ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИ ВНИЙ СУД міста КИЄВА
01025, м. Київ, вул. Десятинн а, 4/6
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
м. Київ
21.10.2008 р. № 5/508
Окружний адміністрат ивний суд міста Києва у склад і:
головуючого - судді Кочана В .М.,
секретаря судового засіда ння Стріхи В.І.,
розглянувши у відкритому с удовому засіданні адміністр ативний позов
Оболонського РУ ГУ МВС Ук раїни в м. Києві
до громадянина Пакистану ОСОБА_1
про примусове видворення іноз емного громадянина з України ,
В С Т А Н О В И В:
Позивач звернувся до с уду з адміністративним позов ом про видворення іноземного громадянина за межі України за порушення правил перебув ання іноземців на території України.
Позовні вимоги мотивовані наступним.
Відповідач, громадянин П акистану, прибув в Україну у вересні 2008 року без в'їздної у країнської візи поза межами КПП. В подальшому був затрима ним в м. Києві по вул . Автозаводській, 25 та доставл ений в Оболонське РУ ГУ МВС Ук раїни в м. Києві.
Для встановлення особи та п рийняття рішення згідно Зако ну України "Про правовий стат ус іноземців" відповідача бу ло поміщено до пункту тимчас ового утримання іноземних г ромадян.
Коштів на своє утримання ві дповідач не має, добровільно повернутись на батьківщину відмовляється.
За порушення правил перебу вання іноземців на території України відносно відповідач а було складено протокол про адміністративне правопоруш ення за ч. 1 ст. 203 Кодексу Україн и про адміністративні правоп орушення та постановою Оболо нського районного суду від 08.1 0.2008р. його притягнуто до адміні стративної відповідальност і за ст. 203 ч. 1 КУпАП у вигляді штр афу в розмірі 340,00 гривень.
Оскільки відповідач грубо порушив законодавство про п равовий статус іноземців, по зивач зазначає, що є підстави вважати, що він і надалі буде ухилятися від виїзду з держа ви.
Дослідивши письмові доказ и по справі, суд вважає, що поз овну заяву слід задовольнити з наступних підстав.
Як встановлено в судовому з асіданні, відповідач, громад янин Пакистану, прибув в У країну у вересні 2008 року без в'ї здної української візи поза межами КПП. В подальшому був з атриманим в м. Києві по вул. Ав тозаводській, 25 та доставлени й в Оболонське РУ ГУ МВС Украї ни в м. Києві.
Для встановлення особи та п рийняття рішення згідно Зако ну України "Про правовий стат ус іноземців" відповідача бу ло поміщено до пункту тимчас ового утримання іноземних г ромадян.
Коштів на своє утримання ві дповідач не має, добровільно повернутись на батьківщину відмовляється.
За порушення правил перебу вання іноземців на території України відносно відповідач а було складено протокол про адміністративне правопоруш ення за ч. 1 ст. 203 Кодексу Україн и про адміністративні правоп орушення та постановою Оболо нського районного суду від 08.1 0.2008р. його притягнуто до адміні стративної відповідальност і за ст. 203 ч.1 КУпАП у вигляді штр афу в розмірі 340,00 гривень.
Відповідно до абз. 5 ст. 32 Зако ну України "Про правовий стат ус іноземців та осіб без гром адянства" орган внутрішніх с прав чи орган охорони держав ного кордону можуть затримат и і примусово видворити з Укр аїни іноземця або особу без г ромадянства тільки на підста ві постанови адміністративн ого суду. Така постанова прий мається судом за зверненням органу внутрішніх справ, орг ану охорони державного кордо ну або Служби безпеки Україн и, якщо іноземець або особа бе з громадянства ухиляються ві д виїзду після прийняття ріш ення про видворення або є обґ рунтовані підстави вважати, що вони будуть ухилятися від виїзду.
Відповідно до п. 44 Правил в'ї зду іноземців та осіб без гро мадянства в Україну, їх виїзд у з України і транзитного про їзду через її територію, затв ерджених постановою Кабінет у Міністрів України № 1074 від 29.12. 1995р. іноземець та особа без гро мадянства зобов'язані покину ти територію України у строк , зазначений у рішенні про вид ворення. У разі прийняття ріш ення про видворення іноземця або особи без громадянства з а межі України в її паспортно му документі анулюється віза і вилучаються документи на п раво перебування в Україні.
Таким чином, суд приходить до висновку про необхідність примусового видворення відп овідача з території України.
На підставі абз. 5 ст. 32 Закону України "Про правовий статус іноземців та осіб без громад янства", п. 44 Правил в'їзду інозе мців та осіб без громадянств а в Україну, їх виїзду з Україн и і транзитного проїзду чере з її територію, затверджених постановою Кабінету Міністр ів України №1074 від 29.12.1995р., керуюч ись ст.ст. 2, 7, 17, 71, 94, 158, 161, 162, 163, ч. 12 Прикін цевих та перехідних положень Кодексу адміністративного с удочинства України, суд
П О С Т А Н О В И В:
Позовні вимоги задоволь нити.
Примусово видворити з тер иторії України громадянина П акистану ОСОБА_1, ІНФОРМ АЦІЯ_1.
Зобов' язати Оболонське р айонне управління ГУ МВС Укр аїни в м. Києві вжити заходи, п ередбачені законодавством У країни для примусового видво рення з території України гр омадянина Пакистану ОСОБА _1, ІНФОРМАЦІЯ_1.
Відповідно до п. 2 ч. 2 ст. 256 КАС України постанову звернути д о негайного виконання.
Постанова відповідно до ч. 1 ст. 254 Кодексу адміністрати вного судочинства України на бирає законної сили після за кінчення строку подання заяв и про апеляційне оскарження, встановленого цим Кодексом, якщо таку заяву не було подан о.
Постанова суду може бути ос каржена до суду апеляційної інстанції шляхом подання зая ви про апеляційне оскарження постанови суду та апеляційн ої скарги. Заява про апеляцій не оскарження постанови суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня ск ладення постанови в повному обсязі. Апеляційна скарга на постанову суду подається пр отягом двадцяти днів після п одання заяви про апеляційне оскарження.
Суддя Кочан В.М.
Суд | Окружний адміністративний суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 21.10.2008 |
Оприлюднено | 14.10.2010 |
Номер документу | 9625223 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Окружний адміністративний суд міста Києва
Кочан В.М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні