Ухвала
від 06.04.2021 по справі 163/534/21
ЛЮБОМЛЬСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ВОЛИНСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 163/534/21

Провадження № 1-кп/163/123/21

ЛЮБОМЛЬСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ВОЛИНСЬКОЇ ОБЛАСТІ

УХВАЛА

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

06 квітня 2021 року Любомльський районний суд Волинської області

в складі головуючого судді ОСОБА_1

з участю секретаря ОСОБА_2 ,

прокурора ОСОБА_3 ,

обвинуваченого ОСОБА_4 ,

захисника ОСОБА_5 ,

розглянувши у підготовчому судовому засіданні в приміщенні суду в місті Любомль Волинської області кримінальне провадження № 22020030000000027 про обвинувачення

ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця міста Київ, проживаючого по АДРЕСА_1 , українця, громадянина України, освіти, неодруженого, працюючого, раніше не судимого,

у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст.333 КК України,

в с т а н о в и в :

Згідно з обвинувальним актом ОСОБА_4 обвинувачується в тому, що він 15.01.2020, близько 00:40 години, слідуючи з Республіки Польща в Україну автомобілем «Фольксваген», реєстраційний номерний знак НОМЕР_1 , через митний пост «Ягодин» Волинської митниці Держмитслужби, смугою руху «зелений коридор», усвідомлюючи суспільно небезпечний характер своїх дій, передбачаючи їх суспільно небезпечні наслідки та бажаючи їх настання, в порушення вимог ст.24 Закону України «Про державний контроль за міжнародними передачами товарів військового призначення та подвійного використання» №549-IV, не маючи відповідного дозволу/висновку Державної служби експортного контролю України (далі Держекспортконтролю), перемістив через митний кордон України складові компоненти, комплектуючі вироби, запасні частини, які спеціально призначені для безпілотного авіаційного комплексу «FLY EYE»: модуль керування відеокамерою спостереження та збереження інформації, блок живлення, блок керування, 10 ящиків (контейнерів) зарядки та збереження акумуляторних батарей та 15 кабелів живлення до них, які є товарами військового призначення, достовірно знаючи, що для переміщення зазначених предметів через митний кордон України такий дозвіл/висновок є необхідним.

Відповідно до висновку Спеціалізованої лабораторії з питань експертизи та досліджень Державної митної служби України №1420003302-0073, вищезазначені предмети являють собою модуль керування відеокамерою спостереження та збереження інформації, що спеціально розроблений для військового розвідувального безпілотного літального апарата моделі комплексу «FLY EYE», виробництва концерну « ІНФОРМАЦІЯ_2 », Республіка Польща; кабелі, ящики та електронні пристрої (блоки) призначені для роботи в комплекті з безпілотним літальним апаратом «FLY EYE», і мають ознаки супутнього обладнання та компонентів, спеціально призначених для безпілотних літальних апаратів військового використання, що зазначені в позиції ML10 Списку товарів військового призначення, згідно з постановою КМУ від 20.11.2003 №1807 «Про затвердження Порядку здійснення державного контролю за міжнародними передачами товарів військового призначення», що підтверджується і інформацією Держекспортконтролю №487/33-21 від 25.01.2021.

Таким чином, ОСОБА_4 обвинувачується у вчиненні кримінального правопорушення, що передбачене ч.1 ст.333 КК України в порушенні встановленого порядку здійснення міжнародних передач товарів, що підлягають державному експортному контролю.

В підготовчому судовому засіданні захисник обвинуваченого ОСОБА_5 подав письмове клопотання про звільнення його підзахисного ОСОБА_4 від кримінальної відповідальності на підставі ст.47 КК України з передачею його на поруки трудовому колективу ТОВ «ВБ Україна» та закриття кримінального провадження. Клопотання обґрунтував тим, що обвинувачений ОСОБА_4 свою вину у вчиненні вказаного кримінального правопорушення визнав повністю та щиро розкаявся, вчинив нетяжкий злочин, а трудовий колектив ТОВ «ВБ Україна» звернувся з клопотанням про передачу ОСОБА_4 їм на поруки, останній в свою чергу готовий з дня передачі його на поруки виправдати довіру колективу, не ухилятися від заходів виховного характеру та не порушувати громадський порядок.

У підготовчому судовому засіданні обвинувачений ОСОБА_4 вину у вчиненні інкримінованого йому кримінального правопорушення визнав повністю та щиро розкаявся, підтримав подане захисником клопотання та просив його задовольнити, звільнивши його від кримінальної відповідальності.

Захисник обвинуваченого ОСОБА_5 клопотання підтримав з наведених у ньому підстав та просив його задовольнити.

Прокурор в судовому засіданні не заперечив проти звільнення обвинуваченого ОСОБА_4 від кримінальної відповідальності та закриття провадження на підставі ст.47 КК Україниз передачею його на поруки трудовому колективу.

Вирішуючи в порядку ст.ст.284-286, 314 КПК України заявлене клопотання, суд встановив таке.

Відповідно до ч.1 ст.285, ч.1 ст.286 КПК України, особа звільняється від кримінальної відповідальності у випадках, передбачених законом України про кримінальну відповідальність, звільнення від кримінальної відповідальності здійснюється судом.

Відповідно до ст.47 КК України, особу, яка вперше вчинила кримінальний проступок або нетяжкий злочин, крім корупційних кримінальних правопорушень, порушень правил безпеки дорожнього руху або експлуатації транспорту особами, які керували транспортними засобами у стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або перебували під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, та щиро покаялася, може бути звільнено від кримінальної відповідальності з передачею її на поруки колективу підприємства, установи чи організації за їхнім клопотанням за умови, що вона протягом року з дня передачі її на поруки виправдає довіру колективу, не ухилятиметься від заходів виховного характеру та не порушуватиме громадського порядку. У разі порушення умов передачі на поруки особа притягається до кримінальної відповідальності за вчинене нею кримінальне правопорушення.

Звільнення від кримінальної відповідальності з зазначених підстав є правом суду, тому суд повинен переконатися у можливості через активну участь громадськості досягнути позитивних змін в соціальній поведінці особи.

Системний аналіз зазначеної норми закону дозволяє дійти висновку, що звільнення від кримінальної відповідальності у зв`язку з передачею особи на поруки може мати місце за сукупності таких умов:

1)особа вчинила злочин вперше,

2)діяння належать до кримінального правопорушення, що є проступкомабо нетяжким злочином,

3)діяння не відносяться до корупційних злочинів чи порушень правил безпеки дорожнього руху,

4)особа, яка вчинила злочин, щиро покаялась,

5)колектив підприємства, установи чи організації бажає взяти особу на поруки та звернувся до суду з відповідним клопотанням,

6)особа не заперечує проти закриття кримінального провадження за даною нереабілітуючою обставиною та згідна дотримуватись умов передачі на поруки,

6)умовами передачі на поруки є дотримання визначених колективом підприємства, установи чи організації, що бере особу на поруки, заходів виховного характеру та дотримання громадського порядку.

При перевірці дотримання матеріально-процесуальних передумов та підстав для звільнення особи від кримінальної відповідальності, судом встановлено, що сторонами кримінального провадження не заперечуються фактичні обставини справи, та винність ОСОБА_4 у вчиненні інкримінованого кримінального правопорушення за ч. 1 ст. 333 КК України.

Обвинувачений ОСОБА_4 в силу ст.89 КК України є несудимим, тому вважається особою, яка вперше вчинила злочин.

Даний злочин, згідно ст.12 КК України, є нетяжким злочином.

Злочин не відноситься до корупційних (примітка до ст.45 КК) чи порушень правил безпеки дорожнього руху.

Обвинувачений щиро розкаявся у вчиненому, визнав свою вину, критично поставився до вчиненого, шкоди не заподіяв.

Факт щирого каяття ОСОБА_4 у вчиненому злочині знайшов своє підтвердження в підготовчому судовому засіданні, про що об`єктивно засвідчила його поведінка тавизнання вини за інкримінованим кримінальним правопорушенням.

Щодо активного сприяння у розкритті злочину, то як вбачається з матеріалів кримінального провадження, ОСОБА_4 в ході досудового розслідування відразу надав визнавальні пояснення у вчиненні злочину та вказав на обставини його вчинення, які в подальшому знайшли своє підтвердження.

З протоколу та клопотання загальних зборів колективу ТОВ «ВБ УКРАЇНА» встановлено про бажання прийняти обвинуваченого ОСОБА_4 на поруки, що свідчить про те, що трудовий колектив розуміє взяту на себе відповідальність і підстав не вірити їхньому наміру у суду не має.

Довідкою ТОВ «ВБ УКРАЇНА» стверджується, що ОСОБА_4 працює в товаристві на посаді інженера по сервісу й обслуговуванню виробів, тобто є членом цього трудового колективу.

Згідно відкритих даних Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань, за ідентифікаційним кодом юридичної особи 43434077 зареєстровано ТОВАРИСТВО З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ "ВБ УКРАЇНА" (ТОВ "ВБ УКРАЇНА"). Дата запису: 27.12.2019 Номер запису: 10741020000089334. Місцезнаходження юридичної особиУкраїна, 04060, місто Київ, ВУЛИЦЯ РИЗЬКА, будинок 73Г. Розмір статутного (складеного) капіталу (пайового фонду): 425262,26 грн. Керівник - ОСОБА_6 .

В судовому засіданні обвинувачений ОСОБА_4 підтвердив суду розуміння наслідків порушення умов звільнення від кримінальної відповідальності з передачею на поруки, висловив свою згоду на виконання виховних заходів та звільнення від кримінальної відповідальності з нереабілітуючих підстав.

Враховуючи наведене, суд вважає, що дотримані усі передумови для звільнення обвинуваченого ОСОБА_4 від кримінальної відповідальності за вчинений злочин у зв`язку з передачею на поруки, за умови, що він протягом року з дня передачі його на поруки виправдає довіру колективу, не ухилятиметься від заходів виховного характеру та не порушуватиме громадського порядку.

Суд вважає за необхідне повідомити трудовий колектив ТОВ «ВБ Україна» про передачу їм ОСОБА_4 на поруки.

Відповідно до ч. 3ст. 288 КПК Українисуд своєю ухвалою закриває кримінальне провадження та звільняє підозрюваного, обвинуваченого від кримінальної відповідальності у випадку встановлення підстав, передбачених законом України про кримінальну відповідальність.

Відповідно до п.1 ч.2 ст.284 КПК України кримінальне провадження закривається у зв`язку із звільненням особи від кримінальної відповідальності.

Цивільний позов по справі не заявлений, судові витрати відсутні.

Долю речових доказів слід вирішити згідно зі ст.100 КПК України.

Запобіжний захід щодо обвинуваченого не обирався, клопотання про обрання такого заходу сторонами не заявлено.

Керуючись ст.ст.284, 286, 288, 314, 372 КПК України, суд, -

п о с т а н о в и в :

ОСОБА_4 звільнити від кримінальної відповідальності за вчинення кримінального правопорушення (злочину), передбаченогоч.1 ст.333 КК України, на підставі ст.47 КК України у зв`язку з передачею його на поруки трудовому колективу ТОВ «ВБ УКРАЇНА», якщо він протягом року з дня передачі його на поруки виправдає довіру колективу, не ухилятиметься від заходів виховного характеру та не порушуватиме громадського порядку.

Кримінальне провадження №22020030000000027 закрити у зв`язку із звільненням ОСОБА_4 від кримінальної відповідальності.

Повідомити трудовий колектив ТОВ «ВБ УКРАЇНА» про передачу їм ОСОБА_4 на поруки та направити їм копію ухвали.

Роз`яснити ОСОБА_4 , що у разі порушення ним умов передачі на поруки, відповідно до ч. 2ст. 47 КК України, він буде притягнутий до кримінальної відповідальності за вчинене кримінальне правопорушення, передбачене ч.1ст. 333 КК України.

Роз`яснити колективу ТОВ «ВБ УКРАЇНА» , що відповідно до ч. 1ст. 289 КПК України, якщо протягом року з дня передачі ОСОБА_4 на поруки колективу, він не виправдає довіру колективу, ухилятиметься від заходів виховного характеру та порушуватиме громадський порядок, загальні збори колективу можуть прийняти рішення про відмову від поручительства за взяту ними на поруки особу. Відповідне рішення направляється до суду, який прийняв рішення про звільнення особи від кримінальної відповідальності.

Речові докази, а саме:

- протокол про порушення митних правил №0055/20500/2020 від 15.01.2020;

- контрольний талон безномерний для проходження по «зеленому коридору» транспортного засобу без причепа та без товарів, що підлягають обов`язковому письмовому декларуванню та (або) оподаткуванню;

- акт про проведення огляду (переогляду) товарів, транспортних засобів, ручної поклажі та багажу № UA 205020/2020/6000024;

- копію свідоцтва про реєстрацію транспортного засобу серії НОМЕР_2 ;

- копію сторінок паспорта громадянина України для виїзду закордон серії НОМЕР_3 виданого на ім`я ОСОБА_7 , на 1 арк.;

- пояснення ОСОБА_4 від 15.01.2020;

- копію супровідного листа №54/32-19 від 14.01.20р;

- чорно-білі фотозображеннях вилучених у ОСОБА_4 предметів;

- супровідний лист №539-7.3-20 від 22.01.2020;

- постанову від 20.01.2020 про призначення експертизи в справі про порушення митних правил №0055/20500/2020;

- супровідний лист №781-7.3-20 від 28.01.2020;

- копію супровідного листа №7.17- 33-02/1-7.3/351 від 05.02.2020 на 1 арк.;

- супровідний лист №7.17-33-02/1- 7.3/475 від 14.02.2020;

- висновок №1420003302-0073 від 14.02.2020;

- службову записку №228/03-70- 20-03-17-20-03 від 21.02.2020 на 3 арк.;

- накладну (вимогу) № 20 від 15.01.2020;

- опис предметів від 15.01.2020;

- довідку про витрати Волинської митниці Держмитслужби у справі про порушення митних правил №0055/20500/20 (відповідно до статті 519 Митного кодексу України) від 15.01.2020, які зберігаються в матеріалах кримінального провадження, - залишити в матеріалах кримінального провадження.

Речові докази:

- металевий ящик зеленого кольору, прямокутної форми розмірами 57*20*24 см. загальною кількістю 4 шт. та загальною вагою 73,2 кг.;-

- металевий ящик чорного кольору, прямокутної форми розмірами 57*20*24 см. загальною кількістю 2 шт. та загальною вагою 34,4 кг.;

- металевий ящик зеленого кольору, прямокутної форми розмірами 39,5*10,5*12 см. загальною кількістю 2 шт. та загальною вагою 7,8 кг.;

- металевий ящик чорного кольору, прямокутної форми розмірами 39,5*10,5*12 см. загальною кількістю 2 шт. та загальною вагою 7,8 кг.;

- металевий пристрій чорного кольору, розмірами 30*26*11 см. в кількості 1 шт. вагою 7,7 кг., який ззовні схожий на зарядний пристрій;

- металевий пристрій чорного кольору, розмірами 21*19,5*11 см. в кількості 1 шт. вагою 5 кг., який ззовні схожий на зарядний пристрій;

- продовгуватий пристрій сірого кольору розмірами 47*12*13 см. в кількості 1 шт. вагою 4,3 кг.;

- кабель живлення чорного кольору на якому наявне маркування «102А/АС230/DC24/J1» у кількості 2 шт.;

- кабель живлення чорного кольору на якому наявне маркування «45А/СН9600S/J2» у кількості 4 шт.;

- кабель живлення чорного кольору на якому наявне маркування «09A/LGCS 3.0/J2» у кількості 1 шт.;

- кабель живлення чорного кольору на якому наявне маркування «44A/CH9600SV5/J2» у кількості 1 шт.;

- кабель живлення чорного кольору на якому наявне маркування «44A/CH9600S/J2» у кількості 1 шт.;

- кабель живлення чорного кольору на якому наявне маркування «102А/СH9600SV5/J2» у кількості 2 шт.;

- кабель живлення чорного кольору на якому наявне маркування «04A/CH9600SV5/J2», які зберігаються в кімнаті зберігання речових доказів СВ УСБУ у Волинській області, конфіскувати у власність держави.

Ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не було подано.

У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після ухвалення рішення судом апеляційної інстанції.

На ухвалу може бути подана апеляційна скарга до Волинського апеляційного суду на протязі 7 днів із часу її проголошення через Любомльський районний суд.

Головуючий: суддя ОСОБА_1

СудЛюбомльський районний суд Волинської області
Дата ухвалення рішення06.04.2021
Оприлюднено26.01.2023
Номер документу96054894
СудочинствоКримінальне
КатегоріяЗлочини у сфері охорони державної таємниці, недоторканності державних кордонів, забезпечення призову та мобілізації Порушення порядку здійснення міжнародних передач товарів, що підлягають державному експортному контролю

Судовий реєстр по справі —163/534/21

Ухвала від 06.04.2021

Кримінальне

Любомльський районний суд Волинської області

Шеремета С. А.

Ухвала від 12.03.2021

Кримінальне

Любомльський районний суд Волинської області

Шеремета С. А.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні