВР-1, діаметр 5 мм. на трибуні № 1 (західна) складає 28848,15 грн. за тонну, що не відповідало встановленій відповідно до кошторисної документації твердій договірній ціні, якою вартість цих робіт визначена в сумі 28840,27 грн., завищивши вартість вказаних робіт на суму 31,56 грн.;

- вартість надбавки до цін заготовок за складання та зварювання каркасів та сіток плоских діаметром 5-6 мм. на трибуні № 1 (західна) складає 7768 грн. за тонну, що не відповідало встановленій відповідно до кошторисної документації твердій договірній ціні, якою вказані витрати взагалі не передбачалися, безпідставно відобразивши у акті вартість нібито виконаних робіт на загальну суму 39849,75 грн.;

- вартість надбавки до цін заготовок за складання та зварювання каркасів та сіток плоских діаметром 10 мм. на трибуні № 1 (західна) складає 7768 грн. за тонну, що не відповідало встановленій відповідно до кошторисної документації твердій договірній ціні, якою вартість цих робіт визначена в сумі 6909,97 грн., завищивши вартість вказаних робіт на суму 1026,21 грн.;

- вартість улаштування засипки з відсіву на трибуні № 1 (західна) складає 951,13 грн. за 1м.куб., що не відповідало встановленій відповідно до кошторисної документації твердій договірній ціні, якою вартість цих робіт визначена в сумі 764,25 грн., завищивши вартість вказаних робіт на суму 35507,20 грн.;

- вартість улаштування фундаментних плит бетонних плоских (сходи) \бетон важкий В 20 (М250), крупність заповнювача 20-40 мм.\ на трибуні № 2 (північно-східна) складає 234946,38 грн. за 100 м.куб., що не відповідало встановленій відповідно до кошторисної документації твердій договірній ціні, якою вартість цих робіт визначена в сумі 209592,66 грн., завищивши вартість вказаних робіт на суму 1825,47 грн.;

- вартість улаштування фундаментних плит залізобетонних плоских\бетон важкий В 20 (М250), крупність заповнювача 20-40 мм.\ на трибуні № 2 (північно-східна) складає 249295,01 грн. за 100 м.куб., що не відповідало встановленій відповідно до кошторисної документації твердій договірній ціні, якою вартість цих робіт визначена в сумі 216154,21 грн., завищивши вартість вказаних робіт на суму 22867,16 грн.;

- вартість труби сталевої профільної для металоконструкцій 20*20*2 на трибуні № 2 (північно-східна) складає 23213,16 грн. за тонну, що не відповідало встановленій відповідно до кошторисної документації твердій договірній ціні, якою вартість цих робіт визначена в сумі 23205,37 грн., завищивши вартість вказаних робіт на суму 3,65 грн.

- вартість виготовлення гратчастих конструкцій (стояки, опори, ферми) вручну на трибуні № 3 (південно-східна) складає 11240,21 грн. за тонну, що не відповідало встановленій відповідно до кошторисної документації твердій договірній ціні, якою вартість цих робіт визначена в сумі 6946,14 грн., завищивши вартість вказаних робіт на суму 35039,61грн.;

- вартість прокату листового 10*80*250 на трибуні № 3 (південно-східна) складає 22407,16 грн. за тонну, що не відповідало встановленій відповідно до кошторисної документації твердій договірній ціні, якою вартість цих робіт визначена в сумі 17932,79 грн., завищивши вартість вказаних робіт на суму на суму 249,32 грн.;

- вартість труби сталевої профільної для металоконструкцій 40*3 на трибуні № 3 (південно-східна) складає 22507,91 грн. за тонну, що не відповідало встановленій відповідно до кошторисної документації твердій договірній ціні, якою вартість цих робіт визначена в сумі 22500,12 грн., завищивши вартість вказаних робіт на суму 35,36 грн.;

- вартість труби сталевої профільної для металоконструкцій 20*20*2 на трибуні № 3 (південно-східна) складає 23213,16 грн. за тонну, що не відповідало встановленій відповідно до кошторисної документації твердій договірній ціні, якою вартість цих робіт визначена в сумі 23205,37 грн., завищивши вартість вказаних робіт на суму 3,89 грн.

- вартість ґрунтування металевих поверхонь за один раз ґрунтовкою ПФ-020-за 2 рази на трибуні № 3 (південно-східна) складає 1649,31 грн. за 100 м.кв., що не відповідало встановленій відповідно до кошторисної документації твердій договірній ціні, якою вартість цих робіт визначена в сумі 591,50 грн., завищивши вартість вказаних робіт на суму 5553,50 грн.;

- вартість улаштування фундаментних плит бетонних плоских (сходи) \бетон важкий В 20 (М250), крупність заповнювача 20-40 мм.\ на трибуні № 1 (західна) складає 234946,38 грн. за 100 м.куб., що не відповідало встановленій відповідно до кошторисної документації твердій договірній ціні, якою вартість цих робіт визначена в сумі 209592,66 грн., завищивши вартість вказаних робіт на суму 1901,53 грн.;

- вартість улаштування стрічкових фундаментів залізобетонних, при ширині по верху до 1000 мм. \бетон важкий В 20 (М250), крупність заповнювача 20-40 мм.\ на трибуні № 1 (західна) складає 234946,38 грн. за 100 м.куб., що не відповідало встановленій відповідно до кошторисної документації твердій договірній ціні, якою вартість цих робіт визначена в сумі 209592,66 грн., завищивши вартість вказаних робітна суму 7910,57 грн.;

- вартість дроту арматурного із низько вуглецевої сталі ВР-1, діаметр 5 мм. на трибуні № 1 (західна) складає 234946,38 грн. за тонну, що не відповідало встановленій відповідно до кошторисної документації твердій договірній ціні, якою вартість цих робіт визначена в сумі 209592,66 грн., завищивши вартість вказаних робіт на суму 8,41 грн.;

- вартість надбавки до цін заготовок за складання та зварювання каркасів та сіток плоских діаметром 5-6 мм. на трибуні № 1 (західна) складає 9950 грн. за тонну, що не відповідало встановленій відповідно до кошторисної документації твердій договірній ціні, якою вказані витрати взагалі не передбачалися, безпідставно відобразивши у акті вартість нібито виконаних робіт на загальну суму 10626,60 грн.;

- вартість надбавки до цін заготовок за складання та зварювання каркасів та сіток плоских діаметром 10 мм. на трибуні № 1 (західна) складає 7768 грн. за тонну, що не відповідало встановленій відповідно до кошторисної документації твердій договірній ціні, якою вказані витрати взагалі не передбачалися, безпідставно відобразивши у акті вартість нібито виконаних робіт на загальну суму 11411 грн.;

- вартість улаштування засипки з відсіву на трибуні № 1 (західна) складає 951,13 грн. за 1 м.куб., що не відповідало встановленій відповідно до кошторисної документації твердій договірній ціні, якою вартість цих робіт визначена в сумі 764,25 грн., завищивши вартість вказаних робіт на суму 30835,20 грн.;

- вартість улаштування фундаментних плит бетонних плоских (сходи) \бетон важкий В 20 (М250), крупність заповнювача 20-40 мм.\ на трибуні № 3 (південно-східна) складає 234946,38 грн. за 100 м.куб., що не відповідало встановленій відповідно до кошторисної документації твердій договірній ціні, якою вартість цих робіт визначена в сумі 209592,66 грн., завищивши вартість вказаних робіт на суму 2307,19 грн.;

- вартість улаштування фундаментних плит залізобетонних плоских/бетон важкий В 20 (М250), крупність заповнювача 20-40 мм./ на трибуні № 3 (південно-східна) складає 249295,01 грн. за 100 м.куб., що не відповідало встановленій відповідно до кошторисної документації твердій договірній ціні, якою вартість цих робіт визначена в сумі 216154,21 грн., завищивши вартість вказаних робіт на суму на суму 17896,04 грн.;

- вартість улаштування стрічкових фундаментів залізобетонних, при ширині по верху до 1000 мм. \бетон важкий В 20 (М250), крупність заповнювача 20-40 мм\. на трибуні № 3 (південно-східна) складає 273491,98 грн. за 100 м.куб., що не відповідало встановленій відповідно до кошторисної документації твердій договірній ціні, якою вартість цих робіт визначена в сумі 242511,25 грн., завищивши вартість вказаних робіт на суму на суму 9913,83 грн.;

- вартість надбавки до цін заготовок за складання та зварювання каркасів та сіток плоских діаметром 5-6 мм. складає 9950 грн. за тонну, що не відповідало встановленій відповідно до кошторисної документації твердій договірній ціні, якою вказані витрати взагалі не передбачалися, безпідставно відобразивши у акті вартість нібито виконаних робіт на загальну суму 9392,80 грн.;

- вартість надбавки до цін заготовок за складання та зварювання каркасів та сіток плоских діаметром 10 мм. складає 7768 грн. за тонну, що не відповідало встановленій відповідно до кошторисної документації твердій договірній ціні, якою вказані витрати взагалі не передбачалися, безпідставно відобразивши у акті вартість нібито виконаних робіт на загальну суму 8086 грн.;

- вартість улаштування засипки з відсіву на трибуні № 3 (південно-східна) складає 951,13 грн. за 1 м.куб., що не відповідало встановленій відповідно до кошторисної документації твердій договірній ціні, якою вартість цих робіт визначена в сумі 842,85 грн., завищивши вартість вказаних робіт на суму 13859,84 грн.

- використано 0,336432 т труби сталевої профільної для металоконструкцій 20х20х2, вартістю 23213,16 грн. за тону, хоча фактично було використано лише 0,12232 тони вказаної труби, завищивши об`єм використаних матеріалів на 0,2142 т, вартістю на суму 4972,26 грн.

Загалом по вказаному акту приймання виконаних будівельних робіт їх вартість та обсяг була завищена на загальну суму 554647 грн., що суперечить вимогам п. 24 постанови Кабінету Міністрів України № 668 від 01.08.2005 «Про затвердження загальних умов укладання та виконання договорів підряду в капітальному будівництві», відповідно до якого тверда договірна ціна може коригуватися тільки за взаємною згодою сторін; у разі підвищення підрядником твердої договірної ціни, не передбаченого договором підряду, всі пов`язані з цим витрати, якщо інше не встановлено законом, несе підрядник, та, що всупереч п.2.3 договору № 291 від 01.10.2018, відповідно до якого, уточнення твердої договірної ціни буде здійснюватися за домовленістю Сторін шляхом підписання додаткової угоди до даного Договору і тільки у випадках, передбачених Законом України «Про публічні закупівлі».

В свою чергу, ОСОБА_6 , реалізуючи спільний умисел на заволодіння бюджетними коштами, діючи в інтересах третіх невстановлених слідством осіб, зловживаючи своїм службовим становищем, використовуючи надані йому відповідно до договору та закону повноваження всупереч інтересам замовника його послуг - виконавчого комітету Олешківської міської ради, як представник замовника відповідальний за технічний нагляд, достовірно знаючи, що вартість та вартість виконаних робіт у вказаному акті не відповідає вартості проектно-кошторисної документації та обсягу фактично виконаних робіт, підписав акт б/н приймання виконаних будівельних робіт за лютий 2019 року (форми КБ-2в) без дати на суму 4222359,60 грн. та довідку про вартість виконаних будівельних робіт та витрати за лютий 2019 року (форми КБ-3) на суму 5294586,00 грн. та поставив у даному акті відтиск своєї печатки, чим засвідчив нібито відповідність викладеним у них даним щодо вартості та обсягу виконаних робіт по об`єкту «Реконструкція трибун на стадіоні «Старт» за адресою: Херсонська область, м. Олешки, вул. Софіївська, 78», фактичним, достовірно знаючи, що вартість цих робіт завищено на суму 554647 грн.

В подальшому вказані акти приймання виконаних будівельних робіт були підписані повноваженими службовими особами виконавчого комітету Олешківської міської ради та обліковані, як підстава для перерахування коштів на розрахунковий рахунок ТОВ «Будівельний індустріал» за договором № 291.

Таким чином, внаслідок вказаних протиправних дій ОСОБА_6 , за попередньою змовою з іншими невстановленими особами погодивши завідомо неправдиві офіційні документи по об`єкту «Реконструкція трибун на стадіоні «Старт» за адресою: Херсонська область, м. Олешки, вул. Софіївська, 78», а саме:

акт № 1 приймання виконаних будівельних робіт за жовтень 2018 року (форми КБ-2в) від 18.10.2018 на суму 1522559,12 грн.,

довідку про вартість виконаних будівельних робіт та витрати (форми КБ-3) за жовтень 2018 року від 18.10.2018 на суму 1522559,12 грн.,

акт № 2 приймання виконаних будівельних робіт за листопад 2018 року (форми КБ-2в) від 09.11.2018 на суму 218473,72 грн.,

довідку про вартість виконаних будівельних робіт та витрати (форми КБ-3) за листопад 2018 року від 07.11.2018 на суму 218473,72 грн.,

акт № 3 приймання виконаних будівельних робіт за листопад - 2 2018 року (форми КБ-2в) від 12.11.2018 на суму 2871217,43 грн.,

довідку про вартість виконаних будівельних робіт та витрати (форми КБ-3) за листопад - 2 2018 року від 12.11.2018 на суму 2871217,43 грн.,

акт № 10 приймання виконаних будівельних робіт за лютий 2019 року (форми КБ-2в) на суму -1522599,12 грн.,

акт № 11 приймання виконаних будівельних робіт за лютий 2019 року (форми КБ-2в) на суму -218473,72 грн.,

акт №12 приймання виконаних будівельних робіт за лютий 2019 року (форми КБ-2в)на суму -2871217,43 грн.

акт б/н приймання виконаних будівельних робіт за лютий 2019 року (форми КБ-2в) без дати на суму 437 250 грн.,

акт б/н приймання виконаних будівельних робіт за лютий 2019 року (форми КБ-2в) без дати на суму 4 222 359,60 грн.,

довідку про вартість виконаних будівельних робіт та витрати за лютий 2019 року (форми КБ-3) на суму 5294586,00 грн.,

достовірно знаючи, що вони містять завідомо неправдиві відомості щодо вартості та обсягу виконаних будівельних робіт, які було завищено на загальну суму 565322,82 грн., що підтверджується висновком судової будівельно-технічної експертизи від 23.06.2020 № 18-БТ та висновком судової економічної експертизи від 08.09.2020 №69-ЕК, складених судовими експертами Херсонського НДЕКЦ МВС України, які стали підставою для безпідставного перерахування з розрахункового рахунку виконавчого комітету Олешківської міської ради на розрахунковий рахунок ТОВ «Будівельний Індустріал» грошові кошти державного бюджету в якості оплати за виконання робіт згідно договору № 291 в сумі 565322,82 грн., разом із невстановленими особами заволоділи вказаними грошовими коштами, чим завдано збиток державному бюджету України в сумі 565322,82 грн., що становить 588 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, заподіявши матеріальну шкоду у великому розмірі.

Таким чином, ОСОБА_6 підозрюється у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 191 КК - заволодіння чужим майном шляхом зловживання службовою особою своїм службовим становищем, за попередньою змовою групою осіб, у великих розмірах.

Прокурор зазначає, що 05.02.2021 року ухвалою слідчого судді Новокаховського міського суду Херсонської області відмовлено у застосуванні до ОСОБА_6 запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою та застосовано запобіжний захід у вигляді особистого зобов`язання строком до 29.03.2021 включно, з покладенням на останнього наступних обов`язків:

- прибувати за кожною вимогою до слідчого, прокурора та суду на визначений ними час;

- не відлучатися із м. Херсона, де він зареєстрований та проживає, без дозволу слідчого, прокурора або суду;

- повідомляти слідчого, прокурора чи суд про зміну свого місця проживання.

16.02.2021 постановою прокурора кримінальне провадження № 12019230240000425 стосовно ОСОБА_7 та № 12021231070000016 стосовно ОСОБА_6 об`єднанні в одне провадження.

Враховуючи викладене, у зв`язку з тим, що строк досудового розслідування у кримінальному провадженні №12019230240000425 спливав 16.04.2021, слідчим за погодженням з першим заступником керівника Херсонської обласної прокуратури було подане слідчому судді клопотання про продовження строку досудового розслідування до шести місяців, тобто до 16.05.2021.

Прокурор вказує, на даному етапі наявність обґрунтованої підозри у вчиненні ОСОБА_6 інкримінованого кримінального правопорушення підтверджується зібраними у кримінальному провадженні доказами, а саме:

- висновком судової будівельно-технічної експертизи від 23.06.2020 № 18 БТ, складеним судовим експертом Херсонського НДЕКЦ МВС України, яким встановлено завищення обсягів та вартості фактично виконаних робіт по об`єкту «Реконструкція трибун на стадіоні «Старт» за адресою: Херсонська область, м. Олешки, вул. Софіївська, 78»;

- висновком судової економічної експертизи від 08.09.2020 №69-ЕК, складеним судовим експертом Херсонського НДЕКЦ МВС України, яким підтверджено завищення вартості будівельних робіт на вказаному об`єкті в сумі 822834 грн.;

- проектно-кошторисною документацією;

- актами приймання виконаних будівельних робіт та довідками про вартість виконаних будівельних робіт за жовтень, листопад 2018 року та лютий 2019 року, вилученими в ході тимчасового доступу у виконавчому комітеті Олешківської міської ради;

- висновком судової почеркознавчої експертизи № СЕ-19/122-21/565-ПЧ від 18.02.2021, складеним судовим експертом Херсонського НДЕКЦ МВС України, відповідно до якого підписи в актах приймання виконаних будівельних робіт та довідках про вартість виконаних будівельних робіт, виконані ОСОБА_6

- платіжними дорученнями на перерахування грошових коштів з рахунків виконавчого комітету Олешківської міської ради на рахунок ТОВ «Будівельний Індустріал»;

- реєстраційною справою щодо відкриття банківського рахунку ТОВ «Будівельний індустріал» в АТ КБ «Земельний капітал».

- протоколами допитів свідків ОСОБА_10 , ОСОБА_11 , які безпосередньо здійснювали роботи з реконструкції стадіону «Старт» та повідомили про обсяг робіт, які були виконані станом на грудень 2018 року;

-протоколом допиту підозрюваного ОСОБА_6 від 05.02.2021;

- протоколом допиту підозрюваного ОСОБА_7 від 16.03.2021

- іншими матеріалами кримінального провадження.

Прокурор зазначає, що до закінчення строку запобіжного заходу підозрюваного ОСОБА_6 , а саме до 29.03.2021, досудове розслідування не може бути завершене, у зв`язку із тим, що у цьому кримінальному провадженні необхідно провести низку слідчих та процесуальних дій, а саме:

1. Провести додаткову судову будівельно-технічну експертизу. Зазначена експертиза не була проведена раніше, оскільки потребує виконання з урахуваннями попередніх експертиз, а також, договору № 83 від 20.02.2019. Зазначена експертиза призначена 16.03.2021 та перебуває на виконанні у Херсонському НДЕКЦ МВС України.

Враховуючи, що строк досудового розслідування спливає 16.04.2021, провести вищевказані експертизи та отримати їх висновки до вказаного строку є неможливим, у зв`язку з тим, що їх проведення потребує додаткового часу.

2. При цьому, висновок зазначеної експертизи матиме істотне значення для досудового розслідування та судового розгляду, оскільки встановить суму невідповідності обсягів і вартості фактично виконаних робіт по об`єкту обсягам визначеним у проектно-кошторисній документації та первинній звітній документації, з урахуванням договору № 291 від 01.10.2018 та № 83 від 20.02.2019, а також висновків експерта НДЕКЦ № 18-БТ від 23.06.2020 та № 57 БТ від 28.02.2020. Висновки даної експертизи мають значення щодо кваліфікації дій за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.5 ст.191 та ч. 2 ст. 366 КК України.

3. Повторно допитати ревізора південного офісу Держаудитслужби щодо обставин проведення ревізії повноти виконаних робіт на стадіоні «Старт».

4. Встановити особу, яка здійснювала перерахування грошових коштів з банківського рахунку ПАТ КБ «Зелений Капітал». Також встановити особу, яка подавала податкову звітність від ТОВ «Будівельний індустріал». Перевірити вказану особу на причетність до розкрадання коштів.

5. Відпрацювати контрагентів суб`єктів господарювання, які отримували грошові кошти від ТОВ «Будівельний індустріал».

6. Допитати працівників ТОВ «Планета РС», з метою встановлення обставин продажу бетону ТОВ «Будівельний індустріал».

7. Допитати працівників ПП «ЮГ-ТЕНТ», з метою встановлення обставин укладення договорів субпідряду.

8. У порядку тимчасового доступу в Олешківській міській раді вилучити оригінал журналу авторського нагляду, а також платіжні доручення, документи, які стали підставою для їх підписання, а також конверти, пакети, з якими надходили до виконкому Олешківської міської ради договірна документація, акти виконаних робіт з ТОВ «Будівельний індустріал». Також вилучити протоколи засідань тендерного комітету та прийняті ним рішення щодо реконструкції трибун стадіону «Старт».

9. Призначити у кримінальному проваджені почеркознавчу експертизу з метою підтвердження підписів службових осіб в акті № 1 приймання виконаних робіт за жовтень 2018 року, довідці про вартість виконаних будівельних робіт та витрат за жовтень 2018 року, в графі «представник замовника» журналу авторського нагляду, та у платіжних дорученнях на перерахування бюджетних коштів за актами виконаних робіт.

10. Встановити бригадирів, які керували процесом будівництва трибун, а також інших робітників.

11. Провести із робітниками, що виконували роботи з реконструкції трибун стадіону впізнання посадових осіб щодо підтвердження їх приїзду на об`єкт будівництва із зазначенням дат, днів приїзду, які роботи були проведені на час приїзду.

12. Повторно допитати директора та сторожа стадіону, з метою з`ясувати яким чином забезпечувалась охорона об`єкта, приміщень. Де знаходяться приміщення директора та сторожа. Хто проводив будівництво трибун, огорожі. Ким та в які дні приймались вказані роботи. В які дні тижня, дати приїздили посадові особи для перевірки обсягів виконаних робіт. Перевірити вказаних осіб на причетність до викрадення будівельних матеріалів з будівельного майданчику стадіону «Старт».

13. Встановити та допитати ОСОБА_12 , ОСОБА_13 щодо придбання статутного капіталу ТОВ «Будівельні інвестиції», призначення директора ОСОБА_7 , реєстрації вказаних відомостей в ЄДР. А також з питань проведення реконструкції трибун стадіону «Старт».

14. У порядку тимчасового доступу оглянути та вилучити у кримінальному провадженні №32018100020000001 від 17.01.2018 копії документів стосовно ОСОБА_12 , ОСОБА_13 та інших осіб причетних до привласнення бюджетних коштів під час реконструкції стадіону «Старт» осіб.

15. У порядку тимчасового доступу вилучити інформацію про рух коштів банківського рахунку ОСОБА_14 у ПАТ КБ «Приват Банк» щодо отримання грошових коштів від бригадира. Оглянути рух коштів, встановити особу, яка сплачувала вказані кошти, допитати вказану особу. Провести зі ОСОБА_14 впізнання вказаної особи із з`ясуванням обставин проведених під його керівництвом робіт.

16. Провести огляд вилучених документів та речових доказів.

17. Встановити номери мобільного зв`язку, якими користувались представники ТОВ «Будівельний індустріал», у тому числі бригадири, інші робітники, якими виконувались роботи на стадіоні «Старт».

18. У порядку тимчасового доступу у операторів мобільного зв`язку вилучити інформацію про з`єднання встановлених мобільних номерів.

19. Здійснити аналіз з`єднань посадових осіб Олешківської міської ради з представниками ТОВ «Будівельний індустріал», які керували роботами на стадіоні, з прив`язкою до базових станцій, особливо у дні перебування на об`єкті будівництва, а також з директорами або представниками ТОВ «ЮГ ТЕНТ» та ТОВ «Планета РС».

20. За результатами проведених слідчих дій вирішити питання щодо остаточної підозри ОСОБА_6 та ОСОБА_7 у вчиненні кримінальних правопорушень.

21. Виконати процесуальні дії, передбачені ст. 290 КПК України, а також скласти та вручити обвинувальний акт і реєстр матеріалів досудового розслідування.

Зазначені слідчі та процесуальні дії не могли бути виконати раніше з об`єктивних причин, а саме у зв`язку з великим обсягом слідчих та процесуальних дій, які є необхідними і обов`язковими для досудового розслідування; призначенням у кримінальному провадженні експертиз, які є багатооб`єктними, складними та виконуються експертними установами у порядку черговості.

Таким чином, беручи до уваги, що для виконання запланованого обсягу слідчих (розшукових) дій необхідний час, а строк особистого зобов`язання ОСОБА_6 спливає 29.03.2021 включно, виникла необхідність у продовжені строку запобіжного заходу у вигляді особистого зобов`язання в межах строку досудового розслідування.

Виконання запланованих слідчих (розшукових) дій дасть можливість встановити об`єктивну істину у кримінальному провадженні та отримати докази, які будуть підтверджувати або спростовувати причетність ОСОБА_6 до вчинення інкримінованого йому злочину, а також з метою забезпечення сторонам кримінального провадження достатнього часу для ознайомлення з матеріалами досудового розслідування, до яких їм буде надано доступ. Раніше вказані слідчі (розшукові) дії не проводились, оскільки досліджувані під час їх проведення обставини були не відомі органу досудового слідства та фактично були встановлені у ході проведених слідчих дій.

Враховуючи що ОСОБА_6 підозрюється у вчиненні тяжкого умисного злочину, за який законом передбачено покарання у вигляді позбавлення волі на строк від 5 до 8 років, у зв`язку з тяжкістю покарання, наявність ризиків, передбачених п. 1 ч. 1 ст. 177 КПК України, а саме, що підозрюваний може переховуватися від органів досудового розслідування та суду, продовжує існувати до теперішнього часу.

Необхідність покладення на підозрюваного ОСОБА_6 обов`язків, передбачених ч. 5 ст. 194 КПК України, а саме прибувати за кожною вимогою до суду, прокурора, слідчого на визначений ними час; не відлучатися із м. Херсона, де він проживає, без дозволу слідчого, прокурора або суду; повідомляти слідчого, прокурора чи суд про зміну свого місця проживання; обґрунтовується забезпеченням належної процесуальної поведінки підозрюваного.

З огляду на викладене, з метою забезпечення виконання покладених на підозрюваного процесуальних обов`язків, а також запобігання спробам переховуватися від органів досудового слідства та суду, прокурор просить клопотання задовольнити.

Прокурор у судовому засіданні клопотання підтримав, просив його задовольнити з підстав зазначених у клопотанні.

Підозрюваний та його захисник у судовому засіданні не заперечував проти про продовження строку запобіжного заходу у вигляді особистого зобов`язання та продовження строку дії покладених обов`язків, передбачених ч. 5 ст. 194 КПК України. Захисник ОСОБА_5 у судовому засіданні проти задоволення клопотання заперечував, посилаючись на його безпідставність та необґрунтованість.

Вивчивши клопотання та додані до нього документи, вислухавши пояснення прокурора, захисників та підозрюваного, слідчий суддя приходить до наступних висновків.

Як було встановлено у судовому засіданні, 29.01.2021 року у кримінальному провадженні №12021231070000016 у порядку, передбаченому КПК України, фізичній особі-підприємцю, інженеру з технічного нагляду ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , повідомлено про підозру у вчиненні злочину, передбаченому ч. 4 ст. 191 КК України.

16.02.2021 постановою прокурора кримінальне провадження № 12019230240000425 стосовно ОСОБА_7 та № 12021231070000016 стосовно ОСОБА_6 об`єднанні в одне провадження.

Прокурором в судовому засіданні було доведено зібраними по кримінальному провадженню доказами, долученими до клопотання, наявність обґрунтованої підозри у вчиненні кримінального правопорушення підозрюваним, що не спростовано підозрюваним та його захисниками.

За таких обставин, з метою забезпечення виконання підозрюваним покладених на нього процесуальних обов`язків, а також запобіганням спробам з боку останнього переховуватися від органів досудового розслідування та суду, необхідно продовжити строку запобіжного заходу у вигляді особистого зобов`язання, зобов`язавши його прибувати за кожною вимогою до слідчого, прокурора або суду, що зможе забезпечити належну поведінку підозрюваного.

Відповідно до ч. 5 ст. 194 КПК України, якщо під час розгляду клопотання про обрання запобіжного заходу, не пов`язаного з триманням під вартою, прокурор доведе наявність всіх обставин, передбачених частиною першою цієї статті, слідчий суддя, суд застосовує відповідний запобіжний захід, зобов`язує підозрюваного, обвинуваченого прибувати за кожною вимогою до суду або до іншого визначеного органу державної влади, а також виконувати один або кілька обов`язків, необхідність покладення яких була доведена прокурором, а саме:

1) прибувати до визначеної службової особи із встановленою періодичністю;

2) не відлучатися із населеного пункту, в якому він зареєстрований, проживає чи перебуває, без дозволу слідчого, прокурора або суду;

3) повідомляти слідчого, прокурора чи суд про зміну свого місця проживання та/або місця роботи;

4) утримуватися від спілкування з будь-якою особою, визначеною слідчим суддею, судом, або спілкуватися з нею із дотриманням умов, визначених слідчим суддею, судом;

5) не відвідувати місця, визначені слідчим суддею або судом;

6) пройти курс лікування від наркотичної або алкогольної залежності;

7) докласти зусиль до пошуку роботи або до навчання;

8) здати на зберігання до відповідних органів державної влади свій паспорт (паспорти) для виїзду за кордон, інші документи, що дають право на виїзд з України і в`їзд в Україну;

9) носити електронний засіб контролю.

Відповідно до ч. 7 ст. 194 КПК України, обов`язки, передбачені частинами п`ятою та шостою цієї статті, можуть бути покладені на підозрюваного, обвинуваченого на строк не більше двох місяців. У разі необхідності цей строк може бути продовжений за клопотанням прокурора в порядку, передбаченому статтею 199 цього Кодексу. Після закінчення строку, в тому числі продовженого, на який на підозрюваного, обвинуваченого були покладені відповідні обов`язки, ухвала про застосування запобіжного заходу в цій частині припиняє свою дію і обов`язки скасовуються.

Вирішуючи питання про продовження строку запобіжного заходу у вигляді особистого зобов`язання відносно підозрюваного, слідчим суддею враховані вимоги п.п. 3 і 4 ст.5 Конвенції про захист прав людини та практику Європейського суду з прав людини, згідно з якими обмеження права особи на свободу і особисту недоторканість можливе лише в передбачених законом випадках за встановленою процедурою.

Згідно зі змістом ст.ст. 131-132 КПК України, запобіжні заходи є заходами забезпечення кримінального провадження і застосовуються на підставі ухвали слідчого судді або суду.

Відповідно до ч. 1 ст. 179 КПК України, особисте зобов`язання полягає у покладенні на підозрюваного, обвинуваченого зобов`язання виконувати покладені на нього слідчим суддею, судом обов`язки, передбачені ст. 194 цього Кодексу.

На теперішній час у ході досудового розслідування потрібно виконати ряд необхідних процесуальних та слідчих (розшукових) дій, а саме:

1. Провести додаткову судову будівельно-технічну експертизу. Зазначена експертиза не була проведена раніше, оскільки потребує виконання з урахуваннями попередніх експертиз, а також, договору № 83 від 20.02.2019. Зазначена експертиза призначена 16.03.2021 та перебуває на виконанні у Херсонському НДЕКЦ МВС України.

Враховуючи, що строк досудового розслідування спливає 16.04.2021, провести вищевказані експертизи та отримати їх висновки до вказаного строку є неможливим, у зв`язку з тим, що їх проведення потребує додаткового часу.

2. При цьому, висновок зазначеної експертизи матиме істотне значення для досудового розслідування та судового розгляду, оскільки встановить суму невідповідності обсягів і вартості фактично виконаних робіт по об`єкту обсягам визначеним у проектно-кошторисній документації та первинній звітній документації, з урахуванням договору № 291 від 01.10.2018 та № 83 від 20.02.2019, а також висновків експерта НДЕКЦ № 18-БТ від 23.06.2020 та № 57 БТ від 28.02.2020. Висновки даної експертизи мають значення щодо кваліфікації дій за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.5 ст.191 та ч. 2 ст. 366 КК України.

3. Повторно допитати ревізора південного офісу Держаудитслужби щодо обставин проведення ревізії повноти виконаних робіт на стадіоні «Старт».

4. Встановити особу, яка здійснювала перерахування грошових коштів з банківського рахунку ПАТ КБ «Зелений Капітал». Також встановити особу, яка подавала податкову звітність від ТОВ «Будівельний індустріал». Перевірити вказану особу на причетність до розкрадання коштів.

5. Відпрацювати контрагентів суб`єктів господарювання, які отримували грошові кошти від ТОВ «Будівельний індустріал».

6. Допитати працівників ТОВ «Планета РС», з метою встановлення обставин продажу бетону ТОВ «Будівельний індустріал».

7. Допитати працівників ПП «ЮГ-ТЕНТ», з метою встановлення обставин укладення договорів субпідряду.

8. У порядку тимчасового доступу в Олешківській міській раді вилучити оригінал журналу авторського нагляду, а також платіжні доручення, документи, які стали підставою для їх підписання, а також конверти, пакети, з якими надходили до виконкому Олешківської міської ради договірна документація, акти виконаних робіт з ТОВ «Будівельний індустріал». Також вилучити протоколи засідань тендерного комітету та прийняті ним рішення щодо реконструкції трибун стадіону «Старт».

9. Призначити у кримінальному проваджені почеркознавчу експертизу з метою підтвердження підписів службових осіб в акті № 1 приймання виконаних робіт за жовтень 2018 року, довідці про вартість виконаних будівельних робіт та витрат за жовтень 2018 року, в графі «представник замовника» журналу авторського нагляду, та у платіжних дорученнях на перерахування бюджетних коштів за актами виконаних робіт.

10. Встановити бригадирів, які керували процесом будівництва трибун, а також інших робітників.

11. Провести із робітниками, що виконували роботи з реконструкції трибун стадіону впізнання посадових осіб щодо підтвердження їх приїзду на об`єкт будівництва із зазначенням дат, днів приїзду, які роботи були проведені на час приїзду.

12. Повторно допитати директора та сторожа стадіону, з метою з`ясувати яким чином забезпечувалась охорона об`єкта, приміщень. Де знаходяться приміщення директора та сторожа. Хто проводив будівництво трибун, огорожі. Ким та в які дні приймались вказані роботи. В які дні тижня, дати приїздили посадові особи для перевірки обсягів виконаних робіт. Перевірити вказаних осіб на причетність до викрадення будівельних матеріалів з будівельного майданчику стадіону «Старт».

13. Встановити та допитати ОСОБА_12 , ОСОБА_13 щодо придбання статутного капіталу ТОВ «Будівельні інвестиції», призначення директора ОСОБА_7 , реєстрації вказаних відомостей в ЄДР. А також з питань проведення реконструкції трибун стадіону «Старт».

14. У порядку тимчасового доступу оглянути та вилучити у кримінальному провадженні №32018100020000001 від 17.01.2018 копії документів стосовно ОСОБА_12 , ОСОБА_13 та інших осіб причетних до привласнення бюджетних коштів під час реконструкції стадіону «Старт» осіб.

15. У порядку тимчасового доступу вилучити інформацію про рух коштів банківського рахунку ОСОБА_14 у ПАТ КБ «Приват Банк» щодо отримання грошових коштів від бригадира. Оглянути рух коштів, встановити особу, яка сплачувала вказані кошти, допитати вказану особу. Провести зі ОСОБА_14 впізнання вказаної особи із з`ясуванням обставин проведених під його керівництвом робіт.

16. Провести огляд вилучених документів та речових доказів.

17. Встановити номери мобільного зв`язку, якими користувались представники ТОВ «Будівельний індустріал», у тому числі бригадири, інші робітники, якими виконувались роботи на стадіоні «Старт».

18. У порядку тимчасового доступу у операторів мобільного зв`язку вилучити інформацію про з`єднання встановлених мобільних номерів.

19. Здійснити аналіз з`єднань посадових осіб Олешківської міської ради з представниками ТОВ «Будівельний індустріал», які керували роботами на стадіоні, з прив`язкою до базових станцій, особливо у дні перебування на об`єкті будівництва, а також з директорами або представниками ТОВ «ЮГ ТЕНТ» та ТОВ «Планета РС».

20. За результатами проведених слідчих дій вирішити питання щодо остаточної підозри ОСОБА_6 та ОСОБА_7 у вчиненні кримінальних правопорушень.

21. Виконати процесуальні дії, передбачені ст. 290 КПК України, а також скласти та вручити обвинувальний акт і реєстр матеріалів досудового розслідування.

При вирішенні заявленого клопотання слідчий суддя враховує те, що ОСОБА_6 підозрюється у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 191 КК України, тобто тяжкого умисного злочину, за який законом передбачено покарання у вигляді позбавлення волі на строк від 5 до 8 років, раніше не судимий проте відносно останнього направлено обвинувальний акт до Чаплинського районного суду Херсонської області, має вищу освіту, зареєстрований як ФОП, а також те, що підозру обґрунтовано вагомими доказами, що свідчить про наявність ризиків передбачених ст. 177 КПК України, а саме те що підозрюваний може переховуватися від органів досудового розслідування та суду, перешкоджати кримінальному провадженню іншим чином, також враховує те, що заявлені прокурором ризики наразі не зменшилися.

На підставі викладеного, слідчий суддя приходить до висновку, що клопотання прокурора підлягає задоволенню частково та вважає за необхідне продовжити щодо ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , запобіжний захід у вигляді особистого зобов`язання, строком до 16.05.2021 року, та зобов`язавши його прибувати за кожною вимогою до слідчого, прокурора або суду.

Також слідчий суддя вважає за необхідне продовжити строк покладених на підозрюваного ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , обов`язків, на строк до 16.05.2021 року, змінивши їх:

- не відлучатися із м. Херсона, де він зареєстрований та проживає, без дозволу слідчого, прокурора або суду;

- повідомляти слідчого, прокурора чи суд про зміну свого місця проживання.

Що стосується вимоги прокурора про продовження покладеного на підозрюваного обов`язку, як прибувати за кожною вимогою до слідчого, прокурора та суду на визначений ними час, клопотання задоволенню не підлягає, оскільки вказаний обов`язок є обов`язковою умовою при застосуванні запобіжного заходу, не пов`язаного з триманням під вартою, а не додатковим обов`язком.

Враховуючи, що прокурор в клопотанні просить продовжити щодо підозрюваного ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , строк дії запобіжного заходу у вигляді особистого зобов`язання на два місяці, при цьому двох місячний строк перевищує строки проведення досудового розслідування, у зв`язку з чим слідчий суддя вважає за необхідне продовжити відносно підозрюваного ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , строк запобіжного заходу у вигляді особистого зобов`язання та строку дії покладених обов`язків, передбачених ч. 5 ст. 194 КПК України, до 16.15.2021 р. включно, що є в межах строку проведення досудового розслідування.

Виходячи з викладеного, на підставі ст. ст. 29, 55, 62, 63, 129 Конституції України, керуючись ст. ст. 131,132, 176,-179, 193-194 КПК України, слідчий суддя, -

ПОСТАНОВИВ:

Клопотання прокурора відділу прокуратури Херсонської області ОСОБА_3 про продовження строку запобіжного заходу у вигляді особистого зобов`язання та продовженнястроку діїпокладених обов`язків,передбачених ч.5ст.194КПК України щодо підозрюваного ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_1 задовольнити частково.

Продовжити щодо ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , запобіжний захід у вигляді особистого зобов`язання, строком до 16.05.2021 року, та зобов`язавши його прибувати за кожною вимогою до слідчого, прокурора або суду.

Продовжити строк покладених на підозрюваного ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , обов`язків, на строк до 16.05.2021 року, змінивши їх:

- не відлучатися із м. Херсона, де він зареєстрований та проживає, без дозволу слідчого, прокурора або суду;

- повідомляти слідчого, прокурора чи суд про зміну свого місця проживання.

В іншій частині клопотання відмовити.

Повідомити підозрюваного ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , про те, що в разі їх невиконання до нього може бути застосований більш жорсткий запобіжний захід і на нього може бути накладено грошове стягнення в розмірі від 0,25 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб до 2 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

Строк дії даної ухвали до 16.05.2021 р. включно, по закінченню якого дана ухвала припиняє свою дію і запобіжний захід вважається скасованим, крім випадку його продовження у встановленому законом порядку.

Контроль за виконанням запобіжного заходу у вигляді особистого зобов`язання покласти на слідчого.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Слідчий суддяОСОБА_1

СудХерсонський міський суд Херсонської області
Дата ухвалення рішення24.03.2021
Оприлюднено12.06.2023
Номер документу95829796
СудочинствоКримінальне
КатегоріяПровадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про інші клопотання