ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
№ 2а-1054/10/2370
27.04.2010 р. м. Черкаси
11 год. 45 хв.
Черкаський окружний адміністративний суд в складі:
головуючого - судді Чалої А.С.,
при секретарі - Дубовій Ю.С.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Черкаси адміністративну справу за позовом управління Пенсійного фонду України в Жашківському районі Черкаської області до приватно-орендного підприємства «Деркачів Хутір»про стягнення заборгованості,
ВСТАНОВИВ:
Управління Пенсійного фонду України в Жашківському районі Черкаської області звернулося до суду з позовною заявою до приватно-орендного підприємства «Деркачів Хутір»про стягнення заборгованості зі сплати страхових внесків на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування в сумі 19142 грн. 58 коп.
В обґрунтування своїх позовних вимог позивач стверджує, що відповідачем подано розрахунки суми страхових внесків на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування за серпень - грудень 2009 року та січень 2010 року, згідно яких загальна сума страхових внесків, що належать до сплати, становить 19142 грн. 58 коп. В порушення вимог Закону відповідач свій обов’язок щодо сплати страхових внесків не виконує, в наслідок чого за ним обліковується борг зі сплати страхових внесків на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування в сумі 19142 грн. 58 коп., який позивач просить стягнути в судовому порядку.
Представник позивача в судове засідання не з’явився, надав суду заяву про розгляд справи без його участі, в якій зазначив про повне підтримання позовних вимог.
Відповідач заперечень на позов не надав, в судове засідання свого представника не направив, хоча належним чином був повідомлений про дату, час і місце судового розгляду справи.
Розглянувши подані документи і матеріали, всебічно і повно з’ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, об’єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд приходить до наступного.
Відповідач, приватно-орендне підприємство «Деркачів Хутір», ідентифікаційний код 31961080, є платником збору на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування.
Відповідно до статті 3 Закону України «Про збір на обов'язкове державне пенсійне страхування»від 26.06.1997 року № 400/97-ВР (далі –«Закон № 400/97-ВР»), збір на обов'язкове державне пенсійне страхування платники збору сплачують до Пенсійного фонду України в порядку визначеному законодавством України.
Частиною 1 статті 1 цього Закону визначено, що платниками збору на обов'язкове державне пенсійне страхування є суб'єкти підприємницької діяльності незалежно від форм власності, їх об'єднання, бюджетні, громадські та інші установи та організації, об'єднання громадян та інші юридичні особи, а також фізичні особи - суб'єкти підприємницької діяльності, які використовують працю найманих працівників.
Спеціальним законом, який визначає принципи, засади і механізми функціонування системи загальнообов'язкового державного пенсійного страхування є Закон України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування»від 9 липня 2003 року № 1058-IV (далі –«Закон № 1058-IV»).
Статтею 1 Закону № 1058-IV визначено, що страхувальниками є роботодавці та інші особи, які відповідно до цього Закону сплачують страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування.
Статтею 14 Закону № 1058-IV встановлено, що страхувальниками, відповідно до цього Закону, є роботодавці: зокрема підприємства, установи і організації, створені відповідно до законодавства України, незалежно від форми власності, виду діяльності та господарювання, які обрали особливий спосіб оподаткування та які використовують працю фізичних осіб на умовах трудового договору (контракту) або на інших умовах, передбачених законодавством, або за договорами цивільно-правового характеру.
Відповідно до ст. 15 Закону № 1058-IV платниками страхових внесків до солідарної системи є страхувальники, зазначені в ст. 14 цього Закону.
Відповідно до ч. 6 ст. 17 Закону № 1058-IV страхувальник зобов'язаний нараховувати, обчислювати і сплачувати в установлені строки та в повному обсязі страхові внески.
Частиною 2 ст. 20 зазначеного Закону встановлено, що обчислення страхових внесків застрахованих осіб здійснюється страхувальником на підставі бухгалтерських та інших документів, відповідно до яких проводиться нарахування (обчислення) або які підтверджують нарахування заробітної плати, на які відповідно до цього Закону нараховуються страхові внески.
Пунктом 6 ст. 20 Закону № 1058-IV передбачено, що страхувальники зобов'язані сплачувати страхові внески, нараховані за відповідний базовий звітний період, не пізніше ніж через 20 календарних днів із дня закінчення цього періоду незалежно від виплати заробітної плати (доходу), на суми яких нараховуються страхові внески. Для страхувальників, що мають найманих працівників, базовим звітним періодом є календарний місяць. Згідно ч. 12 ст. 20 вищезазначеного Закону страхові внески підлягають сплаті незалежно від фінансового стану платника страхових внесків.
Згідно з ч. 4 ст. 18 Закону страхові внески не включаються до складу податків, інших обов'язкових платежів, що складають систему оподаткування.
Відповідно до ст. 4 Закону № 400/97-ВР страхувальники повинні сплачувати внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування в розмірі 33,2 % від фонду оплати праці підприємства та відрахування на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування в розмірі 1-5% сукупного оподатковуваного доходу фізичних осіб, які працюють на підприємстві за трудовим договором.
Судом встановлено, що відповідачем подано до управління Пенсійного фонду України в Жашківському районі Черкаської області розрахунки сум страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування за серпень, вересень, жовтень, листопад та грудень 2009 року, а також за січень 2010 року, із самостійно визначеними розмірами страхових внесків, що підлягають сплаті.
Згідно вказаних розрахунків відповідач зобов'язаний був сплатити до Пенсійного фонду України внески на пенсійне страхування за серпень 2009 року в сумі –3707 грн. 09 коп., за вересень 2009 року в сумі 3201 грн. 44 коп., за жовтень 2009 року –3018 грн. 90 коп., за листопад 2009 року –3199 грн. 78 коп., за грудень 2009 року –3279 грн. 75 коп. та за січень 2010 року –2735 грн. 62 коп., а всього на загальну суму 19142 грн. 58 коп.
Вказані страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування у визначені Законом терміни відповідачем сплачені не були.
Факт наявності у відповідача заборгованості перед управлінням Пенсійного фонду України в Жашківському районі в Черкаській області підтверджується карткою особового рахунку страхувальника за період розрахунку з 01 вересня 2009 року по 16 березня 2010 року.
У зв'язку із порушенням відповідачем платіжної дисципліни на його адресу позивачем, на підставі статті 106 Закону № 1058-IV, направлялись вимоги про сплату боргу: вимога № Ю-5/9 від 05.10.2009 року; № Ю-5/10 від 05.11.2009 року; № Ю-5/11 від 04.12.2009 року; № Ю-24/1 від 05.01.2010 року; № Ю-24/2 від 03.02.2010 року; № Ю-24/3 від 03.03.2010 року.
Корінці зазначених вимог були направлені відповідачу рекомендованою кореспонденцією з повідомленням про вручення та отримані уповноваженою особою відповідача.
Вимоги відповідачем не оплачені та не оскаржені у передбаченому законодавством порядку.
Абзацом 8 частини 3 статті 106 Закону № 1058-IV визначено, що у разі якщо страхувальник, який одержав вимогу територіального органу Пенсійного фонду про сплату недоїмки і протягом десяти робочих днів після її отримання не сплатив зазначену у вимозі суму недоїмки разом з застосованою до нього фінансовою санкцією, включеної до вимоги, або не узгодив вимогу з відповідним органом Пенсійного фонду, або не оскаржив вимогу в судовому порядку, а також у разі якщо страхувальник узгодив вимогу, але не сплатив узгоджену суму недоїмки протягом десяти робочих днів після отримання узгодженої вимоги, відповідний орган Пенсійного фонду звертається в установленому законом порядку і подає вимогу про сплату недоїмки до відповідного підрозділу державної виконавчої служби. У зазначених випадках орган Пенсійного фонду також має право звернутися до суду чи господарського суду з позовом про стягнення недоїмки.
За таких обставин, суд приходить до висновку про обґрунтованість позовних вимог та вважає їх такими, що підлягають задоволенню у повному обсязі з врахуванням часткової сплати.
Керуючись ст.ст. 17, 86, 94, 159, 162, 163, 254 КАС України, суд
ПОСТАНОВИВ:
Адміністративний позов задовольнити повністю.
Стягнути з приватно-орендного підприємства «Деркачів Хутір»(19214, Черкаська область, Жашківський район, с. Тетерівка, вул. Щорса, 21, ідентифікаційний код 31961080) на користь управління Пенсійного фонду України в Жашківському районі Черкаської області (19200, Черкаська область, м. Жашків, вул. Щорса, 5, ідентифікаційний код 21366633) заборгованість зі сплати страхових внесків на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування в розмірі 19142 (дев’ятнадцять тисяч сто сорок дві) грн. 58 коп.
Постанова може бути оскаржена до Київського апеляційного адміністративного суду через Черкаський окружний адміністративний суд шляхом подання заяви про апеляційне оскарження протягом 10 днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до статті 160 цього Кодексу - з дня складення в повному обсязі. Якщо постанову було проголошено у відсутності особи, яка бере участь у справі, то строк подання заяви про апеляційне оскарження обчислюється з дня отримання нею копії постанови. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.
Суддя А.С. Чала
Суд | Черкаський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 27.04.2010 |
Оприлюднено | 02.02.2011 |
Номер документу | 9619474 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Черкаський окружний адміністративний суд
Чала А.С.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні