ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
м. Львів, вул. Чоловського, 2
У Х В А Л А
про залишення позовної заяви без руху
Львів
04.12.2009р. Матеріали позову№ 2а-7940/09/1370
м. Львів, вул. Чоловського, 2
Суддя Львівського окружного адміністративного суду Москаль Ростислав Миколайович, розглянув матеріали позовної заяви
УПФУ в Шевченківському р-ні м.Львова
до
ПП "Привтех"
про
про стягнення заборгованості по сплаті страхових внесків в сумі 80929,26 грн.,
ВСТАНОВИВ:
Управління Пенсійного Фонду України у Шевченківському районі м. Львова звернулось до Львівського окружного адміністративного суду з позовом до приватного підприємства «Привтех»з вищезазначеними позовними вимогами.
Позовну заяву слід залишити без руху з огляду на таке.
Відповідно до вимог ст. 106 КАС України, позовна заява повинна містити зміст позовних вимог і виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги; на підтвердження обставин, якими обґрунтовуються позовні вимоги, позивач зазначає докази, про які йому відомо і які можуть бути використані судом.
Позивач як правову підставу звернення до суду з позовом до страхувальника про стягнення заборгованості по сплаті страхових внесків зазначає ст. 106 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування».
Згідно п. 3 ст. 106 згаданого Закону, територіальні органи Пенсійного фонду за формою і у строки, визначені правлінням Пенсійного фонду, надсилають страхувальникам, які мають недоїмку, вимогу про її сплату. Вимога про сплату недоїмки є виконавчим документом. Протягом десяти робочих днів із дня одержання вимоги про сплату недоїмки страхувальник зобов'язаний сплатити суми недоїмки та суми фінансових санкцій. Страхувальник у разі незгоди з розрахунком суми недоїмки, зазначеної у вимозі про сплату недоїмки, узгоджує її з органами Пенсійного фонду в порядку, встановленому правлінням Пенсійного фонду, а в разі неузгодження вимоги із органами Пенсійного фонду має право на оскарження вимоги в судовому порядку «…». У разі якщо страхувальник, який одержав вимогу територіального органу Пенсійного фонду про сплату недоїмки і протягом десяти робочих днів після її отримання не сплатив зазначену у вимозі суму недоїмки разом з застосованою до нього фінансовою санкцією, включеної до вимоги, або не узгодив вимогу з відповідним органом Пенсійного фонду, або не оскаржив вимогу в судовому порядку, а також у разі якщо страхувальник узгодив вимогу, але не сплатив узгоджену суму недоїмки протягом десяти робочих днів після отримання узгодженої вимоги, відповідний орган Пенсійного фонду звертається в установленому законом порядку і подає вимогу про сплату недоїмки до відповідного підрозділу державної виконавчої служби. У зазначених випадках орган Пенсійного фонду також має право звернутися до суду чи господарського суду з позовом про стягнення недоїмки.
Отже, в силу Закону право органу Пенсійного фонду на звернення до суду з позовом про стягнення з страхувальника заборгованості (недоїмки) виникає у разі узгодження у визначеному Законом порядку надісланої такому страхувальнику вимоги про сплату заборгованості.
В позовній заяві управління Пенсійного фонду України у Шевченківському районі м. Львова не зазначено, чи направлялася приватному підприємству «Привтех»вимога про сплату заборгованості по сплаті страхових внесків в сумі 80929,26 грн.; якщо така вимога надсилалася, то коли вона вручена страхувальнику і чи узгоджена ним у встановленому п. 3 ст. 106 Закону порядку. До позову не долучено доказів, що підтверджували б факт узгодження відповідачем вимоги про сплату заборгованості на загальну суму 80929,26 грн.
Встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтею 106 КАС України, вважаю, що позовну заяву слід залишити без руху, надавши позивачу строк для усунення її недоліків.
Враховуючи вищенаведене та керуючись ст.ст. 106, 108 Кодексу адміністративного судочинства України,
У Х В А Л И В : -
Залишити позовну заяву управління Пенсійного фонду України у Шевченківському районі м. Львова до приватного підприємства «Привтех»про стягнення заборгованості по сплаті страхових внесків в сумі 80929,26 грн. –без руху.
Позивачу усунути недоліки позовної заяви шляхом подачі до канцелярії суду в строк до 14.12.09 року включно уточнень до позовної заяви щодо правових підстав заявлених позовних вимог та доказів на їх підтвердження, з урахуванням викладених у мотивувальній частині цієї ухвали зауважень.
Роз’яснити позивачу, що у випадку не усунення недоліків позовної заяви у встановлений строк, така буде вважатись неподаною та повернута.
Копію ухвали про залишення позовної заяви без руху надіслати позивачу.
Ухвала може бути оскаржена до Львівського апеляційного адміністративного суду через Львівський окружний адміністративний суд протягом десяти днів після подачі заяви на апеляційне оскарження, яка подається протягом п’яти днів з дня отримання копії ухвали, або в порядку ч. 5 ст. 186 КАС України. Ухвала суду набирає законної сили в строк та в порядку, визначеному ст. 254 КАС України.
Суддя Москаль Р.М.
Суд | Львівський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 04.12.2009 |
Оприлюднено | 14.10.2010 |
Номер документу | 9626067 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Львівський окружний адміністративний суд
Москаль Ростислав Миколайович
Адміністративне
Львівський окружний адміністративний суд
Москаль Ростислав Миколайович
Адміністративне
Львівський окружний адміністративний суд
Москаль Ростислав Миколайович
Адміністративне
Львівський окружний адміністративний суд
Москаль Ростислав Миколайович
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні