ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД МІСТА КИЄВА

УХВАЛА

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД міста КИЄВА 01054, м.Київ, вул.Б.Хмельницького,44-В, тел. (044) 284-18-98, E-mail: inbox@ki.arbitr.gov.ua

УХВАЛА

м. Київ

05.04.2021Справа № 910/4953/21

Суддя Господарського суду міста Києва Чебикіна С.О., розглянувши

позовну заяву ОСОБА_1

до Державної служби України з етнополітики та свободи совісті

про визнання протиправними, відміни реєстраційних дій та зобов`язання вчинити дії

ВСТАНОВИВ:

Відповідно до п. 2 ч. 1 ст. 164 ГПК України до позовної заяви додаються документи, які підтверджують сплату судового збору у встановленому порядку і розмірі або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.

У відповідності до ст.5 Закону України Про судовий збір позивач від сплати судового збору не звільнений.

Згідно з ч. 1 ст. 3 Закону України "Про судовий збір" за подання до суду позовної заяви та іншої заяви, передбаченої процесуальним законодавством, передбачено справляння судового збору.

Відповідно до ч. 1 статті 4 Закону України "Про судовий збір" судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.

Згідно п.п. 2 п. 2 ст. 4 Закону України "Про судовий збір" за подання до господарського суду позовної заяви майнового характеру справляється судовий збір у розмірі 1,5 відсотка ціни позову, але не менше 1 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб та не більше 350 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб; за подання до господарського суду позовної заяви не майнового характеру справляється судовий збір у розмірі 1 прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

Відповідно до ст. 7 Закону України "Про Держаний бюджет України на 2021 рік" установлено, що станом на 01.01.2021 року прожитковий мінімум для працездатних осіб з 1 січня - 2 270,00 гривні.

Позивачем в позовній заяві заявлено 4 позовних вимог не майнового характеру, а саме: про визнання протиправними та відміни реєстраційних дій Міністерства культури України, щодо державної реєстрації припинення юридичної особи - релігійної організації "Київська Патріархія Української Православної церкви Київського Патріархату", код ЄДРПОУ 22894788, та відміни державної реєстрації припинення від 13 грудня 2019 року; про зобов`язання відповідача внести до ЄДРПОУ запис про відміну державної реєстрації припинення юридичної особи релігійної організації "Київська Патріархія Української Православної церкви Київського Патріархату", код ЄДРПОУ 22894788; про визнання протиправними та відміни реєстраційних дій Міністерства культури України, щодо державної реєстрації правонаступництва релігійної організації "Київська Патріархія Української Православної церкви Київського Патріархату", код ЄДРПОУ 22894788 релігійною організацією "Київська Митрополія Української Православної Церкви (Православної Церкви України)", код ЄДРПОУ 42783113; про зобов`язання відповідача внести до ЄДРПОУ запис про відміну державної реєстрації правонаступництва релігійної організації "Київська Патріархія Української Православної церкви Київського Патріархату", код ЄДРПОУ 22894788 релігійною організацією "Київська Митрополія Української Православної Церкви (Православної Церкви України)", код ЄДРПОУ 42783113.

При поданні позовної заяви позивач повинен був сплатити судовий збір у розмірі 5080,00 гривні та додати до позовної заяви документи, що підтверджують сплату судового збору на вказану суму.

Проте, позивач не надав докази сплати судового збору на вказану суму.

Також, позивачем заявлено дві позовні вимоги до Міністерства культури України про визнання протиправними та відміни реєстраційних дій Міністерства культури України щодо державної реєстрації припинення юридичної особи - релігійної організації "Київська Патріархія Української Православної церкви Київського Патріархату", код ЄДРПОУ 22894788, й відміни державної реєстрації припинення від 13 грудня 2019 року та про визнання протиправними та відміни реєстраційних дій Міністерства культури України щодо державної реєстрації правонаступництва релігійної організації "Київська Патріархія Української Православної церкви Київського Патріархату", код ЄДРПОУ 22894788 релігійною організацією "Київська Митрополія Української Православної Церкви (Православної Церкви України)", код ЄДРПОУ 42783113, проте на вказано Міністерство культури України відповідачем у справі.

Наведені обставини є підставою для залишення позовної заяви без руху та надання позивачу строку для усунення вказаних недоліків у відповідності до вимог ч. 1, 2 ст. 174 ГПК України.

Згідно ч. 1, 2 ст 174 ГПК України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 162, 164, 172 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.

В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.

Керуючись ч. 1, 2 ст. 174, ст. 232-235 Господарського процесуального кодексу України, суд

УХВАЛИВ:

Позовну заяву залишити без руху.

Надати позивачу строк для усунення недоліків терміном у 3 (три) дні з моменту отримання ухвали.

У випадку, якщо позивач не усуне недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважатиметься неподаною і буде повернута особі, що звернулася із позовною заявою.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та оскарженню не підлягає.

Суддя С.О. Чебикіна

Дата ухвалення рішення 05.04.2021
Зареєстровано 05.04.2021
Оприлюднено 05.04.2021

Судовий реєстр по справі 910/4953/21

Проскрольте таблицю вліво →
Рішення Суд Форма
Ухвала від 26.04.2021 Господарський суд міста Києва Господарське
Ухвала від 05.04.2021 Господарський суд міста Києва Господарське

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Перевірити компанію

Додайте Опендатабот до улюбленного месенджеру

Вайбер Телеграм Месенджер

Опендатабот для телефону