Справа № 552/1729/21
Провадження №1-кс/552/572/21
У Х В А Л А
Іменем України
про тимчасовий доступ до речей і документів
13.04.2021 м. Полтава
Слідчий суддяКиївського районногосуду м.Полтави ОСОБА_1 ,при секретарі ОСОБА_2 ,за участюначальника третьоговідділу розслідуваннякримінальних провадженьслідчого управлінняфінансових розслідуваньГУ ДФСу Полтавськійобласті ОСОБА_3 ,розглянувши клопотанняпро тимчасовийдоступ додокументів,які перебуваютьу володінні ПАТ« ІНФОРМАЦІЯ_1 », -
В С Т А Н О В И В:
Начальник третього відділу розслідування кримінальних проваджень слідчого управління фінансових розслідувань ГУ ДФС у Полтавській області підполковник податкової міліції ОСОБА_3 звернувся до суду з клопотанням, погодженим з прокурором відділу Полтавської обласної прокуратури, про тимчасовий доступ до документів, які перебувають у володінні ПАТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 ».
В судовому засіданні слідчий клопотання підтримав та просив задовольнити.
Представник володільця документів, доступ до яких просив надати слідчий, в судове засідання не з`явився, будучи належним чином повідомленим про дату, час та місце розгляду клопотання.
Оскільки його неявка не перешкоджає розгляду, слідчий суддя вважає за можливе розглянути клопотання за відсутності представника володільця документів.
Перевіривши надані матеріали клопотання, дослідивши докази по даних матеріалах та заслухавши думку учасників судового провадження, приходжу до наступних висновків.
Як вбачається з матеріалів клопотання, в провадженні СУ Головногоуправління ДФСу Полтавськійобласті здійснюєтьсядосудове розслідуванняу кримінальномупровадженні,яке внесенодо Єдиногореєстру досудовихрозслідувань за№12019170170000102 від 11 березня 2019 року, за ознаками вчинення кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 366, ч.1 ст. 212КК України.
Досудовим розслідуванням кримінального провадження встановлено, що протягом 2017-2018 років ФОП ОСОБА_4 , зареєстрований за адресою: АДРЕСА_1 , здійснив виготовлення технічних паспортів на 14 об`єктів нерухомого майна, які є тимчасовими спорудами без присвоєння окремих адрес. Вказані дії можуть свідчити про внесення службовою особою недостовірних відомостей до офіційного документа.
Крім цього, встановлено, що cлужбові особи ТДВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » протягом 2017-2020 років, діючи умисно, з метою ухилення від сплати податків шляхом заниження бази оподаткування та податкової ставки за договорами купівлі-продажу майнових прав на квартири, організували укладення між споживачами та афілійованими Товариству фізичними особами-підприємцями ОСОБА_5 , ОСОБА_6 , ОСОБА_7 , ОСОБА_8 фіктивних договорів про надання посередницьких послуг, що призвело до фактичного ненадходження до бюджету коштів у значних розмірах.
Відповідно до матеріалів кримінального провадження встановлено, що при придбанні об`єктів нерухомості між покупцем та афілійованими із службовими особами ТДВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » фізичними особами-підприємцями, що перебувають на спрощеній системі оподаткування, укладався договір про надання посередницьких послуг на суму, яка становить 25-30 % від вартості об`єктів нерухомості, який носить формальний характер, а реально ці послуги ФОП не надавали. Зазначені суми грошових коштів покупцями об`єктів нерухомості перераховувалися на розрахункові банківські рахунки вказаних фізичних осіб-підприємців. В подальшому, зазначені грошові кошти знімалися готівкою в банківських установах та передавалися службовим особам та власникам ТДВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » з метою виведення їх з-під оподаткування. Аналогічна схема при реалізації об`єктів нерухомості використовувалася підприємством із залученням пов`язаних СГД ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_1 ) та ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_2 ).
В ході проведення досудового розслідування з метою встановлення механізму виведення готівкових коштів групою компаній « ІНФОРМАЦІЯ_2 » на підставі попередньо отриманих ухвал слідчого судді Київського райсуду м. Полтави було проведено тимчасовий доступ до документів по розрахунковим рахункам даних СГД.
Так, проведеним оглядом інформації по руху коштів по рахунку ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 », відкритого в АТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » встановлено перерахування значних сум грошових коштів підприємства на карткові рахунки фізичних осіб, а саме: ОСОБА_9 (р.н.о.к.п.п. НОМЕР_3 ), ОСОБА_10 (р.н.о.к.п.п. НОМЕР_4 ), ОСОБА_11 (р.н.о.к.п.п. НОМЕР_5 ) з призначенням платежу «поповнння карткового рахунку», «без ПДВ». Вказані операції можуть свідчити про факти виведення грошових коштів службовими особами підприємства з-під оподаткування та не відображення вказаних операцій по бухгалтерському та податковому обліках підприємства.
Вказані операції можуть свідчити про факти виведення грошових коштів службовими особами підприємства з-під оподаткування та не відображення вказаних операцій по бухгалтерському та податковому обліках підприємства.
На підставі вище викладеного, в ході проведення досудового розслідування вказаного кримінального правопорушення виникла необхідність отримати документи банківської (юридичної, реєстраційної) справи вище зазначених суб`єктів, в матеріалах яких знаходяться документи з відомостями про відкриття рахунків, відомості про повноважних осіб, які здійснювали перерахування коштів, зразки підписів службових осіб, що необхідно для встановлення осіб, які вчинили злочин та причетні до його вчинення, а також для проведення експертиз.
Тому з метою встановлення осіб, які вчинили кримінальні правопорушення та причетних до їх вчинення, виникла необхідність в тимчасовому доступі до документів, які перебувають у володінні ПАТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 ».
Документи до яких слідчий просить суд надати тимчасовий доступ, в подальшому будуть використані як докази по кримінальному провадженню.
Відповідно до ст. 160 КПК України сторони кримінального провадження мають право звернутися до слідчого судді під час досудового розслідування із клопотанням про тимчасовий доступ до речей і документів, за винятком зазначених у статті 161 цього Кодексу. Слідчий має право звернутися із зазначеним клопотанням за погодженням з прокурором.
Стаття 163 КПК України передбачає, що слідчий суддя постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, якщо сторона кримінального провадження у своєму клопотанні доведе наявність достатніх підстав вважати, що ці речі або документи: 1) перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи; 2) самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв`язку з яким подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні; не становлять собою або не включають речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю. Слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, якщо сторона кримінального провадження, крім обставин, передбачених частиною п`ятою цієї статті, доведе можливість використання як доказів відомостей, що містяться в цих речах і документах, та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів.
Частиною 7 ст. 163 КПК України також передбачено, що слідчий суддя, суд в ухвалі про надання тимчасового доступу до речей і документів може дати розпорядження про надання можливості вилучення речей і документів, якщо сторона кримінального провадження доведе наявність достатніх підстав вважати, що без такого вилучення існує реальна загроза зміни або знищення речей чи документів, або таке вилучення необхідне для досягнення мети отримання доступу до речей і документів. Слідчий суддя постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, якщо сторона кримінального провадження доведе можливість використання як доказів відомостей, що містяться в цих речах і документах, та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів.
В поданому до суду слідчим клопотанні доведено наявність достатніх підстав вважати, що документи, які перебувають у володінні ПАТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 », до яких слідчий просить надати тимчасовий доступ, в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв`язку з яким подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні.
Також поданими до суду матеріалами доведено можливість використання як доказів відомостей, що містяться у вказаних документах та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих документів.
З цих підстав клопотання підлягає задоволенню.
Оскільки місце виконання ухвали місцезнаходження банківської установи знаходиться у м.Києві, а ГУ ІНФОРМАЦІЯ_3 розташоване у м.Полтаві, виконання ухвали потребує виїзду слідчого до м.Києва, слідчий суддя погоджується з доводами слідчого з цього питання та вважає за необхідне встановити строк дії даної ухвали тридцять днів.
Виконання ухвали необхідно доручити слідчим групи слідчих з розслідування даного кримінального правопорушення, відомості щодо яких внесені до ЄРДР.
На підставі викладеного і керуючись ст. ст.160,163 КПК України,
У Х В А Л И В:
Клопотання задовольнити.
Надати дозвіл на тимчасовий доступ та дозвіл на вилучення оригіналів, а у разі їх відсутності, завірених належним чином копій документів по рахунках ОСОБА_9 (р.н.о.к.п.п. НОМЕР_3 ) № НОМЕР_6 , ОСОБА_10 (р.н.о.к.п.п. НОМЕР_4 ) № НОМЕР_7 , ОСОБА_11 (р.н.о.к.п.п. НОМЕР_5 ) № НОМЕР_8 та інших рахунків вказаних осіб, відкритих у банківській установі, які становлять банківську таємницю та перебувають у володінні ПАТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » (МФО НОМЕР_9 , АДРЕСА_2 ), містять інформацію про рух грошових коштів, що надходили на рахунки та списувались з них, а також інших документів, які мають значення для встановлення істини по справі, а саме:
- документів про організаційно-правову структуру (юридичну справу) вказаних клієнтів банку, в т.ч. про відкриття вказаних рахунків, карток із зразками підписів та відбитком печатки, свідоцтв, договорів щодо користування вказаними рахунками та використання електронної системи «Клієнт-Банк», довіреностей та доручень, на підставі яких особи отримували та перераховували кошти, наказів, заяв, листів та інших документів, що містять підписи, грошових чеків на отримання готівки, касових документів, касових чеків, квитанцій, платіжних доручень, прибуткових та видаткових касових ордерів на отримання готівкових грошових коштів з рахунків, опис документів про організаційно-правову структуру вказаних клієнтів банку;
- документів (контрактів (договорів) та додатків до них, додаткових угод, специфікацій, угод про заліки, актів, платіжних та інших документів), які містять відомості про зазначених клієнтів банку;
- інформації (регістрів аналітичного обліку у вигляді особових рахунків та виписок з них) про рух коштів по даним рахункам, у роздрукованому вигляді на паперових носіях та в електронному вигляді у форматі «xls» (файл Excel), в якій зазначити:
з якого або на який рахунок проводилось перерахування (зазначити назву, організаційну форму відповідних підприємств, П.І.Б. фізичних осіб, контактні дані (у разі, якщо є клієнтами банку);
підстава перерахування (вказати відповідний платіжний документ, а також дату та номер відповідного договору, угоди);
призначення платежу (за що проводилось дане перерахування грошових коштів);
дату та час перерахування;
залишок грошових коштів на рахунку на момент вчинення кожної операції;
інформація про ІРадреси, із використанням яких здійснювалися платіжні та інші операції по вказаним рахункам;
а також інші дані, які необхідні для повного отримання інформації щодо руху коштів по вказаним рахункам
за період з 01.01.2018 року по 13.04.2021 року.
Виконання ухвали доручити начальнику третього відділу розслідування кримінальних проваджень слідчого управління фінансових розслідувань ГУ ДФС у Полтавській області ОСОБА_3 , заступнику начальника третього відділу розслідування кримінальних проваджень слідчого управління фінансових розслідувань ГУ ДФС у Полтавській області ОСОБА_12 , старшому слідчому з ОВС третього відділу розслідування кримінальних проваджень слідчого управління фінансових розслідувань ГУ ДФС у Полтавській області ОСОБА_13 , старшому слідчому з ОВС третього відділу розслідування кримінальних проваджень слідчого управління ГУ ДФС у Полтавській області ОСОБА_14 та іншим особам за дорученням слідчого або які діятимуть на виконання постанови про проведення процесуальних дій на іншій території.
Строк дії ухвали тридцять днів з дня її постановлення.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Роз`яснити, що у разі невиконання даної ухвали слідчий суддя має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку згідно з положеннями КПК України з метою відшукання та вилучення зазначених речей і документів.
Слідчий суддя ОСОБА_1
Суд | Київський районний суд м. Полтави |
Дата ухвалення рішення | 13.04.2021 |
Оприлюднено | 28.05.2024 |
Номер документу | 96228901 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про тимчасовий доступ до речей і документів |
Кримінальне
Київський районний суд м. Полтави
Самсонова О. А.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні