479/97/21
2/479/171/21
Р І Ш Е Н Н Я
і м е н е м У к р а ї н и
30 березня 2021 року смт.Криве Озеро
Кривоозерський районний суд Миколаївської області
В складі: головуючого - судді Репушевської О.В.,
за участі секретаря судового засідання Добровольської І.М.,
розглянувши у підготовчому судовому засіданні в залі суду в смт.Криве Озеро в порядку загального позовного провадження цивільну справу №479/97/21 за позовом ОСОБА_1 до Кривоозерської селищної ради Миколаївської області про визнання права власності на земельну ділянку в порядку спадкування,
у ч а с н и к и с п р а в и :
позивач ОСОБА_1 ,
представник відповідача Кривоозерська селищна рада Миколаївська область,
в с т а н о в и в :
ОСОБА_1 звернулась до суду з позовом до Кривоозерської селищної ради Миколаївської області про визнання права власності на земельну ділянку площею 4.038 га, з цільовим призначенням для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, яка розташована в межах території Кривоозерської селищної ради Кривоозерського району Миколаївської області, в порядку спадкування за законом після смерті батька - ОСОБА_2 , який помер ІНФОРМАЦІЯ_1 , оскільки в нотаріальному порядку оформлення спадщини їй відмовлено.
В підготовче судове засідання позивач не з`явилась, надіслала до суду заяву, в якій просив розглянути справу без її участі, позовні вимоги підтримала в повному обсязі.
В підготовче судове засідання представник відповідача - Кривоозерської селищної ради не з`явився, надіслав заяву, відповідно до якої просив розглянути справу без його участі, позов визнав та не заперечував проти його задоволення.
За положеннями ч.3 ст.200, ч.4 ст.206 ЦПК України у разі визнання відповідачем позову суд за наявності для того законних підстав ухвалює рішення про задоволення позову на підготовчому судовому засіданні.
Відповідно до положень ч.3 ст.211 ЦПК України учасник справи має право заявити клопотання про розгляд справи за його відсутності. Якщо таке клопотання заявили всі учасники справи, судовий розгляд справи здійснюється на підставі наявних у суду матеріалів.
З урахуванням положень ст.223 ЦПК України суд вважає за можливе розглянути справу в без участі сторін, на підставі наявних у справі матеріалів, оскільки їхня неявка не перешкоджає розгляду спору.
Судом встановлено, що ІНФОРМАЦІЯ_1 помер ОСОБА_2 , що підтверджується даними свідоцтва про смерть серії НОМЕР_1 , виданого відділом державної реєстрації актів цивільного стану Кривоозерського районного управління юстиції у Миколаївській області 19 лютого 2016 року(а.с.24).
Після смерті ОСОБА_2 відкрилася спадщина, яка складається із земельної ділянки площею 4.0239 га, кадастровий номер: 4823955100:02:000:1639, для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, які розташовані в межах території Кривоозерської селищної ради Кривоозерського району Миколаївської області, належної на праві приватної власності спадкодавцеві ОСОБА_2 , що підтверджується даними Державного акту на право приватної власності на землю серія Р2 №572422, виданого Кривоозерською райдержадміністрацією 27 квітня 2007 року(а.с.7), даними Витягу з Державного земельного кадастру про земельну ділянку №НВ-4811100902021 від 16 лютого 2021 року(а.с.9-11) .
Спадкоємцем за законом першої черги на спадщину після смерті ОСОБА_2 є позивач ОСОБА_1 як дитина спадкодавця, що підтверджено даними свідоцтва про народження серія НОМЕР_2 , виданого Кривоозерським райбюро ЗАГС Миколаївської області(а.с.5).
Визнання права власності на спадкове майно в судовому порядку є винятковим способом захисту, так як існують перешкоди для оформлення спадкових прав у нотаріальному порядку.
В оформленні спадщини на земельну ділянку площею 4.0239 га, після смерті ОСОБА_2 , який помер ІНФОРМАЦІЯ_1 ,державним нотаріусом Кривоозерської державної нотаріальної контори позивачу відмовлено через відсутність правовстановлювального документу(а.с.6).
Як вбачається із спадкової справи №195/2016(а.с.19-26), позивач прийняв спадщину у встановленому законом порядку, подавши заяву про прийняття спадщини у встановлений законодавством строк(а.с.20).
Відповідно до положень ст. 328 ЦК України право власності набувається на підставах, що не заборонені законом.
Згідно з положеннями ст.131 ЗК України громадяни та юридичні особи України, а також територіальні громади та держава мають право набувати у власність земельні ділянки на підставі міни, ренти, дарування, успадкування та інших цивільно-правових угод.
Положеннями ст. 1218 ЦК України визначено, що до складу спадщини входять всі права та обов`язки, що належали спадкодавцеві на момент відкриття спадщини і не припинились внаслідок його смерті.
За приписами ст. 1217 ЦК України спадкування здійснюється за заповітом або за законом.
Відповідно до положень ст. 1225 ЦК України право власності на земельну ділянку переходить до спадкоємців на загальних підставах із збереженням її цільового призначення.
Згідно приписів ст.392 ЦК України власник майна може пред`явити позов про визнання його права власності, якщо це право оспорюється або не визнається іншою особою, а також у разі втрати ним документа, який засвідчує його право власності.
Положеннями п. 23 Постанови Пленуму Верховного Суду України №7 від 30 травня 2008 року "Про судову практику у справах про спадкування" роз`яснено, що у разі відмови нотаріуса в оформленні права на спадщину особа може звернутися до суду за правилами позовного провадження.
Таким чином, право на спадщину є самостійним майновим правом, яке виникає на підставі факту її прийняття та підлягає захисту в передбачений законом спосіб, і через відмову нотаріуса у видачі спадкоємцю свідоцтва про право на спадщину. Даний спір підлягає розгляду в судовому порядку, оскільки іншим шляхом його вирішити не можливо, а набуття позивачем права власності на земельну ділянку не порушує права та законні інтереси інших осіб.
Суд враховує те, що дане право ніким не оспорюється, інші спадкоємці з відповідними вимогами не звертались.
За вказаних обставин, враховуючи, що позивач є спадкоємцем за законом першої черги, суд визнає позовні вимоги законними, обґрунтованими і такими, що підлягають задоволенню.
Керуючись ст.ст.12, 13, 19, 81, 258-259, 263-265, 268, 273, 352 ЦПК України, суд, -
у х в а л и в :
Позовні вимоги ОСОБА_1 до Кривоозерської селищної ради Миколаївської області про визнання права власності на земельну ділянку в порядку спадкування - задовольнити .
Визнати за ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , право власності на земельну ділянку площею 4.0239 га, кадастровий номер: 4823955100:02:000:1639, для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, які розташовані в межах території Кривоозерської селищної ради Кривоозерського району Миколаївської області, в порядку спадкування за законом після смерті ОСОБА_2 , який помер ІНФОРМАЦІЯ_1 .
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня його проголошення безпосередньо до Миколаївського апеляційного суду або через Кривоозерський районний суд, який відраховується з дня складення повного судового рішення.
Дата складення повного судового рішення - 30 березня 2021 року.
Суддя :
Суд | Кривоозерський районний суд Миколаївської області |
Дата ухвалення рішення | 30.03.2021 |
Оприлюднено | 01.04.2021 |
Номер документу | 95928045 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Кривоозерський районний суд Миколаївської області
Репушевська О. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні