ЧЕРКАСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД
Номер провадження 22-ц/821/499/21Головуючий по 1 інстанції Справа № 695/3663/15-ц Категорія: Середа Л. В. Доповідач в апеляційній інстанції Бондаренко С. І.
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
08 квітня 2021 року : Черкаський апеляційний суд в складі:
суддів Бондаренка С. І., Вініченка Б.Б., Фетісової Т.Л.
за участю секретаря Любченко Т.М.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Черкаси апеляційну скаргу ОСОБА_1 на ухвалу Золотоніського міськрайонного суду Черкаської області від 22 грудня 2020 року, постановлену в складі судді Середи Л.В., у справі за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 , Публічного акціонерного товариства Радикал Банк , Закритого недиверсифікованого венчурного пайового інвестиційного фонду Джерело , третя особа: Товариство з обмеженою відповідальністю Компанія з управління активами АРБ Інвестменс про встановлення нікчемності правочину, -
в с т а н о в и в :
ОСОБА_1 звернулась до суду з позовом до ОСОБА_2 , Публічного акціонерного товариства Радикал Банк , Закритого недиверсифікованого венчурного пайового інвестиційного фонду Джерело , третя особа: Товариство з обмеженою відповідальністю Компанія з управління активами АРБ Інвестменс про встановлення нікчемності правочину.
Ухвалою Золотоніського міськрайонного суду Черкаської області від 22 грудня 2020 року вказаний позов залишено без розгляду на підставі п.1 ч.2 ст. 200, п. 3 ч.1 ст. 257 ЦПК України.
Ухвала мотивована повторною неявкою без поважних причин в судове засідання позивача та її представника, які були належним чином повідомлені та заяву про розгляд справи за їх відсутності до суду не подавали.
Не погоджуючись з ухвалою суду ОСОБА_1 подала апеляційну скаргу, в якій, посилаючись на порушення судом норм процесуального права просить ухвалу скасувати та направити справу до суду першої інстанції для продовження розгляду.
Доводи апеляційної скарги вмотивовує тим, що суд залишив позовну заяву без розгляду на підставі норм п. 1 ч.2 ст. 200 ЦПК України за результатами підготовчого засідання. Аналіз змісту п. 3 ч. 1 ст. 257 ЦПК України , на який також послався суд, свідчить про те, що залишення позовної заяви без розгляду з наведеної підстави може мати місце лише в тому випадку, якщо позивач, який був належним чином повідомлений про час слухання справи, повторно не з`явився саме у судове засідання, призначене для розгляду справи по суті, а не в підготовче засідання.
Відзив на апеляційну скаргу на адресу апеляційного суду не надходив.
Заслухавши доповідача, перевіривши законність та обґрунтованість ухвали суду першої інстанції, апеляційний суд, приходить до висновку, що апеляційна скарга підлягає задоволенню з наступних підстав.
З оскаржуваної ухвали вбачається, що вона постановлена в підготовчому засіданні.
Статтею 196 ЦПК України передбачено, що для виконання завдання підготовчого провадження в кожній судовій справі, яка розглядається за правилами загального позовного провадження, проводиться підготовче засідання.
Дата і час підготовчого засідання призначаються суддею з урахуванням обставин справи і необхідності вчинення відповідних процесуальних дій.
Положеннями статті 189 ЦПК України визначено, що завданнями підготовчого провадження є: остаточне визначення предмета спору та характеру спірних правовідносин, позовних вимог та складу учасників судового процесу; з`ясування заперечень проти позовних вимог; визначення обставин справи, які підлягають встановленню, та зібрання відповідних доказів; вирішення відводів; визначення порядку розгляду справи; вчинення інших дій з метою забезпечення правильного, своєчасного і безперешкодного розгляду справи по суті.
Підготовче провадження починається відкриттям провадження у справі і закінчується закриттям підготовчого засідання.
Підготовче засідання проводиться судом з повідомленням учасників справи (частина перша статті 197 ЦПК України ).
Відповідно до частини першої статті 200 ЦПК України у підготовчому засіданні суд постановляє ухвалу (ухвали) про процесуальні дії, що необхідно вчинити до закінчення підготовчого провадження та початку судового розгляду справи по суті.
Згідно з частинами першою та другою статті 211 ЦПК України розгляд справи відбувається в судовому засіданні. Про місце, дату і час судового засідання суд повідомляє учасників справи.
За змістом пункту 3 частини першої статті 257 ЦПК України , суд постановляє ухвалу про залишення позову без розгляду, якщо належним чином повідомлений позивач повторно не з`явився в судове засідання або не повідомив про причини неявки, крім випадку, якщо від нього надійшла заява про розгляд справи за його відсутності і його нез`явлення не перешкоджає розгляду справи.
Аналіз змісту пункту 3 частини першої статті 257 ЦПК України свідчить про те, що залишення позовної заяви без розгляду з наведеної підстави може мати місце лише в тому випадку, якщо позивач, який був належним чином повідомлений про час слухання справи, повторно не з`явився саме у судове засідання, призначене для розгляду справи по суті, а не в підготовче засідання.
Саме такий правовий висновок викладений у постановах Верховного Суду від 11 березня 2020 року у справі № 761/8849/19 та від 18 січня 2021 року у справі №760/22245/18.
За таких обставин, апеляційний суд дійшов висновку, що оскаржувана ухвала постановлена без додержання норм процесуального права, зокрема позов залишено без розгляду у підготовчому засіданні, що суперечить вимогам пункту 3 частини першої статті 257 ЦПК України , а тому апеляційну скаргу слід задовольнити, ухвалу суду першої інстанції скасувати і передати справу до суду першої інстанції для продовження розгляду.
Керуючись ст.ст. 367 , 374, 379, 381, 382 ,383, 384 ЦПК України , суд, -
п о с т а н о в и в :
Апеляційну скаргу ОСОБА_1 - задовольнити.
Ухвалу Золотоніського міськрайонного суду Черкаської області від 22 грудня 2020 року у справі за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 , Публічного акціонерного товариства Радикал Банк , Закритого недиверсифікованого венчурного пайового інвестиційного фонду Джерело , третя особа: Товариство з обмеженою відповідальністю Компанія з управління активами АРБ Інвестменс про встановлення нікчемності правочину - скасувати.
Справу направити до суду першої інстанції для продовження розгляду.
Постанова набирає законної сили з дня її прийняття та може бути оскаржена в касаційному порядку до суду касаційної інстанції протягом 30 днів з дня складення повного судового рішення.
Повний текст постанови виготовлений 8 квітня 2021 року.
Судді
Суд | Черкаський апеляційний суд |
Дата ухвалення рішення | 08.04.2021 |
Оприлюднено | 09.04.2021 |
Номер документу | 96126368 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Черкаський апеляційний суд
Бондаренко С. І.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні