ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВН ИЙ СУД
АВТОНОМНОЇ РЕСПУБЛІКИ КРИ М
вул. Київська, 150, м. Сімфер ополь, Автономна Республіка Крим, Україна, 95493
ПОСТАНОВА
Іменем України
13.05.10 Справа №2а-4315/10/4/0170
о 12:15
Окружний адміністративний суд Автономної Республіки К рим у складі головуючого суд ді Циганової Г.Ю. , при секрета рі судового засідання Антоно вій А.В., за участі представник ів сторін:
від прокурора - не з'явився;
від позивача - Воднева Н.О. ;
від відповідача - не з'явивс я;
розглянувши у відкритому с удовому засіданні адміністр ативну справу
за позовом прокурора Київ ського району м. Сімферополя в інтересах держави в особі Управління Пенсійного фонд у України в Київському район і м. Сімферополя АР Крим
до Товариства з обмеженою відповідальністю "Актакем"
про стягнення 29895,83 грн.
Суть спору: прокурор Київсь кого району м. Сімферополя (да лі - прокурор), діючи в інтерес ах держави в особі Управлінн я Пенсійного фонду України в Київському районі м. Сімферо поля АР Крим (далі- позивач) зв ернувся до адміністративног о суду із позовом до Товарист ва з обмеженою відповідальні стю "Актакем" (далі - відповіда ч) про стягнення 29895,83 грн. Позов мотивовано наявністю у відпо відача заборгованості зі спл ати внесків на загальнообов' язкове державне пенсійне стр ахування.
Ухвалами суду від 01.04.2010 року в ідкрито провадження у справі , після закінчення підготовч ого провадження адміністрат ивну справу призначено до су дового розгляду.
Представник позивача в суд овому засіданні позов підтри мав, надав пояснення по суті с пору.
Представники прокурора і в ідповідача в судове засіданн я не з'явились, про дату, час і м ісце судового розгляду справ и повідомлені належним чином , причин неявки не повідомили .
Враховуючи, що матеріали сп рави містять достатньо доказ ів для з'ясування обставин у с праві, суд, відповідно до вимо г ст. 128 КАС України, вважає можл ивим розглянути справу за ві дсутністю представників про курора і відповідача за наяв ними у матеріалах справи док ументами.
Заслухавши представника п озивача, дослідивши матеріал и справи та оцінивши докази в їх сукупності, суд, -
ВСТАНОВИВ:
Згідно з пунктом 1 части ни 1 статті 14 Закону України ві д 09.07.2003 року №1058-ІV “Про загальноо бов'язкове державне пенсійне страхування” (далі - Закон № 1058) страхувальниками визнають ся роботодавці, в тому числі ю ридичні особи, які використо вують працю фізичних осіб на умовах трудового договору а бо на інших умовах, передбаче них законодавством, або за до говорами цивільно-правового характеру. Частиною 1 статті 1 5 Закону №1058 визначено, що платн иками страхових внесків є ст рахувальники, зазначені у ст атті 14 Закону №1058.
Як вбачається з матеріалів справи відповідач є юридичн ою особою, ідентифікаційний код 24035641 (а.с. 15), є платником страх ових внесків на загальнообов 'язкове державне пенсійне ст рахування і страхувальником в розумінні Закону №1058.
Відповідно до п. п. 4, 6 ч. 2 ст. 17 За кону №1058 страхувальник зобов' язаний подавати звітність те риторіальним органам Пенсій ного фонду у строки, в порядку та за формою, встановленими П енсійним фондом; нараховуват и, обчислювати і сплачувати в установлені строки та в повн ому обсязі страхові внески.
Частиною 6 ст. 20 цього Закону передбачено обов'язок страху вальників сплачувати страхо ві внески, нараховані за відп овідний базовий звітний пері од, не пізніше ніж через 20 кале ндарних днів із дня закінчен ня цього періоду. Базовим зві тним періодом для виду страх увальника, яким є відповідач , є календарний місяць.
Відповідачем самостійно о бчислено розмір внесків на з агальнообов'язкове державне пенсійне страхування в розр ахунках за період серпень-ли стопад 2009 року у загальному ро змірі 29895,83 грн. (а.с. 6-13, сума рядків 8 розрахунків).
Згідно із частинами 2 і 3 ст. 106 Закону №1058 суми страхових вне сків своєчасно не нараховані та/або не сплачені страхувал ьниками у строки, визначені с таттею 20 цього Закону, в тому ч ислі обчислені територіальн ими органами Пенсійного фонд у у випадках, передбачених ча стиною третьою статті 20 цього Закону, вважаються простроч еною заборгованістю із сплат и страхових внесків і стягую ться з нарахуванням пені та з астосуванням фінансових сан кцій.
Відповідачем у встановлен ому порядку не надано доказі в сплати у повному обсязі сум страхових внесків, самостій но визначених ним у поданих д о органу Пенсійного фонду Ук раїни розрахунках; матеріала ми справи підтверджується на явність заборгованості відп овідача на суму 29895,83 грн., за так их обставин адміністративни й позов підлягає задоволенню у повному обсязі.
Згідно із ч. 4 ст. 94 КАС України у справах, в яких позивачем є суб'єкт владних повноважень, а відповідачем - фізична чи юр идична особа, судові витрати , здійсненні позивачем, з відп овідача не стягуються, тому с удові витрати по справі не пі длягають стягненню з відпові дача.
На підставі викладеного, ке руючись ст. ст. 94, 158-163 КАС України , суд, -
ПОСТАНОВИВ:
1. Адміністративний позов задовольнити.
2. Стягнути з Товариства з об меженою відповідальністю "Ак такем" (ідентифікаційний код 24035641, АР Крим, м. Сімферополь, вул . Будьоного, 39) на користь Управ ління Пенсійного фонду Украї ни в Київському районі м. Сімф ерополя АР Крим (п/р 2560570445712 в КРУ В АТ “Державний ощадний банк У країни”, МФО 324805, ЗКПО 20725930) заборг ованість у сумі 29895,83 грн.
Постанова набирає законно ї сили через 10 днів з дня прого лошення постанови у разі неп одання заяви про апеляційне оскарження (апеляційної скар ги).
Якщо після подачі заяви про апеляційне оскарження апеля ційна скарга не подана, поста нова набуває законної сили ч ерез 20 днів після подання заяв и про апеляційне оскарження.
Протягом 10 днів з дня прогол ошення постанови через Окруж ний адміністративний суд Авт ономної Республіки Крим до С евастопольського апеляційн ого адміністративного суду м оже бути подана заява про апе ляційне оскарження, після по дачі якої протягом 20 днів може бути подана апеляційна скар га.
Апеляційна скарга може бут и подана без попереднього по дання заяви про апеляційне о скарження, якщо скарга подає ться у строк, встановлений дл я подання заяви про апеляцій не оскарження (10 днів).
Якщо постанову було прогол ошено у відсутності особи, як а бере участь у справі, то стро к подання заяви про апеляцій не оскарження обчислюється з дня отримання нею копії пост анови.
Суддя Ци ганова Г.Ю.
Суд | Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим |
Дата ухвалення рішення | 13.05.2010 |
Оприлюднено | 09.07.2010 |
Номер документу | 9603753 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим
Циганова Г.Ю.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні