Справа № 526/1742/20
Провадження № 1-кп/526/65/2021
В И Р О К
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
06 квітня 2021 року Гадяцький районний суд Полтавської області в складі
головуючої судді - ОСОБА_1
з участю секретаря - ОСОБА_2
прокурора - ОСОБА_3
обвинуваченого - ОСОБА_4
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Гадяч об`єднані кримінальні провадження № 12020170130000488 та № 120 20175130000172 за обвинуваченням
ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця с. Сари Гадяцького району Полтавської області, зареєстрованого АДРЕСА_1 , фактично проживає АДРЕСА_2 , громадянина України, освіта середня спеціальна, розлученого, не працює, в силу ст. 89 КК України не судимого,
у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 3 ст. 185, ч. 1 ст. 309 КК України,
у с т а н о в и в :
Епізод № 1.
У першій половині травня 2020 року, більш точну дату органу досудового розслідування встановити не вдалося, близько 20 год. ОСОБА_4 , з метою вчинення крадіжки майна, прибув із металевим візком та мотузкою до огородженої дерев`яним парканом території колишньої пилорами, належної ТОВ «Агро-Край» за адресою: вул. Вишнева, 72, с. Рашівка Гадяцького району Полтавської області, де у приміщенні кузні відшукав обладнання Комунального підприємства «Джерело» Рашівської сільської ради, яке зберігалося там, а саме: електричний водяний насос у зборі марки ЕЦВ-6-80 та насосну частину до водяного насосу ЕЦВ-6-120.
Діючи умисно, з корисливих мотивів та метою, таємно, без відома та згоди власника майна, ОСОБА_4 залишив біля паркану візок, а сам через отвір в огорожі, проник до території пилорами та підійшов до приміщення кузні, де розбивши шибку та частину рами одного з вікон приміщення, отримав таким чином можливість незаконного проникнення до нього.
Потім, через вікно прив`язав мотузку до насосу у зборі марки ЕЦВ-6-80 та нею витягнув насос зовні. Таким же чином витягнув і насосну частину до водяного насосу ЕЦВ-6-120.
Після цього, ОСОБА_4 , зазначені вище металеві предмети загальною вагою 86 кг 400 г, вартістю 261 грн 79 коп., які на час крадіжки були металобрухтом, тобто брухтом сталі, за допомогою мотузки витягнув через паркан до візка, куди й завантажив їх та відвіз до себе додому на АДРЕСА_2 , до сарайного приміщення, тим самим обернувши викрадене майно, належне КП «Джерело», на власну користь та спричинивши комунальному підприємству матеріальні збитки.
Епізод № 2.
09 листопада 2020 року ОСОБА_4 , перебуваючи в с. Рашівка Гадяцького району Полтавської області у лісовому масиві помітив дикоростучу рослину коноплі.
Усвідомлюючи, що вказана рослина містить особливо небезпечний наркотичний засіб канабіс, ОСОБА_4 зірвав частину листя, тим самим умисно придбав особливо небезпечний наркотичний засіб канабіс - масою не менше 18, 041 г, для власного споживання без мети збуту.
У подальшому ОСОБА_4 зірване листя коноплі поклав у поліетиленовий пакет, а у подальшому до кишені куртки, в яку був одягнутий, з метою зберігання без мети збуту, та пішов до себе додому, а саме до господарства за адресою: АДРЕСА_1 . У подальшому, діючи умисно, ОСОБА_4 частину зірваної з куща листя коноплі подрібнив, тим самим вчинив дії спрямовані на незаконне виготовлення особливо небезпечного наркотичного засобу канабісу.
10.11.2020 близько 16 год. 20 хв. ОСОБА_4 на скутері приїхав із с. Рашівка до м. Гадяч, при цьому в кишені куртки, в яку був одягнутий перевіз із собою поліетиленовий пакет з особливо небезпечним наркотичним засобом канабісом, масою не менше 18,041 г.
Після цього 10.11.2020 ОСОБА_4 , перебуваючи по вул. Шевченка в м. Гадяч Полтавської області поблизу магазину «Гадячанка», був помічений та зупинений працівниками поліції Гадяцького ВП ГУНП в Полтавській області. У ході профілактичної бесіди ОСОБА_4 повідомив працівникам Гадяцького ВП ГУНП в Полтавській області, що має при собі наркотичні засоби, а саме: особливо небезпечний наркотичний засіб канабіс, масою не менше 18,041 г.
У період часу з 16 год. 41 хв. по 16 год. 43 хв. ОСОБА_4 добровільно видав дізнавачу старшому інспектору СД Гадяцького ВП ГУНП в Полтавській області для огляду та подільшого вилучення: поліетиленовий пакет з речовиною зеленого кольору, яка відповідно до висновку експерта № 2440 від 12.11.2020 є особливо небезпечним наркотичним засобом канабісом, масою 18,041 г.
У ході судового розгляду обвинувачений ОСОБА_4 визнав вину у вчиненні кримінальних правопорушень повністю, пояснивши при цьому, що не оспорює обставини вчинення кримінальних правопорушень, встановлені органом досудового розслідування, а тому вважає, що дослідження доказів є недоцільним. Від дачі показань відмовився відповідно до ст. 63 Конституції України.
Представник потерпілого КП «Джерело» Рашівської сільської ради ОСОБА_5 у судове засідання не з`явився, надав заяву про розгляд кримінального провадження без його участі.
Прокурор, у зв`язку з визнанням вини обвинуваченим та не оспорюванням ним та іншими учасниками судового провадження обставин вчинення кримінальних правопорушень, висловив думку про недоцільність дослідження доказів у даному кримінальному провадженні.
Відповідно до ч. 3 ст. 349 КПК України, судом визнано недоцільним дослідження доказів, під час судового розгляду, підтверджуючих обставини вчинення обвинуваченим кримінальних правопорушень, з підстав не оспорювання їх учасниками судового провадження та відсутності сумнівів у добровільності їх позиції.
Суд визнає винним ОСОБА_4 по першому епізоду у таємному викраденні чужого майна (крадіжці), поєднаній з проникненням до приміщення і кваліфікує його дії за ч. 3 ст. 185 КК України та по другому епізоду у незаконному виготовленні, придбанні, перевезенні та зберіганні особливо небезпечного наркотичного засобу канабісу, без мети збуту і кваліфікє його дії за ч. 1 ст. 309 КК України.
Обставинами, які пом`якшують обвинуваченому покарання, відповідно до ст. 66 КК України, суд визнає: щире каяття, активне сприяння розкриттю кримінальних правопорушень.
Обставини, які обтяжують покарання, відсутні.
Призначаючи обвинуваченому ОСОБА_4 покарання,суд враховує,як характерта ступіньсуспільної небезпекивчинених злочинів,один зяких,відповідно дост.12КК України,відноситься дотяжких,а іншийдо кримінальногопроступку,так іособу винного,якийхочаі невперше притягується до кримінальної відповідальності, але у вчиненому щиро розкаюється, збитки відшкодував, будь-яких тяжких наслідків від вчинених ним злочинів не наступило, за місцем проживання характеризується позитивно, має на утриманні двох неповнолітніх дітей.
Окрім того, при призначенні покарання, суд враховує пом`якшуючі обставини: щире каяття, активне сприяння у розкритті вчинених обвинуваченим злочинів, а також висновок органу пробації, згідно якого значиться, що виправлення ОСОБА_4 можливе без позбавлення або обмеження волі та не становить високої небезпеки для суспільства, тому суд вважає, що йому необхідно обрати покарання, передбачене санкціями статей за вчинені ним злочини, у виді позбавлення та обмеження волі із застосуванням ст. 75 КК України, тобто звільненням від відбування покарання з випробуванням та іспитовим строком.
Відповідно до вимог ч. 2 ст. 124 КПК України, у разі ухвалення обвинувального вироку, суд стягує з обвинуваченого на користь держави документально підтверджені витрати на залучення експерта.
Згідно довідок Полтавського НДЕКЦ МВС України розмір витрат на проведення експертиз у даних кримінальних провадженнях складає 653 грн та 980 грн 70 коп., які підлягають до стягнення зі ОСОБА_4 на користь держави.
Питання речових доказів підлягає вирішенню у відповідності до ст. 100 КПК України.
Керуючись ст.ст.368,370,374,394КПК України,суд,
у х в а л и в :
ОСОБА_4 визнати винним у вчиненні злочинів, передбачених:
- ч. 3 ст. 185 КК України та призначити покарання у виді 3 (трьох) років позбавлення волі;
- ч. 1 ст. 309 КК України та призначити покарання у виді 2 (двох) років обмеження волі.
На підставі ч. 1 ст. 70 КК України за сукупністю злочинів, шляхом поглинення менш суворого покарання більш суворим, остаточно призначити ОСОБА_4 покарання у виді 3 (трьох) років позбавлення волі.
На підставі ст. 75 КК України звільнити ОСОБА_4 від відбування призначеного покарання, у виді позбавлення волі, з випробуванням, встановивши іспитовий строк терміном на 1 (один) рік.
У відповідності до ст. 76 КК України покласти на ОСОБА_4 обов`язки:
1) періодично з`являтися для реєстрації до уповноваженого органу з питань пробації;
2) повідомляти уповноважений орган з питань пробації про зміну місця проживання, роботи;
3) не виїжджати за межі України без погодження з уповноваженим органом з питань пробації.
Стягнути зі ОСОБА_4 на користь держави витрати на залучення експертів у розмірі 1633 гривні 70 коп.
Речові докази: непрацюючі насос ЕЦВ-6-80 та насосну частину ЕЦВ-6-80- загальною вагою брухту металу 86,40 кг залишити КП «Джерело», як власнику; металевий одвісний візок залишити ОСОБА_4 ; канабіс масою 18,041 г знищити.
Вирок може бути оскаржений з підстав передбачених статтею 394 КПК України до Полтавського апеляційного суду через Гадяцький районний суд протягом 30 днів з дня його проголошення.
Вирок набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги вирок, якщо його не скасовано, набирає законної сили після ухвалення рішення судом апеляційної інстанції.
Головуючий ОСОБА_1
Суд | Гадяцький районний суд Полтавської області |
Дата ухвалення рішення | 06.04.2021 |
Оприлюднено | 26.01.2023 |
Номер документу | 96057252 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Злочини проти власності Крадіжка |
Кримінальне
Гадяцький районний суд Полтавської області
Тищенко Л. І.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні