ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

УХВАЛА

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Держпром, 8-й під`їзд, майдан Свободи, 5, м. Харків, 61022,

тел. приймальня (057) 705-14-14, тел. канцелярія 705-14-41, факс 705-14-41

_______________________________________________________________________

УХВАЛА

про відкриття провадження у справі

"30" березня 2021 р.м. ХарківСправа № 922/1038/21

Господарський суд Харківської області у складі:

судді Пономаренко Т.О.

розглянув матеріали

позовної заяви Керівника Немишлянської окружної прокуратури м. Харкова (61099, м. Харків, вул. Б. Хмельницького, буд. 36-А) в інтересах держави, в особі Фонду державного майна України (01133, м.Київ, вул.Генерала Алмазова, буд.18/9; код ЄДРПОУ: 00032945) до 1) Приватного акціонерного товариства "Укрпрофтур" (02002, м. Київ, вул. Раїси Окіпної, буд. 2; код ЄДРПОУ: 02605473) , 2) Приватного акціонерного товариства по туризму та екскурсіях "Харківтурист" (61082, м. Харків, проспект Московський, буд. 144; код ЄДРПОУ: 02648484) , 3) Харківської міської ради (61003, м. Харків, майдан Конституції, буд. 7; код ЄДРПОУ: 04059243) про визнання незаконним та скасування розпорядження, визнання недійсним свідоцтва про право, скасування рішення про державну реєстрацію прав, визнання недійсним договору, визнання права власності

ВСТАНОВИВ:

29.03.2021 керівник Немишлянської окружної прокуратури м.Харкова в інтересах держави, в особі Фонду державного майна України звернувся до господарського суду Харківської області з позовною заявою до Приватного акціонерного товариства "Укрпрофтур", Приватного акціонерного товариства по туризму та екскурсіях "Харківтурист" та Харківської міської ради, в якій просить суд:

- визнати незаконним та скасувати розпорядження Харківського міського голови №1808 від 08.09.1999 в частині оформлення та видачі Українському закритому акціонерному товариству по туризму та екскурсіях "Укрпрофтур" свідоцтва про право колективної власності на нежитлову будівлю літ. А-9 загальною площею 6455,1 кв.м., розташовану по пр. Московському, 144, у м. Харків;

- визнати незаконним та скасувати розпорядження Харківського міського голови №859 від 18.05.2001 в частині оформлення та видачі Харківському обласному закритому акціонерному товариству по туризму та екскурсіях Харківтурист свідоцтва про право колективної власності на нежитлову будівлю літ. А-9 загальною площею 6455,1 кв.м., розташовану по пр. Московському, 144, у м. Харків;

- визнати недійсним свідоцтво про право колективної власності на нежитлову будівлю літ. А-9 загальною площею 6455,1 кв.м. від 16.09.1999, видане Українському закритому акціонерному товариству по туризму та екскурсіях Укрпрофтур ;

- визнати недійсним свідоцтво про право колективної власності на нежитлову будівлю літ. А-9 загальною площею 6455,1 кв.м. від 25.05.2001, видане Харківському обласному закритому акціонерному товариству по туризму та екскурсіях Харківтурист ;

- скасувати рішення про державну реєстрацію права приватної власності на нежитлові приміщення літ. А-9 за Приватним акціонерним товариством по туризму та екскурсіях Харківтурист (код ЄДРПОУ 02648484), індексний номер рішення 9860030 від 13.01.2014 в Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно, з одночасною реєстрацією права власності за Фондом державного майна України;

- визнати недійсним договір оренди нежилих приміщень від 13.10.2020, укладений між Приватним акціонерним товариством по туризму та екскурсіях Харківтурист та товариством з обмеженою відповідальністю ГЕЙМДЕВ , посвідчений приватним нотаріусом Київського міського нотаріального округу Кошевою В.О. і зареєстрований в реєстрі за №2517;

- усунути перешкоди у здійсненні Фондом державного майна України права користування та розпоряджання своїм майном шляхом визнання за державою в особі Фонду державного майна України (код ЄДРПОУ 00032945) права власності на нежитлову будівлю літ. А-9 загальною площею 6455,1 кв.м., розташовану за адресою: м. Харків, пр. Московський, 144;

- судовий збір стягнути з відповідачів.

Частиною 1 статті 12 ГПК України передбачено, що господарське судочинство здійснюється за правилами, передбаченими цим Кодексом, у порядку:

1)наказного провадження;

2) позовного провадження (загального або спрощеного).

Наявність спору між сторонами в даному випадку виключає можливість розгляду даної справи в порядку наказного провадження, тому суд, відповідно, має визначити в порядку спрощеного чи загального позовного провадження підлягає розгляду ця справа.

Спрощене позовне провадження призначене для розгляду малозначних справ, справ незначної складності та інших справ, для яких пріоритетним є швидке вирішення справи. Загальне позовне провадження призначене для розгляду справ, які через складність або інші обставини недоцільно розглядати у спрощеному позовному провадженні. Умови, за яких суд має право розглядати вимоги про стягнення грошових сум у наказному провадженні, а справи - у загальному або спрощеному позовному провадженні, визначаються нормами ГПК України.

Розглянувши матеріали справи, суд встановив, що даний позов відповідає вимогам, викладеним у статтях 162, 164, 172 Господарського процесуального кодексу України. Підстави для залишення позовної заяви без руху, повернення позовної заяви чи відмови у відкритті провадження відсутні. Беручи до уваги, що позовна заява не відповідає ознакам малозначної справи, наведеним у ч.5 статті 12 ГПК України, беручи до уваги, що обставини справи, що згідно ч.3 статті 247 ГПК України мають значення для вирішення питання про можливість розгляду справи в порядку спрощеного провадження, наразі також свідчать про відсутність підстав для розгляду цієї справи в спрощеному порядку, суд приходить до висновку про те, що справа №922/1038/21 підлягає розгляду в порядку загального позовного провадження.

Крім цього, прокурор просить залучити до участі у справі в якості третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору, на стороні відповідачів, ТОВАРИСТВО З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ "ГЕЙМДЕВ" та державного реєстратора Мирошниченко Де Гуардо Ольгу Олексіївну, яким у відповідності до статті 164 ГПК України направлено копію позовної заяви і додані до неї документи.

В обґрунтування клопотання про залучення до участі у справі в якості третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору, на стороні відповідачів, державного реєстратора Мирошниченко Де Гуардо Ольгу Олексіївну прокурор зазначає, що рішенням державного реєстратора Мирошниченко Де Гуардо Ольги Олексіївни до Державного реєстру речових прав на нерухоме майно від 13.01.2014 №9860030 проведено державну реєстрацію приватної власності за Приватним акціонерним товариством по туризму та екскурсіях "Харківтурист" (код ЄДРПОУ: 02648484).

В обґрунтування клопотання про залучення до участі у справі в якості третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору, на стороні відповідачів, товариства з обмеженою відповідальністю "ГЕЙМДЕВ" прокурор вказує на укладення між Приватним акціонерним товариством по туризму та екскурсіях "Харківтурист" та товариством з обмеженою відповідальністю "ГЕЙМДЕВ" договору оренди нежитлових приміщень від 13.10.2020, об`єктом оренди яких є нежитлові приміщення №№4-10, 13-15, 40-43, загальною площею 368,8 кв.м., що розташовані на 1-му поверсі будівлі готелю "Турист" за адресою: м. Харків, пр. Московський, 144.

Відповідно до статті 50 Господарського процесуального кодексу України, треті особи, які не заявляють самостійних вимог на предмет спору, можуть вступити у справу на стороні позивача або відповідача до закінчення підготовчого провадження у справі або до початку першого судового засідання, якщо справа розглядається в порядку спрощеного позовного провадження, у разі коли рішення у справі може вплинути на їхні права або обов`язки щодо однієї із сторін. Їх може бути залучено до участі у справі також за заявою учасників справи. У заявах про залучення третіх осіб і у заявах третіх осіб про вступ у справу на стороні позивача або відповідача зазначається, на яких підставах третіх осіб належить залучити або допустити до участі у справі. Якщо суд при вирішенні питання про відкриття провадження у справі або при підготовці справи до розгляду встановить, що рішення господарського суду може вплинути на права та обов`язки осіб, які не є стороною у справі, суд залучає таких осіб до участі у справі як третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору. Про залучення третіх осіб до участі у справі суд постановляє ухвалу, в якій зазначає, на які права чи обов`язки такої особи та яким чином може вплинути рішення суду у справі.

Враховуючи наявність клопотання прокурора про залучення до участі у справі в якості третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору, на стороні відповідачів, товариства з обмеженою відповідальністю "ГЕЙМДЕВ" та державного реєстратора Мирошниченко Де Гуардо Ольгу Олексіївну, беручи до уваги що рішення по справі може вплинути на права та обов`язки вказаних осіб, суд дійшов висновку про необхідність залучення до участі у справі в якості третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору, на стороні відповідачів, товариства з обмеженою відповідальністю "ГЕЙМДЕВ" та державного реєстратора Мирошниченко Де Гуардо Ольгу Олексіївну.

Керуючись статтями 12, 50, 176, 234 Господарського процесуального кодексу України, суд

УХВАЛИВ:

1. Прийняти позовну заяву (вх.№1038/21 від 29.03.2021) керівника Немишлянської окружної прокуратури м. Харкова в інтересах держави, в особі Фонду державного майна України до розгляду та відкрити провадження у справі №922/1038/21.

2. Справу розглядати за правилами загального позовного провадження.

3. Розпочати підготовче провадження і призначити підготовче засідання на "28" квітня 2021 р. о 10:40 .

4. Засідання відбудеться у приміщенні господарського суду за адресою: 61022, місто Харків, майдан Свободи 5, 8-й під`їзд, 1-й поверх, зал № 111.

5. Клопотання керівника Немишлянської окружної прокуратури м. Харкова про залучення до участі у справі в якості третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору, на стороні відповідачів, ТОВАРИСТВО З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ "ГЕЙМДЕВ" та державного реєстратора Мирошниченко Де Гуардо Ольгу Олексіївну - задовольнити.

6. Залучити до участі у справі в якості третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору, на стороні відповідачів - ТОВАРИСТВО З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ "ГЕЙМДЕВ" (01042, м. Київ, провулок Новопечерський, буд. 18, офіс 32; код ЄДРПОУ: 43397203) та державного реєстратора Мирошниченко Де Гуардо Ольгу Олексіївну (61002, м. Харків, вул. Ярослава Мудрого, буд. 16).

7. Відповідачам, згідно статті 165 ГПК України, встановити строк 15 днів з дня вручення цієї ухвали для подання відзиву на позов.

Суд роз`яснює відповідачам, що відповідно до ч. 2 ст. 178 ГПК України, у разі ненадання відповідачем відзиву у встановлений судом строк без поважних причин, суд має право вирішити спір за наявними матеріалами справи.

8. Позивачу, згідно статті 166 ГПК України, встановити строк 5 днів на подання до суду відповіді на відзив з дня його отримання.

9. Встановити відповідачам строк 5 днів на подання заперечень на відповідь позивача на відзив, оформлених відповідно до ст.167 ГПК України.

10. Третім особам, згідно статті 179 ГПК України, встановити:

- строк 5 днів з дня вручення цієї ухвали на подання до суду письмових пояснень щодо позову;

- строк 5 днів на подання до суду письмових пояснень щодо відзиву з дня його отримання.

11. Звернути увагу учасників справи, що подання доказів у справі здійснюється учасниками справи на стадії підготовчого провадження.

12. Запропонувати учасникам справи забезпечити участь у судовому засіданні компетентного представника з документами, що посвідчують його особу та повноваження.

13. Явку представників учасників справи визнати необов`язковою.

14. Повідомити учасників справи про можливість одержання інформації по справі зі сторінки на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет за веб-адресою http://court.gov.ua/.

15. Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею та оскарженню не підлягає. Заперечення на ухвали, що не підлягають оскарженню окремо від рішення суду, включаються до апеляційної скарги на рішення суду.

Ухвалу підписано 30.03.2021.

Суддя Т.О. Пономаренко

Примітка: У зв`язку з початком тестової експлуатації підсистеми Електронний суд з 01.01.2019, відповідно до Розділу XI Положення про автоматизовану систему документообігу суду приймання та реєстрація надісланих учасниками судових процесів електронних процесуальних документів повинна здійснюватися з Електронних кабінетів, які вони мають створити в Електронному суді за посиланням: https://cabinet.court.gov.ua. Після запровадження роботи Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи приймання через офіційну поштову скриньку суду процесуальних документів та документів, що стосуються розгляду справ здійснюватися не буде.

Дата ухвалення рішення 30.03.2021
Зареєстровано 31.03.2021
Оприлюднено 01.04.2021

Судовий реєстр по справі 922/1038/21

Проскрольте таблицю вліво →
Рішення Суд Форма
Ухвала від 07.06.2021 Господарський суд Харківської області Господарське
Ухвала від 17.05.2021 Господарський суд Харківської області Господарське
Ухвала від 28.04.2021 Господарський суд Харківської області Господарське
Ухвала від 30.03.2021 Господарський суд Харківської області Господарське

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Відстежувати судові рішення та засідання

Додайте Опендатабот до улюбленного месенджеру

Вайбер Телеграм

Опендатабот для телефону