Справа № 136/191/21
провадження № 2/136/47/21
У Х В А Л А
іменем України
"12" квітня 2021 р. м. Липовець
Суддя Липовецького районного суду Вінницької області Шпортун С.В., отримавши та розглянувши позовну заяву керівника Немирівської місцевої прокуратури (місцезнаходження: вул. Шевченка, 23, м. Немирів, Вінницька обл., 22800) в інтересах держави до Головного управління Держгеокадастру у Вінницькій області (місцезнаходження: вул. Келецька, 63, м. Вінниця, Вінницька обл., 21000), ОСОБА_1 (місце проживання: с. Зозівка, Вінницький р-н, Вінницька обл.) про визнання незаконним наказу та витребування земельної ділянки, -
ВСТАНОВИВ:
Прокурор звернувся до суду із вищевказаним позовом в інтересах держави до Головного управління Держгеокадастру у Вінницькій області, ОСОБА_1 про визнання незаконним наказу та витребування земельної ділянки.
Прокурор, який звернувся до суду в інтересах держави, в позовній обґрунтував, що порушення інтересів держави, необхідність їх захисту полягає у тому, що Головне управління Держгеокадатру у Вінницькій області, яке є органом уповноваженим державою на розпорядження землями сільськогосподарського призначення, які перебувають у державній власності на території Вінницької області при здійсненні функцій із розпорядження землями розглянув клопотання ОСОБА_1 про передачу спірної земельної ділянки у його власність відповідно до норм діючого законодавства, утім не перевірив, що останній вже скористався таким правом на отримання земельної ділянки даного виду цільового призначення набутої в порядку безоплатної приватизації, внаслідок чого ним було незаконно набуто земельну ділянку, вказаний державний орган є відповідачем у даній справі, отож наявні визначені законом підстави для звернення до суду прокурора.
З огляду на викладене, суд вважає, що звернення до суду прокурора з вказаним позовом відповідає положенням ч.3 ст. 23 Закону України Про прокуратуру та ст. 4, ч.4 ст. 56 ЦПК України.
Після отримання відповіді на запит суду в порядку ч.6 ст. 187 ЦПК України, щодо встановлення зареєстрованого місця проживання відповідача ОСОБА_1 встановлено, що місце його проживання зареєстроване в с. Зозівка, Вінницької області.
Судом встановлено, що позовна заява подана з додержанням вимог статей 30, 175-177 ЦПК України, підстави для її повернення, залишення без руху чи відмови у відкритті провадження судом не встановлені.
Відповідно дост.19 ЦПК України, цивільне судочинство здійснюється в тому числі у порядку позовного провадження (загального або спрощеного). Перелік справ, які підлягають розгляду в порядку спрощеного позовного провадження визначено ч.4 ст.19, ч.1-2 ст.274 ЦПК України.
Загальне позовне провадження призначене для розгляду справ, які через складність або інші обставини недоцільно розглядати у спрощеному позовному провадженні.
Відповідно до ч. 3 ст. 274 ЦПК України, беручи до уваги характер спору, зміст позовних вимог та визначене в позові коло учасників справи, значення справи для сторін, категорію та складність справи, обсяг та характер доказів по справі, суд вважає за необхідне призначити справу до розгляду за правилами загального позовного провадження.
На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 19, 56, 187, 260-261, ст. 274, 353 ЦПК України, суддя, -
П О С Т А Н О В И В:
Прийняти до розгляду та відкрити провадження у цивільній справі за позовною заявою заступника керівника Немирівської місцевої прокуратури в інтересах до Головного управління Держгеокадастру у Вінницькій області, ОСОБА_1 про визнання незаконним наказу та витребування земельної ділянки.
Призначити підготовче засідання по справі на 10.05.2021 о 09:00 годині , у приміщенні Липовецького районного суду Вінницької області (за адресою: м. Липовець, вул.. Шевченка, буд.1, Вінницької області, зал судового засідання № 2).
Ухвалу про відкриття провадження у справі надіслати учасникам провадження, в тому числі відповідачеві разом із копією позовної заяви та копіями доданих до неї документів.
Відповідач протягом п`ятнадцяти днів із дня вручення копії цієї ухвали має право подати відзив на позовну заяву, який має відповідати вимогам ст. 178 ЦПК України. До відзиву мають бути додані докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються заперечення відповідача, якщо такі докази не надані позивачем.
Роз`яснити відповідачу, що копія відзиву та доданих до нього документів іншим учасникам справи повинна бути надіслана (надана) одночасно з надісланням (наданням) відзиву до суду та наданням документів, що підтверджують надіслання (надання відзиву) і доданих до нього доказів іншим учасникам справи. У разі ненадання відповідачем відзиву у встановлений судом строк без поважних причин суд вирішує справу за наявними матеріалами.
Відповідно до ч. 1 ст. 193 ЦПК України, у строк для подання відзиву відповідач має право пред`явити зустрічний позов.
Встановити позивачу п`ятиденний строк з дня отримання відзиву для подання відповіді на відзив, яка має відповідати вимогам частини третьої п`ятої ст. 178 ЦПК України, копія якої одночасно з поданням до суду повинна бути надіслана іншим учасникам справи .
Відповідач не пізніше п`яти днів з дня отримання відповіді позивача на відзив, до початку розгляду справи по суті має право підготувати заперечення на відповідь на відзив та направити позивачу й суду, з підтвердженням такого направлення позивачу.
Учасники справи можуть отримати інформацію щодо справи, що розглядається, на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет - http://court.gov.ua/fair/.
Учасники справи мають право брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення Липовецького районного суду Вінницької області (в суді наявна технічна можливість).
Ухвала набирає законної сили негайно після її проголошення, якщо інше не передбачено ЦПК України. Ухвали, що постановлені судом поза межами судового засідання або в судовому засіданні у разі неявки всіх учасників справи, розгляду справи без повідомлення (виклику) учасників справи, набирають законної сили з моменту їх підписання суддею (суддями).
Ухвала про відкриття провадження у справі з порушенням правил підсудності може бути оскаржена до Вінницького апеляційного суду через Липовецький районний суд Вінницької області протягом 15-ти днів з дня її проголошення. У разі, якщо ухвалу було постановлено без участі особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом 15-ти днів з дня вручення йому відповідної ухвали суду.
Учасник справи, якому ухвала суду не була вручена у день її проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подана протягом 15-ти днів з дня вручення йому відповідної ухвали суду. Строк на апеляційне оскарження може бути також поновлений в разі пропуску з інших поважних причин, крім випадків, зазначених у ч. 2 ст. 358 ЦПК України.
В іншій частині ухвала оскарженню не підлягає. Заперечення на ухвали, що не підлягають оскарженню окремо від рішення суду, включаються до апеляційної скарги на рішення суду.
Суддя С.В. Шпортун
Суд | Липовецький районний суд Вінницької області |
Дата ухвалення рішення | 12.04.2021 |
Оприлюднено | 13.04.2021 |
Номер документу | 96193836 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Липовецький районний суд Вінницької області
Шпортун С. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні