Ухвала
від 16.03.2021 по справі 757/13030/21-к
ПЕЧЕРСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД МІСТА КИЄВА

печерський районний суд міста києва

Справа № 757/13030/21-к

У Х В А Л А

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

16 березня 2021 року м. Київ

Слідчий суддя Печерського районного суду м. Києва ОСОБА_1 ,

при секретарі ОСОБА_2 ,

за участю слідчого ОСОБА_3 ,

захисників ОСОБА_4 , ОСОБА_5

підозрюваних ОСОБА_6 , ОСОБА_7 , ОСОБА_8 , ОСОБА_9 , ОСОБА_10

розглянувши у відкритому судовому засіданні клопотання старшого слідчого в особливо важливих справах Головного слідчого управління Національної поліції України капітана поліції ОСОБА_3 про продовження строку досудового розслідування у кримінальному провадженні № 12018080070001982 від 20.10.2018, за підозрою ОСОБА_6 , ОСОБА_7 , ОСОБА_8 , ОСОБА_9 та ОСОБА_10 у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 4 ст. 28, ч. 4 ст. 190, ч. 1 ст. 255 КК України та за фактами вчинення кримінальних правопорушень, передбачених ч. 2, 4 ст. 190 КК України, -

В С Т А Н О В И В :

16 березня 2021 до провадження слідчого судді надійшло клопотання старшого слідчого в особливо важливих справах Головного слідчого управління Національної поліції України капітана поліції ОСОБА_3 , яке погоджено Заступником Генерального прокурора ОСОБА_11 про продовження строку досудового розслідування у кримінальному провадженні № 12018080070001982 від 20.10.2018, за підозрою ОСОБА_6 , ОСОБА_7 , ОСОБА_8 , ОСОБА_9 та ОСОБА_10 у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 4 ст. 28, ч. 4 ст. 190, ч. 1 ст. 255 КК України та за фактами вчинення кримінальних правопорушень, передбачених ч. 2, 4 ст. 190 КК України, до дванадцяти місяців.

В обґрунтування клопотання зазначено, що Головним слідчим управлінням Національної поліції України здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні № 12018080070001982 від 20.10.2018 за підозрою ОСОБА_6 , ОСОБА_7 , ОСОБА_8 , ОСОБА_9 , ОСОБА_10 у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 4 ст. 28, ч. 4 ст. 190, ч. 1 ст. 255 КК України та за фактами вчинення кримінальних правопорушень, передбачених ч.ч. 2, 4 ст. 190 КК України.

Досудовим розслідуванням установлено, що на початку 2018 року (більш точний час досудовим розслідуванням не встановлений), ОСОБА_6 , діючи умисно, з корисливих мотивів, вирішив створити злочинну організацію, з метою вчинення корисливих злочинів проти власності. З цією метою він залучив до участі у злочинній організації ряд осіб, які мали із ним довірливі відносини.

При підборі учасників злочинної організації ОСОБА_6 віддавав перевагу особам, які свідомо нехтували загальноприйнятими нормами моралі та принципами, усталеними в суспільстві, за своїми морально-вольовими якостями були схильні до обману та заволодіння чужим майном, були охочими збагатитися злочинним шляхом.

Виходячи з цього ОСОБА_6 залучив до злочинної організації наступних осіб: ОСОБА_9 , ОСОБА_8 , ОСОБА_10 , ОСОБА_7 та інших, на даний час не встановлених досудовим розслідуванням осіб, які діючи із корисливих мотивів, погодились на участь у злочинній організації. Зокрема, вказані особи виконували злочинні вказівки ОСОБА_6 , здійснювали перевезення товару, домовлялись про надання послуг з підприємствами, надавали та використовували завідомо підроблені документи, печатки, державні реєстраційні номерні знаки транспортних засобів, а відтак самостійно чи спільно з іншими особами виконували в інтересах злочинної організації різноманітні дії, спрямовані на досягнення мети її створення.

В свою чергу ОСОБА_6 , будучи керівником злочинної організації, вчиняв дії, спрямовані на управління її функціонуванням, забезпечував фінансування злочинної діяльності злочинної організації, а відтак виконував у ній організаційно-розпорядчі функції.

Відповідно до заздалегідь розробленого спільного плану вчинення злочинів та розподілу ролей, члени вказаної злочинної організації вчинили низку заволодінь чужим майном шляхом обману (шахрайств) в особливо великих розмірах, спосіб вчинення яких полягав у наступному.

Так, учасники злочинної організації, діючи з корисливих мотивів, переслідуючи мету незаконного особистого збагачення, шляхом заволодіння чужим майном, для втілення своїх злочинних намірів вирішили створити видимість здійснення підприємницької діяльності, пов`язаної з наданням послуг із міжнародного перевезення вантажів, в результаті цього ввести в оману невизначену кількість осіб, зацікавлених у таких послугах, та незаконно обернути на свою користь належне їм майно.

Умисел членів злочинної організації був спрямований на систематичне вчинення тотожних злочинних дій щодо незаконного обернення на свою користь чужого майна, а тому відповідно до розробленого плану злочинної діяльності, спрямованого на створення та функціонування злочинної організації, на учасників злочинної організації покладалось виконання послідовних дій, достатніх за задумом для створення видимих ознак фактично удаваної господарської діяльності - надання послуг із перевезення вантажів. При цьому учасниками злочинної організації використовувався ряд підконтрольних підприємств, господарським видом діяльності яких є «Вантажний автомобільний транспорт», але які фактично такої діяльності не здійснювали, а були підшукані виключно для використання при вчиненні злочинів.

За вказівкою керівника, члени злочинної організації за наявними на вебсайті «https://lardi-trans.com» оголошеннями здійснювали підбір суб`єктів господарювання, які розміщували оголошення про потребу в отриманні ними послуг із міжнародного перевезення вантажів.

Так, один із членів злочинної організації, за вказівкою її керівника, достовірно володіючи інформацією про наявність в учасників організації фактично підконтрольного підприємства, видом господарської діяльності якого є «Вантажний автомобільний транспорт» та володіючи інформацією про наявність у їх користуванні вантажних транспортних засобів, представляючись працівниками вказаного підприємства, пропонував представникам суб`єктів господарювання, які розміщували оголошення про потребу в отриманні ними послуг із міжнародного перевезення вантажів, такі послуги.

При цьому, за задумом ОСОБА_6 , комерційні пропозиції щодо ціни та строків перевезення були подібними чи ідентичними послугам підприємств реально діючого сектору економіки.

Упродовж січня 2018 вересня 2020 років члени злочинної організації, знайшовши на вебсайті «https://lardi-trans.com» оголошення про необхідність перевезення вантажів значної вартості, створюючи видимість можливості надання послуг із перевезення, спонукали таким чином представників суб`єктів господарювання на укладення договорів про надання транспортних послуг.

При цьому, у разі досягнення із потерпілими домовленості про надання послуг із перевезення вантажів, член злочинної організації, передавав вказану інформацію керівнику злочинної організації ОСОБА_6 .

ОСОБА_6 , керуючи підготовкою вчинення злочину, залучав до їх вчинення ОСОБА_9 , ОСОБА_8 та ОСОБА_7 , які в подальшому виконуючи відведену їм роль, вчиняли дії, достатні за задумом для досягнення злочинної мети.

Так ОСОБА_9 , діючи з корисливих мотивів, розуміючи деталі розробленого ОСОБА_6 плану протиправної діяльності злочинної організації, а також те, що внаслідок його майбутніх активних дій члени злочинної організації незаконно заволодіють майном суб`єктів господарювання, з метою створення видимості здійснення фактичної господарської діяльності перед особами, зацікавленими у замовленні послуг з вантажних перевезень, здійснював телефонні дзвінки до вказаних осіб та представлявся керівником підприємства, від імені якого учасники злочинної організації досягли домовленості із потерпілим про надання послуг із перевезення вантажу.

У телефонних розмовах ОСОБА_9 , переконував замовників про можливість вчасного і належного виконання взятих зобов`язань, узгоджував деталі щодо виду вантажу, часу та місця його завантаження, чим спонукав власників вантажу до укладення договору про його перевезення.

Після отримання інформації від замовника послуг про деталі перевезення, ОСОБА_9 здійснював підбір вантажних транспортних засобів, які перебували у володінні членів злочинної організації та за своїми технічними можливостями могли бути залучені для здійснення перевезення конкретного вантажу, тобто використаними як знаряддя злочину.

У подальшому ОСОБА_9 залучав до злочинної діяльності наступну ланку ієрархічно вибудуваної злочинної структури ОСОБА_10 , який, будучи учасником злочинної організації, діючи з корисливих мотивів та виконуючи відведену йому роль, разом із ОСОБА_9 , здійснював пошук осіб водіїв вантажних транспортних засобів, які використовуючи підроблені документи, отримували доступ до вантажів та діючи у складі злочинної організації, вчиняли незаконне заволодіння ними.

В свою чергу ОСОБА_8 , діючи з корисливих мотивів, розуміючи деталі розробленого ОСОБА_6 плану протиправної діяльності злочинної організації, а також те, що внаслідок його майбутніх активних дій члени злочинної організації незаконно заволодіють майном суб`єктів господарювання, виконуючи свою роль та узгоджуючи дії із керівником злочинної організації ОСОБА_6 та ОСОБА_9 , підробляв паспорти та посвідчення водіїв, вносячи до них фотознімки та вигадані анкетні дані осіб, підшуканих ОСОБА_9 та ОСОБА_10 .

Крім того, ОСОБА_8 здійснював підроблення свідоцтв про реєстрацію транспортних засобів, вносячи до них недостовірні відомості про державний номерний знак транспортного засобу, підшуканого ОСОБА_9 як знаряддя злочину. Для вчинення підроблення вказаних вище документів ОСОБА_8 використовував техніку та бланки, заздалегідь заготовлені учасниками злочинної організації для забезпечення злочинної діяльності та незаконного заволодіння чужим майном шляхом обману.

В подальшому ОСОБА_8 та ОСОБА_9 , з метою отримання доступу до майна та незаконного заволодіння ним, здійснювали підроблення договору перевезення та заявок до нього, вносячи до них недостовірні відомості щодо підпису директора та відтиску печатки підконтрольного їм товариства, а також недостовірні відомості про особу водія та транспортні засоби, якими має бути здійснене перевезення вантажу. Вказані підроблені документи у сканованому вигляді ОСОБА_8 , використовуючи заздалегідь заготовлену електронну поштову скриньку, надсилав замовнику послуг, який скріплював їх підписом директора та печаткою, вважаючи що таким чином укладався договір про надання послуг із перевезення вантажу.

В свою чергу ОСОБА_7 , виконуючи відведену йому роль, за вказівкою керівника злочинної організації, забезпечував ОСОБА_8 засобами для вчинення кримінального правопорушення печатками, установчими документами та зразками бланків для підробки документів, необхідних для вчинення злочину.

Після укладання договору про надання послуг із перевезення вантажів, ОСОБА_10 , діючи з корисливих мотивів, з метою отримання доступу до майна та незаконного заволодіння ним, координував дії виконавців злочину осіб, залучених ним як водіїв вантажних транспортних засобів. Так останній особисто або із залученням інших осіб здійснював супровід виконавців злочину під час перетину ними Державного кордону України у напрямку виїзду та вивезення підроблених документів, заготовлених ОСОБА_8 для вчинення злочинів.

ОСОБА_6 , будучи керівником злочинної організації, здійснював фінансування осіб, залучених для вчинення злочинів водіїв, з метою прибуття їх на місце завантаження майном, відповідно до розробленого плану злочину.

Так, в подальшому особи, залучені учасниками злочинної організації як водії, тобто виконавці злочинів, перетнувши Державний кордон України та перебуваючи на території однієї із країн Європейського Союзу, отримували доступ до вантажних транспортних засобів, підшуканих ОСОБА_9 для вчинення злочину. Крім того, вказані особи отримували від учасників злочинної організації виготовлені ОСОБА_8 підроблені паспорти та посвідчення водія, у яких містився їх фотознімок разом із іншими анкетними даними, а також підроблені свідоцтва про реєстрацію транспортних засобів знарядь вчинення злочинів та номерні знаки до них.

Після цього, учасники злочинної організації, використовуючи заздалегідь заготовлені для вчинення злочинів засоби зв`язку, координували дії учасників злочинів, сприяючи їх прибуттю вантажними автомобілями до місця завантаження товару, відповідно до раніше укладеного договору перевезення.

Після прибуття до місця завантаження майна, залучені учасниками злочинної організації особи водії, діючи з корисливих мотивів відповідно до заздалегідь розробленого злочинного плану, використовували раніше отримані ними підроблені документи, які пред`являли уповноваженим особам на місці завантаження майна, з метою отримання доступу до майна та подальшого заволодіння ним.

Працівники підприємств відправників майна, переконавшись у відповідності анкетних даних водіїв у пред`явлених їм документах даним договорів перевезення та заявок до них, не усвідомлюючи фактів використання підроблених документів, здійснювали завантаження майна до вантажних автомобілів, використаних учасниками злочинної організації знаряддями злочинів.

Після завантаження автомобілів майном водії залишали місце завантаження та в подальшому, діючи за заздалегідь розробленим планом, координували свої дії із учасниками злочинної організації та змінювали маршрут руху, вказаний відправниками майна у заявках до договорів перевезення вантажів, внаслідок чого доставляли майно до вказаного керівником злочинної організації місця, вчиняючи таким чином незаконне заволодіння чужим майном.

В свою чергу ОСОБА_8 та ОСОБА_9 , виконуючи відведену їм роль, з метою штучного заниження ризиків виявлення протиправної діяльності злочинної організації правоохоронними органами та представниками ошуканих господарюючих суб`єктів, впродовж часу від завантаження майна до доставки його до вказаного керівником злочинної організації місця зберігання, підтримували телефонний зв`язок із замовниками перевезення, вказуючи що автомобіль із вантажем рухається до місця призначення.

В подальшому керівник злочинної організації ОСОБА_6 залучав до злочинної діяльності свого брата ОСОБА_7 , який будучи учасником злочинної організації та виконуючи відведену йому роль, забезпечував розвантаження незаконно здобутого майна до заздалегідь підготовлених складських приміщень, які знаходилися у користуванні членів злочинної організації, де і здійснювалося зберігання незаконно здобутого майна.

В результаті своїх злочинних дій, спрямованих на незаконне заволодіння чужим майном шляхом обману, об`єднані єдиним злочинним умислом члени злочинної організації домагалися отримання доступу до чужого майна та можливості незаконного заволодіння ним.

Згодом, членами злочинної організації, за керівництва ОСОБА_7 , здійснювався збут незаконно здобутого майна. Кошти отримані від збуту незаконно здобутого майна ОСОБА_7 передавав керівнику злочинної організації ОСОБА_6 , який здійснював їх розподіл між членами злочинної організації.

Таким чином, створена ОСОБА_6 злочинна організація характеризувалася попередньою зорганізованістю і стійкістю об`єднання її членів з метою спільного вчинення тяжких та особливо тяжких злочинів, керівництвом і координацією злочинної діяльності, ретельним плануванням вчинення злочинів та маскуванням злочинної діяльності шляхом удавання видимості законної фінансово господарської діяльності, забезпеченням функціонування протягом тривалого часу, розподілом ролей у вчиненні злочинів.

Злочинна організація являлась стійким, попередньо зорганізованим з метою вчинення тяжких та особливо тяжких злочинів об`єднанням, стабільно діючим упродовж тривалого часу з січня 2018 року по жовтень 2020 року, тобто до припинення її діяльності правоохоронними органами.

Кожний учасник злочинної організації достовірно знав свою роль у вчиненні особливо тяжких злочинів, був обізнаний з ролями інших її членів, діяв у відповідності з попередньо розробленим загально відомим усім планом, усвідомлював протиправність своїх та інших членів злочинної організації дій, знав про настання тяжких наслідків спричинення громадянам та юридичним особам майнової шкоди в особливо великих розмірах, бажав настання таких наслідків і своїми злочинними діями сприяв їх настанню, тобто діяв з прямим умислом.

Вибудувана ОСОБА_6 ступінчата ієрархічна структура злочинної організації, розподіл повноважень та централізована підпорядкованість членів злочинної організації, забезпечували чітке керівництво, координацію і контроль за злочинною діяльністю та розподілом коштів, здобутих злочинним шляхом, а також конспірацію її вищого керівника.

Так, ОСОБА_6 у період з січня 2018 по вересень 2020 року, діючи умисно, у складі злочинної організації, до якої як учасники також входили ОСОБА_9 , ОСОБА_8 , ОСОБА_10 , ОСОБА_7 та інші невстановлені слідством особи, виконуючи відведену йому роль, згідно єдиного та спільного плану вчинення злочинів, умисно вчинив ряд незаконних заволодінь чужим майном шляхом обману та зловживання довірою (шахрайств), спричинивши майнової шкоди на загальну суму 304 818, 54 Євро та 55126 Доларів США., що на час вчинення злочинів становило 9547096 грн. 77 коп., а саме:

1) 25.10.2019 шляхом обману, діючи від імені ТОВ «Гранд Карпатія» (ЄДРПОУ 42562042), під приводом міжнародного перевезення вантажу автомобільним транспортом із м. Стамбул Турецької Республіки до м. Мінськ Республіки Білорусія, на підставі договору про надання послуг із перевезення, укладеного із логістичною компанією, зареєстрованою в Турецькій Республіці «MK Trans», заволодів майном, а саме одягом (текстилем), спричинивши майнової шкоди на суму 55126,02 доларів США, що на час вчинення злочину становило 1384441 грн. 04 коп.;

2) 12.11.2019 шляхом обману, діючи від імені ТОВ «Гранд Карпатія» (ЄДРПОУ 42562042), під приводом міжнародного перевезення вантажу автомобільним транспортом із м. Рига Латвійської Республіки до м. Оріхів Запорізької області, заволодів майном, що належить ТОВ «ВАЙН-ХОЛЛ», а саме алкогольною продукцією, спричинивши майнової шкоди на загальну суму 88701,60 Євро, що на час вчинення злочину становило 2400497 грн. 25 коп.;

3) В період часу із 13.11.2019 до 15.11.2019, шляхом обману, діючи від імені ТОВ «Гранд Карпатія» (ЄДРПОУ 42562042), під приводом міжнародного перевезення вантажу автомобільним транспортом із м. Веленія Словенської Республіки до м. Київ, заволодів побутовою технікою, належною ТОВ «Комфі Трейд», вартістю 77582,10 Євро та побутовою технікою ТОВ «Інвестком», вартістю 138534,84 Євро, спричинивши майнової шкоди на загальну суму 216116, 94 Євро, що на час вчинення злочину становило 5762158 грн. 48 коп.

07.10.2020 ОСОБА_6 , ОСОБА_7 , ОСОБА_8 , ОСОБА_9 та ОСОБА_10 повідомлено про підозру у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених . 4 ст. 28, ч. 4 ст. 190, ч. 1 ст. 255 КК України.

07.10.2020 ОСОБА_6 , ОСОБА_7 , ОСОБА_8 , ОСОБА_9 та ОСОБА_10 затримано у порядку п. 4 ст. 208 КПК України, у зв`язку із наявністю обґрунтованих підстав вважати, що можлива втеча з метою ухилення від кримінальної відповідальності особи, підозрюваної у вчиненні злочину, передбаченого статтею 255 Кримінального кодексу України.

09.10.2020 Печерським районним судом міста Києва підозрюваним ОСОБА_6 , ОСОБА_7 , ОСОБА_8 , ОСОБА_9 та ОСОБА_10 обрані запобіжні заходи у вигляді тримання під вартою.

На даний час відносно підозрюваних ОСОБА_8 та ОСОБА_9 застосовані запобіжні заходи у вигляді тримання під вартою, відносно підозрюваних ОСОБА_6 , ОСОБА_7 та ОСОБА_10 домашній арешт.

Обґрунтованість підозри доводиться доказами, зібраними в ході досудового розслідування у вказаному кримінальному провадженні, а саме:

- показаннями представників потерпілих, що містяться у протоколах їх допитів, відповідно до яких встановлено, що у різний період часу невстановлені особи під приводом надання послуг із міжнародного перевезення вантажів, заволоділи майном юридичних осіб, спричинивши майнової шкоди на загальну суму 9547096 грн. 77 коп.;

- матеріалами тимчасово доступу до документів інформації, що перебуває у володінні операторів мобільного зв`язку, якими підтверджуються телефонні з`єднання між учасниками злочинної організації під час підготовки, вчинення та після вчинення кримінальних правопорушень, які розслідуються у кримінальному провадженні. Крім того, відповідно до вказаних матеріалів встановлено, що абонентський номер, використаний для вчинення злочинів як робочий номер телефону ТОВ «ГРАНД КАРПАТІЯ» під час вчинення злочинів працював у зоні дії одних і тих базових станцій мобільного зв`язку, що і абонентський номер, яким користується ОСОБА_9 , що підтверджує факт використання останнім абонентського номеру, використаного для вчинення злочинів;

- протоколом проведення негласних слідчих (розшукових) дії, передбачених ст.ст. 263, 267, 269 КПК України, якими повністю підтверджується факт створення ОСОБА_6 злочинної організації, керівництва злочинною організацією, факти участі інших підозрюваних у злочинній організації та факти використання для злочинної діяльності установчих документів та печатки ТОВ «ГРАНД КАРПАТІЯ» та вчинення злочинів проти власності під приводом надання послуг із перевезення вантажів від імені вказаного товариства;

- відомостями про перетин Державного кордону України, якими підтверджуються факти перетину Державного кордону України у напрямку виїзду особами, залученими учасниками злочинної організації виконавцями злочинів та факти в`їзду до України вказаних осіб після вчинення злочинів;

- протоколами проведення обшуків, відповідно до яких за місцями проживання підозрюваних ОСОБА_6 та ОСОБА_7 вилучене майно, яке є предметом кримінального правопорушення, що розслідується у кримінальному провадженні, а за місцем проживання підозрюваного ОСОБА_8 документи, що містять на собі сліди вчинення кримінальних правопорушень, які розслідуються у вказаному кримінальному провадженні;

- висновками криміналістичних експертиз звукозаписів, відповідно до яких встановлено наявність мовлення підозрюваних у аудіозаписах розмов про обставини вчинення злочинів, які розслідуються у кримінальному провадженні;

- висновками комп`ютерно технічних експертиз, за результатами проведення яких на носіях інформації, вилучених під час обшуків за місцями проживання підозрюваних виявлені документи, що містять у собі сліди вчинення злочинів;

- іншими матеріалами кримінального провадження в сукупності.

Строк досудового розслідування у кримінальному провадженні закінчується 07 квітня 2021 року, однак внаслідок виняткової складності даного кримінального провадження та великим обсягом процесуальних, слідчих (розшукових) дій, які необхідно ще провести, проведенням ряду судових експертиз, необхідністю проведення слідчих дій у межах міжнародної правової допомоги, завершити досудове розслідування у вказаний строк неможливо.

Зокрема, у провадженні необхідно: провести слідчі (розшукові) та негласні слідчі (розшукові) дії направлені на встановлення всіх учасників злочинної організації; провести розсекречування протоколів раніше проведених негласних слідчих (розшукових дій), клопотань та ухвал про дозвіл на проведення негласних слідчих (розшукових) дій та долучити їх до матеріалів кримінального провадження; після розсекречування всіх протоколів негласних слідчих (розшукових) дій, призначити криміналістичні експертизи звукозаписів, з метою встановлення наявності мовлення підозрюваних у отриманих під час проведення негласних слідчих (розшукових) дій аудіозаписах; провести огляд всіх речей та предметів, вилучених під час проведення обшуків у даному кримінальному провадженні, провести аналіз наявної в них інформації; отримати тимчасовий доступ до банківських справ юридичних осіб, які використовувалися учасниками злочинної організації для вчинення злочинів проти власності; провести додаткові допити потерпілих та, за необхідності, пред`явлення для впізнання підозрюваних за голосом; отримати висновки раніше призначених комп`ютерно - технічних експертиз, криміналістичних експертиз звукозаписів, які перебувають на виконанні в ДНДЕКЦ МВС України; за необхідності провести одночасні допити між підозрюваними та іншими учасниками кримінального провадження; встановити свідків та допитати їх з приводу відомих обставин вчинення зазначених кримінальних правопорушень, зокрема осіб які залучалися учасниками злочинної організації для здійснення перевезення вантажів; визначити кількість кримінальних правопорушень, до вчинення яких причетні учасники злочинної організації, вирішити питання про їх об`єднання в одному провадженні; за результатами проведення оглядів речей та документів, вилучених під час проведення обшуків у кримінальному провадженні, у порядку отримання міжнародної правової допомоги, встановити наявність кримінальних правопорушень, предметом вчинення яких є майно, вилучене під час проведення обшуків за місцями проживання підозрюваних. Встановити осіб, яким вказаними кримінальними правопорушеннями спричинено майнової шкоди, визнати їх потерпілими у кримінальному провадженні та провести слідчі дії за їх участю; повідомити підозрюваних про зміну раніше повідомленої підозри, у якій вказати всі кримінальні правопорушення, докази про причетність до яких будуть отримані під час досудового розслідування; провести інші процесуальні, слідчі (розшукові) та негласні слідчі (розшукові) дії, необхідність в яких може виникнути в ході досудового розслідування в кримінальному провадженні; з урахуванням зібраних матеріалів та доказів у кримінальному провадженні вирішити питання щодо остаточної кваліфікації дій підозрюваних; виконати вимоги ст. 290 КПК України; скласти обвинувальний акт та реєстр матеріалів досудового розслідування.

Вказані слідчі (розшукові), процесуальні дії та результати експертиз мають важливе значення для кваліфікації дій підозрюваних, встановлення ступеня участі кожного зі співучасників у вчиненні злочинів та їх результати можуть бути використані під час судового розгляду. Зазначені слідчі (розшукові) та процесуальні дії не можуть бути завершені до закінчення строку досудового розслідування у зв`язку з винятковою складністю провадження, пов`язаною зі значною кількістю епізодів злочинної діяльності, підозрюваних, тривалістю слідчих (розшукових) дій та необхідністю проведення значної кількості експертиз та необхідністю отримання доказів у рамках проведення міжнародної правової допомоги.

У судовому засіданні слідчий просив задовольнити клопотання, з викладених у ньому підстав.

Підозрювані та їх захисники у судовому засіданні заперечили щодо задоволення клопотання, оскільки всі слідчі дії у кримінальному провадженні проведені, клопотання ідентичне попередньому клопотанню про продовження строків досудового розслідування до шести місяців.

Слідчий суддя, заслухавши думку учасників процесу, дослідивши матеріали клопотання та додані до нього документи, дійшов таких висновків.

Згідно ст. 294 КПК України, якщо з дня повідомлення особі про підозру у вчиненні злочину досудове розслідування (досудове слідство) неможливо закінчити у строк, зазначений у пункті 2 абзацу третього частини першої статті 219 цього Кодексу, він може бути продовжений в межах строків, встановлених пунктами 2 та 3 частини другої статті 219 цього Кодексу: 1) до трьох місяців - керівником місцевої прокуратури, заступником Генерального прокурора; 2) до шести місяців - слідчим суддею за клопотанням слідчого, погодженим з керівником регіональної прокуратури або його першим заступником чи заступником, заступниками Генерального прокурора; 3) до дванадцяти місяців - слідчим суддею, за клопотанням слідчого, погодженим з Генеральним прокурором чи його заступниками.

Згідно ст.295-1 КПК України, слідчий суддя відмовляє у задоволенні клопотання про продовження строку досудового розслідування до повідомлення особі про підозру у разі його протиправності та необґрунтованості. Крім підстав, передбачених частиною четвертою цієї статті, слідчий суддя відмовляє у задоволенні клопотання про продовження строку досудового розслідування після повідомлення особі про підозру, якщо слідчий не доведе, що додатковий строк необхідний для отримання доказів, які можуть бути використані під час судового розгляду, або для проведення чи завершення проведення експертизи, за умови що ці дії не могли бути здійснені чи завершені раніше з об`єктивних причин, а також якщо досліджені під час вирішення цього питання обставини свідчать про відсутність достатніх підстав вважати, що сталася подія кримінального правопорушення, яка дала підстави для повідомлення про підозру, та/або підозрюваний причетний до цієї події кримінального правопорушення.

Під час розгляду клопотання встановлено, що додатковий строк є необхідним для: проведення слідчих (розшукових) та негласних слідчих (розшукових) дій направлених на встановлення всіх учасників злочинної організації; проведення розсекречування протоколів раніше проведених негласних слідчих (розшукових дій), клопотань та ухвал про дозвіл на проведення негласних слідчих (розшукових) дій та долучити їх до матеріалів кримінального провадження; після розсекречування всіх протоколів негласних слідчих (розшукових) дій, призначення криміналістичних експертиз звукозаписів, з метою встановлення наявності мовлення підозрюваних у отриманих під час проведення негласних слідчих (розшукових) дій аудіозаписах; проведення огляду всіх речей та предметів, вилучених під час проведення обшуків у даному кримінальному провадженні, проведення аналізу наявної в них інформації; отримання тимчасового доступу до банківських справ юридичних осіб, які використовувалися учасниками злочинної організації для вчинення злочинів проти власності; проведення додаткових допитів потерпілих та, за необхідності, пред`явлення для впізнання підозрюваних за голосом; отримання висновків раніше призначених комп`ютерно - технічних експертиз, криміналістичних експертиз звукозаписів, які перебувають на виконанні в ДНДЕКЦ МВС України; за необхідності проведення одночасних допитів між підозрюваними та іншими учасниками кримінального провадження; встановлення свідків та допиту їх з приводу відомих обставин вчинення зазначених кримінальних правопорушень, зокрема осіб які залучалися учасниками злочинної організації для здійснення перевезення вантажів; визначення кількості кримінальних правопорушень, до вчинення яких причетні учасники злочинної організації, вирішення питання про їх об`єднання в одному провадженні; за результатами проведення оглядів речей та документів, вилучених під час проведення обшуків у кримінальному провадженні, у порядку отримання міжнародної правової допомоги, встановлення наявності кримінальних правопорушень, предметом вчинення яких є майно, вилучене під час проведення обшуків за місцями проживання підозрюваних. Встановлення осіб, яким вказаними кримінальними правопорушеннями спричинено майнової шкоди, визнання їх потерпілими у кримінальному провадженні та проведення слідчих дій за їх участю; повідомлення підозрюваних про зміну раніше повідомленої підозри, у якій вказати всі кримінальні правопорушення, докази про причетність до яких будуть отримані під час досудового розслідування; проведення інших процесуальних, слідчих (розшукових) та негласних слідчих (розшукових) дій, необхідність в яких може виникнути в ході досудового розслідування в кримінальному провадженні; з урахуванням зібраних матеріалів та доказів у кримінальному провадженні вирішення питання щодо остаточної кваліфікації дій підозрюваних; виконання вимог ст. 290 КПК України; складення обвинувальний акт та реєстр матеріалів досудового розслідування.

Крім того, слід врахувати наявність достатніх підстав вважати підозру у вчиненні кримінальних правопорушень обґрунтованою.

Підстави, що зумовлюють продовження строку досудового розслідування до дванадцяти місяців, тобто вказують на виняткову складність провадження слідчим в клопотанні не наведено та в судовому засіданні таких обставин не встановлено, у зв`язку з чим клопотання підлягає частковому задоволенню.

Інші доводи сторони захисту зазначених висновків слідчого судді не спростовують.

Керуючись ст. 294, 295-1 КПК України, слідчий суддя,

У Х В А Л И В :

Клопотання задовольнити частково.

Продовжити строк досудового розслідування у кримінальному провадженні № 12018080070001982 від 20.10.2018 за підозрою ОСОБА_6 , ОСОБА_7 , ОСОБА_8 , ОСОБА_9 та ОСОБА_10 у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 4 ст. 28, ч. 4 ст. 190, ч. 1 ст. 255 КК України та за фактами вчинення кримінальних правопорушень, передбачених ч. 2, 4 ст. 190 КК України до дев`яти місяців, тобто до 7.07.2021 року.

Ухвала слідчого судді оскарженню не підлягає і набирає законної сили з моменту її оголошення.

Слідчий суддя ОСОБА_1

СудПечерський районний суд міста Києва
Дата ухвалення рішення16.03.2021
Оприлюднено27.01.2023
Номер документу96192706
СудочинствоКримінальне
КатегоріяПровадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про продовження строку досудового розслідування

Судовий реєстр по справі —757/13030/21-к

Ухвала від 16.03.2021

Кримінальне

Печерський районний суд міста Києва

Батрин О. В.

Ухвала від 16.03.2021

Кримінальне

Печерський районний суд міста Києва

Батрин О. В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні