У Х В А Л А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
02 квітня 2021 року м. Миколаїв
Суддя Миколаївського апеляційного суду ОСОБА_1 , вирішуючи питання про відкриття апеляційного провадження за апеляційною скаргою захисника підозрюваного ОСОБА_2 ОСОБА_3 на ухвалу слідчого судді Заводського районного суду м. Миколаєва від 26 березня 2021 року про продовження строку досудового розслідування у кримінальному провадженні, внесеному до ЄРДР за №42020151030000019,
в с т а н о в и л а :
до Миколаївського апеляційного суду надійшла апеляційна скарга захисника підозрюваного ОСОБА_2 ОСОБА_3 на ухвалу слідчого судді Заводського районного суду м. Миколаєва від 26 березня 2021 року про продовження строку досудового розслідування у кримінальному провадженні, внесеному до ЄРДР за №42020151030000019.
В апеляційній скарзі захисник ОСОБА_3 висуває вимогу про скасування ухвали слідчого судді та постановлення нової ухвали, якою просить відмовити у задоволенні клопотання слідчого про продовження досудового розслідування у кримінальному провадженні.
Дослідивши апеляційну скаргу, вважаю, що у відкритті провадження за апеляційною скаргою захисника ОСОБА_3 слід відмовити, виходячи з наступного.
Відповідно до ч. 1 ст. 9 КПК України під час кримінального провадження суд, слідчий суддя, прокурор, керівник органу досудового розслідування, слідчий, інші службові особи органів державної влади зобов`язані неухильно додержуватися вимог Конституції України, цього Кодексу, міжнародних договорів, згода на обов`язковість яких надана Верховною Радою України, вимог інших актів законодавства.
Європейський суд з прав людини у своїй прецедентній практиці виходить із того, що положення п. 1 ст. 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод гарантує кожному право звернення до суду.
Проте, право на суд не є абсолютним і воно може бути піддане обмеженням, тому що право на доступ до суду за своєю природою потребує регулювання з боку держави.
У кримінальному провадженні такі випадки врегульовані Кримінальним процесуальним кодексом України. Зокрема, подання апеляційної скарги на рішення слідчого судді, постановленого за наслідками розгляду скарги, заяви чи клопотання учасника кримінального провадження має відбуватись з дотриманням певних умов.
Порядок та перелік судових рішень, які можуть бути оскаржені в апеляційному порядку, чітко визначено та регламентовано Главою 31 Кримінального процесуального кодексу України.
Згідно зі ст. 392 КПК України, в апеляційному порядку можуть бути оскаржені ухвали слідчого судді у випадках, передбачених цим Кодексом.
У ст. ст. 307, 309 КПК України наведений вичерпний перелік ухвал слідчого судді, які можуть бути оскаржені в апеляційному порядку під час досудового розслідування, та визначено, що скарги на інші ухвали слідчого судді оскарженню не підлягають і заперечення проти них можуть бути подані під час підготовчого провадження в суді.
Можливість оскарження ухвали слідчого судді, якою продовжено строк досудового розслідування у кримінальному провадженні, зазначеними правовими нормами не передбачена.
За таких обставин, захисником ОСОБА_3 подано апеляційну скаргу на судове рішення, яке не підлягає оскарженню в апеляційному порядку.
Порушення вимог діючого КПК України, допущені органами досудового розслідування або прокуратурою, які не віднесені до слідчих дій або процесуальних рішень, що можуть бути предметом апеляційного перегляду в ході досудового розслідування, перевіряються під час підготовчого судового засідання судом першої інстанції за наявності відповідних клопотань.
Відповідно до вимог ч. 4 ст. 399 КПК України, суддя-доповідач відмовляє у відкритті провадження, якщо апеляційна скарга подана на судове рішення, яке не підлягає оскарженню в апеляційному порядку, а тому у відкритті провадження за апеляційною скаргою захисника ОСОБА_3 на ухвалу слідчого судді Заводського районногосуду м.Миколаєва від26березня 2021року слід відмовити.
Керуючись ст. ст. 309, 399 КПК України
п о с т а н о в и л а:
відмовити у відкритті провадження за апеляційною скаргою захисника ОСОБА_3 на ухвалу слідчого судді Заводського районного суду м. Миколаєва від 26 березня 2021 року.
Копію ухвали про відмову у відкритті провадження разом з апеляційною скаргою надіслати особі, яка її подала.
Ухвала апеляційного суду набирає законної сили з моменту її постановлення та може бути оскаржена в касаційному порядку безпосередньо до Верховного Суду протягом трьох місяців з дня її постановлення.
Суддя Миколаївського
апеляційного суду ОСОБА_4 -Губарєва
Суд | Миколаївський апеляційний суд |
Дата ухвалення рішення | 02.04.2021 |
Оприлюднено | 26.01.2023 |
Номер документу | 95996020 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про продовження строку досудового розслідування |
Кримінальне
Касаційний кримінальний суд Верховного Суду
Стороженко Сергій Олександрович
Кримінальне
Миколаївський апеляційний суд
Чебанова-Губарєва Н. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні