ПЕЧЕРСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД МІСТА КИЄВА

УХВАЛА

печерський районний суд міста києва

Справа № 757/4396/21-к

У Х В А Л А

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

28 січня 2021 року м. Київ

Слідчий суддя Печерського районного суду м. Києва Батрин О.В.,

при секретарі Мамед О.Ю.,

за участю слідчого Шнайдерського Д.С.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні клопотання старшого слідчого в ОВС Головного слідчого управління Національної поліції України Пристанскова Роберта Валерійовича продовження строку досудового розслідування у кримінальному провадженні № 12018050000000657 від 04.08.2018, за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч. 3 ст. 190, ч. 4 ст.190 КК України,

В С Т А Н О В И В :

28 січня 2021 року до провадження слідчого судді надійшло клопотання старшого слідчого в ОВС Головного слідчого управління Національної поліції України Пристанскова Р.В. за погодженням прокурора відділу Офісу Генерального прокурора Гулійчука С.В. про продовження строку досудового розслідування у кримінальному провадженні № 12018050000000657 від 04.08.2018, за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч. 3 ст. 190, ч. 4 ст.190 КК України на строк до 6 місяців.

В обґрунтування клопотання слідчий зазначає, що Головним слідчим управлінням Національної поліції України розслідується кримінальне провадження № 12018050000000657 від 04.08.2018 за фактом вчинення кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 190, ч. 4 ст. 190 КК України.

Досудовим розслідуванням встановлено, 19.07.2018 ОСОБА_1 діючи спільно з ОСОБА_2 обманним шляхом, використовуючи підроблену довіреність від ім`я юридичної компанії Ділга Менеджмент Лімітед , внесли зміни до Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб підприємців і громадських формувань, в наслідок чого шахрайським шляхом заволоділи майном ТОВ "ФОРТПЛЮС" та ТОВ "ТОЛЛІНГ" , а саме сільськогосподарською технікою та врожаєм, чим спричинили матеріальні збитки у великому розмірі.

Також, невстановлені слідством особи діючи за попередньою змовою з державним реєстратором, використовуючи підробленні документи шляхом обману заволоділи корпоративними правами ТОВ "ТОЛЛІНГ" , ТОВ "ФОРТПЛЮС" , ТОВ Рай Олександрівський елеватор , ТОВ "АГРОФІРМА "МАЯКИ" , ТОВ "ГОЛДЕН СІДС" , ТОВ Спілка заводів важкого машинобудування , ТОВ Сватівський завод експериментального лиття та ТОВ "ПРИВАТНА ОХОРОНА" . Після чого, шляхом обману та на підставі підроблених документів невстановленими особами було привласнено шляхом обману рухоме та нерухоме майно вказаних товариств.

В ході розслідування встановлено, що з 29.06.2016 на підставі правочинів вчинених:

- ОСОБА_2 , якій діяв за довіреністю від 30.05.2016 громадянина Туреччини ОСОБА_3 , яка була посвідчена приватним нотаріусом Київського МНО Мойсеєнко Т.О.;

- ОСОБА_4 за довіреністю від ім`я ОСОБА_5 , посвідченою 29.12.2014 приватним нотаріусом Донецького нотаріального округу Бурлак О.В., за довіреністю від ім`я ОСОБА_6 , також посвідченою 29.12.2014 приватним нотаріусом Донецького МНО Бурлак О.В.;

- ОСОБА_7 за довіреністю від ім`я ОСОБА_8 , посвідченою 25.05.2016 приватним нотаріусом Київського МНО Іващенко Н.В., довіреністю від 24.05.2016 директора STAR OR EAST INVESTMENT LIMITED ОСОБА_9 та рішення від 24.05.2016 акціонера STAR OR EAST INVESTMENT LIMITED ОСОБА_5 в особі ОСОБА_4 (за довіреністю), а також:

- ОСОБА_10 - приймав рішення особисто (був засновником ТОВ Сватівський ЗЕЛ (0,74%), а став засновником з 10% та директором);

- ОСОБА_11 (став директором ТОВ "ГОЛДЕН СІДС" , ТОВ Спілка заводів важкого машинобудування , ТОВ "ПРИВАТНА ОХОРОНА" , та подавав заяви на перереєстрацію);

- ОСОБА_12 - засновник ТОВ "АГРОФІРМА "МАЯКИ" (50%) нібито приймала особисто рішення під час позачергових зборів,

- із складу засновників товариств були виключені - ОСОБА_5 , його дружина ОСОБА_6 , ОСОБА_8 , компанія STAR OR EAST INVESTMENT LIMITED в особі громадянина Китаю ОСОБА_9 , та засновником - ТОВ "ПРИВАТНА ОХОРОНА" (100%), ТОВ Рай-Олександрівський елеватор (100%), ТОВ "ГОЛДЕН СІДС" (100%), ТОВ Спілка заводів важкого машинобудування (90%), ТОВ Сватівський завод експериментального лиття (90%) та ТОВ "АГРОФІРМА "МАЯКИ" (50%) став громадянин Туреччини ОСОБА_3 .

Також було змінено юридичні адреси вищевказаних товариств. Так, на теперішній час органи управління ТОВ "ГОЛДЕН СІДС" , ТОВ Рай-Олександрівський елеватор , ТОВ "ПРИВАТНА ОХОРОНА" , ТОВ Сватівський завод експериментального лиття та ТОВ Спілка заводів важкого машинобудування знаходяться за адресою: 03189, м. Київ, вул. Вільямса Академіка, будинок 6Д, офіс 43, а ТОВ "АГРОФІРМА "МАЯКИ" за адресою: 03189, Кіровоградська область, м. Кропивницький, вул. Олексія Єгорова, будинок 40..

17 березня 2020 року слідчим суддею Костантіновою К.Е. була винесена ухвала про продовження строку досудового розслідування до двох років, а саме до 04.08.2020.

Таким чином, строк досудового розслідування кримінального провадження №12018050000000657 від 04.08.2018 закінчується 04.08.2020, однак прийняти обґрунтоване рішення до вказаного строку не представляється можливим, оскільки у ході досудового розслідування триває виконання комплексної технічної експертизи документів за результатами якої необхідно додатково допитати встановлених у ході досудового розслідування осіб.

Крім того, у кримінальному провадженні необхідно:

- провести додаткові тимчасові доступи з вилученням оригіналів реєстраційних справ товариств ТОВ Рай-Олександрівський елеватор (ЄДРПОУ 37155350), ТОВ "АГРОФІРМА "МАЯКИ" (ЄДРПОУ 38731656), ТОВ "ГОЛДЕН СІДС" (ЄДРПОУ 37643653), ТОВ Спілка заводів важкого машинобудування (ЄДРПОУ 32815159), ТОВ Сватівський завод експериментального лиття (ЄДРПОУ 35130376), ТОВ "ПРИВАТНА ОХОРОНА" (ЄДРПОУ 38649792), ТОВ "ТОЛЛІНГ" (ЄДРПОУ 40102199), ТОВ "ФОРТПЛЮС" (ЄДРПОУ 40929634);

- провести огляд та аналіз вилучених документів, з метою підтвердження причетності фігурантів у кримінальному провадженні до скоєння злочину;

- призначити та забезпечити виконання додаткових почеркознавчих та технічних експертиз документів;

- ініціювати та провести додаткові обшуки за місцем проживання фігурантів у кримінальному провадженні та за місцем знаходження зазначених юридичних осіб в тому числі юридичних осіб, які є власниками майна здобутого злочинним шляхом;

- встановити та допитати понад 20 осіб за обставинами кримінального провадження;

- ініціювати накладення арешту на корпоративні права зазначених Товариств;

- визначити коло осіб, причетних до скоєння кримінального правопорушення та повідомити їм про підозру.

За результатами проведення зазначених слідчих та процесуальних дій можливо зібрати додаткові докази щодо підтвердження або спростування обставин, які підлягають доказуванню у кримінальному провадженні.

Неможливість проведення зазначених дій раніше, обумовлена тривалістю виконання технічної експертизи документів, а також той факт, що кримінальне провадження значний час перебувало у провадження інших органів досудового розслідування.

Крім цього, за результатами зазначених експертиз можлива необхідність проведення додаткових слідчих дій, такі як додаткові допити свідків, призначення додаткових експертиз, тощо.

Крім того, для повноти, неупередженості і всебічності розслідування вищевказаних злочинів існує необхідність у відшуканні та вилучені інших примірників оригіналів протоколів загальних зборів учасників товариств ТОВ Рай-Олександрівський елеватор , ТОВ "АГРОФІРМА "МАЯКИ" , ТОВ "ГОЛДЕН СІДС" , ТОВ Спілка заводів важкого машинобудування , ТОВ Сватівський завод експериментального лиття , ТОВ "ПРИВАТНА ОХОРОНА" , договорів купівлі-продажу корпоративних прав та інших правочинів по зазначеним товариствам, відшуканні та вилученні умовно вільних зразків підписів та почерку осіб, які можуть причетними до скоєння злочину з метою подальшого проведення судово-технічних експертиз документів та судово-почеркознавчих експертиз, щодо встановлення ідентичності та ототожнення осіб, які підписували зазначені правочини.

Висновки зазначених судових експертиз та проведення за їх наслідками слідчих дій мають важливе значення для судового розгляду щодо встановлення обставин вчинення злочину та прийняття законного і об`єктивного рішення по суті.

Згідно з положеннями ч. 1 ст. 219 КПК України, строк досудового розслідування з моменту внесення до Єдиного реєстру досудових розслідувань відомостей про кримінальне правопорушення щодо тяжких та особливо тяжких злочинів до дня повідомлення про підозру становить вісімнадцять місяців.

Відповідно до вимог ст. 12 КК України злочини, передбачені зокрема ч. 3, 4 ст. 191 КК України, за ознаками яких розпочато досудове розслідування, відносяться категорії тяжких злочинів.

Виконання зазначених слідчих дій має важливе значення і без їх проведення не можливо прийняти законне рішення у кримінальному провадженні.

В судовому засіданні слідчий клопотання підтримав, просив його задовольнити з підстав у ньому зазначених.

Слідчий суддя, заслухавши думку слідчого, дослідивши матеріали клопотання та додані до нього документи, дійшов таких висновків.

Згідно ч. 1 ст. 294 КПК України, якщо досудове розслідування злочину або кримінального проступку до моменту повідомлення особі про підозру неможливо закінчити у строк, зазначений в абзаці другому частини першої статті 219 цього Кодексу, вказаний строк може бути неодноразово продовжений слідчим суддею за клопотанням прокурора або слідчого, погодженого з прокурором, на строк, встановлений пунктами 1-3 частини другої статті 219 цього Кодексу.

Відповідно до ч. 1 ст. 219 строк досудового розслідування обчислюється з моменту внесення відомостей про кримінальне правопорушення до Єдиного реєстру досудових розслідувань до дня звернення до суду з обвинувальним актом, клопотанням про застосування примусових заходів медичного або виховного характеру, клопотанням про звільнення особи від кримінальної відповідальності або до дня ухвалення рішення про закриття кримінального провадження. Строк досудового розслідування з моменту внесення відомостей про кримінальне правопорушення до Єдиного реєстру досудових розслідувань до дня повідомлення особі про підозру становить: шість місяців - у кримінальному провадженні щодо кримінального проступку; дванадцять місяців - у кримінальному провадженні щодо злочину невеликої або середньої тяжкості; вісімнадцять місяців - у кримінальному провадженні щодо тяжкого або особливо тяжкого злочину.

Згідно ст.295-1 КПК України, слідчий суддя відмовляє у задоволенні клопотання про продовження строку досудового розслідування до повідомлення особі про підозру у разі його протиправності та необґрунтованості.

З урахуванням пояснень наданих прокурором у судовому засіданні, враховуючи ті слідчі та процесуальні дії, які слід вчинити в кримінальному провадженні, виняткову складність здійснення досудового розслідування у кримінальному провадженні, слідчий суддя вважає клопотання прокурора про продовження строку досудового розслідування у кримінальному провадженні № 12018050000000657 обґрунтованим, а відтак наявними підстави для його задоволення.

Керуючись, ст. ст. 219, 294, 295-1 КПК України, слідчий суддя,-

У Х В А Л И В :

Клопотання старшого слідчого в ОВС Головного слідчого управління Національної поліції України Пристанскова Роберта Валерійовича про продовження строку досудового розслідування у кримінальному провадженні № 12018050000000657 від 04.08.2018, за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч. 3 ст. 190, ч. 4 ст.190 КК України - задовольнити.

Продовжити строк досудового розслідування у кримінальному провадженні № 12018050000000657 від 04.08.2018, за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч. 3 ст. 190, ч. 4 ст.190 КК України, на шість місяців, тобто до 04.08.2021.

Ухвала слідчого судді оскарженню не підлягає і набирає законної сили з моменту її оголошення.

Слідчий суддя О.В. Батрин

Дата ухвалення рішення 28.01.2021
Зареєстровано 02.04.2021
Оприлюднено 02.04.2021

Судовий реєстр по справі 757/4396/21-к

Проскрольте таблицю вліво →
Рішення Суд Форма
Ухвала від 28.01.2021 Печерський районний суд міста Києва Кримінальне
Ухвала від 28.01.2021 Печерський районний суд міста Києва Кримінальне

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Стежити за справою 757/4396/21-к

Встановіть Опендатабот та підтвердіть підписку

Вайбер Телеграм

Опендатабот для телефону