Провадження № 2/734/414/21 Справа № 734/779/21
У Х В А Л А
08 квітня 2021 рокусмт. Козелець
Козелецький районний суд Чернігівської області в складі:
головуючого - судді: Бузунко О.А.,
за участю секретаря: Галюк Л.В.,
розглядаючи у підготовчому засіданні в смт Козелець цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Кіптівської сільської ради Козелецького району Чернігівської області про визнання права власності на спадкове майно за законом ,
встановив:
із позовною заявою про визнання за законом права власності на спадкове майно, а саме: 1/3 частину житлового будинку з господарськими будівлями та спорудами, який розташований за адресою АДРЕСА_1 , у суд звернувся ОСОБА_1 до Кіптівської сільської ради Козелецького району Чернігівської області.
Ухвалою судді Козелецького районного суду Чернігівської області від 17 березня 2021 року провадження у зазначеній справі було відкрито та призначено справу до підготовчого засідання.
Крім того, позивачу роз`яснено право надати суду певні докази.
Позивач у судове засідання не з`явився, через канцелярію суду надав заяву про розгляд справи за його відсутності. Позовні вимоги підтримує.
Представник відповідача Кіптівської сільської ради Козелецького району Чернігівської області у підготовче засідання не з`явився, поштове повідомлення до суду не повернулось.
Відповідно до ч. 2 ст. 197 ЦПК України суд відкладає підготовче засідання в межах визначеного цим Кодексом строку підготовчого провадження у випадках, зокрема, визначених ч. 2 ст. 223 цього Кодексу.
Відповідно до ч. 2 ст. 247 ЦПК України з причин неявки в судове засідання всіх осіб, які беруть участь у справі, фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.
За таких обставин суд визнав можливим провести розгляд справи за відсутності всіх осіб, які не з`явилися в судове засідання.
Ухвалою Козелецького районного суду Чернігівської області від 17 березня 2021 року на підставі ст. 12 ЦПК України роз`яснено позивачу право надати суду певні докази, які є необхідними для вирішення справи та прийняття законного рішення, а саме: докази на підтвердження того, що право власності на будинок на час звернення до суду ні за ким не зареєстроване /витяг з Державного Реєстру речових прав на нерухоме майно/; копію погосподарської книги за 1991-1995 роки на підтвердження статусу будинку; докази на підтвердження реєстрації будинку в по господарській книзі (якщо таке мало місце); документи щодо земельної ділянки, яка розташована під житловим будинком з господарськими будівлями та спорудами, який розташований за адресою АДРЕСА_1 ; надати суду оригінали документів, доданих до позовної заяви.
Згідно з п.п. 3, 6 ч. 1 ст. 189 ЦПК України завданням підготовчого провадження є визначення обставин справи, які підлягають встановленню, та вчинення дій з метою забезпечення правильного, своєчасного і безперешкодного розгляду справи по суті.
Відповідно до п. 5 ч. 2 ст. 197 ЦПК України у підготовчому засіданні суд може роз`яснювати учасникам справи, які обставини входять до предмета доказування, які докази мають бути подані тим чи іншим учасником справи.
Суд роз`яснює позивачу право надати:
докази на підтвердження того, що право власності на будинок на час звернення до суду ні за ким не зареєстроване /витяг з Державного Реєстру речових прав на нерухоме майно/;
копію погосподарської книги за 1991-1995 роки на підтвердження статусу будинку;
докази на підтвердження реєстрації будинку в по господарській книзі (якщо таке мало місце);
документи щодо земельної ділянки, яка розташована під житловим будинком з господарськими будівлями та спорудами, який розташований за адресою АДРЕСА_1 ;
надати суду оригінали документів, доданих до позовної заяви.
Згідно з ч. 2 ст. 13 ЦПК України збирання доказів у цивільних справах не є обов`язком суду, крім випадків, встановлених цим Кодексом. Суд має право збирати докази, що стосуються предмета спору, з власної ініціативи лише у випадках, коли це необхідно для захисту малолітніх чи неповнолітніх осіб або осіб, які визнані судом недієздатними чи дієздатність яких обмежена, а також в інших випадках, передбачених цим Кодексом.
Відповідно до ч. 3 ст. 12 ЦПК України кожна сторона повинна довести обставини, які мають значення для справи і на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, крім випадків, встановлених цим Кодексом.
Таким чином, саме на сторону процесу з огляду на принцип змагальності сторін покладено обов`язок щодо подання доказів.
На виконання п. 3 ч. 5 ст. 12 ЦПК України (відповідно до якого суд роз`яснює у випадку необхідності учасникам судового процесу їхні процесуальні права та обов`язки, наслідки вчинення або невчинення процесуальних дій) суд роз`яснює позивачу необхідність надання належних доказів, про що детально описано вище.
Суд також вважає за необхідне роз`яснити позивачу, що кожна сторона несе ризик настання наслідків, пов`язаних із вчиненням чи не вчиненням нею процесуальних дій /ч. 4 ст. 12 ЦПК України/.
Відповідно до ч. 1, ч. 2 ст. 84 ЦПК України учасник справи, у разі неможливості самостійно надати докази, вправі подати клопотання про витребування доказів судом. Таке клопотання повинно бути подане в строк, зазначений у ч. 2, ч. 3 ст. 83 цього Кодексу. Якщо таке клопотання заявлено з пропуском встановленого строку, суд залишає його без задоволення, крім випадку, коли особа, яка його подає, обґрунтує неможливість його подання у встановлений строк з причин, що не залежали від неї. У клопотанні повинно бути зазначено: 1) який доказ витребовується; 2) обставини, які може підтвердити цей доказ, або аргументи, які він може спростувати; 3) підстави, з яких випливає, що цей доказ має відповідна особа; 4) вжиті особою, яка подає клопотання, заходи для отримання цього доказу самостійно, докази вжиття таких заходів та (або) причини неможливості самостійного отримання цього доказу.
З урахуванням того, що для всебічного та повного розгляду справи є доцільним подання доказів, про які вказав суд, слід роз`яснити позивачу право на їх подання.
Разом з тим, відповідно до ч. 9 ст. 83 ЦПК України копії доказів (крім речових доказів), що подаються до суду, заздалегідь надсилаються або надаються особою, яка їх подає, іншим учасникам справи. Суд не бере до уваги відповідні докази у разі відсутності підтвердження надсилання (надання) їх копій іншим учасникам справи, крім випадку, якщо такі докази є у відповідного учасника справи або обсяг доказів є надмірним, або вони подані до суду в електронній формі, або є публічно доступними.
Таким чином докази, про які вказано вище, позивачу слід надати суду в паперовому вигляді одночасно з наданням доказів на підтвердження того, що ці докази надіслані іншим учасникам справи /фіскальний чек та опис вкладення /.
Керуючись ст.ст. 12, 197, 198 ЦПК України, суд, -
ухвалив:
Відкласти підготовче засідання до 10 години 15 хвилин 26 квітня 2021 року.
На підставі ст. 12 ЦПК України роз`яснити позивачу право надати:
докази на підтвердження того, що право власності на будинок на час звернення до суду ні за ким не зареєстроване /витяг з Державного Реєстру речових прав на нерухоме майно/;
копію погосподарської книги за 1991-1995 роки на підтвердження статусу будинку;
докази на підтвердження реєстрації будинку в по господарській книзі (якщо таке мало місце);
документи щодо земельної ділянки, яка розташована під житловим будинком з господарськими будівлями та спорудами, який розташований за адресою АДРЕСА_1 ;
надати суду оригінали документів, доданих до позовної заяви.
Інформація про рух справи може бути отримана на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет за веб-адресою: http://kz.cn.court.gov.ua.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя О.А. Бузунко
Суд | Козелецький районний суд Чернігівської області |
Дата ухвалення рішення | 08.04.2021 |
Оприлюднено | 09.04.2021 |
Номер документу | 96131390 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Козелецький районний суд Чернігівської області
Бузунко О. А.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні