Ухвала
від 29.03.2021 по справі 440/2489/21
ПОЛТАВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

ПОЛТАВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

У Х В А Л А

29 березня 2021 рокум. ПолтаваСправа №440/2489/21

Суддя Полтавського окружного адміністративного суду Кукоба О.О., ознайомившись з матеріалами позову ОСОБА_1 до Головного управління Держгеокадастру у Полтавській області про визнання бездіяльності протиправною та зобов`язання вчинити певні дії,

В С Т А Н О В И В:

23.03.2021 Полтавським окружним адміністративним судом одержано позов ОСОБА_1 , поданий адвокатом Стасовським Миколою Васильовичем, до Головного управління Держгеокадастру у Полтавській області, у якому позивач просив:

визнати протиправною бездіяльність Головного управління Держгеокадастру у Полтавській області у вирішенні клопотання ОСОБА_1 від 02.02.2021 (зареєстроване 02.02.2021 за вх.№Ч-915/0/25-21) про затвердження проекту землеустрою щодо відведення у власність для ведення особистого селянського господарства на території Черевківської сільської ради Миргородського району Полтавської області за межами населених пунктів та передати у власність земельну ділянку площею 2,00 га, кадастровий номер 5323288600:00:010:0047;

зобов`язати Головне управління Держгеокадастру у Полтавській області затвердити поданий ОСОБА_1 проект землеустрою щодо відведення у власність для ведення особистого селянського господарства на території Черевківської сільської ради Миргородського району Полтавської області за межами населених пунктів та передати у власність земельну ділянку площею 2,00 га, кадастровий номер 5323288600:00:010:0047, з урахуванням висновків суду.

Згідно з пунктом 3 частини першої статті 171 Кодексу адміністративного судочинства України суддя після одержання позовної заяви з`ясовує, чи відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтями 160, 161, 172 цього Кодексу.

За змістом пункту 5 частини п`ятої статті 160 Кодексу адміністративного судочинства України в позовній заяві зазначаються виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги; докази, що підтверджують вказані обставини.

Відповідно до частини четвертої статті 161 Кодексу адміністративного судочинства України позивач зобов`язаний додати до позовної заяви всі наявні в нього докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги (якщо подаються письмові чи електронні докази - позивач може додати до позовної заяви копії відповідних доказів).

Мотивуючи наявність підстав для звернення до суду з цим позовом ініціатор звернення зазначив, що ОСОБА_1 02.02.2021 подано відповідачу клопотання про затвердження проекту землеустрою, до якого додано проект землеустрою, витяг з ДЗК та копію довіреності.

Стверджуючи про те, що відповідне клопотання одержане Головним управління Держгеокадастру у Полтавській області 02.02.2021, однак на дату підписання позовної заяви (22.03.2021) у визначений статтею 118 Земельного кодексу України строк не розглянуте, представник позивача вважав, що проект землеустрою вважається погодженим за так званим принципом "мовчазної згоди".

Згідно з частиною першою статті 77 Кодексу адміністративного судочинства України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення.

У силу частин першої, другої, четвертої статті 79 Кодексу адміністративного судочинства України, учасники справи подають докази у справі безпосередньо до суду. Позивач, особи, яким законом надано право звертатися до суду в інтересах інших осіб, повинні подати докази разом із поданням позовної заяви. Якщо доказ не може бути поданий у встановлений законом строк з об`єктивних причин, учасник справи повинен про це письмово повідомити суд та зазначити: доказ, який не може бути подано; причини, з яких доказ не може бути подано у зазначений строк. Учасник справи також повинен надати докази, які підтверджують, що він здійснив усі залежні від нього дії, спрямовані на отримання відповідного доказу.

За обставин цього спору доведення позивачем факту звернення до Головного управління Держгеокадастру у Полтавській області з клопотанням про затвердження проекту землеустрою та відповідність цього клопотання вимогам закону має визначальне значення.

На підтвердження факту подання відповідного клопотання представником позивача до позовної заяви долучено роздруківку знімку екрана з відображенням даних з веб-порталу Головного управління Держгеокадастру у Полтавській області. Однак, такий знімок не містить відомостей про особу, якою подано клопотання, кадастровий номер земельної ділянки тощо. Так само, цей знімок не дає змогу встановити зміст поданого клопотання та доданих до нього документів.

Таким чином, ініціатором звернення разом з позовною заявою не надано жодних належних, допустимих та достовірних доказів, що підтверджували б обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги, а саме - факт звернення ОСОБА_1 02.02.2021 до Головного управління Держгеокадастру у Полтавській області з клопотанням про затвердження проекту землеустрою щодо відведення у власність земельної ділянки кадастровий номер 5323288600:00:010:0047.

Крім того, у позовній заяві не зазначено підстави, з яких відповідні докази не можуть бути надані суду разом з позовом, а до матеріалів позову не надано доказів вжиття позивачем та/або його представником дій з метою одержання цих доказів.

Так само, разом з позовною заявою не надано клопотання про витребування цих доказів у відповідача з обґрунтуванням підстав неможливості їх подання самостійно позивачем.

Отже, позовна заява не у повній мірі відповідає вимогам пункту 5 частини п`ятої статті 160, частин четвертої, п`ятої статті 161 Кодексу адміністративного судочинства України.

Відповідно до частини першої статті 169 Кодексу адміністративного судочинства України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтями 160, 161 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня подання позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.

За таких обставин, позовну заяву ОСОБА_1 необхідно залишити без руху з наданням позивачу строку для усунення недоліків.

Вказані недоліки можуть бути усунені шляхом подання до Полтавського окружного адміністративного суду:

доказів звернення ОСОБА_1 02.02.2021 до Головного управління Держгеокадастру у Полтавській області з клопотанням про затвердження проекту землеустрою щодо відведення у власність земельної ділянки кадастровий номер 5323288600:00:010:0047 (копії такого клопотання з відміткою про його одержання відповідачем)

або заяви з обґрунтуванням підстав, з яких відповідні докази не можуть бути надані суду разом з позовом, із зазначенням доказів вжиття позивачем та/або його представником заходів з метою одержання цих доказів та клопотанням про їх витребування у відповідача судом.

Керуючись статтями 160, 161, 169, 171 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

У Х В А Л И В:

Позовну заяву ОСОБА_1 залишити без руху.

Позивачу надати строк для усунення недоліків позовної заяви упродовж десяти днів з дня вручення копії ухвали про залишення позовної заяви без руху.

Попередити позивача, що в разі не усунення недоліків позовної заяви її буде повернуто на підставі пункту 1 частини четвертої статті 169 Кодексу адміністративного судочинства України.

Копію ухвали надіслати ініціатору звернення.

Ухвала набирає законної сили з моменту підписання та окремо не оскаржується.

Суддя О.О. Кукоба

СудПолтавський окружний адміністративний суд
Дата ухвалення рішення29.03.2021
Оприлюднено30.03.2021
Номер документу95844677
СудочинствоАдміністративне

Судовий реєстр по справі —440/2489/21

Ухвала від 22.10.2021

Адміністративне

Другий апеляційний адміністративний суд

Макаренко Я.М.

Ухвала від 02.09.2021

Адміністративне

Другий апеляційний адміністративний суд

Макаренко Я.М.

Рішення від 18.06.2021

Адміністративне

Полтавський окружний адміністративний суд

О.О. Кукоба

Ухвала від 19.04.2021

Адміністративне

Полтавський окружний адміністративний суд

О.О. Кукоба

Ухвала від 29.03.2021

Адміністративне

Полтавський окружний адміністративний суд

О.О. Кукоба

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні