печерський районний суд міста києва
Справа № 127/25100/19-ц
У Х В А Л А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
06 квітня 2021 року суддя Печерського районного суду міста Києва Писанець В.А., розглянувши клопотання позивача ОСОБА_1 про його участь у підготовчому засіданні в режимі відеоконференції поза межами суду з використанням власних технічних засобів у цивільній справі за його позовом до Держави Україна в особі Державної служби зайнятості та Державної казначейської служби України, про відшкодування моральної шкоди, -
В С Т А Н О В И В :
В провадженні суду перебуває вищевказана цивільна справа.
До суду надійшло клопотання позивача про його участь у підготовчому засіданні в режимі відеоконференції поза межами суду з використанням власних технічних засобів, яке мотивоване, що він не може прибути до суду для участі в підготовчому засіданні з причин значної віддаленості від місця його проведення.
Цивільним процесуальним кодексом України не передбачено виклик учасників справи в судове засідання для розгляду клопотання про призначення відеоконференції, у зв`язку з чим, сторони в судове засідання не викликалися.
Розгляд цього питання проводиться без повідомлення учасників справи у порядку письмового провадження без проведення судового засідання, що відповідає положенням ч. 13 ст. 7 ЦПК України. Фіксування судового процесу не здійснювалося
Суд, дослідивши матеріали справи, приходить до висновку, що клопотання позивача підлягає задоволенню з наступних підстав.
Відповідно до ч. 1 ст. 212 ЦПК України, учасники справи мають право брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду за умови наявності у суді відповідної технічної можливості, про яку суд зазначає в ухвалі про відкриття провадження у справі, крім випадків, коли явка цього учасника справи в судове засідання визнана судом обов`язковою.
Ч. 4 ст. 212 ЦПК України під час дії карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України з метою запобігання поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19), учасники справи можуть брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів. Підтвердження особи учасника справи здійснюється із застосуванням електронного підпису, а якщо особа не має такого підпису, то у порядку, визначеному Законом України "Про Єдиний державний демографічний реєстр та документи, що підтверджують громадянство України, посвідчують особу чи її спеціальний статус" або Державною судовою адміністрацією України.
Таким чином, для забезпечення швидкого та ефективного відправлення правосуддя, а також недопущення порушення розумних строків розгляду справи, суд вважає за необхідне надати можливість стороні позивача у даній справі приймати участь в судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів за допомогою комплексу технічних засобів та програмного забезпечення EasyCon .
Враховуючи вищевикладене та керуючись ст.ст. 212, 353 ЦПК України, суд,-
У Х В А Л И В :
Підготовче засідання у справі за позовом ОСОБА_1 до Держави Україна в особі Державної служби зайнятості та Державної казначейської служби України, про відшкодування моральної шкоди, призначене на 03 червня 2021 року на 14:00 год. провести в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів за допомогою комплексу технічних засобів та програмного забезпечення EasyCon .
Попередити, що відповідно до ч. 5 ст. 212 ЦПК України ризики технічної неможливості участі в відеоконференції поза межами приміщення суду, переривання зв`язку тощо несе учасник справи, який подав відповідну заяву.
Копію ухвали негайно надіслати сторонам.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя В. А. Писанець
Суд | Печерський районний суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 06.04.2021 |
Оприлюднено | 06.04.2021 |
Номер документу | 96039114 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Печерський районний суд міста Києва
Писанець В. А.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні