Справа № 706/142/21
2/706/237/21
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
07 квітня 2021 року м.Христинівка
Христинівський районний суд Черкаської області в складі:
головуючого - судді Орендарчука М.П.,
при секретарі Карбівська Я.Є.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Христинівка Черкаської області цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Христинівської міської ради про визнання права ОСОБА_1 до Христинівської міської ради про визнання права власності на майно в порядку спадкування, -
ВСТАНОВИВ:
Позивач ОСОБА_1 звернувся до Христинівського районного суду з позовом до ристинівської міської ради про визнання права ОСОБА_1 до Христинівської міської ради про визнання права власності на майно в порядку спадкування, та просить визнати за нею, ОСОБА_1 (ідентифікаційний код НОМЕР_1 ) в порядку спадкування за законом після смерті ОСОБА_2 , який помер ІНФОРМАЦІЯ_1 , право власності на земельну ділянку площею 3.1128 га кадастровий номер 7124685000:02:001:0061 , яку він успадкував після смерті своєї рідної сестри ОСОБА_3 , яка померла ІНФОРМАЦІЯ_2 .
Позивач в обґрунтування позовних вимог в позовній заяві зазначила, що ІНФОРМАЦІЯ_1 в селі Яроватка Уманського району помер спадкодавець ОСОБА_2 . Згідно матеріалів спадкової справим №261/2007 яка заведена в Уманській районній державній нотаріальній конторі єдиним спадкоємцем за законом є його онука ОСОБА_1 . ІНФОРМАЦІЯ_2 в селі Пеніжкове Христинівського району померла ОСОБА_3 , рідна сестра ОСОБА_2 . Згідно відомостей спадкового реєстру спадкова справа після смерті ОСОБА_3 не заводилась. Згідно довідки №43 виданої виконавчим комітетом Пеніжківської сільської ради спадкоємцем майна ОСОБА_3 є ОСОБА_2 , який прийняв спадщину у відповідності до положень статті 549 ЦК УРСР (1963р.). ОСОБА_3 за життя була власником земельної ділянки кадастровий №7124685000:02:001:0061. Зазначена обставина підтверджується державним актом про право приватної власності на землю від 19.08.2002 року І-ЧР №053225 та витягом з державного земельного кадастру про земельну ділянку. 05 лютого 2021 року позивач звернулась до державної нотаріальної контори із заявою про видачу їй свідоцтва про право на спадщину за законом на земельну ділянку площею 3.1128 га надану для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, що розташована в адміністративних межах Пеніжківської сільської ради , яка належала ОСОБА_3 , померлій ІНФОРМАЦІЯ_2 спадкоємцем якої був рідний брат ОСОБА_2 , який прийняв спадщину, але не оформив її, при цьому правовстановлюючий документ померлої на земельну ділянку відсутній. Цього ж дня нотаріус виніс постанову про відмову у вчиненні нотаріальної дії. Так, з огляду на те, що спадщина після смерті спадкодавця відкрилася та була прийнята до 01 січня 2004 року, то правовідносини, що виникли, регулюються нормами Цивільного кодексу Української РСР 1963 року.
В судове засідання позивач не з`явилась, проте від неї до суду надійшла заява в якій вона позовні вимоги підтримує та просить справу розглядати без її участі.
В судове засіданні відповідач Христинівська міська рада не з`явилась, проте від неї до канцелярії на адресу суду надійшла заява з проханням справу розглянути за відсутності їх представника, позовні вимоги ОСОБА_1 визнають повністю, та не заперечують проти їх задоволення.
Зважаючи на те, що відповідач, являючись органом місцевого самоврядування адміністративно-територіальної одиниці, де проживав спадкодавець, а тому маючи про них найбільш достовірні відомості, позовні вимоги визнав, і таке визнання не порушує прав та інтересів третіх осіб, суд знаходить, що позовні вимоги є обґрунтованими та підлягають задоволенню.
Судом встановлено, що ІНФОРМАЦІЯ_1 в селі Яроватка Уманського району помер спадкодавець ОСОБА_2 . Згідно матеріалів спадкової справим №261/2007 яка заведена в Уманській районній державній нотаріальній конторі єдиним спадкоємцем за законом є його онука ОСОБА_1 .
ІНФОРМАЦІЯ_2 в селі Пеніжкове Христинівського району померла ОСОБА_3 , рідна сестра ОСОБА_2 .
Згідно відомостей спадкового реєстру спадкова справа після смерті ОСОБА_3 не заводилась.
Згідно довідки №43 виданої виконавчим комітетом Пеніжківської сільської ради спадкоємцем майна ОСОБА_3 є ОСОБА_2 , який прийняв спадщину у відповідності до положень статті 549 ЦК УРСР (1963р.).
ОСОБА_3 за життя була власником земельної ділянки кадастровий №7124685000:02:001:0061. Зазначена обставина підтверджується державним актом про право приватної власності на землю від 19.08.2002 року І-ЧР №053225 та витягом з державного земельного кадастру про земельну ділянку.
05 лютого 2021 року позивач звернулась до державної нотаріальної контори із заявою про видачу їй свідоцтва про право на спадщину за законом на земельну ділянку площею 3.1128 га надану для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, що розташована в адміністративних межах Пеніжківської сільської ради , яка належала ОСОБА_3 , померлій ІНФОРМАЦІЯ_2 спадкоємцем якої був рідний брат ОСОБА_2 , який прийняв спадщину, але не оформив її, при цьому правовстановлюючий документ померлої на земельну ділянку відсутній. Цього ж дня нотаріус виніс постанову про відмову у вчиненні нотаріальної дії.
Позивач являється єдиним спадкоємцем, який прийняв спадщину.
Відповідно до ст.548 ЦК УРСР для придбання спадщини необхідно, щоб спадкоємець її прийняв. Не допускається прийняття спадщини під умовою або з застереженнями. Прийнята спадщина визнається належною спадкоємцеві з моменту відкриття спадщини.
Відповідно до ст. 549 ЦК УРСР, визнається, що спадкоємець прийняв спадщину: 1) якщо він фактично вступив в управління або володіння спадковим майном; 2) якщо він подав державній нотаріальній конторі за місцем відкриття спадщини заяву про прийняття спадщини. Зазначені в цій статті дії повинні бути вчинені протягом шести місяців з дня відкриття спадщини.
Відповідно до ст.1216 ЦК України спадкування є перехід прав і обов`язків (спадщини) від фізичної особи, яка померла (спадкодавця), до іншої особи (спадкоємця).
Відповідно до ст. 1218 ЦК України до складу спадщини входять усі права та обов`язки, що належали спадкодавцеві на момент відкриття спадщини і не припинилися внаслідок його смерті.
Згідно із ст. 328 ЦК України право власності набувається на підставах, що не заборонені законом, а право власності вважається набутим правомірно, якщо інше прямо не випливає із закону або незаконність набуття права власності не встановлена судом.
Оскільки позивач ОСОБА_1 є спадкоємцем після смерті ОСОБА_2 спадщину фактично прийняв, то необхідно визнати за ним право власності на спадкове майно, що є предметом позову.
Керуючись ст.ст. 328, 1233 ЦК України, ст.ст. 81, 89, 263 - 265 ЦПК України,-
ВИРІШИВ:
Позов ОСОБА_1 до Христинівської міської ради про визнання права ОСОБА_1 до Христинівської міської ради про визнання права власності на майно в порядку спадкування -задовольнити повністю.
Визнати за ОСОБА_1 (ідентифікаційний код НОМЕР_1 ) в порядку спадкування за законом після смерті ОСОБА_2 , який помер ІНФОРМАЦІЯ_1 , право власності на земельну ділянку площею 3.1128 га кадастровий номер 7124685000:02:001:0061 , яку він успадкував після смерті своєї рідної сестри ОСОБА_3 , яка померла ІНФОРМАЦІЯ_2 .
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.
Рішення може бути оскаржено в апеляційному порядку до апеляційного суду Черкаської області через Христинівський районний суд Черкаської області протягом тридцяти днів з дня проголошення, а особами, які брали участь у справі, але не були присутніми в судовому засіданні під час проголошення, протягом тридцяти днів з дня отримання копії цього рішення.
Суддя: М.П. Орендарчук
Суд | Христинівський районний суд Черкаської області |
Дата ухвалення рішення | 07.04.2021 |
Оприлюднено | 09.04.2021 |
Номер документу | 96125268 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Христинівський районний суд Черкаської області
Орендарчук М. П.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні