єдиний унікальний номер справи 423/3338/20
номер провадження 2/423/257/21
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
02 березня 2021 року місто Попасна
Попаснянський районний суд Луганської області у складі:
головуючої судді Лизенко І.В.,
за участю секретаря судового засідання Кузьменко Ю.О.,
розглянувши у відкритому підготовчому засіданні в залі суду №1 в порядку загального позовного провадження цивільну справу №423/3338/20 за позовом ОСОБА_1 до Попаснянської міської ради Луганської області про визначення додаткового строку для подання заяви про прийняття спадщини,
ВСТАНОВИВ:
09.12.2020 позивачка звернулася до суду з вищеназваним позовом, у якому просила суд надати їй додатковий строк тривалістю шість місяців з дня набрання рішення законної сили до подання до Попаснянської державної нотаріальної контори заяви про прийняття спадщини, що відкрилась після смерті ОСОБА_2 , яка померла ІНФОРМАЦІЯ_1 .
Позовні вимоги обґрунтовані тим, що позивачка ОСОБА_1 є донькою ОСОБА_3 та ОСОБА_2 . Батько позивачки, ОСОБА_3 , помер ІНФОРМАЦІЯ_2 . Після смерті батька залишилось спадкове майно - будинок за адресою АДРЕСА_1 , який належав йому на праві власності. Мати позивачки, ОСОБА_2 прийняла спадщину після смерті чоловіка, але не оформила своїх спадкових прав та померла ІНФОРМАЦІЯ_1 . Позивачка є єдиним спадкоємцем за законом першої черги, тому звернулася 07 грудня 2020 року до Попаснянської державної нотаріальної контори з заявою про прийняття спадщини. Але Постановою від 07.12.2020 року їй було відмовлено у видачі свідоцтва про право на спадщину у зв`язку з пропуском передбаченого чинним законодавством шестимісячного строку на звернення з заявою про прийняття спадщини та у звязку з тим, що вона на час відкритття спадщини мешкала окремо від спадкодавця. Їй було запропоновано звернутися до суду з питання встановлення додаткового строку.
Поважність причин пропуску строку полягає у тому, що 11 березня 2020 року Всесвітня організація охорони здоров`я оголосила пандемію у зв`язку з поширенням у світі коронавируса Соvid-19, після чого країни почали запроваджувати жорсткі карантинні заходи.
Крім того, чоловік позивачки хворіє, має другу групу інвалідності і життєдіяльність в нього різко обмежена, тому позивачка здійснює постійний догляд за ним.Необхідність догляду за хворим чоловіком, ускладнюється тим, що позивачка уникає скупчення людей та спілкування будь-з ким, хвилюючись за здоров`я хворого чоловіка, щоб не принести додому вірус.
Все це та необхідність дотримання карантинних обмежень і запобігання поширенню корона вірусної хвороби (СОVID-19) унеможливило своєчасне подання позивачем заяви про вступ у спадщину.Пропущення строку є нетривалим - 7 днів.
Зважаючи на продовження карантинних обмежень та наближення другої хвилі корона вірусної хвороби (СОVID-19), достатнім буде строк тривалістю шість місяців з дня набрання судовим рішенням законної сили.
Провадження у справі відкрито 21 .1 2 .20 20 суддею Лизенко І.В. , ухвалено здійснювати судовий розгляд у порядку загального позовного провадження, призначено підготовче засідання на 02 .03.202 1 .
Відповідач надав заяву про визнання позову.
У підготовче засідання позивачка не з`явилася , у наданій до суду позовній заяві просила розглядати справу за її відсутності.
Відповідач не забезпечив явку свого представника у судове засідання, від відповідача надійшла письмова заява, у якій він просить розглядати справу без участі його представника, позов визнав повністю.
Справу розглянуто згідно ч. 3 ст. 211 ЦПК України за відсутності сторін, які надіслали на адресу суду заяви з проханням справу розглянути за їх відсутності, судовий розгляд справи здійснювався на підставі наявних у суду матеріалів.
Відповідно до ч.3 ст.200 ЦПК України за результатами підготовчого судового засідання суд ухвалює рішення у випадку визнання позову відповідачем.
Згідно ч. 4 ст.206 ЦПК України , у разі визнання відповідачем позову суд за наявності для цього законних підстав ухвалює рішення про задоволення позову.
Дослідивши письмові докази, суд приходить до висновку, що позовні вимоги є обґрунтованими і підлягають задоволенню у повному обсязі з наступних підстав.
Частинами першими статей 1268 , 1269 , 1270 , 1272 ЦК України визначено, що спадкоємець за заповітом чи за законом має право прийняти спадщину або не прийняти її. Спадкоємець, який бажає прийняти спадщину, але на час відкриття спадщини не проживав постійно із спадкодавцем, має подати нотаріусу заяву про прийняття спадщини. Для прийняття спадщини встановлюється строк у шість місяців, який починається з часу відкриття спадщини. Якщо спадкоємець протягом строку, встановленого статтею 1270 цього Кодексу , не подав заяву про прийняття спадщини, він вважається таким, що не прийняв її. Часом відкриття спадщини, згідно ч. 2 ст. 1220 ЦК , є день смерті особи або день, з якого вона оголошується померлою.
Судом встановлено, що ОСОБА_1 є дочкою померлих ОСОБА_3 та ОСОБА_2 , що підтверджується відповідними записами у свідоцтві про народження та свідоцтві про укладення шлюбу ОСОБА_4 , згідно якого ОСОБА_4 змінила своє прізвище на ОСОБА_5 (а.с. 5,6 ).
ІНФОРМАЦІЯ_2 ОСОБА_3 помер, що підтверджується відповідним актовим записом № 19 , згідно копії свідоцтва про смерть (а.с. 8 ).
0 ІНФОРМАЦІЯ_1 ОСОБА_2 померла, що підтверджується відповідним актовим записом № 151 , згідно копії свідоцтва про смерть (а.с. 9 ).
Нерухоме майно за адресою: АДРЕСА_2 , зареєстровано на праві власності за ОСОБА_6 на підставі договору надання в безстрокове користування земельної ділянки, посвідчене І-Первомайською державною нотаріальною конторою від 01.07.1969 №2010/І і записано в реєстрову книгу №38 за реєстровим №В249/38 від 05.05.1977 р. (а.с.10).
З метою прийняття спадщини після смерті матері, позивачка звернулася до державного нотаріуса Попаснянської державної нотаріальної контори, де їй було відмовлено у видачі свідоцтва про право на спадщину за законом у зв`язку з пропуском шестимісячного строку на подання заяви про прийняття спадщинита у зв`язку з тим, що на час відкриття спадщини вона мешкала окремо від спадкодавця (а.с.1 5-16 ).
Із постанови нотаріуса встановлено, що спадкова справа до майнаОСОБА_2 , яка померла ІНФОРМАЦІЯ_1 , станом на ІНФОРМАЦІЯ_3 не заводилась (а.с.15).
З довідки Попаснянського комунального підприємства СКП № 539 від 26 . 11 .20 20р.вбачається, що згідно архівних даних станом на 01.01.2013р., нерухоме майно за адресою: АДРЕСА_1 , зареєстровано на праві власності за ОСОБА_6 на підставі договору надання в безстрокове користування земельної ділянки, для будівництва житлового будинку на право власності, посвідчений І-Первомайською державною нотаріальною конторою від 01.07.1969, реєстр №2010/І. Дата реєстрації 05.05.1977 року. Реєстровий №В249/38 (а.с. 14).
З копії довідки до акту огляду медико-соціальною експертною комісією серії 12ААА №778197 вбачається, що ОСОБА_7 , ІНФОРМАЦІЯ_4 , встановлена друга група інвалідності з 01.06.2018р. безстроково (а.с.6)
Відповідно до ч. 3 ст. 1272 ЦК України , за позовом спадкоємця, який пропустив строк для прийняття спадщини з поважної причини, суд може визначити йому додатковий строк, достатній для подання ним заяви про прийняття спадщини.
Пунктом 24 Постанови Пленуму Верховного Суду України від 30травня 2008року №7 Про судову практику у справах про спадкування роз`яснено, що вирішуючи питання про визначення особі додаткового строку, суд досліджує поважність причини пропуску строку для прийняття спадщини. При цьому необхідно виходити з того, що поважними є причини, пов`язані з об`єктивними, непереборними, істотними труднощами для спадкоємця на вчинення цих дій.
Зазначені позивачкою обставини, які стали причиною пропуску строку для подання заяви про прийняття спадщини, суд вважає поважними та такими, що об`єктивно завадили позивачці подати заяву про прийняття спадщини.
З огляду на зазначене, суд приходить до висновку, що визнання відповідачем позову не суперечить закону та не порушує права або інтереси інших осіб. Таким чином, визнання позову відповідачем слід прийняти.
На підставі вищевикладеного, суд вважає можливим визначити позивачці додатковий строк тривалістю шість місяців , для подання заяви про прийняття спадщини після померлої ОСОБА_2 .
Керуючись ст. 1268 , 1269 , 1270 , 1272 ЦК України , ст. 1-18 , 209-245, 259, 264 , 265 , 268 , 354 , 355 ЦПК України , суд
ВИРІШИВ:
Прийняти визнання позову Попаснянською міською радою Луганської області.
Позов ОСОБА_1 (адреса : АДРЕСА_3 , ідентифікаційний номер НОМЕР_1 ) до Попаснянської міської ради Луганської області (адреса: 93300, Луганська область, м.Попасна, вул. Мічуріна, буд.1, код ЄДРПОУ 04051744) про визначення додаткового строку для подання заяви про прийняття спадщини,задовольнити.
Визнати поважними причини пропуску строку для подання заяви про прийняття спадщини ОСОБА_1 ою після смерті ІНФОРМАЦІЯ_1 матері ОСОБА_2 .
Визначити ОСОБА_8 зі ОСОБА_9 і додатковий строк для подання заяви про прийняття спадщини, яка відкрилася після смерті ОСОБА_2 , померлої ІНФОРМАЦІЯ_1 , тривалістю у шість місяців з дня набрання рішенням законної сили.
Рішення суду може бути оскаржено в апеляційному порядку протягом 30 днів з дня його проголошення до Луганського апеляційного суду шляхом подання апеляційної скарги через Попаснянський районний суд Луганської області. Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Суддя І.В. Лизенко
Суд | Попаснянський районний суд Луганської області |
Дата ухвалення рішення | 02.03.2021 |
Оприлюднено | 01.04.2021 |
Номер документу | 95925048 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Попаснянський районний суд Луганської області
Лизенко І. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні