Справа № 713/694/21
Провадження №2/713/321/21
УХВАЛА
іменем України
06.04.2021 м. Вижниця
Суддя Вижницького районного суду Чернівецької області Пилип`юк І.В. розглянувши клопотання представника позивача адвоката Стадника Ігоря Петровича про витребування доказів по цивільній справі за позовом ОСОБА_1 до Вижницької міської ради Вижницького району Чернівецької області, про визнання права власності на спадкове майно, -
УСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , зареєстрований та житель АДРЕСА_1 , в інтересах якого діє адвокат Стадник Ігор Петрович, юридична адреса: АДРЕСА_2 , звернувся в суд з позовом до Вижницької міської ради Вижницького району Чернівецької області, юридична адреса: м. Вижниця, вул. Українська, 34, Вижницького району Чернівецької області, про визнання права власності на спадкове майно.
До позову додано клопотання, у якому посилаючись на ст.84 ЦПК України представник позивача просить витребувати:
від приватного нотаріуса Вижницького районного нотаріального округу Чернівецької області Штефюк Н.В. копію спадкової справи №44/2018 року, заведеної після смерті ОСОБА_2 , померлого ІНФОРМАЦІЯ_2 ;
з Вижницької державної нотаріальної контори інформацію із Спадкового реєстру про те, чи заводилася будь-коли спадкова справа після смерті ОСОБА_3 , померлої ІНФОРМАЦІЯ_3 в с. Чорногузи Вижницького району Чернівецької області.
Відповідно до ст.76, ч.4 ст.77 ЦПК України, доказами є будь-які дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин (фактів), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, та інших обставин, які мають значення для вирішення справи та складають предмет доказування.
В розумінні ч.2 ст.78 ЦПК України, обставини справи, які за законом мають бути підтверджені певними засобами доказування, не можуть підтверджуватись іншими засобами доказування.
Відповідно до ч.1 ст.80 ЦПК України достатніми є докази, які у своїй сукупності дають змогу дійти висновку про наявність або відсутність обставин справи, які входять до предмета доказування.
Згідно ст. 81 ч.7 ЦПК України Суд не може збирати докази, що стосуються предмета спору, з власної ініціативи, крім витребування доказів судом у випадку, коли він має сумніви у добросовісному здійсненні учасниками справи їхніх процесуальних прав або виконанні обов`язків щодо доказів, а також інших випадків, передбачених цим Кодексом.
Відповідно до ст.84 ч.1, ч.6 ЦПК України, учасник справи, у разі неможливості самостійно надати докази, вправі подати клопотання про витребування доказів судом. Таке клопотання повинно бути подане в строк, зазначений у частинах другій та третій статті 83 цього Кодексу. Якщо таке клопотання заявлено з пропуском встановленого строку, суд залишає його без задоволення крім випадку, коли особа, яка його подає, обґрунтує неможливість його подання у встановлений строк з причин, що не залежали від неї.
Будь-яка особа, у якої знаходиться доказ, повинна видати його на вимогу суду.
Згідно п.1 Узагальнення Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ "Про судову практику розгляду цивільних справ про спадкування", обговореного та взятого до відома 01.03.2013 року Пленумом ВСУУ (лист ВССУ від 16.03.2013 року №24-753/0/4-13) звернуто увагу, що при розгляді справ про спадкування суди мають встановлювати: місце відкриття спадщини; коло спадкоємців, які прийняли спадщину; законодавство, яке підлягає застосуванню щодо правового режиму спадкового майна та часу відкриття спадщини. Обставини, які входять до предмета доказування (ст.ст.76-80 ЦПК України редакція 03.10.2017 року) у зазначеній категорії справ, можна встановити лише при дослідженні документів, наявних у спадковій справі. Належними доказами щодо фактів, які необхідно встановити для вирішення спору про право спадкування, є копії документів відповідної спадкової справи, зокрема, поданих заяв про прийняття спадщини, виданих свідоцтв про право на спадщину, довідок житлово-експлуатаційних організацій, сільських, селищних рад за місцем проживання спадкодавця.
До позову додано постанову приватного нотаріуса Штефюк Н.В. про відмову у вчиненні нотаріальної дії, зокрема, відмову у видачі свідоцтва про право на спадщину за заповітом та відповідь державного нотаріуса Мицкан Ж.І. на запит представника позивача, якою відмовлено у наданні запитуваної ним інформації з посиланням на нотаріальну таємницю.
Перевіривши клопотання та матеріали цивільної справи, вважаю, що для повного та всебічного розгляду справи необхідно клопотання представника позивача задовольнити та витребувати зазначені у ньому документи.
На підставі викладеного та керуючись ст.ст.76-78, 80, 81, 84, 258, 260 ЦПК України, -
УХВАЛИВ:
Клопотання представника позивача адвоката Стадника Ігоря Петровича, про витребування доказів - задовольнити.
1. Витребувати від приватного нотаріуса Вижницького районного нотаріального округу Чернівецької області Штефюк Наталії Василівни, юридична адреса: м. Вижниця, вул. Українська, 19, Чернівецької області:
належним чином завірену копію спадкової справи №44/2018, заведеної після смерті ОСОБА_2 , померлого ІНФОРМАЦІЯ_2 в с. Чорногузи Вижницького району Чернівецької області.
2. Витребувати з Вижницької державної нотаріальної контори Чернівецької області, юридична адреса: м. Вижниця, вул. Українська, 95:
інформацію із Спадкового реєстру про те, чи відкривалася спадкова справа після смерті ОСОБА_3 , померлої ІНФОРМАЦІЯ_3 в с. Чорногузи Вижницького району Чернівецької області.
Підготовче засідання призначено на 11.00 год. 05 травня 2021 року.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя: І. В. Пилип`юк
Суд | Вижницький районний суд Чернівецької області |
Дата ухвалення рішення | 06.04.2021 |
Оприлюднено | 08.04.2021 |
Номер документу | 96062588 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Вижницький районний суд Чернівецької області
Пилип'юк І. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні