Ухвала
від 30.03.2021 по справі 441/2288/20
ГОРОДОЦЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ЛЬВІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 441/2288/20

пр.№2/441/213/2021

УХВАЛА

Іменем України

"30" березня 2021 р. Городоцький районний суд Львівської області у складі:

Головуючої судді Яворської Н.І.,

секретаря судового засідання Цап І.М.,

з участю представника відповідача ОСОБА_1 - ОСОБА_2 ,

представника третьої особи - ОСОБА_3 - Кулака І.О.,

розглянувши у відкритому підготовчому судовому засіданні в залі суду м. Городок Львівської області цивільну справу за позовною заявою Товариства з обмеженою відповідальністю Фінансова компанія Інвестохіллс Веста до ОСОБА_1 , ОСОБА_4 , ОСОБА_5 , треті особи- приватний нотаріус Городоцького районного нотаріального округу Львівської області - Марців Ірина Василівна, приватний нотаріус Львівського міського нотаріального округу - Шафран Роман Іванович, ОСОБА_3 про визнання договорів недійсними,

в с т а н о в и в:

У провадженні Городоцького районного суду Львівської області перебуває вищевказана справа.

В підготовче судове засідання 30.03.2021 представник сторони позивача подав клопотання про відкладення розгляду справи з огляду на те, що він перебуває на самоізоляції.

Представники відповідача ОСОБА_2 та третьої сторони ОСОБА_6 заперечили у відкладенні підготовчого засідання з огляду на те, що клопотання не підтверджено, крім того пояснили, що майно яке вказано у позовній заяві позивачем не було предметом іпотеки, за обставин та підстав викладених у позовній заяві виникає питання юрисдикції.

Інші учасники просили проводити засідання у їх відсутності.

Заслухавши представників сторін, суд ухвалив продовжити підготовче засідання у даній справі за відсутності представника позивача, який в попередньому підготовчому судовому засіданні вказав, що до позову долучено всі наявні докази.

Дослідивши матеріали справи з питань предметної юрисдикції, суд приходить до наступних висновків.

За статтею 125 Конституції України судоустрій в Україні будується за принципами територіальності й спеціалізації та визначається законом.

За вимогами частини першої статті 18 Закону України від 2 червня 2016 року №1402-VIII Про судоустрій і статус суддів суди спеціалізуються на розгляді цивільних, кримінальних, господарських, адміністративних справ, а також справ про адміністративні правопорушення.

Судова юрисдикція - це компетенція спеціально уповноважених органів судової влади здійснювати правосуддя у формі визначеного законом виду судочинства щодо визначеного кола правовідносин.

Стаття 255 ЦПК України передбачає виключний перелік підстав для закриття провадження у справі. Зокрема, суд своєю ухвалою закриває провадження у справі, якщо справа не підлягає розгляду в порядку цивільного судочинства.

Як вбачається з позиції Верховного Суду у складі Об`єднаної Палати Касаційного цивільного суду висловленої у постанові від 05 вересня 2019 року в справі №686/6775/18, критеріями розмежування судової юрисдикції, тобто передбаченими законом умовами, за яких певна справа підлягає розгляду за правилами того чи іншого виду судочинства, є суб`єктний склад правовідносин, предмет спору та характер спірних матеріальних правовідносин у їх сукупності. Крім того, таким критерієм може бути пряма вказівка в законі на вид судочинства, у якому розглядається визначена категорія справ.

Критеріями відмежування справ цивільної юрисдикції від інших є, по-перше, наявність спору щодо захисту порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи інтересів у будь-яких правовідносинах, крім випадків, коли такий спір вирішується за правилами іншого судочинства, а по-друге, спеціальний суб`єктний склад цього спору, в якому однією зі сторін є, як правило, фізична особа.

За загальним правилом у порядку цивільного судочинства загальні суди вирішують справи про захист порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи інтересів, у яких хоча б одна зі сторін є фізичною особою, зокрема спори, що виникають із цивільних, житлових, земельних, сімейних, трудових відносин, а також із інших правовідносин, крім випадків, коли розгляд таких справ проводиться за правилами іншого судочинства.

Тобто в порядку цивільного судочинства розглядаються справи, що виникають із приватноправових відносин.

Одним із критеріїв розмежування справ цивільної й господарської юрисдикції є суб`єктний критерій.

Статтею 20 Господарського процесуального кодексу України (далі - ГПК України)визначено особливості предметної та суб`єктної юрисдикції господарських судів, якими уточнено коло спорів, що розглядаються господарськими судами, та встановлено, що господарські суди розглядають справи у спорах, які виникають у зв`язку зі здійсненням господарської діяльності, та інші справи у визначених законом випадках, зокрема: справи у спорах, що виникають при укладанні, зміні, розірванні і виконанні правочинів у господарській діяльності, крім правочинів, стороною яких є фізична особа, яка не є підприємцем; справи у спорах щодо права власності чи іншого речового права на майно (рухоме та нерухоме, в тому числі землю), реєстрації або обліку прав на майно, яке (права на яке) є предметом спору, визнання недійсними актів, що порушують такі права, крім спорів, стороною яких є фізична особа, яка не є підприємцем, та спорів щодо вилучення майна для суспільних потреб чи з мотивів суспільної необхідності, а також справи у спорах щодо майна, що є предметом забезпечення виконання зобов`язання, сторонами якого є юридичні особи та (або) фізичні особи - підприємці.

Сторонами в даному спорі є Товариство з обмеженою відповідальністю Фінансова компанія Інвестохіллс Веста .

Як вбачається з мотивів таобгрунтування позову предметом судового розгляду у цій справі є вимога, щодо майна, що є предметом забезпечення виконання зобов`язання, сторонами якого є юридичні особи та (або) фізичні особи - підприємці (Товариство "Яблуневий Дар", Товариство "Танк Транс").

З огляду на вказане можна зробити висновок, що спір виник у зв`язку з провадженням господарської діяльності ОСОБА_3 , ОСОБА_1 тому такий спір має розглядатися за правилами господарського судочинства.

Відтак, беручи до уваги наведене вище, суд приходить до висновку за необхідне закрити провадження у справі, оскільки цей спір не підлягає розгляду в судах у порядку цивільного судочинства.

Крім того враховуючи положення ст.256 ЦПК України , позивачу слід роз`яснити право звернення за даним позовом до Господарського суду Львівської області.

Керуючись ст.ст. 247 , 255 , 256 , 260 , 261 ЦПК України , суд -

п о с т а н о в и в:

Закрити провадження у справі за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю Фінансова компанія Інвестохіллс Веста до ОСОБА_1 , ОСОБА_4 , ОСОБА_5 , треті особи - приватний нотаріус Городоцького районного нотаріального округу Львівської області - Марців Ірина Василівна, приватний нотаріус Львівського міського нотаріального округу - Шафран Роман Іванович, ОСОБА_3 про визнання договорів недійсними.

Роз`яснити позивачу його право звернення за даним позовом до Господарського суду Львівської області.

Апеляційна скарга на ухвалу суду подається протягом п`ятнадцяти днів з дня її проголошення через місцевий суд до Львівського апеляційного суду.

Суддя Яворська Н.І.

СудГородоцький районний суд Львівської області
Дата ухвалення рішення30.03.2021
Оприлюднено01.04.2021
Номер документу95920688
СудочинствоЦивільне

Судовий реєстр по справі —441/2288/20

Ухвала від 11.10.2021

Цивільне

Городоцький районний суд Львівської області

Перетятько О. В.

Ухвала від 09.09.2021

Цивільне

Львівський апеляційний суд

Левик Я. А.

Ухвала від 06.08.2021

Цивільне

Львівський апеляційний суд

Ніткевич А. В.

Ухвала від 07.07.2021

Цивільне

Львівський апеляційний суд

Ніткевич А. В.

Постанова від 22.06.2021

Цивільне

Львівський апеляційний суд

Левик Я. А.

Постанова від 22.06.2021

Цивільне

Львівський апеляційний суд

Левик Я. А.

Ухвала від 15.06.2021

Цивільне

Львівський апеляційний суд

Левик Я. А.

Ухвала від 27.04.2021

Цивільне

Львівський апеляційний суд

Ніткевич А. В.

Ухвала від 27.05.2021

Цивільне

Львівський апеляційний суд

Левик Я. А.

Ухвала від 30.03.2021

Цивільне

Городоцький районний суд Львівської області

Яворська Н. І.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні