УХВАЛА
м. Вінниця
01 квітня 2021 р. Справа № 120/3691/20-а
Вінницький окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Свентуха Віталія Михайловича, розглянувши у порядку письмового провадження заяву позивача про залишення заяви про перегляд рішення суду за нововиявленими обставинами без розгляду у справі за позовом ОСОБА_1 до Управління соціального захисту населення Літинської районної державної адміністрації про визнання відмови протиправною та зобов`язання вчинити дії,-
ВСТАНОВИВ:
у провадженні Вінницького окружного адміністративного суду перебувала адміністративна справа за позовом ОСОБА_1 до Управління соціального захисту населення Літинської районної державної адміністрації про визнання відмови протиправною та зобов`язання вчинити дії.
Рішенням Вінницького окружного адміністративного суду від 05.10.2020 року в задоволенні адміністративного позову відмовлено.
Постановою Сьомого апеляційного адміністративного суду від 15 лютого 2021 року апеляційну скаргу ОСОБА_1 залишено без задоволення, а рішення Вінницького окружного адміністративного суду без змін.
11.03.2021 року на адресу суду надійшла заява ОСОБА_1 про перегляд судового рішення за нововиявленими обставинами.
Ухвалою суду від 15.03.2021 року заяву про перегляд судового рішення за нововиявленими обставинами призначено до розгляду у судовому засіданні на 01.04.2021 року.
Ухвалою, постановленою без виходу до нарадчої кімнати, занесеної секретарем судового засідання до протоколу судового засідання 01.04.2021 року, у судовому засіданні оголошено перерву у зв`язку із наданням часу для подання заяви про залишення заяви щодо перегляду рішення суду за нововиявленими обставинами без розгляду.
Під час перерви у судовому засіданні позивачем подано заяву про залишення заяви щодо перегляду рішення суду за нововиявленими обставинами без розгляду (вх.№17453). Розгляд даної заяви просив проводити без його участі.
Визначаючись щодо поданої заяви, суд виходить з наступного.
Відповідно до частини 1 статті 362 Кодексу адміністративного судочинства України учасники справи, а також особи, які не брали участі у справі, якщо суд вирішив питання про їхні права, свободи, інтереси та (або) обов`язки, мають право подати заяву про перегляд судового рішення суду будь-якої інстанції, яке набрало законної сили, за нововиявленими обставинами.
Разом із тим, положеннями КАС України не врегульовано порядок вирішення питання про залишення без розгляду заяви про перегляд рішення суду за нововиявленими обставинами, у разі надходження відповідного клопотання від заявника.
В той же час, частиною 6 статті 7 КАС України визначено, що у разі відсутності закону, що регулює відповідні правовідносини, суд застосовує закон, що регулює подібні правовідносини (аналогія закону), а за відсутності такого закону суд виходить із конституційних принципів і загальних засад права (аналогія права). Аналогія закону та аналогія права не застосовується для визначення підстав, меж повноважень та способу дій органів державної влади та місцевого самоврядування.
Таким чином, суд вважає за можливе застосувати до вказаних правовідносин за аналогією закону положення статті 240 КАС України.
Згідно з пункту 5 частини 1 статті 240 КАС України, суд своєю ухвалою залишає позов без розгляду, якщо надійшла заява позивача про залишення позову без розгляду.
Положення цієї норми, відповідно до принципу диспозитивності (ч. 3 ст. 9 КАС України), передбачає право заявника розпоряджатися своїми вимогами на свій розсуд. Отже, підстави для відмови у задоволенні поданої заяви законодавством не передбачені, оскільки це є безумовним правом особи, яка звернулася до суду.
З огляду на вищевикладене, суд приходить до висновку про наявність підстав для залишення без розгляду заяви ОСОБА_1 про перегляд рішення суду за нововиявленими обставинами.
Керуючись ст. 7, 9, 240, 362 КАС України суд, -
УХВАЛИВ:
Заяву ОСОБА_1 про перегляд судового рішення за нововиявленими обставинами залишити без розгляду.
Ухвала суду першої інстанції набирає законної сили в порядку, визначеному ст. 256 КАС України.
Відповідно до ст. 295 КАС України, апеляційна скарга на ухвалу суду подається протягом п`ятнадцяти днів з дня її проголошення.
Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини ухвали суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Учасник справи, якому повне рішення або ухвала суду не були вручені у день його (її) проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження ухвали суду - якщо апеляційна скарга подана протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення йому відповідної ухвали суду.
Суддя Свентух Віталій Михайлович
Суд | Вінницький окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 01.04.2021 |
Оприлюднено | 05.04.2021 |
Номер документу | 95976329 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Вінницький окружний адміністративний суд
Свентух Віталій Михайлович
Адміністративне
Вінницький окружний адміністративний суд
Свентух Віталій Михайлович
Адміністративне
Вінницький окружний адміністративний суд
Свентух Віталій Михайлович
Адміністративне
Вінницький окружний адміністративний суд
Свентух Віталій Михайлович
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні