Справа № 296/3401/21
1-кс/296/1277/21
У Х В А Л А
Іменем України
08 квітня 2021 року м.Житомир
Слідчий суддя Корольовського районного суду м. Житомира ОСОБА_1 за участю секретаря судового засідання ОСОБА_2 ,
Слідчого ОСОБА_3
розглянувши в судовому засіданні клопотання старшого слідчого СУ ГУ НП України в Житомирській області капітана поліції ОСОБА_3 , погоджене прокурором Житомирської обласної прокуратури ОСОБА_4 , поданого в межах кримінального провадження №12020060000000282 від 22.06.2020 року про проведення обшуку, -
ВСТАНОВИВ:
Слідчий звернувся до суду з клопотанням про надання дозволу на проведення обшуку у приміщені ТОВ «Аптека низьких цін», що розташована за адресою: м. Житомир, вул. Небесної Сотні, 12, що перебуває в суборенді у ТОВ «Даріяфарма».
В обґрунтування клопотання зазначив, що невідомі особи за попередньою змовою групою осіб, з метою збуту незаконно виготовлених, одержаних чи підроблених грошових коштів у виді банкнот іноземної валюти, здійснюють виготовлення, зберігання, придбання, перевезення та збут незаконно виготовлених, одержаних чи підроблених грошових коштів у виді банкнот іноземної валюти, під виглядом обміну валют, на території м. Житомира.
До слідчого управління ГУ Національної поліції в Житомирській області з Управління стратегічних розслідувань ДСР Національної поліції України надійшла письмова заява ОСОБА_5 про те, що 18.06.2020 невідома особа, перебуваючи неподалік ринку «Житній» по вул. Небесної Стоні в м. Житомирі, збула заявниці 400 доларів США, купюрами номіналом по 100 доларів США в кількості 4 шт. В подальшому, на підтвердження своєї заяви, у порядку п. 2 ч. 2 ст. 60 КПК України, ОСОБА_5 надала органу досудового розслідування вищевказані купюри для приєднання до матеріалів кримінального провадження.
Проведеною судовою технічною експертизою документів встановлено, що 4 (чотири) банкноти номіналом по 100 доларів США із серійними номерами: «FL 47118328 B L12», «HB 23927626 H B2», «HE 00593888 B E5», «HG 79709905 A G7» не відповідають аналогічним, що знаходяться в офіційному обігу, які виготовлені комбінованим способом, за допомогою плоского та високого способів друку. Тобто вищевказані кошти являються підробленими.
У подальшому, як повідомила в ході допиту ОСОБА_5 , того ж дня, після виявлення факту підробки вказаних грошових коштів, вона повернулась зі своїм чоловіком ОСОБА_6 до місця придбання грошових купюр, де до неї звернулись двоє невідомих осіб, які запропонували здійснити обмін підроблених грошових коштів в сумі 400 доларів США за пів ціни, тобто на справжні купюри в сумі 200 доларів США, однак остання відмовилась та вирішила звернутись до правоохоронних органів.
Під час проведення відповідних заходів працівниками УСР в Житомирській області ДСР НП України встановлено, що причетні до вчинення вказаного кримінального правопорушення особи станом на сьогодні продовжують свою злочинну діяльність та вчиняють подібні злочини, а саме на перехресті вулиць Небесної Сотні та Б. Лятошинського в м. Житомирі (район «Житній ринок») поблизу приміщення ТОВ «Аптека низьких цін», що розташована за адресою: м. Житомир, вул. Небесної Сотні, 12.
Окрім вказаного встановлено, що гр. ОСОБА_7 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , ОСОБА_8 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , ОСОБА_9 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , ОСОБА_10 , ІНФОРМАЦІЯ_4 , ОСОБА_11 , ІНФОРМАЦІЯ_5 та ряд інших осіб, безпосередньо причетні до виготовлення, зберігання, придбання, перевезення та збут незаконно виготовлених, одержаних чи підроблених грошових коштів у виді банкнот іноземної валюти, під виглядом обміну валют. Під час вчинення незаконних дій вищевказані особи використовують одну із обладнаних кімнат - приміщень аптеки ТОВ «Аптека низьких цін», що підтверджується матеріалами кримінального провадження та матеріалами проведених НСРД.
Відповідно до інформації з Державної служби з лікарських засобів та контролю за наркотиками у Житомирській області приміщення ТОВ «Аптека низьких цін», що розташована за адресою: м. Житомир, вул. Небесної Сотні, 12, перебуває в суборенді, а саме винаймачем є ТОВ «Даріяфарма» ЄДРПОУ 38562570, що підтверджується копією договору №2 суборенди нежилого приміщення від 16.01.2014.
У вказаному приміщені можуть зберігатися знаряддя вчинення кримінального правопорушення, у тому числі копіювальна техніка, принтери, комп`ютерна техніка, а також грошові кошти, одержані в результаті його вчинення, бланки грошових купюр, документи, які фіксують відомості про обставини вчинення кримінального правопорушення, мобільні телефони, сім-карти мобільних операторів зв`язку, та інші речі і документи, що можуть свідчити про причетність вищевказаних осіб та інших осіб до вчинення вказаного кримінального правопорушення й мати значення для встановлення істини у даному кримінальному провадженні.
Слідчий в судовому засіданні клопотання підтримав та просив задовольнити з підстав викладених в ньому.
Дослідивши матеріали клопотання, слідчий суддя вважає клопотання таким, що підлягає задоволенню.
Стаття 13. Недоторканність житла чи іншого володіння особи
1. Не допускається проникнення до житла чи до іншого володіння особи, проведення в них огляду чи обшуку інакше як за вмотивованим судовим рішенням, крім випадків, передбачених цим Кодексом.
Відповідно до частини 3 статті 233 КПК України слідчий, прокурор має право до постановлення ухвали слідчого судді увійти до житла чи іншого володіння особи лише у невідкладних випадках, пов`язаних із врятуванням життя людей та майна чи з безпосереднім переслідуванням осіб, які підозрюються у вчиненні злочину. У такому випадку прокурор, слідчий за погодженням із прокурором зобов`язаний невідкладно після здійснення таких дій звернутися з клопотанням про проведення обшуку до слідчого судді. Слідчий суддя розглядає таке клопотання згідно з вимогами статті 234 цього Кодексу, перевіряючи, крім іншого, чи дійсно були наявні підстави для проникнення до житла чи іншого володіння особи без ухвали слідчого судді.
Частиною 1 статті 234 КПК України передбачено, що обшук проводиться з метою виявлення та фіксації відомостей про обставини вчинення кримінального правопорушення, відшукання знаряддя кримінального правопорушення або майна, яке було здобуте у результаті його вчинення, а також встановлення місцезнаходження розшукуваних осіб.
Відповідно до частини 5 вказаної статті слідчий суддя відмовляє у задоволенні клопотання про обшук, якщо прокурор, слідчий не доведе наявність достатніх підстав вважати, що:
1) було вчинено кримінальне правопорушення;
2) відшукувані речі і документи мають значення для досудового розслідування;
3) відомості, які містяться у відшукуваних речах і документах, можуть бути доказами під час судового розгляду;
4) відшукувані речі, документи або особи знаходяться у зазначеному в клопотанні житлі чи іншому володінні особи;
5) за встановлених обставин обшук є найбільш доцільним та ефективним способом відшукання та вилучення речей і документів, які мають значення для досудового розслідування, […] а також заходом, пропорційним втручанню в особисте і сімейне життя особи.
Обставини, викладені у клопотанні підтверджуються матеріалами справи.
Слідчим доведено наявність достатніх підстав вважати, що для перевірки і уточнення відомостей, які мають значення для встановлення обставин кримінального правопорушення виникла необхідність у проникненні до житла з метою виявлення та фіксації відомостей про обставини вчинення кримінального правопорушення, відшукання і вилучення предметів, які могли використовуватись як засоби і знаряддя вчинення даного злочину.
Таким чином, слідчий суддя дійшов висновку, що клопотання підлягає задоволенню.
Керуючись ст.ст.234, 235 КПК України, слідчий суддя, -
ПОСТАНОВИВ:
Клопотання задовольнити.
Надати дозвіл слідчим СУ ГУНП в Житомирській області на проведення обшуку у приміщені ТОВ «Аптека низьких цін», що розташована за адресою: м. Житомир, вул. Небесної Сотні, 12, що перебуває в суборенді у ТОВ «Даріяфарма» ЄДРПОУ 38562570 (без вилучення майна ТОВ «Даріяфарма» ЄДРПОУ 38562570), з метою відшукання і вилучення знарядь вчинення кримінального правопорушення, у тому числі копіювальної техніки, принтерів, комп`ютерної техніки, а також грошових коштів, одержаних в результаті його вчинення, бланків грошових купюр, документів, які фіксують відомості про обставини вчинення кримінального правопорушення, мобільних телефонів, сім-карт мобільних операторів зв`язку, та інших речей і документів, що можуть свідчити про причетність ОСОБА_7 , ОСОБА_8 , ОСОБА_9 , ОСОБА_11 , ОСОБА_10 та інших осіб до вчинення вказаного кримінального правопорушення, без виявлення і вилучення яких неможливо всебічно, повно і неупереджено дослідити обставини кримінального провадження.
Строк дії ухвали не перевищує одного місяця з дня постановлення ухвали.
Ухвала слідчого судді про дозвіл на обшук житла чи іншого володіння особи з підстав, зазначених у клопотанні прокурора, слідчого, надає право проникнути до житла чи іншого володіння особи лише один раз.
Відповідно до вимог ч.3 ст.235 КПК України виготовлено дві ухвали, які позначено, як копії.
Ухвала оскарженню не підлягає, заперечення на ухвалу можуть бути подані під час підготовчого провадження в суді.
Слідчий суддя ОСОБА_1
Суд | Корольовський районний суд м. Житомира |
Дата ухвалення рішення | 08.04.2021 |
Оприлюднено | 26.01.2023 |
Номер документу | 96181166 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про проведення обшуку житла чи іншого володіння особи |
Кримінальне
Корольовський районний суд м. Житомира
Драч Ю. І.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні