ХЕРСОНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
26 березня 2021 р. м. ХерсонСправа № 540/3748/20
Херсонський окружний адміністративний суд у складі головуючої судді Хом`якової В.В., розглянувши у письмовому провадженні матеріали адміністративної справи за позовом Державної екологічної інспекції у Херсонській області до Приватного підприємства "Агро Стар" про застосування заходів реагування у сфері державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності,
встановив:
Державна екологічна інспекція у Херсонській області (позивач) звернулася до суду з позовом , в якому просить застосувати до відповідача - приватного підприємства "Агро Стар" заходи реагування у сфері державного нагляду (контролю) у вигляді зупинення господарської діяльності до отримання дозволу на викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря стаціонарними джерелами та отримання висновку оцінки впливу на довкілля.
Позовні вимоги мотивовані тим, що основним видом діяльності відповідача є: 46.71 - оптова торгівля твердим, рідким та газоподібним паливом і подібними продуктами забір, очищення та постачання води. На підставі наказу Державної екологічної інспекції у Херсонській області від 24.01.2020 № 44 та направлення від 24.01.2020 № 35 державні інспектори з охорони навколишнього природного середовища провели планову перевірку дотримання вимог природоохоронною законодавства приватним підприємством "Агро Стар", що знаходиться за адресою: вул. Домобудівельна, буд. 14, м. Херсон, 73000, за наслідками перевірки складено акт від 27-31 січня 2020 року № 01-51/35/2020. Перевіркою встановлено ряд порушень природоохоронного законодавства, одним з яких є здійснення господарської діяльності відповідачем без отримання дозволу на викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря стаціонарними джерелами, що створює загрозу життю та здоров`ю людей. Викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря від стаціонарних джерел здійснюються від бази нафтопродуктів відповідача. Згідно з матеріалами інвентаризації на території відповідача налічується 7 джерел викидів забруднюючих речовин в атмосферне повітря, а саме дихальні клапани від резервуарів з паливом організовані джерела викиду, резервуари призначені для прийому, тимчасового зберігання і відвантаження бензину марки: А-80, А-92, Л-95 та дизпалива. Позивачем з метою усунення виявлених підчас перевірки порушень було виписано припис від 03.02.2020 № 01-51/35/2020, в якому, зокрема, зобов`язано відповідача оформити дозвіл на викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря стаціонарними джерелами до 03.06.2020, з посиланням на пункт "е" статті 20-2 Закону України "Про охорону навколишнього природного середовища", статтю 7 Закону України "Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності.
У період з 11 по 16 червня 2020 року позивачем на підставі звернення громадянина ОСОБА_1 від 14.05.2020, за погодженням з Держекоінспекцією проведено позаплановий захід державного нагляду (контролю) щодо додержання суб`єктом господарювання вимог законодавства у сфері охорони навколишнього природного середовища, раціонального використання, відтворення і охорони природних ресурсів відповідача. За наслідками перевірки встановлено, що відповідач здійснює господарську діяльність без одержання документа дозвільного характеру, а саме здійснення зберігання бензину марок А-95, А-92 та дизельного пального марок Євро 5 та ФГГЛ за адресою: м. Херсон, вул. Домобудівельна, буд. 14, без висновку оцінки впливу на довкілля та дозволу на викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря стаціонарними джерелами. В ході позапланової перевірки встановлено, що припис від 03.02.2020 № 01-51/35/2020 не виконано, порушення не усунуто, що є порушенням ст. 68 Закону України "Про охорону навколишнього природного середовища", ст. 12 Закону України "Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності". Відповідно до п. 8 статті 7 Закону України "Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності" припис - обов`язкова для виконання у визначені строки письмову вимогу посадової особи органу державного нагляду (контролю) суб`єкту господарювання щодо усунення порушень вимог законодавства. Стаття 12 Закону України "Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності" передбачає, що невиконання приписів, розпоряджень або інших розпорядчих документів щодо усунення порушень вимог законодавства, виявлених під час здійснення заходу державного нагляду (контролю), тягне за собою застосування до суб`єкта господарювання штрафних санкцій у порядку, встановленому законом.
Як передбачено частинами п`ятою, шостою статті 11 Закону України "Про охорону атмосферного повітря", викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря стаціонарними джерелами можуть здійснюватися після отримання дозволу, виданого суб`єкту господарювання, об`єкт якого належить до другої або третьої групи, обласними, Київською, Севастопольською міськими державними адміністраціями, органом виконавчої влади Автономної Республіки Крим з питань охорони навколишнього природного середовища за погодженням з центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері санітарного та епідемічного благополуччя населення. Відповідно до статті 12 Закону України "Про охорону атмосферного повітря" господарська чи інші види діяльності, пов`язані з порушенням умов і вимог до викидів забруднюючих речовин в атмосферне повітря і рівнів впливу фізичних та біологічних факторів на його стан, передбачених дозволами, може бути обмежена, тимчасово заборонена (зупинена) або припинена відповідно до законодавства. При цьому відповідно до частини п`ятої статті 4 Закону України "Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності" виробництво (виготовлення) або реалізація продукції, виконання робіт, надання послуг суб`єктами господарювання можуть бути зупинені повністю або частково виключно за рішенням суду. Відповідач відноситься до другої категорії видів планової діяльності та об`єктів, які можуть мати значний вплив на довкілля та підлягають оцінці впливу на довкілля.
Ухвалою суду від 30.11.2020 р. відкрито провадження у справі, визначено розгляд справи здійснювати в порядку спрощеного позовного провадження без виклику сторін (у письмовому провадженні).
В подальшому ухвалою від 13.01.2021 задоволено клопотання представника відповідача про розгляд справи за участю представників сторін у відкритому судовому засідання, призначено розгляд справи на 25.01.2021 на 11 год. 00 хвил.
22.01.2021 до суду надійшов відзив на позовну заяву, в якому просить відмовити в задоволені позову, посилаючись на те, що 24.06.2020 приватному підприємству "Агро Стар" був виданий дозвіл на викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря стаціонарними джерелами № 6525083501-16, тому підстав для зупинення господарської діяльності немає.
25.01.2021 представники сторін в судове засідання не прибули.
Ухвалою суду від 25.01.2021 у зв`язку з витребовуванням додаткових доказів у справі, суд вирішив подальший розгляд справи здійснювати за правилами загального провадження, продовжений термін підготовчого провадження на 30 днів. Призначено підготовче провадження на 19.02.2021.
Позивач не надав суду витребуваних документів, представник позивача в підготовче засідання не прибув, про наявність поважних причин неприбуття суд неповідомив.
Ухвалою суду від 19.02.2021 закрито підготовче провадження, та призначений розгляд справи на 26.03.2021.
Представник позивача в судове засідання не прибув, про причини неприбуття суд не повідомив, про день та час судового засідання був повідомлений своєчасно (рекомендований лист отримав 03.03.2021).
Представником відповідача подано клопотання про проведення судового засідання без його участі.
Згідно до п. 4 ч. 1 ст. 240 КАС України, суд залишає позовну заяву без розгляду, якщо позивач не прибув (повторно не прибув, якщо він не є суб`єктом владних повноважень) у підготовче засідання чи у судове засідання без поважних причин або не повідомив про причини неявки, якщо від нього не надійшло заяви про розгляд справи за його відсутності.
Дослідивши матеріали справи, суд дійшов висновку, що позивач втратив інтерес до цього спору, оскільки представник позивача не прибув в підготовчі засідання 25.01.2021 і 18.02.2021, та в судове засідання для розгляду справи по суті 26.03.2021. Відтак, враховуючи відсутність будь-яких клопотань про розгляд справи без участі представника позивача, суд вважає, що позовна заява підлягає залишенню без розгляду.
Керуючисьч. 1 ст. 240, 243, 248, 256, 294, 295 КАС України, суд, -
ухвалив :
Позовну заяву Державної екологічної інспекції у Херсонській області до Приватного підприємства "Агро Стар" про застосування заходів реагування у сфері державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності залишити без розгляду.
Ухвалу надіслати особам, які беруть участь у справі.
Роз`яснити позивачу, що постановлення ухвали про залишення без розгляду не позбавляє його права звернутись до суду повторно в загальному порядку, після усунення підстав, з яких позов було залишено без розгляду.
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку, шляхом подання апеляційної скарги до П`ятого апеляційного адміністративного суду в 15-денний строк з дня її підписання, при цьому, відповідно до п.п. 15.5 п. 15 розділу VII "Перехідні положення" КАС України, до початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомукаційної системи апеляційні скарги подаються через суд першої інстанції, який ухвалив відповідну ухвалу. Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею. Ухвала підписана 07.04.2021.
Суддя В.В. Хом`якова
кат. 108010200
Суд | Херсонський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 26.03.2021 |
Оприлюднено | 09.04.2021 |
Номер документу | 96109308 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Херсонський окружний адміністративний суд
Хом'якова В.В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні