Справа № 2-235/11
Провадження № 6/204/17/21 р.
КРАСНОГВАРДІЙСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД м. ДНІПРОПЕТРОВСЬКА
49006, м. Дніпро, проспект Пушкіна 77-б тел. (056) 371 27 02, inbox@kg.dp.court.gov.ua
У Х В А Л А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
02 березня 2021 року Красногвардійський районний суд м. Дніпропетровська в складі:
головуючого судді Самсонової В.В.
за участю секретаря Зайченко О.В.
розглянувши у відкритому судовому засіданні у м. Дніпрі заяву Товариства з обмеженою відповідальністю Вердикт Капітал , заінтересовані особи: Публічне акціонерне товариство УкрСиббанк , ОСОБА_1 , про заміну сторони у справі, шляхом заміни стягувача його правонаступником,-
В С Т А Н О В И В:
До суду звернулося Товариство з обмеженою відповідальністю Вердикт Капітал з заявою про заміну сторони у справі, шляхом заміни стягувача його правонаступником, а саме замінити вибулого стягувача Публічне акціонерне товариство УкрСиббанк на правонаступника - Товариство з обмеженою відповідальністю Вердикт Капітал у цивільній справі № 2-235/11. В обґрунтування заяви вказано на те, що 03 лютого 2011 року Красногвардійський районний суд м. Дніпропетровська ухвалив рішення по справі № 2-235/11 про стягнення з боржника (відповідача), яким є ОСОБА_1 , на користь ПАТ УкрСиббанк заборгованості за кредитним договором № 11174330000. 08 грудня 2011 року між Публічним акціонерним товариством УкрСиббанк , яке виступає правонаступником АКІБ УкрСиббанк та Публічним акціонерним товариством Дельта Банк укладено договір купівлі-продажу прав вимоги за кредитами. 10 серпня 2020 року між ПАТ Дельта Банк та ТОВ Вердикт Капітал було укладено договір № 2301/К про відступлення прав вимоги, відповідно до якого ПАТ Дельта Банк відступило ТОВ Вердикт Капітал , а ТОВ Вердикт Капітал набуло право вимоги заборгованості за договорами кредиту, в тому числі за договором кредиту № 11174330000.
Представник заявника в судове засідання не з`явився, в своїй заяві про заміну сторони у справі, шляхом заміни стягувача його правонаступником генеральний директор Товариства з обмеженою відповідальністю Вердикт Капітал Іжаковський О.В. просив розглянути заяву без участі представника заявника.
Інші сторони в судове засідання не з`явилися, про час і місце розгляду справи були повідомлені належним чином, про причини своєї неявки до суду не повідомили.
У зв`язку з неявкою в судове засідання всіх учасників справи, суд розглядає справу, відповідно до ч. 2 ст. 247 ЦПК України, без фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу.
Вивчивши матеріали справи, суд вважає, що дана заява не підлягає задоволенню з наступних підстав.
Як встановлено у судовому засіданні, заочним рішенням Красногвардійського районного суду м. Дніпропетровська від 03 лютого 2011 року у цивільній справі № 2-0235/11 було стягнуто з ОСОБА_1 на користь Публічного акціонерного товариства УкрСиббанк заборгованість у розмірі 245052 грн. 556 коп., судові витрати за подачу позову у розмірі 1730 грн., а всього 246782 грн. 56 коп. (а.с. 47-48).
При цьому, 08 грудня 2011 року між Публічним акціонерним товариством УкрСиббанк , яке виступає правонаступником АКІБ УкрСиббанк та Публічним акціонерним товариством Дельта Банк укладено договір купівлі-продажу прав вимоги за кредитами (а.с. 99-136).
10 серпня 2020 року між ПАТ Дельта Банк та ТОВ Вердикт Капітал було укладено договір № 2301/К про відступлення прав вимоги, відповідно до якого ПАТ Дельта Банк відступило ТОВ Вердикт Капітал , а ТОВ Вердикт Капітал набуло право вимоги заборгованості за договорами кредиту, в тому числі за договором кредиту № 11174330000 (а.с. 88-98).
Відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 512 ЦК України, кредитор у зобов`язанні може бути замінений іншою особою внаслідок передання ним своїх прав іншій особі за правочином (відступлення права вимоги).
Відповідно до ч. ч. 1, 2, 5 ст. 442 ЦПК України, у разі вибуття однієї із сторін виконавчого провадження суд замінює таку сторону її правонаступником. Заяву про заміну сторони її правонаступником може подати сторона (заінтересована особа), державний або приватний виконавець. Положення цієї статті застосовуються також у випадку необхідності заміни боржника або стягувача у виконавчому листі до відкриття виконавчого провадження.
Відповідно до ч. ч. 1, 2 ст. 15 Закону України Про виконавче провадження , сторонами виконавчого провадження є стягувач і боржник. Стягувачем є фізична або юридична особа чи держава, на користь чи в інтересах яких видано виконавчий документ.
Так само частиною 5 статті 15 Закону України Про виконавче провадження визначено, у разі вибуття однієї із сторін виконавець за заявою сторони, а також заінтересована особа мають право звернутися до суду із заявою про заміну сторони її правонаступником. Для правонаступника усі дії, вчинені до його вступу у виконавче провадження, є обов`язковими тією мірою, якою вони були б обов`язковими для сторони, яку правонаступник замінив.
Таким чином, заміна кредитора відбувається й поза межами виконавчого провадження, зокрема у разі відступлення права вимоги.
У зв`язку з такою заміною кредитора відбувається вибуття цієї особи з виконавчого провадження, у зв`язку із чим припиняється її статус сторони виконавчого провадження і її заміна належним кредитором проводиться відповідно до ч. 5 ст. 15 Закону України Про виконавче провадження , ст. 442 ЦПК України за заявою заінтересованої сторони зобов`язання, якою є правонаступник, що отримав від попереднього кредитора всі права та обов`язки в зобов`язанні, у тому числі й право бути стороною виконавчого провадження.
Втім, як вбачається з матеріалів заяви, ТОВ Вердикт Капітал звертається до суду з заявою саме про заміну сторони у справі, шляхом заміни стягувача його правонаступником.
Відповідно до ч. 1 ст. 55 ЦПК України, у разі смерті фізичної особи, припинення юридичної особи, заміни кредитора чи боржника у зобов`язанні, а також в інших випадках заміни особи у відносинах, щодо яких виник спір, суд залучає до участі у справі правонаступника відповідної сторони або третьої особи на будь-якій стадії судового процесу.
Згідно з ч. 1 ст. 48 ЦПК України, сторонами в цивільному процесі є позивач і відповідач.
Відповідно до ст. 1 Закону України Про виконавче провадження , виконавче провадження як завершальна стадія судового провадження і примусове виконання судових рішень та рішень інших органів (посадових осіб) (далі - рішення) - сукупність дій визначених у цьому Законі органів і осіб, що спрямовані на примусове виконання рішень і проводяться на підставах, у межах повноважень та у спосіб, що визначені Конституцією України, цим Законом, іншими законами та нормативно-правовими актами, прийнятими відповідно до цього Закону, а також рішеннями, які відповідно до цього Закону підлягають примусовому виконанню.
Згідно з ч. 1 ст. 15 Закону України Про виконавче провадження , сторонами виконавчого провадження є стягувач і боржник.
Стосовно постанов Верховного Суду від 21.03.2018 року у справі № 6-1355/10 (провадження № 61-12076св18) та від 16.05.2018 року у справі справа № 10/56-08, на які посилається заявник у свої заяві слід вказати, що дані постанови стосуються саме заміни сторони виконавчого провадження, а не сторони у справі, після розгляду справи.
Втім, розгляд даної цивільної справи завершився та було ухвалено відповідне рішення. Тому заявникові необхідно було звернутися з вимогою саме про заміну сторони виконавчого провадження , а не сторони у справі .
Таким чином, суд прийшов до висновку, що заява Товариства з обмеженою відповідальністю Вердикт Капітал , заінтересовані особи: Публічне акціонерне товариство УкрСиббанк , ОСОБА_1 , про заміну сторони у справі, шляхом заміни стягувача його правонаступником не підлягає задоволенню.
На підставі вищевикладеного, керуючись ст. 55, 512 ЦК України, ст. 1, 15 Закону України Про виконавче провадження , ст. ст. 12, 13, 48, 182-183, 223, 258-261, 352-355 ЦПК України суд,-
П О С Т А Н О В И В:
В задоволенні заяви Товариства з обмеженою відповідальністю Вердикт Капітал , заінтересовані особи: Публічне акціонерне товариство УкрСиббанк , ОСОБА_1 , про заміну сторони у справі - відмовити.
Ухвала суду набирає законної сили з моменту її підписання суддею в порядку ч. 2 ст. 261 ЦПК України.
Апеляційна скарга на ухвалу суду може бути подана до Дніпровського апеляційного суду протягом п`ятнадцяти днів з дня складення повного судового рішення. Учасник справи, якому ухвала не була вручена у день складення її повного тексту, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подана протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення йому відповідної ухвали суду.
Суддя В.В. Самсонова
Суд | Красногвардійський районний суд м.Дніпропетровська |
Дата ухвалення рішення | 02.03.2021 |
Оприлюднено | 05.04.2021 |
Номер документу | 96001749 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Красногвардійський районний суд м.Дніпропетровська
Самсонова В. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні