Постанова
від 01.04.2021 по справі 908/2551/20
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЗАПОРІЗЬКОЇ ОБЛАСТІ

номер провадження справи 26/34/20

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЗАПОРІЗЬКОЇ ОБЛАСТІ

ПОСТАНОВА

Іменем України

01.04.2021 Справа № 908/2551/20

м.Запоріжжя Запорізької області

Кредитор - Комунальне підприємство «Водоканал» , 69002, м. Запоріжжя, вул. Святого Миколая, 61, код ЄДРПОУ 03327121

Боржник - Товариство з обмеженою відповідальністю «Комунгосп Центр» , 70000, Запорізька область, Вільнянський район, село Роздолля, вул. Тиха, 4, код ЄДРПОУ 35987830

Суддя Юлдашев О.О.

Представники сторін:

Від кредитора - Руденко Д.В.

Від розпорядника майна боржника Забродіна О.М. - Бистров Д.А.

УСТАНОВИВ:

До Господарського суду Запорізької області 01.04.2021 надійшли протоколи зборів та комітету кредиторів Товариства з обмеженою відповідальністю «Комунгосп Центр» від 23.03.2021. Кредиторами прийнято рішення про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури. Ліквідатором вирішено призначити арбітражного керуючого Забродіна О.М.

Крім того, 31.03.2021 до суду надійшов звіт розпорядника майна про вжиті заходи та фінансовий стан боржника та звіт про нарахування та виплату основної грошової винагороди на суму 62 806,44 грн, здійснення та відшкодування витрат за період з 03.12.2020 по 22.03.2021 на суму 566,70 грн, які приймаються судом до розгляду.

Розглянувши матеріали справи, заслухавши пояснення представників сторін, суд установив наступне:

Відповідно до ч. 6 ст. 34 Кодексу України з процедур банкрутства, боржник зобов`язаний у місячний строк звернутися до господарського суду із заявою про відкриття провадження у справі у разі, якщо задоволення вимог одного або кількох кредиторів призведе до неможливості виконання грошових зобов`язань боржника в повному обсязі перед іншими кредиторами (загроза неплатоспроможності), та в інших випадках, передбачених цим Кодексом. Якщо керівник боржника допустив порушення цих вимог, він несе солідарну відповідальність за незадоволення вимог кредиторів. Питання порушення керівником боржника зазначених вимог підлягає розгляду господарським судом під час здійснення провадження у справі. У разі виявлення такого порушення про це зазначається в ухвалі господарського суду, що є підставою для подальшого звернення кредиторів своїх вимог до зазначеної особи.

Частина 2 статті 211 ГК передбачає, що власники майна державного (комунального) або приватного підприємства, засновники (учасники) суб`єкта підприємництва, що виявився неплатоспроможним боржником, кредитори та інші особи в межах заходів щодо запобігання банкрутству вказаного суб`єкта можуть подати йому фінансову допомогу в розмірі, достатньому для погашення його зобов`язань перед кредиторами, включаючи зобов`язання щодо сплати податків, зборів (обов`язкових платежів), та відновлення платоспроможності цього суб`єкта (досудова санація). Подання фінансової допомоги боржнику передбачає його обов`язок взяти на себе відповідні зобов`язання перед особами, які подали допомогу, в порядку, встановленому законом (частина 3).

Аналогічна норма міститься і у Кодексі України з процедур банкрутства, визначаючи, що надання фінансової допомоги є одним із заходів досудової санації (санації до відкриття провадження у справі про банкрутство).

Частина 2 статті 61 Кодексу України з процедур банкрутства встановлює, що під час здійснення своїх повноважень ліквідатор має право заявити вимоги до третіх осіб, які відповідно до законодавства несуть субсидіарну відповідальність за зобов`язаннями боржника у зв`язку з доведенням його до банкрутства. Розмір зазначених вимог визначається з різниці між сумою вимог кредиторів і ліквідаційною масою. У разі банкрутства боржника з вини його засновників (учасників, акціонерів) або інших осіб, у тому числі з вини керівника боржника, які мають право давати обов`язкові для боржника вказівки чи мають можливість іншим чином визначати його дії, на засновників (учасників, акціонерів) боржника - юридичної особи або інших осіб у разі недостатності майна боржника може бути покладена субсидіарна відповідальність за його зобов`язаннями. Стягнені суми включаються до складу ліквідаційної маси і можуть бути використані тільки для задоволення вимог кредиторів у порядку черговості, встановленому цим Кодексом.

Відповідно до ч. 3 ст. 44 Кодексу України з процедур банкрутства розпорядник майна зобов`язаний виявляти (за наявності) ознаки фіктивного банкрутства, доведення до банкрутства, приховування стійкої фінансової неплатоспроможності, незаконних дій у разі банкрутства.

Розпорядником майна боржника надано до матеріалів справи висновок щодо фінансового стану та про наявність ознак неплатоспроможності ТОВ Комунгосп Центр , а також інвестиційної діяльності та його становища на ринках.

Відповідно до Розділу ІІІ Висновку, за результатами проведеного аналізу встановлено:

1. З огляду на те, що боржником не подана статистична звітність за 2017-2019 роки та податкова звітність за 2018-2019 роки, відсутня можливість встановити економічні ознаки неплатоспроможності, покриття, забезпечення власними засобами тощо. А тому відсутня можливість установити, чи має боржник критичну або понадкритичну неплатоспроможність.

2. Проведений аналіз свідчить про наявність економічних ознак свідомого до ведення ТОВ Комунгосп Центр до банкрутства, приховування фінансового та майнового стану, приховування стійкого фінансового становища, що виявилося у неподанні фінансової звітності за 2018-2019 роки та невжиття дій щодо звернення до господарського суду у місячний строк із дня встановлення ознак неплатоспроможності; незаконних дій у разі банкрутства.

3 При цьому, ознаки фіктивного бан крутства у ТОВ Комунгосп Центр відсутні, оскільки заява подана кредитором - КП Водоканал .

4. Викладене дає підстави стверджувати про те, що до ТОВ Комунгосп Центр неможливо застосувати відновлювальні процедури з огляду на відсутність активів, за рахунок яких можливо здійснювати господарську діяльність, а також самої господарської діяльності, потенційних інвесторів. Ліквідаційна процедура - єдина процедура, яку можливо застосувати до ТОВ Комунгосп Центр .

Суд, надавши оцінку викладеній у Висновку інформацію, у сукупності з документами, що наявні в матеріалах справи, погоджується з тим, що в ТОВ Комунгосп Центр наявні економічні ознаки свідомого до ведення до банкрутства, приховування фінансового та майнового стану, приховування стійкого фінансового становища, що виявилося у неподанні фінансової звітності за 2018-2019 роки, ненадання витребуваних документів, відзиву на заяву про відкриття провадження у справі про банкрутство, невжиття дій щодо звернення до господарського суду у місячний строк із дня встановлення ознак неплатоспроможності. Винними у цих діях є попередній керівник Названов Олександр Володимирович, та засновники (учасники) боржника.

Відповідно до ч. 4 ст. 205 Господарського кодексу України у разі неспроможності суб`єкта господарювання через недостатність його майна задовольнити вимоги кредиторів він може бути оголошений за рішенням суду банкрутом. Умови, порядок та наслідки оголошення суб`єктів господарювання банкрутами встановлюються цим Кодексом та іншими законами. .

Згідно з ч. 1 та 2 ст. 209 Господарського кодексу України у разі нездатності суб`єкта підприємництва після настання встановленого строку виконати свої грошові зобов`язання перед іншими особами, територіальною громадою або державою інакше як через відновлення його платоспроможності цей суб`єкт (боржник), відповідно до частини четвертої статті 205 цього Кодексу, визнається неспроможним.

Нездатність боржника відновити свою платоспроможність та задовольнити визнані судом вимоги кредиторів інакше як через застосування визначеної судом ліквідаційної процедури вважається банкрутством.

Відповідно до ч. 1 ст. 58 Кодексу України з процедур банкрутства у випадках, передбачених цим Кодексом, господарський суд у судовому засіданні за участю сторін ухвалює постанову про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури строком на дванадцять місяців.

Суд визначає строк, протягом якого ліквідатор зобов`язаний здійснити ліквідацію боржника. Цей строк не може перевищувати 12 місяців.

Відповідно до ч. 5 ст. 48 Кодексу України з процедур банкрутства до компетенції кредиторів належить прийняття рішення про: звернення до господарського суду з клопотанням про введення наступної процедури у справі про банкрутство; частиною 8 ст. 48 встановлено, що до компетенції комітету кредиторів належить рішення про звернення до господарського суду з клопотанням про призначення арбітражного керуючого.

Виходячи з положень ст. 48 Кодексу України з процедур банкрутства рішення зборів кредиторів чи комітету кредиторів є способом волевиявлення кредиторів.

23.03.2021. відбулися збори кредиторів та комітету Товариства з обмеженою відповідальністю «Комунгосп Центр» на яких прийнято рішення клопотатись перед господарським судом про визнання боржника банкрутом, відкриття ліквідаційної процедури та призначення ліквідатором арбітражного керуючого Забродіна О.М.

Згідно із ч. 1 ст. 59 Кодексу України з процедур банкрутства з дня ухвали господарським судом постанови про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури скасовується арешт, накладений на майно боржника, визнаного банкрутом, та інші обмеження щодо розпорядження майном такого боржника. Накладення нових арештів або інших обмежень щодо розпорядження майном банкрута не допускається. Господарський суд вважає за необхідне, скасувати арешти, накладені на майно боржника, визнаного банкрутом, та інші обмеження щодо розпорядження майном боржника.

Відповідно до ч. 3 ст. 59 Кодексу України з процедур банкрутства, з метою виявлення кредиторів з вимогами за зобов`язаннями боржника, визнаного банкрутом, що виникли під час проведення процедур банкрутства, слід здійснити офіційне оприлюднення повідомлення про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури на офіційному веб-порталі судової влади України.

Крім того, кредиторами схвалено звіт розпорядника майна боржника про нарахування та виплату основної грошової винагороди на суму 62 806,44 грн, здійснення та відшкодування витрат за період з 03.12.2020 по 22.03.2021 на суму 566,70 грн.

Отже, звіт розпорядника майна боржника про нарахування та виплату основної грошової винагороди на суму 62 806,44 грн, здійснення та відшкодування витрат за період з 03.12.2020 по 22.03.2021 на суму 566,70 грн підлягає затвердженню судом.

Керуючись статтями 2, 30, 58, 59, 60 Кодексу України з процедур банкрутства, статтями 12, 81, 234 Господарського процесуального кодексу України, суд

ПОСТАНОВИВ:

Затвердити звіт (вх.№6567/08-08/21 від 31.03.21) розпорядника майна боржника Забродіна О.М. про вжиті заходи та фінансовий стан боржника.

Затвердити звіт (вх.№6583/08-08/21 від 31.03.21) розпорядника майна боржника, арбітражного керуючого Забродіна О.М. про нарахування та виплату основної грошової винагороди на суму 62 806,44 грн, здійснення та відшкодування витрат за період з 03.12.2020 по 22.03.2021 на суму 566,70 грн.

Припинити процедуру розпорядження майном Товариства з обмеженою відповідальністю «Комунгосп Центр» , 70000, Запорізька область, Вільнянський район, село Роздолля, вул. Тиха, 4, код ЄДРПОУ 35987830.

Припинити повноваження розпорядника майна боржника Забродіна О.М.

Визнати Товариство з обмеженою відповідальністю «Комунгосп Центр» , 70000, Запорізька область, Вільнянський район, село Роздолля, вул. Тиха, 4, код ЄДРПОУ 35987830 - банкрутом.

Відкрити ліквідаційну процедуру.

Ліквідатором Товариства з обмеженою відповідальністю «Комунгосп Центр» призначити арбітражного керуючого Забродіна Олексія Михайловича (свідоцтво про право на здійснення діяльності арбітражного керуючого № 302 від 28.02.2013; адреса: а/с 76, м. Запоріжжя, Україна, 69019).

Оприлюднити на офіційному веб -порталі судової влади України повідомлення про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури.

Скасувати арешти, накладені на майно боржника, визнаного банкрутом, та інші обмеження щодо розпорядження майном боржника.

Зобов`язати ліквідатора здійснити ліквідаційну процедуру відповідно до вимог Кодексу України з процедур банкрутства у строк до 01.04.2022.

Копії постанови надіслати: кредитору, боржнику, ліквідатору, державному реєстратору Вільнянської райдержадміністрації, ГТУЮ у Запорізькій області.

Постанова набирає законної сили у день її винесення - 01.04.2021р. та може бути оскаржена в апеляційному порядку відповідно до ст.ст. 256-259 ГПК України.

Постанову складено та підписано - 06.04.2021.

Суддя О.О. Юлдашев

СудГосподарський суд Запорізької області
Дата ухвалення рішення01.04.2021
Оприлюднено07.04.2021
Номер документу96038221
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —908/2551/20

Ухвала від 28.02.2023

Господарське

Господарський суд Запорізької області

Юлдашев О.О.

Ухвала від 27.02.2023

Господарське

Господарський суд Запорізької області

Юлдашев О.О.

Ухвала від 15.02.2023

Господарське

Господарський суд Запорізької області

Юлдашев О.О.

Ухвала від 15.09.2021

Господарське

Господарський суд Запорізької області

Юлдашев О.О.

Ухвала від 06.08.2021

Господарське

Господарський суд Запорізької області

Юлдашев О.О.

Ухвала від 25.06.2021

Господарське

Господарський суд Запорізької області

Юлдашев О.О.

Постанова від 01.04.2021

Господарське

Господарський суд Запорізької області

Юлдашев О.О.

Ухвала від 30.03.2021

Господарське

Господарський суд Запорізької області

Юлдашев О.О.

Ухвала від 12.03.2021

Господарське

Господарський суд Запорізької області

Юлдашев О.О.

Ухвала від 02.03.2021

Господарське

Господарський суд Запорізької області

Юлдашев О.О.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні