1-кс/754/1100/21
Справа № 754/5364/21
У Х В А Л А
Іменем України
08 квітня 2021 року слідчий суддя Деснянського районного суду м. Києва ОСОБА_1 , при секретарі ОСОБА_2 , розглянувши у закритому судовому засіданні в залі суду в м. Києві клопотання прокурора Деснянської окружної прокуратури міста Києва ОСОБА_3 про накладення арешту на майно по матеріалах досудового розслідування, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 12021100030000878 від 31.03.2021 року за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 190 КК України,
В С Т А Н О В И В:
07.04.2021 року прокурор Деснянської окружної прокуратури міста Києва
ОСОБА_3 , звернувся до суду із клопотанням про накладення арешту на майно.
В обґрунтування клопотання прокурор зазначає, у провадженні Деснянського управління поліції Головного управління Національної поліції у м. Києві перебувають матеріали кримінального провадження, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 12021100030000878 від 31.03.2021 року за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 190 КК України.
Досудовим розслідуванням встановлено, що 26.06.2007 в Єдиному державному реєстрі про проведення державної реєстрації юридичної особи було внесено запис про створення ТОВ «Рівер Сіті» ( код ЄДРПОУ 35265930) учасниками якого стали ОСОБА_4 (країна громадянства: Україна, місцезнаходження: АДРЕСА_1 ) разом з нерезидентом - юридичною особою (зареєстрованою відповідно до права Республіки Кіпр) ВЕНДРОКС ЕНТЕРПРАЙЗЕС ЛІМІТЕД (VENDROX ENTERPRISES LIMITED, зареєстрована реєстратором Компаній "10" березня 2004 року, реєстраційний номер НЕ 146405).
Директором вказаного товариства було обрано ОСОБА_4 .
Відповідно до пункту 9.2 статуту ТОВ «Рівер Сіті» (код ЄДРПОУ 35265930) затвердженого зборами учасників товариства, протокол №9 від 27.10.2016 Вищим органом товариства є загальні збори учасників товариства. Вони складаються з Учасників Товариства безпосередньо або з призначених ними представників. Представники Учасників постійними або призначеними на певний строк. Учасники вправі в будь який час змінити свого представника на загальних зборах Учасників, сповістивши про це інших учасників товариства.
Згідно матеріалів доданих до заяви та протоколу допиту потерпілого ОСОБА_4 встановлено, що представником ВЕНДРОКС ЕНТЕРПРАЙЗЕС ЛІМІТЕД являвся громадянин Ізраїлю ОСОБА_5 , який діяв на підставі довіреності виданої від імені компанії.
В ході здійснення господарської діяльності товариства, управління якого здійснювала ОСОБА_4 товариством було придбано земельну ділянку з кадастровим номером 3223155400:03:043:0158 та відповідно до державного акту на право власності на земельну ділянку(серія ЯЕ №815385 від 19.10.2007) зареєстровано право власності за ТОВ «Рівер Сіті», яка являлася єдиним активом товариства та фактично вся господарська діяльність товариства велася з метою забезпечення функціонування та підтримання в належному стані вказаної земельної ділянки із цільовим призначенням житлове будівництво.
В подальшому при невстановлених обставинах, без проведення будь яких загальних зборів товариства, без відома директора товариства 30.03.2021 в Єдиному державному реєстрі юридичних та фізичних осіб підприємців було внесено зміни щодо учасників, згідно яких було змінено учасника товариства, а саме нерезидента - юридичну особу (зареєстрованою відповідно до права Республіки Кіпр) ВЕНДРОКС ЕНТЕРПРАЙЗЕС
ЛІМІТЕД (VENDROX ENTERPRISES LIMITED, зареєстрована реєстратором Компаній "10"
березня 2004 року, реєстраційний номер НЕ 146405) на раніше невідоме підприємство ТОВАРИСТВО З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ "СПІЛКА ОШУКАНИХ ВКЛАДНИКІВ "МІД ЕКС" (код ЄДРПОУ:43619199, Країна резиденства: Україна, Місцезнаходження: Україна, 03115, місто Київ, ПРОСПЕКТ ПЕРЕМОГИ, будинок 89 А, офіс 324, Розмір внеску до статутного фонду (грн.): 43560,00). Крім того було змінено керівника товариства на ОСОБА_6 ( АДРЕСА_2 ).
Підставною для внесення вказаних реєстраційних змін став акт приймання передачі
частики статутного капіталу товариства з обмеженою відповідальністю «Рівер Сіті» від 11.03.2021 підписаний з однієї сторони від імені ВЕНДРОКС ЕНТЕРПРАЙЗЕС ЛІМІТЕД
(VENDROX ENTERPRISES LIMITED головою ліквідаційної комісії ОСОБА_7 , ІНФОРМАЦІЯ_1 (раніше неодноразово притягувався до кримінальної відповідальності, ніколи не представляв інтереси вказаної компанії не представляв), а з другої сторони акт підписаний директором ТОВ «Спілка ошуканих вкладників «Мід Екс» ОСОБА_8 .
Після вчинення вищезазначених незаконних дій ОСОБА_8 були начебто проведені загальні збори учасників товариства з обмеженою відповідальністю «Рівер Сіті» за результатами яких складено протокол №29/03/2021-1 від 29.03.2021, відповідно до якого
ОСОБА_4 звільняється з посади директора товариства, а директором призначається ОСОБА_8 , хоча ОСОБА_4 на даних зборах фактично не була та жодних рішень не приймала, і підписів у протоколі не ставила.
Проте згідно протоколу допиту потерпілої ОСОБА_4 встановлено, що ВЕНДРОКС ЕНТЕРПРАЙЗЕС ЛІМІТЕД не ініціювало здійснення жодних реєстраційних дій відносно ТОВ «РІВЕР СІТІ», не підписували жодних документів та заяв, власники (учасники) не відчужували у будь-який спосіб свої частки в ТОВ «РІВЕР СІТІ» та не змінювали директора ОСОБА_4 (ні самостійно, ні через представників), і зміни в ЄДРПО свідчать про протиправні (незаконні) дії невстановлених осіб та протиправні рішення державних реєстраторів (нотаріусів). Крім того офіційного представника компанії ВЕНДРОКС ЕНТЕРПРАЙЗЕС ЛІМІТЕД не змінювали та не передоручали іншим особам.
Таким чином невстановлена група осіб на підставі підроблених документів внесла зміни щодо учасників та директора ТОВ «РІВЕР СІТІ» в Єдиному державному реєстрі юридичних та фізичних осіб підприємців, що дає їм можливість розпоряджатися майном товариства без жодних законних на те підстав.
Враховуючи те, що майном товариства є виключно земельна ділянка з кадастровим номером 3223155400:03:043:0158, а також те, що у органу досудового розслідування були наявні підстави вважати, що вказані зміни учасників та директорів ТОВ «РІВЕР СІТІ» вчинялися з метою подальшого відчуження вказаної земельної ділянки на користь третіх осіб, її було визнано речовим доказом та арештовано.
Постановою начальника відділення слідчого відділу Деснянського УП ГУ НП у м. Києві ОСОБА_9 частка в розмірі 43560 гривень, що становить 99% статутного капіталу ТОВ «РІВЕР СІТІ », яка належить ТОВ "СПІЛКА ОШУКАНИХ ВКЛАДНИКІВ "МІД ЕКС" та частка в розмірі 440 гривень, що становить 1% статутного капіталу ТОВ «РІВЕР СІТІ» ОСОБА_4 визнано речовим доказом у кримінальному провадженні № 12021100030000878 від 31.03.2021.
Враховуючи те, що незастосування даного заходу забезпечення кримінального провадження може призвести до заволодіння всім рухомим і нерухомим майном, яке належить ТОВ «РІВЕР СІТІ», шляхом відчуження корпоративних прав підприємства, в тому числі шляхом передання у власність добросовісного набувача, що позбавить можливості накладення на них арешту та повернення їх власнику. Тому існують обставини, які підтверджують, що їх незастосування призведе до зникнення, втрати, знищення, перетворення, пересування, відчуження майна.
В судове засідання прокурор не з`явився, в матеріалах клопотання міститься письмова заява від прокурора з проханням про проведення розгляду даного клопотання за його відсутності. З урахуванням ч. 1 ст. 172 КПК України, суд вважає за можливе проводити розгляд даного клопотання за відсутності прокурора, оскільки його неявка не перешкоджає розгляду клопотання.
На підставі ч. 2 ст. 172 КПК України, клопотання розглядається за відсутності власника майна.
Дослідивши клопотання та додані до нього матеріали у їх сукупності, слідчий суддя
доходить до висновку, що клопотання прокурора підлягає задоволенню, виходячи з наступного.
Судом було встановлено, що 31.03.2021 року до Єдиного реєстру досудових розслідувань були внесені відомості про скоєння злочину, передбаченого ч. 3 ст. 190 КК України(кримінальне провадження № 12021100030000878).
Клопотання подане прокуроромДеснянської окружної прокуратури м. Києва який здійснює процесуальне керівництво у даному кримінальному провадженні. У ньому зазначено підстави, у зв`язку з якими потрібно здійснити арешт майна, вид майна, що належить арештувати, тобто клопотання оформлене відповідно до вимогст. 171 КПК України. До матеріалів клопотання додані копії документів, якими прокурор обґрунтовує доводи клопотання, Витяг з Єдиного реєстру досудових розслідувань щодо кримінального провадження та долучені документи, які підтверджують обставини, викладені у клопотанні.
Згідно з ч. 2ст. 168 КПК Українитимчасове вилучення майна може здійснюватися також під час обшуку, огляду. Відповідно до ч. 1ст. 170 КПК Україниарештом майна є тимчасове, до скасування у встановленому цим Кодексом порядку, позбавлення за ухвалою слідчого судді або суду права на відчуження, розпорядження та/або користування майном, щодо якого існує сукупність підстав чи розумних підозр вважати, що воно є доказом злочину, підлягає спеціальній конфіскації у підозрюваного, обвинуваченого, засудженого, третіх осіб, конфіскації у юридичної особи, для забезпечення цивільного позову, стягнення з юридичної особи отриманої неправомірної вигоди, можливої конфіскації майна. Арешт майна скасовується у встановленому цим Кодексом порядку. Завданням арешту майна є запобігання можливості його приховування, пошкодження, псування, знищення, перетворення, відчуження. Слідчий, прокурор повинні вжити необхідних заходів з метою виявлення та розшуку майна, на яке може бути накладено арешт у кримінальному провадженні, зокрема шляхом витребування необхідної інформації у Національного агентства України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів, інших державних органів та органів місцевого самоврядування, фізичних і юридичних осіб.
Згідно з ч. 2ст. 170 КПК Україниарешт майна допускається з метою забезпечення: збереження речових доказів; спеціальної конфіскації; конфіскації майна як виду покарання або заходу кримінально-правового характеру щодо юридичної особи; відшкодування шкоди, завданої внаслідок кримінального правопорушення (цивільний позов), чи стягнення з юридичної особи отриманої неправомірної вигоди.
Крім того, ч. 3ст. 170 КПК Українивизначено, що у випадку, передбаченому пунктом 2 частини другої цієї статті, арешт накладається на майно будь-якої фізичної або юридичної особи за наявності достатніх підстав вважати, що воно відповідає критеріям, зазначеним устатті 98 цього Кодексу.
Частиною 2статті 173 КПК Українипередбачено, що при вирішенні питання про арешт майна слідчий суддя повинен враховувати: правову підставу для арешту майна;можливість використання майна як доказу у кримінальному провадженні (якщо арешт майна накладається у випадку, передбаченому пунктом 1 частини другоїстатті 170 цього Кодексу); наявність обґрунтованої підозри у вчиненні особою кримінального правопорушення або суспільно небезпечного діяння, що підпадає під ознаки діяння, передбаченого законом України про кримінальну відповідальність (якщо арешт майна накладається у випадках, передбачених пунктами 3, 4 частини другоїстатті 170 цього Кодексу); можливість спеціальної конфіскації майна (якщо арешт майна накладається у випадку, передбаченому пунктом 2 частини другоїстатті 170 цього Кодексу); розмір шкоди, завданої кримінальним правопорушенням, неправомірної вигоди, яка отримана юридичною особою (якщо арешт майна накладається у випадку, передбаченому пунктом 4 частини другоїстатті 170 цього Кодексу); розумність та співрозмірність обмеження права власності завданням кримінального провадження; наслідки арешту майна для підозрюваного, обвинуваченого, засудженого, третіх осіб.
Вирішуючи питання про задоволення клопотання прокурора та накладання арешту на вказане майно, суд враховує вимоги, передбачені ч. 2ст. 173 КПК Українита приходить до висновку, що існують правові підстави для арешту майна, є можливість використання його як доказу у кримінальному провадженні, наявна обґрунтована підозра у вчиненні особою кримінального правопорушення, наслідки арешту майна для підозрюваного і третіх осіб.
Таким чином, слідчим суддею встановлено, що існують підстави, визначені у ч. 2ст. 170 КПК України, для задоволення клопотання прокурора та накладення арешту на зазначене вище майно.
При цьому, з огляду на положення ч.ч. 1, 3ст. 170 КПК України, майно, яке відповідає критеріям, визначеним уст. 98 КПК України, повинно вилучатися та арештовуватися незалежно від того, хто являється його власником, і у кого і де воно знаходиться, незалежно від того, чи належить воно підозрюваному чи іншій зацікавленій особі, оскільки в протилежному випадку не будуть досягнуті цілі застосування цього заходу забезпечення кримінального провадження - запобігання можливості протиправного впливу (відчуження, знищення, приховання) на певне майно, що, як наслідок, перешкодить об`єктивному встановленню обставин кримінального провадження.
Враховуючи викладене, а також виправдані інтереси держави, пов`язані з порушенням загальносуспільних інтересів, з урахуванням принципу розумності та співрозмірності, слідчий суддя приходить до переконання, що незастосування даного заходу забезпечення кримінального провадження може призвести до зникнення або втрати майна, зазначеного у клопотанні прокурора, що визнано речовим доказом, чи настання інших наслідків, які можуть перешкодити кримінальному провадженню.
Керуючись ст.ст.167-175,309,369,372, ч.2 ст.376 КПК України, слідчий суддя, -
У Х В А Л И В:
Клопотання прокурора Деснянської окружної прокуратури міста Києва ОСОБА_3 , про накладення арешту на майно по матеріалах кримінального провадження, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 12021100030000878 від 31.03.2021, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 190 КК України, -задовольнити.
Накласти арешт на частку в розмірі 43560 гривень, що становить 99% статутного капіталу ТОВ "РІВЕР СІТІ" (кож ЄРДПОУ 35265930), яка належить ТОВ "СПІЛКА ОШУКАНИХ ВКЛАДНИКІВ "МІД ЕКС" (код ЄДРПОУ 43619199) та на частку в розмірі 440 гривень, що становить 1% статутного капіталу ТОВ "РІВЕР СІТІ" ОСОБА_4 .
Заборонити будь яким державним реєстраторам у розумінні ЗУ "Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань" вносити зміни пов"язані з зміною засновників (учасників) товариства, зміною директора, місце знаходження юридичної особи, внесення будь-яких інших змін в статутні документи товариства, а також вчинення інших будь-яких реєстраційних дій по вказаній юридичній особі.
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку шляхом подачі апеляційної скарги безпосередньо до Київського апеляційного суду протягом 5 днів з дня її оголошення, а особою, яка не викликалась в суд протягом 5 днів з дня отримання копії ухвали.
Ухвала підлягає негайному виконанню після її оголошення і набирає законної сили після закінчення строку на подачу апеляційної скарги за відсутності такої скарги, а при оскарженні ухвали після постановлення ухвали апеляційним судом при відхиленні апеляції.
Ухвала, яка набрала законної сили, обов`язкова для осіб, які беруть участь у кримінальному провадженні, а також для усіх фізичних та юридичних осіб, органів державної влади та органів місцевого самоврядування, їх службових осіб, і підлягає виконанню на всій території України.
Слідчий суддя: ОСОБА_1
Суд | Деснянський районний суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 08.04.2021 |
Оприлюднено | 27.01.2023 |
Номер документу | 96120140 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про арешт майна |
Кримінальне
Деснянський районний суд міста Києва
Панченко О. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні