Тернівський районний суд міста Кривого Рогу
Дніпропетровської області
Справа № 215/1393/21
Провадження 1-кс/215/229/21
У Х В А Л А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
05 квітня 2021 року слідчий суддя Тернівського районного суду міста Кривого Рогу Дніпропетровської області ОСОБА_1 , за участю секретаря ОСОБА_2 , розглянувши у судовому засіданні в порядку ч. 4 ст. 107 КПК України, без фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу клопотання слідчого СВ відділення поліції №5 Криворізького районного управління поліції ГУНП в Дніпропетровській області
ОСОБА_3 про надання тимчасового доступу до речей і документів за кримінальним провадженням, внесеним до ЄРДР за №12020040760001019від 09.10.2020 року, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 388 КК України,
ВСТАНОВИЛА:
01.04.2021 року слідчий СВ відділенняполіції №5Криворізького районногоуправління поліціїГУНП вДніпропетровській області ОСОБА_3 звернувся до слідчого судді з клопотанням про надання тимчасового доступу до документів, яке погоджено з прокурором Криворізької місцевої прокуратури №2 ОСОБА_4 .
В клопотанні слідчий зазначає, що 09.10.2020 року до Тернівського ВП КВП ГУНП в Дніпропетровській області з письмовою заявою звернулося ТОВ ЗБТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » в особі директора ОСОБА_5 , з проханням притягти до кримінальної відповідальності працівників ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 », а саме заступника директора вказаного підприємства ОСОБА_6 , який 03.06.2020 року та 30.06.2020 року вчинив незаконні дії з майном на яке накладено арешт.
Вказаний факт внесений до Єдиного реєстру досудових розслідувань №12020040760001019 від 09.10.2020 року за ознаками кримінального правопорушення передбаченого ч. 1 ст. 388
КК України, а саме: розтрата, відчуження, приховування, підміна, пошкодження, знищення майна або інші незаконні дії з майном, на яке накладено арешт, із заставленим майном або майном, яке описано, чи порушення обмеження (обтяження) права користуватися таким майном, здійснене особою, якій це майно ввірено.
В ході проведення досудового розслідування направленого на встановлення обставин вчинення кримінального правопорушення, було встановлено, що до вчинення даного кримінального правопорушення можуть бути причетні наступні особи: ОСОБА_7 , який користується абонентським номером мобільного оператору ПрАТ « ІНФОРМАЦІЯ_3 » НОМЕР_1 , ОСОБА_5 , який користується абонентським номером мобільного оператору ПрАТ « ІНФОРМАЦІЯ_3 » НОМЕР_2 , ОСОБА_8 , який користується абонентським номером мобільного оператору ПрАТ « ІНФОРМАЦІЯ_3 » НОМЕР_3 , ОСОБА_6 , який користується абонентським номером мобільного оператору ПрАТ « ІНФОРМАЦІЯ_3 » НОМЕР_4 , ОСОБА_9 , який користується абонентським номером мобільного оператору ПрАТ « ІНФОРМАЦІЯ_3 » НОМЕР_5 , ОСОБА_10 , який користується абонентським номером мобільного оператору ПрАТ « ІНФОРМАЦІЯ_3 » НОМЕР_6 , ОСОБА_11 , яка користується абонентським номером мобільного оператору ПрАТ « ІНФОРМАЦІЯ_3 » НОМЕР_7 , гр. ОСОБА_12 , який користується абонентським номером мобільного оператору ПрАТ « ІНФОРМАЦІЯ_3 » НОМЕР_8 .
Слідчий вважає, що інформація, яка міститься в ПрАТ « ІНФОРМАЦІЯ_3 » має суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні та в подальшому можливе її використання як доказ вини особи, яка скоїла вказане кримінальне правопорушення, а в інший спосіб окрім тимчасового доступу до речей і документів вказану інформацію отримати неможливо, а тому необхідно отримати тимчасовий доступ до інформації, щодо дати, часу і тривалості вхідних та вихідних телефонних з`єднань (в тому числі з`єднання нульової тривалості), з посиланням на ретранслятор та прив`язку до базових станцій та їх адресу, а також адресу місцеперебування абонентів зазначених телефонних номерів в момент кожного вхідного та вихідного телефонного з`єднання (в тому числі з`єднання нульової тривалості) із зазначенням типу з`єднання, ідентифікатора (IMEI та IMSI), вхідних та вихідних SMS повідомлень (без розкриття їх змісту) і інформацію про GPRS трафік (маршрути передавання) вказаного абоненту за період часу з 00:00 год. 01.02.2021 року по 24:00 год. 31.03.2021 року.
Відповідно до ст. 9 ЗУ «Про телекомунікації» охорона таємниці телефонних розмов, телеграфної чи іншої кореспонденції, що передається технічними засобами телекомунікації, та інформаційна безпека телекомунікаційних мереж гарантується Конституцією та законами України.
Згідно зі ст. 34 ЗУ «Про телекомунікації» інформація про споживача та про телекомунікаційні послуги, що він отримав, може надаватись у випадку і в порядку визначених законом. В інших випадках зазначена інформація може поширюватись лише за наявності письмової згоди споживача. Оператори телекомунікацій зобов`язані зберігати записи про надані телекомунікаційні послуги протягом строку позовної давності, визначеного законом, а надавати інформацію про надані телекомунікаційні послуги в порядку встановленому законом.
Відповідно до ст. 162 Кримінального процесуального кодексу України (далі - КПК України) до охоронюваної законом таємниці, яка міститься у речах і документах відноситься інформація, яка знаходиться в операторів та провайдерів телекомунікацій, про зв`язок, абонента, надання телекомунікаційних послуг, в тому числі отримання послуг, їх тривалості, змісту, маршрутів передавання, тощо.
За нормами ст. 159 КПК України тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та вилучити їх (здійснити їх виїмку). Тимчасовий доступ до речей і документів здійснюється на підставі ухвали слідчого судді, суду.
Відповідно до ст. ст. 159-164 КПК України слідчий просить надати тимчасовий доступ до документів, які перебувають у володінні ПрАТ « ІНФОРМАЦІЯ_3 ».
Слідчий та прокурор надали суду заяви про підтримку клопотання та його розгляд за їх відсутності.
Представник ПрАТ « ІНФОРМАЦІЯ_3 » у судове засідання за судовим викликом не прибув, причини неприбуття суду не повідомив.
Згідно з ч. 4 ст. 107 КПК України у разі неприбуття в судове засідання всіх осіб, які беруть участь у судовому провадженні, чи в разі, якщо відповідно до положень цього Кодексу судове провадження здійснюється судом за відсутності осіб, фіксування за допомогою технічних засобів кримінального провадження в суді не здійснюється.
За нормами ч. 4 ст. 163 КПК України неприбуття за судовим викликом особи, у володінні якої знаходяться речі і документи, без поважних причин або неповідомлення нею про причини неприбуття не є перешкодою для розгляду клопотання.
Перевіривши клопотання та додані до нього матеріали, суд дійшов висновку, що клопотання підлягає частковому задоволенню, з наступних підстав.
Відповідно до ч. 1 ст. 159 КПК України тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та вилучити їх (здійснити їх виїмку). Тимчасовий доступ до електронних інформаційних систем або їх частин, мобільних терміналів систем зв`язку здійснюється шляхом зняття копії інформації, що міститься в таких електронних інформаційних системах або їх частинах, мобільних терміналах систем зв`язку, без їх вилучення.
Зокрема, у вказаному клопотанні ставиться питання щодо отримання тимчасового доступу до документів, які знаходяться у володінні ПрАТ « ІНФОРМАЦІЯ_3 », та містять інформацію щодо дати, часу і тривалості вхідних та вихідних телефонних з`єднань (в тому числі з`єднання нульової тривалості),з посиланнямна ретрансляторта прив`язкудо базовихстанцій таїх адресу, а також адресу місцеперебування ОСОБА_12 , який користується мобільним телефоном НОМЕР_8 , однак жоден із долучених до клопотання документів не містить інформації причетності вказаної особи до кримінального провадження №12020040760001019. Враховуючи викладене, в задоволенні клопотання в цій частині необхідно відмовити.
На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 159-166 КПК України, слідчий суддя
УХВАЛИЛА:
Клопотання слідчого СВ відділенняполіції №5Криворізького районногоуправління поліціїГУНП вДніпропетровській області ОСОБА_3 про надання тимчасового доступу до речей і документів за кримінальним провадженням, внесеним до ЄРДР за №12020040760001019
від 09.10.2020 року, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого
ч. 1 ст. 388 КК України, задовольнити частково.
Надати тимчасовий доступ оперуповноваженому СКП відділення поліції №5 КРУП ГУНП в Дніпропетровській області лейтенанту поліції ОСОБА_13 , слідчому СВ відділення поліції №5 КРУП ГУНП в Дніпропетровській області лейтенанту поліції ОСОБА_3 до документів, які знаходяться у володінні ПрАТ « ІНФОРМАЦІЯ_3 » розташованого за адресою: АДРЕСА_1 , та містять інформацію, щодо дати, часу і тривалості вхідних та вихідних телефонних з`єднань (в тому числі з`єднання нульової тривалості),з посиланнямна ретрансляторта прив`язкудо базовихстанцій таїх адресу, а також адресу місцеперебування абонента ОСОБА_7 , який користується абонентським номером НОМЕР_1 , ОСОБА_5 ,
який користується абонентським номером НОМЕР_2 , ОСОБА_8 , який користується абонентським номером НОМЕР_3 , ОСОБА_6 ,
який користується абонентським номером НОМЕР_4 , ОСОБА_9 , який користується абонентським номером НОМЕР_5 , ОСОБА_10 ,
який користуєтьсяабонентським номером НОМЕР_6 , ОСОБА_11 ,яка користуєтьсяабонентським номером НОМЕР_7 в момент кожного вхідного та вихідного телефонного з`єднання (в томучислі з`єднаннянульової тривалості)із зазначенням типу з`єднання, ідентифікатора (IMEI та IMSI), вхідних та вихідних SMS повідомлень (без розкриття їх змісту) і інформацію про GPRS трафік (маршрути передавання) вказаних абонентів за період часу з 00:00 год. 01.02.2021 року до 24:00 год. 31.03.2021 року, з наданням можливості перенести отриману інформацію на паперові та/або електронні носії.
В іншій частині клопотання відмовити.
У разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до речей і документів слідчий суддя, суд за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів на підставі ухвали, має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку згідно з положеннями КПК України з метою відшукання та вилучення зазначених речей і документів.
Строк дії ухвали не може перевищувати одного місяця з дня її постановлення.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Слідчий суддя:
Суд | Тернівський районний суд м.Кривого Рогу |
Дата ухвалення рішення | 05.04.2021 |
Оприлюднено | 28.05.2024 |
Номер документу | 96049926 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про тимчасовий доступ до речей і документів |
Кримінальне
Тернівський районний суд м.Кривого Рогу
Красюк К. І.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні