Справа №712/3893/21
Провадження №1-кс/712/2036/21
У Х В А Л А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
08 квітня 2021 року м. Черкаси
Слідчий суддя Соснівського районного суду м. Черкаси ОСОБА_1 за участю секретаря судових засідань ОСОБА_2 , слідчого ОСОБА_3 , розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Черкаси клопотання слідчого СВ Черкаського РУП ГУНП в Черкаській області ОСОБА_3 про надання дозволу на проведення обшуку у кримінальному провадженні № 12020251010003816 від 11.11.2020, -
ВСТАНОВИВ:
Слідчий СВ Черкаського РУП ГУНП в Черкаській області ОСОБА_3 за погодженням з прокурором Черкаської окружної прокуратури ОСОБА_4 звернулася до слідчого судді з указаним клопотанням, в якому просить надати дозвіл на проведення обшуку у нежитловому приміщенні, розташованому у нежитловому приміщенні, розташованому в АДРЕСА_1 , право власності на яке згідно ДРРПнМ зареєстровано за ТОВ «ЛІКОС» (код за ЄДРПОУ 22808257), з метою вилучення речей і предметів, які були використані для вчинення злочину чи зберегли інформацію, яка має суттєве доказове значення у даному кримінальному провадженні, а саме: персональних комп`ютерів, ноутбуків та іншої оргтехніки, технічних засобів та пристроїв, призначених для з`єднання та доступу до всесвітньої мережі «Інтернет», статутних документів, документів бухгалтерської та статистичної звітності, чорнових записів, камер відеоспостереження, грошових коштів, платіжних терміналів, флешнакопичувачів, чеків, засобів мобільного зв`язку, мобільних телефонів касирів та адміністраторів даного ігрового закладу.
Клопотання обґрунтовується тим, що у провадженні слідчого відділу Черкаського районного управління поліції ГУНП в Черкаській області перебувають матеріали досудового розслідування, внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 12020251010003816 від 11.11.2020, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 203-2 КК України.
За даними матеріалів досудового розслідування, до Черкаського відділу поліції ГУНП в Черкаській області надійшло повідомлення про те, що за адресою: АДРЕСА_2 , в приміщенні клубу « ІНФОРМАЦІЯ_1 » за допомогою комп`ютерної техніки, під`єднаної до мережі Інтернет незаконно займаються ігровим бізнесом.
В ході проведення слідчих, оперативно-розшукових та інших встановлених нормами КПК України дій встановлено, що в м. Черкаси діє мережа ігрових залів, які маскують свою діяльність під виглядом роботи інтерактивних клубів хмарного майнінгу, в порушення вимог Закону України «Про заборону грального бізнесу в Україні» від 15.05.2009.
Як встановлено, з метою отримання прибутку, в ігрових залах за адресами в АДРЕСА_2 по АДРЕСА_2 , АДРЕСА_3 , АДРЕСА_4 та по АДРЕСА_5 було встановлено обладнання для електронних ігор персональні комп`ютери підключені до мережі Інтернет, за допомогою яких гравцям надається доступ до симуляторів ігрових автоматів, умовою гри на яких є внесення гравцем грошової ставки та прийняття участі у азартній грі, що дає змогу отримати виграш, результат якої повністю залежить від випадковості.
У відповідності до показань свідків та фактів, що встановлені в ході виконання доручення, ігровий зал за вказаною адресою продовжує свою діяльність всупереч вимогам Закону України «Про заборону грального бізнесу в Україні» від 15.05.2009 та Розпорядження Кабінету Міністрів України від 20 грудня 2019 року № 1325-р «Про протидію гральному бізнесу».
Грошові ставки від гравців приймають касири у готівковій формі. Вони ж і видають виграші у готівковій формі без будь-яких підтверджуючих документів (чеків, білетів).
Гральний заклад представляє собою інтерактивний клуб, де гравцям на персональних комп`ютерах через мережу Інтернет надається доступ до онлайн Казино, в якому вони можуть прийняти участь в азартних іграх, результат яких повністю залежить від випадковості. Для надання доступу до азартних ігор використовується онлайн система для ігрових клубів « ІНФОРМАЦІЯ_2 ».
Відповідно до інформаційної довідки №251530719 ДРРПнНМ право власності на нежитлові приміщення, розташовані в АДРЕСА_5 зареєстровано за ТОВ «ЛІКОС» (код за ЄДРПОУ 22808257).
Слідчий у клопотанні зазначає, що вказані електронні інформаційні системи необхідно вилучити, у зв`язку із тим, що їх надання разом з інформацією, що на них міститься, є необхідною умовою проведення експертного дослідження, у зв`язку із тим, що вони можуть бути безпосереднім засобом вчинення кримінального правопорушення. Без вилучення вказаних електронно-інформаційних систем неможливо призначити експертизу, та визначити наявність складу кримінального правопорушення.
Крім того, вказані дії неможливо провести шляхом копіювання інформації, що міститься в інформаційних (автоматизованих) системах, із залученням спеціаліста, бо такі дії не дають можливості в подальшому призначити експертизу, та встановити достатність ознак щодо здійснення кримінального правопорушення, а саме зайняття гральним бізнесом, у зв`язку із тим, що вказане правопорушення передбачає наявність сукупних ознак, таких як проведення вказаної гри шляхом застосування комп`ютерного симулятору, сплату гравцем грошей як умову його участі в грі, взяття безпосередньої участі у грі та одержання гравцем виграшу (призу) у вирішальній залежності від випадковості.
Крім того, доступ до вказаних речей неможливо отримати органом досудового розслідування у добровільному порядку шляхом витребування речей або за допомогою інших слідчих дій, у зв`язку із тим, що вказана техніка є знаряддям вчинення правопорушення, яким відповідно до законодавства є предмети, використовуючи які або за допомогою яких особа вчиняє правопорушення.
На даний час є підстави вважати, що вчиняється кримінальне правопорушення, відшукання вказаних електронних інформаційних систем має значення для досудового розслідування, відомості які містяться у вказаних речах, можуть бути доказами під час судового розгляду, вказані речі знаходяться у зазначеному в клопотанні приміщенні, за встановлених обставин обшук є найбільш доцільним та ефективним способом відшукання та вилучення речей, які мають значення для досудового розслідування.
У судовому засіданні слідчий ОСОБА_3 клопотання підтримала та просила слідчого суддю задовольнити заявлені вимоги.
Згідно із ч.1 ст. 233 КПК України ніхто не має права проникнути до житла чи іншого володіння особи з будь-якою метою, інакше як лише за добровільною згодою особи, яка ними володіє, або на підставі ухвали слідчого судді, крім випадків, установлених частиною третьою цієї статті.
Відповідно до ч. ч. 1, 3 статті 234 КПК України обшук проводиться з метою виявлення та фіксації відомостей про обставини вчинення кримінального правопорушення, відшукання знаряддя кримінального правопорушення або майна, яке було здобуте у результаті його вчинення, а також встановлення місцезнаходження розшукуваних осіб. У разі необхідності провести обшук слідчий за погодженням з прокурором або прокурор звертається до слідчого судді з відповідним клопотанням, яке повинно містити відомості про: 1) найменування кримінального провадження та його реєстраційний номер; 2) короткий виклад обставин кримінального правопорушення, у зв`язку з розслідуванням якого подається клопотання; 3) правову кваліфікацію кримінального правопорушення з зазначенням статті (частини статті) закону України про кримінальну відповідальність; 4) підстави для обшуку; 5) житло чи інше володіння особи або частину житла чи іншого володіння особи, де планується проведення обшуку; 6) особу, якій належить житло чи інше володіння, та особу, у фактичному володінні якої воно знаходиться; 7) індивідуальні або родові ознаки речей, документів, іншого майна або осіб, яких планується відшукати, а також їхній зв`язок із вчиненим кримінальним правопорушенням; 8) обґрунтування того, що доступ до речей, документів або відомостей, які можуть у них міститися, неможливо отримати органом досудового розслідування у добровільному порядку шляхом витребування речей, документів, відомостей відповідно до частини другої статті 93 цього Кодексу, або за допомогою інших слідчих дій, передбачених цим Кодексом, а доступ до осіб, яких планується відшукати, - за допомогою інших слідчих дій, передбачених цим Кодексом. Зазначена вимога не поширюється на випадки проведення обшуку з метою відшукання знаряддя кримінального правопорушення, предметів і документів, вилучених з обігу. До клопотання також мають бути додані оригінали або копії документів та інших матеріалів, якими прокурор, слідчий обґрунтовує доводи клопотання, а також витяг з Єдиного реєстру досудових розслідувань щодо кримінального провадження, в рамках якого подається клопотання.
Частиною 5 статті 234 КПК України визначено, що слідчий суддя відмовляє у задоволенні клопотання про обшук, якщо прокурор, слідчий не доведе наявність достатніх підстав вважати, що: 1) було вчинено кримінальне правопорушення; 2) відшукувані речі і документи мають значення для досудового розслідування; 3) відомості, які містяться у відшукуваних речах і документах, можуть бути доказами під час судового розгляду; 4) відшукувані речі, документи або особи знаходяться у зазначеному в клопотанні житлі чи іншому володінні особи; 5) за встановлених обставин обшук є найбільш доцільним та ефективним способом відшукання та вилучення речей і документів, які мають значення для досудового розслідування, а також встановлення місцезнаходження розшукуваних осіб, а також заходом, пропорційним втручанню в особисте і сімейне життя особи.
Згідно із ст. 235 КПК України ухвала слідчого судді про дозвіл на обшук житла чи іншого володіння особи з підстав, зазначених у клопотанні прокурора, слідчого, надає право проникнути до житла чи іншого володіння особи лише один раз. Ухвала слідчого судді про дозвіл на обшук житла чи іншого володіння особи повинна відповідати загальним вимогам до судових рішень, передбачених цим Кодексом, а також містити відомості про: 1) строк дії ухвали, який не може перевищувати одного місяця з дня постановлення ухвали; 2) прокурора, слідчого, який подав клопотання про обшук; 3) положення закону, на підставі якого постановляється ухвала; 4) житло чи інше володіння особи або частину житла чи іншого володіння особи, які мають бути піддані обшуку; 5) особу, якій належить житло чи інше володіння, та особу, у фактичному володінні якої воно знаходиться; 6) речі, документи або осіб, для виявлення яких проводиться обшук.
Аналіз положень ст. ст. 233-235 КПК України дає підстави для висновку про те, що особа, яка звертається до слідчого судді із клопотанням про проведення обшуку житла чи іншого володіння особи, має навести докази, які б давали підстави з великою ймовірністю вважати, що розшукувані речі чи документи перебувають у конкретному житлі чи іншому володінні особи і що такі речі чи документи матимуть доказове значення для досудового розслідування конкретного кримінального провадження. Обов`язок довести наявність достатніх для обшуку підстав покладається на слідчого, прокурора, який звернувся до слідчого судді з клопотання, а ступінь обґрунтованості таких підстав визначається в кожному конкретному випадку.
З матеріалів клопотання убачається, що СВ Черкаського районного управління поліції ГУНП в Черкаській області проводиться досудове розслідування, у кримінальному провадженні № 12020251010003816 від 11.11.2020, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 203-2 КК України.
Згідно витягуз Єдиногореєстру досудовихрозслідувань,відомості провчинення кримінальногоправопорушення укримінальному провадженні№ 12020251010003816внесені довказаного реєстру11.11.2020за фабулою:«до Черкаськоговідділу поліціїГУНП вЧеркаській областінадійшло повідомленняпро те,що заадресою: АДРЕСА_2 ,в приміщенніклубу « ІНФОРМАЦІЯ_1 » задопомогою комп`ютерноїтехніки,під`єднаної домережі Інтернетнезаконно займаютьсяігровим бізнесом.»- правова кваліфікація ч.1 ст. 203-2 КК України.
За данимирапорту старшого оперуповноваженого в ОВС УСР в Черкаській області ДСР НП України ОСОБА_5 від 10.02.2021, у ході виконання доручення в рамках кримінального провадження № 12020251010003816 від 11.11.2020 встановлено, що на території Черкаської області функціонує мережа гральних закладів, які маскують свою діяльність під виглядом роботи інтерактивних клубів хмарного майнінгу через ТОВ «Клоуд Коін». Вказані гральні заклади працюють заклади працюють за адресами, в тому числі: АДРЕСА_5 ( павільйон № 92 на ринку «Сєдова»).
За даними протоколу допиту свідка ОСОБА_6 від 29.03.2021 (дані деперсоніфіковано з метою захисту свідка) пояснив, що йому відомо, що у м. Черкаси працює мережа гральних закладів, які маскують свою діяльність під виглядом роботи «Майнінг центрів». Вказані гральні заклади розташовані, в тому числі, за адресою: АДРЕСА_5 . Вхід до гральних закладів відкритий для всіх бажаючих. Режим роботи гральних закладів - цілодобово. У гральному закладі працюють касири-оператори, які приймають ставки від гравців у грошовій формі, видають номер ігрового рахунку, допомагають у роботі з ігровою програмою та видають грошовий виграш у готівковій формі. Ніяких документів про внесення грошей (ставки) та про зняття грошей (отримання виграшу) у ігрових залах не видається. Для того щоб прийняти участь у азартних іграх у гральних закладах вказаної мережі необхідно прийти у ігровий зал. Всі ігрові зали представляють собою один або два зали з персональними комп`ютерами для гравців та відокремленим приміщенням каси. Гравцю необхідно підійти до відокремленого приміщення каси та надати касиру-оператору грошові кошти. Мінімальна ставка у ігрових залах складає 100 гривень. Вказані гральні заклади він відвідував особисто. Крім нього у цих гральних закладах були інші гравці, які робили ставки, поповнювали ігрові рахунки, приймали участь у азартних іграх та отримували виграші у касира-оператора.
Відповідно до інформаційної довідки №251530719 з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно від 07.04.2021 право власності на нежитлові приміщення, розташовані в АДРЕСА_5 зареєстровано за ТОВ «ЛІКОС» (код за ЄДРПОУ 22808257).
Оскільки відшукувані речі мають значення для досудового розслідування; такі речі з великою долею ймовірності знаходяться у зазначеному в клопотанні нежитловому приміщенні за адресою: АДРЕСА_5 за встановлених обставин обшук є найбільш доцільним та ефективним способом відшукання та вилучення речей, які мають значення для досудового розслідування, тому клопотання слідчого про надання дозволу на проведення обшуку підлягає задоволенню з метою відшукання та вилучення персональних комп`ютерів, ноутбуків та іншої оргтехніки, технічних засобів та пристроїв, призначених для з`єднання та доступу до всесвітньої мережі «Інтернет», статутних документів, документів бухгалтерської та статистичної звітності, чорнових записів, камер відеоспостереження, платіжних терміналів, флешнакопичувачів, чеків,
Водночас, у наданні дозволу на проведення обшуку з метою відшукання грошових коштів, необхідно відмовити, оскільки слідчим не надано доказів про можливість ідентифікування таких коштів. Крім того, слідчим не доведено, яка доказове значення в указаному кримінальному провадженні матимуть засоби мобільного зв`язку, мобільні телефони касирів та адміністраторів даного ігрового закладу.
Керуючись ст.ст. 233, 234, 236, 369, 372 КПК України, слідчий суддя, -
УХВАЛИВ:
Клопотання задовольнити частково.
Надати дозвіл на проведення обшуку у нежитловому приміщенні, розташованому в АДРЕСА_1 , право власності на яке згідно ДРРПнМ зареєстровано за ТОВ «ЛІКОС» (код за ЄДРПОУ 22808257), з метою вилучення речей і предметів, які були використані для вчинення злочину чи зберегли інформацію, яка має суттєве доказове значення у даному кримінальному провадженні, а саме: персональних комп`ютерів, ноутбуків та іншої оргтехніки, технічних засобів та пристроїв, призначених для з`єднання та доступу до всесвітньої мережі «Інтернет», статутних документів, документів бухгалтерської та статистичної звітності, чорнових записів, камер відеоспостереження, платіжних терміналів, флешнакопичувачів, чеків.
В іншій частині клопотання відмовити.
Виконання ухвали про проведення обшуку покласти на слідчих слідчої групи Черкаського РУП ГУНП в Черкаській області у кримінальному провадженні № 12020251010003816 від 11.11.2020- ОСОБА_3 (старший групи слідчих), ОСОБА_7 , ОСОБА_8 , ОСОБА_9 , ОСОБА_10 , ОСОБА_11 , ОСОБА_12 , ОСОБА_13 , ОСОБА_14 , ОСОБА_15 , ОСОБА_16 , ОСОБА_17 , ОСОБА_18 , ОСОБА_19 , ОСОБА_20 , ОСОБА_21 , ОСОБА_22 , ОСОБА_23 , ОСОБА_24 , ОСОБА_25 .
Строк дії цієї ухвали 30 діб з дня її винесення.
Ухвала слідчого судді про дозвіл на обшук житла чи іншого володіння особи надає право проникнути до житла чи іншого володіння особи лише один раз.
Ухвала оскарженню не підлягає, заперечення проти неї можуть бути подані під час підготовчого провадження в суді.
Слідчий суддя: ОСОБА_1
Суд | Соснівський районний суд м.Черкас |
Дата ухвалення рішення | 08.04.2021 |
Оприлюднено | 26.01.2023 |
Номер документу | 96125231 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про проведення обшуку житла чи іншого володіння особи |
Кримінальне
Соснівський районний суд м.Черкас
Токова С. Є.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні