Подільський районний суд міста Києва
Справа № 758/7204/20
провадження № 1-КП/758/1041/20
У Х В А Л А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
23 липня 2020 року Подільський районний суд міста Києва в складі:
головуючого судді ОСОБА_1 ,
при секретарі- ОСОБА_2 ,
за участю прокурора ОСОБА_3 ,
захисників - ОСОБА_4 , ОСОБА_5 ,
обвинувачених ОСОБА_6 , ОСОБА_7 ,
розглянувши у підготовчому судовому засіданні в приміщенні суду в м. Києві кримінальне провадження відносно ОСОБА_7 та ОСОБА_6 у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч.2 ст.15 ч.3 ст.185 КК України.
В С Т А Н О В И В :
До Подільського районного суду міста Києва від прокурора Київської місцевої прокуратури №7 надійшов обвинувальний акт у кримінальному провадженні відносно ОСОБА_6 та ОСОБА_7 у вчинені кримінального правопорушення передбаченого ч.2 ст.15 ч.3 ст. 185 КК України.
Під час проведення підготовчого судового засідання по даному кримінальному провадженню прокурор не заперечував щодо призначення провадження до розгляду по суті та заявив клопотання про обрання обвинуваченому ОСОБА_6 запобіжного заходу у виді тримання під вартою, обгрунтовуючи своє клопотання тим, що існують ризики, передбачені ст. 177 КПК України.
Захисник ОСОБА_4 не заперечував щодо призначення кримінального провадження по суті, а щодо обрання підзахисному ОСОБА_6 запобіжного заходу у виді тримання під вартою заперечував та просив обрати міру запобіжного заходу у вигляді особистого зобов`язання, мотивуючи своє клопотання в тому, що прокурором не наведені достатні ризики передбачені ст. 177 КПК України для обрання його підзахисному міри запобіжного заходу у виді тримання під вартою.
Захисник ОСОБА_5 не заперечував щодо призначення кримінального провадження по суті, а щодо обрання міри запобіжного заходу обвинуваченому ОСОБА_6 заперечував та просив обрати міру запобіжного заходу у вигляді особистого зобов`язання.
Обвинувачені ОСОБА_6 та ОСОБА_7 підтримали повністю думку своїх захисників.
Відповідно до ч. 3 ст. 315 КПК України під час підготовчого судового засідання суд за клопотанням учасників судового провадження має право обрати, змінити чи скасувати заходи забезпечення кримінального провадження, в тому числі запобіжний захід, обраний щодо обвинуваченого.
Стаття 176 КПК України визначає, що запобіжними заходами є: 1) особисте зобов`язання; 2) особиста порука; 3) застава; 4) домашній арешт; 5) тримання під вартою.
Запобіжні заходи застосовуються: під час досудового розслідування слідчим суддею за клопотанням слідчого, погодженим з прокурором, або за клопотанням прокурора, а під час судового провадження судом за клопотанням прокурора.
Відповідно до ч. 1 ст. 183 КПК України, тримання під вартою є винятковим запобіжним заходом, який застосовується виключно у разі, якщо прокурор доведе, що жоден із більш м`яких запобіжних заходів не може запобігти ризикам, передбачених статтею 177 цього Кодексу.
Суд заслухавши думку учасників судового провадження, вивчивши матеріали кримінального провадження, враховуючи конкретні обставини справи та особу обвинуваченого, приходить до висновку, що клопотання прокурора про обрання обвинуваченому на стадії судового провадження запобіжного заходу у виді тримання під вартою підлягає відхиленню, оскільки на даний час під час обрання запобіжного заходу, є наявність достатніх підстав вважати, що існує хоча б один із ризиків, коли обвинувачений намагається вчинити дії, передбачені ч.1 ст.177 КПК України.
Прокурором у клопотанні вказується на наявність усіх існуючих на його думку ризиків, перелік яких міститься у ч.1 ст. 177 КПК України.
Втім, доказів, для доведеності усіх обставин, на існування яких вказує прокурор, суду не надається. Твердження з приводу існування таких ризиків є лише припущеннями прокурора.
При цьому ризик переховування від суду не може оцінюватися виключно на підставі суворості можливого застосування покарання та під впливом можливого тягаря призначення такого покарання у майбутньому.
Оцінюючи в сукупності надані сторонами кримінального провадження докази, при вирішенні питання про обрання запобіжного заходу, враховуючи вагомість наявних у справі доказів про вчинення ОСОБА_6 злочину, передбаченого ч.2 ст.15 ч.3 ст.185 КК України, дані про особу обвинуваченого ОСОБА_6 , а саме, що він має місце реєстрації за адресою: АДРЕСА_1 , запевнив суд в судовому засіданні, що він не має наміру переховуватися від суду, та запевнив суд, що буде з`являтися в судові засідання за викликом суду.
Зважаючи на те, що з наданих матеріалів кримінального провадження вбачається обґрунтована підозра щодо вчинення підозрюваним злочину, передбаченого ч.2 ст.15 ч.3 ст.185 КК України, в судовому засіданні прокурором не доведено наявність достатніх підстав вважати, що існують ризики, передбачені ст. 177 КПК України, суд дійшов висновку про необхідність відмови в задоволенні клопотання та обрати відносно ОСОБА_6 запобіжний захід у вигляді домашнього арешту у нічний час.
Під час підготовчого засідання встановлено, що кримінальне провадження підсудне Подільському районному суду міста Києва.
Підстав для закриття провадження не встановлено.
Підстав для закритого судового розгляду по справі судом не встановлено.
Приймаючи до уваги викладене, керуючись ст.ст. 176 - 178, 182 - 184, 193, 194, 196, 314-316 КПК України, суд,-
П О С Т А Н О В И В :
Призначити судовий розгляд по кримінальному провадженню, яке надійшло до Подільського районного суду міста Києва з обвинувальним актом відносно ОСОБА_7 та ОСОБА_6 у вчинені злочину, передбаченого ч.2 ст.15 ч.3 ст.185 КК України у відкритому судовому засіданні в приміщенні Подільського районного суду м. Києва на 28 липня 2020 року о 12 годині 00 хвилин.
Клопотання прокурора про обрання обвинуваченому ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_1 запобіжного заходу у виді тримання під вартою відмовити.
Обрати обвинуваченому ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_1 запобіжний захід у вигляді домашнього арешту з забороною залишати місце реєстрації, а саме: АДРЕСА_1 у нічний час з 21:00 до 06:00 години ранку наступного дня.
Зобов`язати ОСОБА_6 виконувати наступні обов`язки:
1. перебувати по місцю реєстрації, а саме: АДРЕСА_1 , з 21 годин 00 хвилин до 06 годин 00 хвилин наступної доби;
2. не залишати місце реєстрації за адресою: АДРЕСА_1 , без дозволу Подільського районного суду м. Києва.
Копію даної ухвали направити для виконання в Управління поліції Полтавської області Карлівського району по місцю реєстрації обвинуваченого ОСОБА_6 .
Роз`яснити обвинуваченому ОСОБА_6 що працівники поліції з метою контролю за його поведінкою мають право з`являтись в житло ОСОБА_6 вимагати надати усні чи письмові пояснення по питаннях, які пов`язані з виконанням покладених на нього обов`язків, використовувати електронні засоби контролю.
Звільнити з під варти обвинуваченого ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_1 в залі судового засідання негайно.
Строк дії даної ухвали судді становить шістдесят днів, тобто до 21 вересня 2020 року включно.
У судове засідання викликати всіх учасників процессу.
Ухвала в частині обрання запобіжного заходу обвинуваченому ОСОБА_6 може бути оскаржена до Київського апеляційного суду протягом 7 днів з моменту оголошення, в іншій частині ухвала оскарженню не підлягає.
СуддяОСОБА_1
Суд | Подільський районний суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 23.07.2020 |
Оприлюднено | 14.02.2023 |
Номер документу | 96192836 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Злочини проти власності Крадіжка |
Кримінальне
Подільський районний суд міста Києва
Зубець Ю. Г.
Кримінальне
Подільський районний суд міста Києва
Зубець Ю. Г.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні