Ухвала
від 29.03.2021 по справі 362/1549/21
ВАСИЛЬКІВСЬКИЙ МІСЬКРАЙОННИЙ СУД КИЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 362/1549/21

Провадження № 2/362/1780/21

У Х В А Л А

І м е н е м У к р а ї н и

"29" березня 2021 р.

суддя Васильківського міськрайонного суду Київської області Марчук О.Л., перевіривши матеріали позовної заяви ОСОБА_1 , ОСОБА_2 до Погребівської сільської ради Обухівського району Київської області про визнання права в порядку спадкування,

В С Т А Н О В И В:

Позивачі звернулися до суду з позовом, перевіривши який, приходжу до висновку, що його необхідно залишити без руху з наступних підстав.

Норми статті 175 ЦПК України чітко та імперативно визначають вимоги щодо форми і змісту позовної заяви.

Натомість, в порушення пунктів 2, 8 і 9 частини третьої статті 175 ЦПК України, позовна заява не містить:

-ідентифікаційний код юридичної особи відповідача в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України та його офіційну назву;

-зазначення щодо наявності у позивача або іншої особи оригіналів письмових доказів, копії яких додано до заяви;

-попередній (орієнтовний) розрахунок суми судових витрат, які позивачка понесла і які очікує понести у зв`язку із розглядом справи.

Насамперед, вимоги пункту першого прохальної частини заяви не є позовними по своїй суті, оскільки не стосуються дій чи бездіяльності відповідача та не можуть бути до нього звернені, оскільки взагалі не є предметом спору між сторонами.

Вказані вимоги прохальної частини позову не є способом захисту цивільних прав, які використовуються при формулюванні позовних вимог з метою захисту і/або відновлення прав та інтересів які порушені.

Зокрема, вирішення питання про задоволення позову, про які позивачі просять у пункті першому прохальної частини заяви, здійснюється судом в силу положень ЦПК України, вирішується в нарадчій кімнаті, тобто належить виключно до повноважень суду та не потребує додаткового їх заявлення як позовних.

Тобто, позивачам слід вирішити питання щодо обґрунтованості, доцільності, необхідності заявлення таких позовних вимог та їх формулювання у прохальній частині заяви.

Також, позивачам необхідно сплатити судовий збір у розмірі та у спосіб, що встановлений Законом України Про судовий збір .

Позивачам також необхідно врахувати вимоги частини сьомої статті 6 Закону України Про судовий збір яка передбачає, що у разі коли позов немайнового характеру подається одночасно кількома позивачами до одного або кількох відповідачів, судовий збір сплачується кожним позивачем окремим платіжним документом у розмірах, установлених статтею 4 цього Закону за подання позову немайнового характеру.

Оскільки, до позову додано документ про сплату судового збору позивачем ОСОБА_2 , то, з урахуванням наведених вимог закону, позивачці ОСОБА_1 необхідно сплатити судовий збір за вимогу немайнового характеру в сумі 908 гривень 00 копійок окремим платіжним документом.

Після цього, позивачці ОСОБА_1 необхідно додати до позовної заяви документ, що підтверджує сплату нею судового збору у встановленому порядку і розмірі.

До того ж, всупереч вимогам частини першої статті 177 ЦПК України, позивачі не додали до позовної заяви її копії та копії всіх документів, що додаються до неї для відповідача.

Дана обставина підтверджується переліком додатків до позову, у якому відсутня вказівка про те, що до позовної заяви додано її копії та копії всіх документів, що додаються до неї, відповідно до кількості відповідачів і третіх осіб.

Тобто, якщо у додатку не вказано, що до позову додається її копії та копії всіх документів, що додаються до неї, відповідно до кількості відповідачів і третіх осіб , то є очевидним висновок, що вказаних документів до позову не додано.

Отже, позивачам необхідно усунути зазначені недоліки позовної заяви у спосіб: шляхом подання нової редакції позовної заяви, яка б повністю відповідала вимогам статей 175 і 177 ЦПК України.

Згідно із частиною першою статті 185 ЦПК України, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 175 і 177 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.

Таким чином, враховуючи, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 175 і 177 ЦПК України, приходжу до висновку, що її слід залишити без руху, про що повідомити позивачів та надати їм строк для усунення недоліків.

Враховуючи викладене, керуючись ст. ст. 175, 185, 258 - 261 ЦПК України,

У Х В А Л И В:

Позовну заяву ОСОБА_1 , ОСОБА_2 до Погребівської сільської ради Обухівського району Київської області про визнання права в порядку спадкування - залишити без руху.

Повідомити про вказане позивачів та надати їм строк для усунення недоліків - десять днів з дня вручення копії даної ухвали.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Суддя

СудВасильківський міськрайонний суд Київської області
Дата ухвалення рішення29.03.2021
Оприлюднено30.03.2021
Номер документу95851095
СудочинствоЦивільне

Судовий реєстр по справі —362/1549/21

Рішення від 06.05.2021

Цивільне

Васильківський міськрайонний суд Київської області

Марчук О. Л.

Ухвала від 13.04.2021

Цивільне

Васильківський міськрайонний суд Київської області

Марчук О. Л.

Ухвала від 07.04.2021

Цивільне

Васильківський міськрайонний суд Київської області

Марчук О. Л.

Ухвала від 29.03.2021

Цивільне

Васильківський міськрайонний суд Київської області

Марчук О. Л.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні