Справа № 673/1355/20
Провадження № 2/673/133/21
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
15 лютого 2021 р. м. Деражня
Деражнянський районний суд
Хмельницької області
в складі: головуючий суддя Дворнін О.С.,
при секретарі судового засідання Ставнічук Р.М.
на підставі письмових заяв ОСОБА_1 та представника відповідача Кухар І.Д.
розглянув у судовому засіданні в залі суду в порядку загального позовного провадження, за правилами ч. 2 ст. 247 Цивільного процесуального кодексу України, цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Деражнянської міської ради Хмельницької області про визначення додаткового строку достатнього для подання заяви про прийняття спадщини,-
В С Т А Н О В И В:
В січні 2021 року позивач звернувся в суд з позовом до Деражнянської міської ради Хмельницької області про визначення додаткового строку, достатнього для подання заяви про прийняття спадщини, вказавши, що вона є спадкоємцем ОСОБА_3 , який помер ІНФОРМАЦІЯ_1 та після смерті якого залишилося спадкове майно.
Проте, як вбачається з позовної заяви, позивач на даний час позбавлений можливості оформити свої спадкові права, оскільки протягом встановленого ст. 1270 ЦК України шестимісячного строку з часу відкриття спадщини не звернулася до нотаріальної контори із заявою про оформлення своїх спадкових прав.
В позовній заяві ОСОБА_1 стверджує, що строк був пропущений нею причин, оскільки в неї загострилася хронічна хвороба і вона проходила медичне обстеження та лікування.
В підготовче засідання позивач не з`явилася, заявивши клопотання про розгляд справи за її відсутності, в якій вимоги позову підтримала в повному обсязі.
Представник відповідача Деражнянської міської ради в підготовче засідання не з`явився, заявив клопотання про розгляд справи за його відсутності. Зі змісту заяви представника відповідача вбачається, що у разі встановлення судом пропуску строку подання заяви позивачем про прийняття спадщини з поважної причини, позовні вимоги визнає.
Дослідивши матеріали справи та письмові клопотання учасників справи відповідно до ч.2 ст. 247 ЦПК України, згідно з якою у разі неявки в судове засідання всіх учасників справи чи в разі якщо відповідно до положень цього Кодексу розгляд справи здійснюється судом за відсутності учасників справи, фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється, суд вважає позов таким, що підлягає задоволенню.
Судом об`єктивно встановлено, що ОСОБА_3 помер ІНФОРМАЦІЯ_1 , що підтверджується свідоцтвом про смерть серії НОМЕР_1 , виданим Виконавчим комітетом Коржовецької сільської ради Деражнянського району Хмельницької області.
Після смерті ОСОБА_3 залишилося спадкове майно, яким є 1/2 частина житлового будинку з прибудовами АДРЕСА_1 .
Крім того, із довідки Коржовецької сільської ради Деражнянського району Хмельницької області №259 від 10.08.2020 року, вбачається, що станом на ІНФОРМАЦІЯ_1 помер ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , був зареєстрований за адресою: АДРЕСА_1 . Крім ОСОБА_3 за вказаною адресою ніхто не зареєстрований.
Позивач є спадкоємцем до майна померлого ОСОБА_3 за законом, оскільки померлий був її братом, що підтверджується копією свідоцтва про його народження, серія НОМЕР_2 , виданого Коржовецьким ЗАГС Деражнянського району, де в графі мати зазначено ОСОБА_4 , в графі батько - ОСОБА_5 , та свідоцтвом про народження позивача ОСОБА_6 , серії НОМЕР_3 .
Разом з тим, із свідоцтва про укладення шлюбу серія НОМЕР_4 вбачається, що ОСОБА_7 та ОСОБА_8 , 04.08.1974 року, уклали шлюб, про що у книзі реєстрації актів про укладення шлюбу зроблено запис №22 та після укладення шлюбу присвоєне прізвище ОСОБА_1 .
Згідно з письмовим повідомленням державного нотаріуса в.о. по нотаріальному обслуговуванню населення Деражнянського району Хмельницької області Латюк І.М. №74/02/14 від 14.09.2020 року, ОСОБА_1 було відмовлено у видачі свідоцтва про майно, із тих підстав, що нею було порушено вимоги ст.ст. 1270, 1272 ЦПК України, а саме пропущено шестимісячний термін звернення до нотаріальної контори для подання заяви про прийняття спадщини.
Згідно із ч.1 ст. 1270 ЦК України для прийняття спадщини встановлюється строк у шість місяців, який починається з часу відкриття спадщини.
У відповідності до ч. 3 ст. 1272 ЦК України за позовом спадкоємця, який пропустив строк для прийняття спадщини з поважної причини, суд може визначити йому додатковий строк, достатній для подання ним заяви про прийняття спадщини.
Судом з`ясовано, що встановлений законом строк для подання заяви про прийняття спадщини після смерті ОСОБА_3 позивач пропустила у зв`язку з тим, що після його смерті вона перебувала в шоковому стані, та загострилася хронічна хвороба Паркінсона, проходила медичне обстеження та лікування, що підтверджується копіями медичної карти амбулаторного хворого №213 та виписками із медичної картки.
Таким чином, встановлені по справі обставини дають підстави суду зробити висновок про те, що причини, з яких позивачем було пропущено встановлений законодавством шестимісячний строк для прийняття спадщини після смерті ОСОБА_3 , були пов`язані з об`єктивними, істотними труднощами для вчинення таких дій, у зв`язку з чим вона була позбавлена можливості своєчасно оформити свої спадкові права.
З огляду на наведене, позовні вимоги про визначення додаткового строку, достатнього для подання заяви про прийняття спадщини підлягає задоволенню із визначенням позивачеві такого строку тривалістю в три місяці з дня набрання рішенням суду законної сили.
На підставі викладеного та керуючись ст.ст. 258-268 та 315 ЦПК України, суд, -
В И Р І Ш И В :
Позов задовольнити.
Визначити ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_3 додатковий строк, достатній для подання нею заяви про прийняття спадщини після смерті рідного брата, ОСОБА_3 , який помер ІНФОРМАЦІЯ_1 , тривалістю три місяці з дня набрання рішенням суду законної сили.
Складання повного рішення було відкладено на десять днів з дня закінчення розгляду справи, у зв`язку з чим строк апеляційного оскарження обчислюється з дня складання повного судового рішення.
Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня його проголошення до Хмельницького апеляційного суду через Деражнянський районний суд Хмельницької області.
Учасник справи, якому повне рішення суду не було вручене у день його проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження рішення суду, якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Повне найменування сторін та інших учасників справи, які при проголошенні рішення суду суддя не оголошує:
позивач - ОСОБА_1 ,
зареєстроване місце проживання: ст. Скібниво Хмельницький район Хмельницька область, паспорт серії НОМЕР_5 , реєстраційний номер облікової картки платника податків - НОМЕР_6 ;
відповідач - Деражнянська міська рада Хмельницького району Хмельницької області, код ЄДРПОУ 04403025;
місцезнаходження: вул. Миру, 37, м. Деражня Хмельницька область, індекс 32200.
Суддя О. С. Дворнін
Суд | Деражнянський районний суд Хмельницької області |
Дата ухвалення рішення | 15.02.2021 |
Оприлюднено | 08.04.2021 |
Номер документу | 96088534 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Деражнянський районний суд Хмельницької області
Дворнін О. С.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні