Ухвала
від 01.04.2021 по справі 295/3606/21
БОГУНСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М. ЖИТОМИРА

Справа №295/3606/21

1-кс/295/1723/21

УХВАЛА

Іменем України

01.04.2021 року м. Житомир

Слідчий суддя Богунського районного суду м. Житомира ОСОБА_1

за участю секретаря ОСОБА_2 ,

розглянувши клопотання ст. слідчого з особливо важливих справ другого відділу розслідувань кримінальних проваджень слідчого управління Головного управління ДФС у Житомирській області майора податкової міліції ОСОБА_3 по матеріалах досудового розслідування, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань № 32021060000000002 від 14.01.2021 р., за ч. 1 ст. 212 КК України,-

ВСТАНОВИВ:

Слідчий звернувся до слідчого судді з клопотанням про надання тимчасового доступу до документів, які знаходяться у ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » (код ЄДР НОМЕР_1 ) завірених належним чином копій документів, що пов`язані із проведенням фінансово-господарських взаємовідносин із ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » (ЄДРПОУ НОМЕР_2 ), за період з 01.01.2018 року по 31.12.2020 року.

Слідчим управлінням ГУ ДФС у Житомирській області здійснюється досудове розслідування по даному по даному кримінальному провадженню № 32021060000000002, відомості щодо якого внесені за матеріалами оперативного підрозділу УПЕП ГУ ДФС у Житомирській області до Єдиного реєстру досудових розслідувань 14.01.2021 щодо ухилення від сплати податків у значних розмірах службовими особами ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » (ЄДРПОУ НОМЕР_2 ), за ознаками вчинення кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 212 КК України.

Відповідно до матеріалів кримінального провадження службові особи ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 », у період 2018-2020 рр., в порушення п. 44.1, ст. 44, п. 198.1, п. 198.2, п. 198.3, п. 198.6 ст. 198 Податкового Кодексу України від 02.12.2012р. №2755-VI (зі змінами та доповненнями), ст. 9 Закону України «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні» та пп. 2.1 і 2.2 Положення про документальне забезпечення записів у бухгалтерському обліку, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 24.05.95 № 88, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 05.06.1995 за № 168/704, шляхом безпідставно сформованого податкового кредиту з ПДВ за рахунок господарських операцій із ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_3 » (код ЄДР НОМЕР_3 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » (код ЄДР НОМЕР_1 ), ТзОВ « ІНФОРМАЦІЯ_4 » (код ЄДР НОМЕР_4 ) та ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_5 » (код ЄДР НОМЕР_5 ), ухилились від сплати до державного бюджету податку на додану вартість на загальну суму 3077808 грн.

Зазначене підтверджується дослідженням відділу боротьби з відмиванням доходів, одержаних злочинним шляхом, ІНФОРМАЦІЯ_6 № 37/06-30-08-05/32744083 від 23.12.2020, за результатами дослідження фінансово-господарської діяльності ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » щодо наявності ознак правопорушень, пов`язаних з легалізацією (відмиванням) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансування тероризму та/або інших правопорушень за період з 01.01.2018 по 31.10.2020.

Також, вказані порушення частково підтвердились документальною позаплановою виїзною перевіркою ІНФОРМАЦІЯ_6 щодо дотримання ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » податкового законодавства при декларуванні за серпень 2020 року від`ємного значення з податку на додану вартість, у тому числі заявленого до відшкодування з бюджету.

Так, матеріалами перевірки встановлено, що проводячи діяльність з виробництва фармацевтичних продуктів, ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » у ході перевірки не підтвердило належним чином отримання від ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_3 », ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 », ТзОВ « ІНФОРМАЦІЯ_4 » та ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_5 » інформаційно-консультаційних, маркетингових та аналітичних послуг, а також не надано доказів на підтвердження економічної доцільності таких взаємовідносин.

Разом з тим, згідно п. 3 ст. 44 Податкового Кодексу України (із змінами та доповненнями) платники податків зобов`язані забезпечити зберігання первинних документів, регістрів бухгалтерського обліку, фінансової звітності, інших документів, пов`язаних з обчисленням і сплатою податків і зборів, ведення яких передбачено законодавством, а також документів, пов`язаних із виконанням вимог законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, не менш, як 1095 днів з дня подання податкової звітності.

Документи фінансово-господарської діяльності ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » по взаємовідносинам із ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 », які повинні зберігатись на підприємстві, а саме: договори, укладені між підприємствами, акти прийому-передачі товарів (робіт, послуг), акти виконаних робіт та/або наданих послуг, банківські виписки про перерахування коштів в якості оплати за постачання продукції (надання послуг, виконаних робіт), рахунки-фактури, видаткові накладні, товарно-транспортні накладні, документи, що засвідчують якість (безпечність) ТМЦ, документів, що свідчать про економічну доцільність проведених господарських операцій, документів, у яких містяться будь-які дані про фактичних виконавців рекламних та інших маркетингових послуг, а також облікові регістри по бухгалтерським рахункам, містять інформацію щодо сум сформованого податкового кредиту та витрат, відповідальних осіб та період часу їх діяльності, що впливає на визначення розміру завданих державному бюджету збитків у вигляді несплати податків та кваліфікацію дій відповідальних осіб.

Відповідно до ст. 159 КПК України тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та, у разі прийняття відповідного рішення слідчим суддею, судом, вилучити їх (здійснити їх виїмку).

Тобто, довести вищевказані обставини, які передбачається довести за допомогою цих документів, іншим способом не передбачається можливим.

Вилучення оригіналів зазначених у клопотанні документів, необхідне для використання при проведенні слідчих дій в ході досудового розслідування по кримінальному провадженню, а також для ідентифікації осіб, діями яких державному бюджету завдано збитків.

Згідно ст. 93 КПК України, збирання доказів здійснюється стороною кримінального провадження шляхом проведення слідчих (розшукових) дій, витребування та отримання від органів державної влади, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ та організацій, службових та фізичних осіб речей, документів, відомостей, проведення інших процесуальних дій, передбачених цим Кодексом.

Слідчий в судове засідання не з`явився, надав до клопотання заяву про розгляд клопотання без його участі, а тому, на підставі ч. 3 ст. 244 КПК України, слідчий суддя вважає за можливе провести розгляд клопотання без участі слідчого.

Дослідивши клопотання та додані до нього матеріали кримінального провадження, суд приходить до наступного висновку.

Розгляд клопотання проведено за відсутності особи, у володінні якої перебувають документи, з урахуванням достатніх підстав вважати, що існує реальна загроза їх зміни, або знищення.

Відповідно до ст. 159 КПК України тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитись з ними, зробити їх копії та у разі прийняття відповідного рішення слідчим суддею, судом, вилучити їх.

До охоронюваної законом таємниці, яка міститься в речах і документах належить інформація та відомості, закріплені у ст. 162 КПК України.

Слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, якщо сторона кримінального провадження, крім обставин, передбачених ч.5 ст. 163 КПК України доведе можливість використання як доказів відомостей, що містяться в цих речах і документах, та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів.

Зважаючи на те, що слідчий в клопотанні про надання доступу до документації, яка відноситься до охоронюваної законом таємниці, довів можливість використання як доказів відомостей, що містяться в даних документах і є речовим доказом по кримінальному провадженню, а також те, що слідчим доведені обставини, передбачені ч. 3 ст. 132 КПК, слідчий суддя приходить до висновку про задоволення клопотання.

Керуючись ст. ст. 132 ч. 3, 159-166 КПК України, суд

Постановив:

Надати старшому слідчому з ОВС СУ ГУ ДФС у Житомирській області ОСОБА_3 , заступнику начальника другого відділу розслідування кримінальних проваджень СУ ГУ ДФС у Житомирській області ОСОБА_4 , слідчим слідчої групи по кримінальному провадженню тимчасовий доступ та можливість вилучення у ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » (код ЄДР НОМЕР_1 ) завірених належним чином копій документів, що пов`язані із проведенням фінансово-господарських взаємовідносин із ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » (ЄДРПОУ НОМЕР_2 ), за період з 01.01.2018 року по 31.12.2020, а саме:

- договорів, укладених між підприємствами;

- додаткових договорів, додатків до договорів, специфікацій;

- рахунків-фактур;

- актів прийому-передачі товарів, актів виконаних робіт, наданих послуг;

- видаткових накладних щодо продукції та/або послуг, що постачалась та/або надавались;

- товарно-транспортних накладних;

- платіжних доручень та/чи банківських виписок про перерахування на банківські рахунки коштів в якості оплати за постачання ТМЦ (виконання робіт, надання послуг);

- документів, що свідчать про економічну доцільність проведених господарських операцій;

- документів, яких містяться будь-які дані про фактичних виконавців рекламних та інших маркетингових послуг на адресу ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 ».

Встановити строк дії ухвали, який не може перевищувати одного місяця з дня постановлення ухвали, тобто до 01.05.2021 року.

У разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до речей і документів за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів на підставі ухвали, може бути постановлено ухвалу про дозвіл на проведення обшуку згідно з положеннями КПК України з метою відшукання та вилучення зазначених речей і документів.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Слідчий суддя: ОСОБА_1

СудБогунський районний суд м. Житомира
Дата ухвалення рішення01.04.2021
Оприлюднено28.05.2024
Номер документу96181001
СудочинствоКримінальне
КатегоріяПровадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про тимчасовий доступ до речей і документів

Судовий реєстр по справі —295/3606/21

Ухвала від 01.04.2021

Кримінальне

Богунський районний суд м. Житомира

Слюсарчук Н. Ф.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні