ХЕРСОНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
24 березня 2021 р. м. ХерсонСправа № 540/4241/20
Херсонський окружний адміністративний суд у складі головуючої судді Хом`якової В.В., розглянувши матеріали адміністративної справи за позовом Головного управління ДПС у Херсонській області, Автономній Республіці Крим та м. Севастополі до Фермерського господарства "Сонячне ранчо" про стягнення коштів з рахунків платника податків у банках та стягнення коштів за рахунок готівки в рахунок погашення податкового боргу,
встановив :
Головне управління ДПС у Херсонській області, Автономній Республіці Крим та м. Севастополі (позивач) звернулося до суду з позовом до Фермерського господарства "Сонячне ранчо" (відповідач), в якому просить стягнути кошти з рахунків Фермерського господарства "Сонячне ранчо" (код ЄДРПОУ 33329729) у банках, що його обслуговують та кошти за рахунок готівки в рахунок погашення податкового боргу по єдиному податку з юридичних осіб у сумі 12972,69 грн. (отримувач - УК у Голопристанському р-ні /с. Новософіївка/ 18050300, код отримувача - 37953845, банк отримувача - Казначейство України (ЕАП), номер рахунку - UА158999980314050698000021148, код класифікації доходів бюджету - 18050300).
Судом встановлено, що позовні вимоги Головного управління ДПС у Херсонській області, АР Крим та м. Севастополі про стягнення коштів з рахунків Фермерського господарства "Сонячне ранчо" (код ЄДРПОУ 33329729) у банках, що його обслуговують та кошти за рахунок готівки, в рахунок погашення податкового боргу в сумі 12972,69 грн. обгрунтовані тим, що за результатами здійснення фінансово-господарської діяльності за ФГ "Сонячне ранчо" обліковується податковий борг по єдиному податку з юридичних осіб, на підставі двох податкових декларацій підприємства за 2020 рік.
Ухвалою суду від 29.12.2020 відкрито провадження в адміністративній справі за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні).
19.01.2021 до суду від відповідача надійшла заява про відмову в задоволенні позовних вимог, оскільки ФГ "Сонячне ранчо" 29.12.2020 було здійснено оплату податкового боргу у визначеному контролюючим органом розмірі в 13000,00 грн., що підтверджується платіжним дорученням АТ "УкрСиббанк" № 6 від 29.12.2020.
Разом з тим, позивачем не було викладено правової позиції щодо здійсненної відповідачем проплати, а тому, ухвалою суду від 25.03.2020, з урахуванням сплину строків, подальший розгляд справи вирішено здійснювати за правилами загального позовного провадження, продовжено строк підготовчого провадження на 30 днів та призначено підготовче засідання на 24.03.2021.
24.03.2021 до суду від позивача надійшла заява про відмову від позову, в якій останній зазначив, що платником ФГ "Сонячне ранчо" погашено в повному обсязі заявлену суму податкового боргу, що підтверджується платіжним дорученням №6 від 29.12.2020. З урахуванням відповідної сплати, позивач просить прийняти відмову від позову за відсутністю предмету спору, повернути 50% сплаченого судового збору та закрити провадження у справі.
24.03.2021 від сторін надійшли клопотання щодо розгляду справи в порядку письмового провадження.
Відповідно до ч.4 ст. 229 КАС України, справа розглядається у порядку письмового провадження, фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.
Виходячи з вищевикладеного, суд зазначає наступне.
Відповідно до положень п.2 ч.1, ч.2 ст. 238 КАС України, суд закриває провадження у справі якщо позивач відмовився від позову і відмову прийнято судом. Про закриття провадження у справі суд постановляє ухвалу, а також вирішує питання про розподіл між сторонами судових витрат, повернення судового збору з бюджету. Ухвала суду про закриття провадження у справі може бути оскаржена.
Оскільки позивач відмовився від позову, ця відмова не суперечить закону та не порушує нічиїх прав, свобод та інтересів, суд приймає таку відмову, а провадження у справі, в порядку п.2 ч.1 ст. 238 КАС України, вважає за можливе закрити.
Суд роз`яснює, що у випадку закриття провадження у справі, на підставі положень ч.2 ст. 239 КАС України, повторне звернення до суду зі спору між тими самими сторонами, про той самий предмет і з тих самих підстав не допускається.
Відповідно до ч.1 ст. 142 КАС України, у разі вирішення справи шляхом примирення, відмови позивача від позову, визнання позову відповідачем до початку розгляду справи по суті суд у відповідній ухвалі чи рішенні у порядку, встановленому законом, вирішує питання про повернення позивачу п`ятдесяти відсотків судового збору, сплаченого при поданні позову. Таким чином, суд за можливе повернути позивачу п`ятдесят відсотків судового збору, сплаченого ним при поданні позову.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 142, 238, 243, 248 КАС України, суд -
ухвалив :
Закрити провадження у адміністративній справі за позовом Головного управління ДПС у Херсонській області, Автономній Республіці Крим та м. Севастополі до Фермерського господарства "Сонячне ранчо" про стягнення коштів з рахунків платника податків у банках та стягнення коштів за рахунок готівки в рахунок погашення податкового боргу.
Повернути Головному управлінню ДПС у Херсонській області, Автономній Республіці Крим та м. Севастополі (код ЄДРПОУ 43143201) з Державного бюджету України сплачену суму судового збору в розмірі 1051,00 грн. (одна тисяча п`ятдесят одна гривна), відповідно до платіжного доручення № 2448 від 17.12.2020.
Ухвалу надіслати сторонам у справі.
Роз`яснити позивачу, що повторне звернення до суду зі спору між тими самими сторонами, про той самий предмет і з тих самих підстав не допускається.
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку, шляхом подання апеляційної скарги до П`ятого апеляційного адміністративного суду в 15-денний строк з дня її складання, при цьому, відповідно до п.п. 15.5 п. 15 розділу VII "Перехідні положення" КАС України, до початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомукаційної системи апеляційні скарги подаються через суд першої інстанції, який ухвалив відповідну ухвалу.
У разі постановлення ухвали в порядку письмового провадження ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею.
Ухвала підписана 29.03.2021.
Суддя В.В. Хом`якова
кат. 111020300
Суд | Херсонський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 24.03.2021 |
Оприлюднено | 31.03.2021 |
Номер документу | 95845726 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Херсонський окружний адміністративний суд
Хом'якова В.В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні