Справа №442/8046/20
Провадження №2/442/291/2021
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
заочне
08 квітня 2021 року Дрогобицький міськрайонний суд Львівської області в складі:
головуючого - судді Хомика А.П.,
з участю секретаря судового засідання - Лужецької С.В.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Дрогобичі цивільну справу в порядку спрощеного позовного провадження за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 , ОСОБА_3 , ОСОБА_4 та ОСОБА_5 про визначення ідеальних часток у земельній ділянці, що є у спільній сумісній власності,-
встановив:
Позивач звернувся до суду з позовом, в якому просить визначити ідеальні частини у земельній ділянці площею 0,1000 га кадастровий номер - 6125589800:01:001:0117 для ведення будівництва та обслуговування житлового будинку, господарських будівель та споруд, яка розташована по АДРЕСА_1 і перебувала у спільній сумісній власності: 1/6 частку за ОСОБА_2 , 1/6 частку за ОСОБА_3 , 1/6 частку за ОСОБА_4 та 1/6 частку за ОСОБА_6 .
В обґрунтування позовних вимог покликається на те, що після смерті матері звернувся до нотаріальної контори з метою оформити спадщину за законом. У спадкове майно матері входить квартира АДРЕСА_2 та на праві спільної сумісної власності земельна ділянка за цією ж адресою, площею 0,1000 га (кадастровий номер 6125589800:01:001:0117) для ведення будівництва та обслуговування житлового будинку, господарських будівель та споруд. Іншими співвласниками земельної ділянки є відповідачі. Успадкувати земельну ділянку для нього є на даний час неможливим, оскільки вказана земельна ділянка знаходиться у спільній сумісній власності без виділення часток. Відтак, для реалізації його права на спадщину на частину даної земельної ділянки, визначивши її розмір частки у спільній сумісній власності, - змушений звертатись до суду.
Позивач подав до суду заяву, в якій просить слухати справу у його відсутності. Позовні вимоги підтримує в повному обсязі.
Відповідачі в судове засідання не з`явились, причини неявки не повідомили, хоча належним чином були поідомлені пр час та місце розгляду справи.
Учасники справи в судове засідання не з`явились, а відтак відповідно до вимог ч. 2 ст. 247 ЦПК України фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.
Вимогами ч. 1 ст. 2 ЦПК України визначено, що завданням цивільного судочинства є справедливий, неупереджений та своєчасний розгляд і вирішення цивільних справ з метою ефективного захисту порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб, інтересів держави. Частиною 2 зазначеної статті закріплено обов`язок суду та учасників судового процесу керуватися завданням цивільного судочинства, яке превалює над будь-якими іншими міркуваннями в судовому процесі. Отже, завданнями судочинства мають керуватися не лише суд, а й сторони.
Згідно правил ст. 280 ЦПК України суд може ухвалити заочне рішення на підставі наявних у справі доказів за одночасного існування таких умов: відповідач належним чином повідомлений про дату, час і місце судового засідання; відповідач не з`явився в судове засідання без поважних причин або без повідомлення причин; відповідач не подав відзив; позивач не заперечує проти такого вирішення справи.
Враховуючи вище викладене, суд ухвалив завершити розгляд справи у відсутності відповідача, за наявними у матеріалах справи доказами.
Перевіривши матеріали справи, суд вважає, що позов є підставним та підлягає до задоволення, виходячи з наступних міркувань.
Встановлено, що ОСОБА_1 є спадкоємцем ОСОБА_6 , яка померла ІНФОРМАЦІЯ_1 . Після смерті останньої позивач прийняв спадщину, зокрема на квартиру АДРЕСА_2 .
На підставі Державного акту на право власності на земельну ділянку Серія ЯД №506289 виданого на підставі рішення Дрогобицької міської ради від 08.10.2007 року № 414 земельна ділянка за адресою АДРЕСА_1 , за життя, належала матері позивача.
Також, земельна ділянка належить ОСОБА_2 , ОСОБА_3 , ОСОБА_4 та ОСОБА_5 , який оформив спадщину за законом після смерті ОСОБА_7 , на праві спільної сумісної власності.
Рішенням Дрогобицького міськрайонного суду Львівської області від 12.04.2016, визначено, що розмір частки ОСОБА_7 ( власника кв. АДРЕСА_3 ) у праві спільної сумісної власності на земельну ділянку, площею 0,1000 га (кадастровий номер 4610600000:01:053:0084) для будівництва та обслуговування житлового будинку і господарських будівель, яка розташована по АДРЕСА_1 - становить 1/3 ідеальної частини.
Згідно ч.4 ст.89 ЗК України співвласники земельної ділянки, що перебуває у спільній сумісній власності, мають право на її поділ або на виділення з неї окремої частки.
У відповідності до п.г ч.1 ст.87 ЗК України право спільної часткової власності на земельну ділянку виникає за рішенням суду.
У п.21 постанови Пленуму Верховного Суду України Про практику застосування судами земельного законодавства при розгляді цивільних справ від 16.04.2004 №7 розяснено, що якщо до вирішення судом спору між співвласниками жилого будинку розмір часток у спільній власності на земельну ділянку, на якій розташовані будинок, господарські будівлі та споруди, не визначався або вона перебувала у користуванні співвласників і ними не було досягнуто угоди про порядок користування нею, суду при визначенні частини спільної ділянки, право на користування якою має позивач (позивачі), слід виходити з розміру його (їх) частки у вартості будинку, господарських будівель та споруд на час перетворення спільної сумісної власності на спільну часткову чи на час виникнення останньої.
Беручи до уваги те, що за життя ОСОБА_6 , як співвласник спірної земельної ділянки не визначила розмір своєї частки у спільній сумісній власності і не виділила її в натурі, що у свою чергу перешкоджає позивачеві, як спадкоємцеві прийняти спадщину після смерті останньої, суд приходить до переконання, що позов є підставним та підлягає до задоволення.
Враховуючи вище наведене та керуючись ст. ст. 10, 11, 60, 209, 212, 214, 280 ЦПК України, суд, -
вирішив :
Позов задоволити.
Визначити, що розмір частки ОСОБА_6 та ОСОБА_1 у праві спільної сумісної власності на земельну ділянку, площею 0,1000 га (кадастровий номер 4610600000:01:053:0084) для будівництва та обслуговування житлового будинку і господарських будівель, яка розташована по АДРЕСА_1 - становить по 1/6 ідеальній частині.
Заочне рішення може бути переглянуте судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача.
Заяву про перегляд заочного рішення може бути подано протягом тридцяти днів з дня його проголошення.
Учасник справи, якому повне заочне рішення суду не було вручене у день його проголошення, має право на поновлення пропущеного строку на подання заяви про його перегляд - якщо така заява подана протягом двадцяти днів з дня вручення йому повного заочного рішення суду.
Строк на подання заяви про перегляд заочного рішення може бути також поновлений в разі пропуску з інших поважних причин.
Позивач має право оскаржити заочне рішення в загальному порядку, тобто, шляхом подачі апеляційної скарги до Львівського апеляційного суду через Дрогобицький міськрайонний суд Львівської області протягом 30 (тридцяти) днів з дня складання повного тексту рішення суду.
Заочне рішення набирає законної сили, якщо протягом строків, встановлених цим Кодексом, не подані заява про перегляд заочного рішення або апеляційна скарга, або якщо рішення залишено в силі за результатами апеляційного розгляду справи.
Сторони :
Позивач: ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_2 . РНОКПП : НОМЕР_1 , адреса: АДРЕСА_4 .
Відповідач 1: ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , РНОКПП: НОМЕР_2 , адреса : АДРЕСА_4 ;
Відповідач 2: ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_4 , РНОКПП: невідомий, адреса : м.Київ;
Відповідач 3: ОСОБА_4 , РНОКПП: невідомий;
Відповідач 4: ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_5 , РНОКПП: невідомий, адреса : АДРЕСА_3 ;
Суддя Хомик А.П.
Суд | Дрогобицький міськрайонний суд Львівської області |
Дата ухвалення рішення | 08.04.2021 |
Оприлюднено | 15.04.2021 |
Номер документу | 96189263 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Дрогобицький міськрайонний суд Львівської області
Хомик А. П.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні