Справа №705/3713/20
2-о/705/15/21
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
31 березня 2021 року Уманський міськрайонний суд Черкаської області в складі :
головуючого - судді Білик О.В.
за участю секретаря судового засідання Щербакової Л.А.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Умань заяву, що подана в порядку окремого провадження, ОСОБА_1 , заінтересована особа: Родниківська сільська рада Уманського району Черкаської області, про встановлення факту належності правовстановлюючого документу, -
В С Т А Н О В И В :
Заявник ОСОБА_1 звернувся до суду із заявою про встановлення факту належності правовстановлюючого документу. У своїй заяві ОСОБА_1 посилається на те, що у його свідоцтві про народження зазначено його прізвище ОСОБА_1 , яке є прізвищем його родини. Однак, при отриманні ним паспорту громадянина СРСР його родове прізвище, з невідомих йому причин, було зазначено як ОСОБА_1 . При зміні паспорта громадянина України його прізвище вже було правильно зазначено, як ОСОБА_1 .
18.12.2001 ним було отримано свідоцтво про право власності на спадщину за заповітом, а саме на житловий будинок з надвірними спорудами, що знаходиться в АДРЕСА_1 , належного спадкодавцю - його померлому батькові ОСОБА_4 на підставі свідоцтва про право власності на будинок, виданого Уманською райдержадміністрацією за № 955 від 30.07.1998, зареєстрованого в БТІ м. Умані під № 1008, розташованого на землі Родниківської сільської ради. При заповнені зазначеного свідоцтва було зазначено його прізвище згідно паспортного документу (на той час громадянина СРСР) як ОСОБА_1 . Тому просить встановити юридичний факт, що правовстановлюючий документ - свідоцтво про право власності на спадщину за заповітом, а саме на житловий будинок з надвірними спорудами, що знаходиться в АДРЕСА_1 - належить ОСОБА_1 .
В судове засідання заявник ОСОБА_1 не з`явився, про день та час розгляду справи повідомлений належним чином, проте надав до суду заяву від 31.03.2021 про розгляд справи без його участі та участі адвоката, заяву підтримує та просить задоволити.
Представник заінтересованої особи - Родниківської сільської ради Уманського району Черкаської області в судове засідання не з`явився, однак на адресу суду було надано заяву в якій просить справу про встановлення факту належності правовстановлюючого документу у справі за заявою ОСОБА_1 слухати за відсутності представника Родниківської сільської ради, проти задоволення заяви не заперечує.
Відповідно до ч. 2 ст. 211 ЦПК України судове засідання проведено у відсутності сторін, на підставі наявних у суду матеріалів та без фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу, що відповідає положенням ч.2 ст. 247 ЦПК України.
Суд, дослідивши матеріали справи, вважає, що заява підлягає задоволенню.
Судом встановлені такі факти та відповідні їм правовідносини.
Паспорт громадянина України НОМЕР_1 , виданий Уманським РВ УМВС України в Черкаській області 17.05.2007, на ім`я ОСОБА_1 , який народився ІНФОРМАЦІЯ_1 (а.с. 4).
Відповідно до свідоцтва про право на спадщину за заповітом від 18.12.2001, завідуюча Уманської районної державної нотаріальної контори Вострикова О.І. посвідчила, що на підставі заповіту, посвідченого виконкомом Родниківської сільської ради Уманського району 16 травня 1998 року по реєстру № 36, спадкоємцем зазначеного в заповіті майна гр. ОСОБА_4 , померлого ІНФОРМАЦІЯ_2 , є син - ОСОБА_1 , який проживає в с. Родниківка Уманського району Черкаської області ( а.с. 5).
Як вбачається із свідоцтва про народження серії НОМЕР_2 , виданого 14.06.1961 ОСОБА_1 народився ІНФОРМАЦІЯ_1 , батьками вказано: батько- ОСОБА_4 , мати- ОСОБА_6 ( а.а.6)
Згідно з свідоцтвом про смерть серії НОМЕР_3 , виданого 18.05.1998 Родниківською сільською радою Уманського району Черкаської області ОСОБА_4 помер ІНФОРМАЦІЯ_2 ( а.с. 7).
Статтею 4 ЦПК України передбачено, що кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутись до суду за захистом своїх порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи інтересів.
Відповідно до п.5 ч.2 ст.293 ЦПК України суд розглядає в порядку окремого провадження справи про встановлення фактів, що мають юридичне значення.
Згідно з вимогами п.6 ч. 1 ст. 315 Цивільного процесуального кодексу України суд розглядає справи про встановлення факту належності правовстановлюючих документів особі, прізвище, імя та по батькові, місце і час народження якої, що зазначені у документі, не збігаються з ім`ям, по батькові, прізвищем, місцем і часом народження цієї особи, зазначеним у свідоцтві про народження або у паспорті.
Відповідно до п. 1 Постанови Пленуму Верховного Суду України від 31 березня 1995 р. №5 Про судову практику в справах про встановлення фактів, що мають юридичне значення в порядку окремого провадження розглядаються справи про встановлення фактів, якщо: згідно з законом такі факти породжують юридичні наслідки, тобто від них залежить виникнення, зміна припинення особистих чи майнових прав громадян; чинним законодавством не передбачено іншого порядку їх встановлення; заявник не має іншої можливості одержати або відновити загублений чи знищений документ, який посвідчує факт, що має юридичне значення; встановлення факту не пов`язується з наступним вирішенням спору про право.
У зв`язку з наведеним суд вважає, що заявник надав достатньо доказів, які підтверджують факт розбіжності в написанні його прізвища в правовстановлюючому документі та в паспорті громадянина України. Вказаний факт заявнику потрібно встановити для реалізації його майнових прав та розпорядження відповідним майном.
Таким чином, зібрані у справі докази та їх оцінка вказують на наявність підстав для задоволення заяви ОСОБА_1 про встановлення факту належності правовстановлюючого документу, що передбачено п.6 ч. 1 ст. 315 ЦПК України.
На підставі викладеного, керуючись п.6 ч. 1 ст. 315, ст. 319 ЦПК України, суд,
В И Р І Ш И В :
Заяву, що подана в порядку окремого провадження, ОСОБА_1 , заінтересована особа: Родниківська сільська рада Уманського району Черкаської області, про встановлення факту належності правовстановлюючого документу, -задовольнити.
Встановити факт належності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , свідоцтва про право власності на спадщину за заповітом, а саме на житловий будинок з надвірними спорудами, що знаходиться в АДРЕСА_1 .
Апеляційна скарга на рішення суду подається через суд першої інстанції до Черкаського апеляційного суду протягом тридцяти днів, з дня його проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини судового рішення зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Суддя: О. В. Білик
Суд | Уманський міськрайонний суд Черкаської області |
Дата ухвалення рішення | 31.03.2021 |
Оприлюднено | 02.04.2021 |
Номер документу | 95952455 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Уманський міськрайонний суд Черкаської області
Білик О. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні