Справа № 535/345/21
Провадження № 2/535/162/21
УХВАЛА
31 березня 2021 року смт Котельва
Суддя Котелевського районного суду Полтавської області Шолудько А.В., розглянувши позовну заяву ОСОБА_1 до Товариства з обмеженою відповідальністю Агрофірма Маяк про стягнення безпідставно збережених грошових коштів за використання земельної ділянки,
ВСТАНОВИВ:
26.03.2021 року ОСОБА_1 звернулася до суду з позовною заявою, яка надіслана поштою 25.03.2021 року, до відповідача про стягнення безпідставно збережених грошових коштів за використання земельної ділянки з кадастровим номером загальною площею 7,31 га з цільовим призначенням для ведення товарного сільськогосподарського виробництва кадастровий номер 5322281900:00:001:0436, розташованої на території Козлівщинської сільської ради Котелевського району Полтавської області у розмірі 75000 (сімдесят п`ять тисяч гривень) (так зазначено у позові).
Позовна заява підлягає залишенню без руху, оскільки не відповідає вимогам ст. ст. 175, 177 ЦПК України.
Так, у позовній заяві не зазначено:
1) виклад обставин щодо:
- укладання 30.12.2011 року між сторонами договору про надання права користування чужою земельною ділянкою для сільськогосподарських потреб (емфітевзис) на спірну земельну ділянку, та зазначення доказів, що підтверджують вказані обставини;
- користування земельною ділянкою відповідачем на підставі договору про надання права користування чужою земельною ділянкою для сільськогосподарських потреб (емфітевзис) від 15.11.2011 року, його реєстрацію 08.01.2019 року на спірну земельну ділянку; та зазначення доказів, що підтверджують вказані обставини;
- прийнятого рішення Котелевським районним судом Полтавської області від 17.09.2020 року по справі №535/1318/19 та постанови Полтавського апеляційного суду від 23.11.2020 року;
- застосування до спірних правовідносин законодавства, що регулює питання такого виду речового права як оренди земельної ділянки, а також застосування такої міри відповідальності, як стягнення збитків з зазначенням усіх елементів складу цивільного правопорушення;
2) обґрунтований розрахунок суми, що оспорюється (стягується);
3) відомості про вжиття заходів досудового врегулювання спору, якщо такі проводилися, в тому числі, якщо законом визначений обов`язковий досудовий порядок урегулювання спору;
4) відомості про вжиття заходів забезпечення доказів або позову до подання позовної заяви, якщо такі здійснювалися;
5) перелік документів та інших доказів, що додаються до заяви; зазначення доказів, які не можуть бути подані разом із позовною заявою (за наявності); зазначення щодо наявності у позивача або іншої особи оригіналів письмових або електронних доказів, копії яких додано до заяви;
6) попередній (орієнтовний) розрахунок суми судових витрат, які позивач поніс і які очікує понести у зв`язку із розглядом справи.
Відповідно до ч. 5 ст. 177 ЦПК України, позивач зобов`язаний додати до позовної заяви всі наявні в нього докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги (якщо подаються письмові чи електронні докази позивач може додати до позовної заяви копії відповідних доказів). Згідно з ст. 95 ЦПК України, письмовими доказами є документи (крім електронних документів), які містять дані про обставини, що мають значення для правильного вирішення спору. Учасник справи підтверджує відповідність копії письмового доказу оригіналу, який знаходиться у нього, своїм підписом із зазначенням дати такого засвідчення.
До позовної заяви позивачем не додано жодної копії документів, які зазначені в тексті позовній заяві.
Позивачем не додано до позовної заяви документ, що підтверджує право власності позивача на земельну ділянку (державний акт, свідоцтво про право на спадщину, судове рішення, витяг з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно або Державного земельного кадастру про реєстрацію права власності) та інформацію щодо державної реєстрації інших речових прав на земельну ділянку.
Також, позивач повинен додати до позовної заяви її копії та копії всіх документів, що додаються до неї, відповідно до кількості відповідачів і третіх осіб, однак вказані вимоги ч. 1 ст. 177 ЦПК України позивачем не виконано.
До позовної заяви не додано документ, що підтверджує сплату судового збору позивачем.
Судовий збір - збір, що справляється на всій території України за подання заяв, скарг до суду, за видачу судами документів, а також у разі ухвалення окремих судових рішень, передбачених законом. Платники судового збору - громадяни України, іноземці, особи без громадянства, підприємства, установи, організації, інші юридичні особи (у тому числі іноземні) та фізичні особи - підприємці, які звертаються до суду чи стосовно яких ухвалене судове рішення, передбачене цим Законом.
Згідно з ч. 4 ст. 175 ЦПК України, якщо позовна заява подається особою, звільненою від сплати судового збору відповідно до закону, у ній зазначаються підстави звільнення позивача від сплати судового збору.
Підстав для звільнення позивача від сплати судового збору з позовної заяви не вбачається. Таким чином, приходжу до висновку, що позивачем не сплачений судовий збір.
Відповідно до ч. 1, ч. 2 ст. 4 Закону України Про судовий збір , судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі. Ставки судового збору встановлюються у таких розмірах: за подання до суду позовної заяви майнового характеру, яка подана фізичною особою - 1 відсоток ціни позову, але не менше 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб та не більше 5 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
У матеріалах справи не міститься достатніх доказів на підтвердження суми заборгованості, що унеможливлює визначення судом точної суми судового збору, яку позивачу необхідно сплатити, відповідно до приписів ч. 2 ст. 185 ЦПК України.
Згідно з ч. 1 ст. 185 ЦПК України, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 175 і 177 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
Враховуючи вищевикладене, позовну заяву необхідно залишити без руху з наданням позивачу строку для усунення зазначених вище недоліків.
Керуючись ст. 185 ЦПК України,
УХВАЛИВ:
Позовну заяву ОСОБА_1 до Товариства з обмеженою відповідальністю Агрофірма Маяк про стягнення безпідставно збережених грошових коштів за використання земельної ділянки, - залишити без руху.
Повідомити позивача про необхідність виправлення недоліків позовної заяви у п`ятиденний строк з дня отримання ними ухвали.
Роз`яснити позивачу, якщо відповідно до ухвали суду у встановлений строк позивач виконає вимоги, визначені статтями 175 і 177 цього Кодексу, позовна заява вважається поданою в день первісного її подання до суду. Якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається позивачеві.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя
Суд | Котелевський районний суд Полтавської області |
Дата ухвалення рішення | 31.03.2021 |
Оприлюднено | 01.04.2021 |
Номер документу | 95922363 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Котелевський районний суд Полтавської області
Шолудько А. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні