20/328а
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ДОНЕЦЬКОЇ ОБЛАСТІ
83048, м.Донецьк, вул.Артема, 157, тел.381-88-46
Р І Ш Е Н Н Я
іменем України
13.09.07 р. Справа № 20/328а
Суддя господарського суду Донецької області Донець О.Є.
розглянуву відкритому судовому засіданні господарського суду справу
за позовом: Товариства з обмеженою відповідальністю "РЕЗМОЛ", м.Донецьк
до відповідача: Відкритого акціонерного товариства "Донецькобленерго", м.Горлівка, в особі Куйбишевських районних еелктричних мереж, м.Донецьк
про визнання акту недійсним
За участю представників:
від позивача: Сидельніков М.Г. – дов.
від відповідача: Калитвянська С.О. - дов.
СУТЬ СПОРУ:
До господарського суду Донецької області звернулось Товариство з обмеженою відповідальністю "РЕЗМОЛ", м.Донецьк, із позовом до Відкритого акціонерного товариства "Донецькобленерго", м.Горлівка, в особі Куйбишевських районних еелктричних мереж, м.Донецьк , про визнання недійсним акту про порушення Прави користування електричною енергією № 026646, рішення комісії відповідача від 08.08.07 р. (протокол № 266).
Під час розгляду справи позивач надавав суду уточнення та доповнення до позовної заяви, обґрунтовував свої вимоги відсутністю у своїх діях ознак порушень Правил користування електричною енергією (далі-Правила), наявністю у оскаржуваному акті суперечливостей, неточностей тощо, надав суду документи, наявні в матеріалах справи.
Відповідач позову не визнав, посилаючись на те, що дії відповідача щодо складання оскаржуваного акту та прийняття рішення від 08.08.07 р. відповідають приписам Правил, просив суд провадження у справі припинити на підставі п.1 ст.80 Господарського процесуального кодексу України.
Дослідивши матеріали справи та вислухавши пояснення представників сторін, суд встановив:
26 квітня 2005 р. відповідачем (Енергопостачальна організація) та позивачем (Субспоживач) укладено договір № 525 про постачання електричної енергії субспоживачу, приєднаному до мереж основного споживача (електропередавальної організації) (далі-Договір), предметом якого є постачання відповідачем позивачеві електричної енергії та її сплата позивачем згідно із умовами Договору та Додатків до нього (п.1 Договору).
Пунктом 2 Договору передбачено, що під час виконання його умов, а також при вирішенні всіх питань, що не обумовлені цим Договором, сторони зобов'язуються керуватися чинним законодавством України, зокрема, - Правилами, затвердженими у встановленому порядку.
31 липня 2007 р. представниками відповідача у присутності представника позивача головного енергетика Петрова В.І. складено акт № 026646 про порушення Правил (далі-Акт).
У якості порушення Правил в Акті зазначено – самовільне підключення до електромереж струмоприймачів та електропроводки поза розрахункового засобу обліку без порушення схеми обліку, а саме – до ВЛ-0,4 кВ ТП-268 підключено кабелем 3х16мм (Аl) овочесховище та підсобне приміщення.
У п.2 Акту зазначено, що матеріал ввідного кабелю – алюміній, переріз жили ввідного кабелю – 4х16мм.
Акт містить вимогу – відключити безобліковий ввід до 03.08.07 р.
Акт підписано представниками сторін.
08 серпня 2007 р. комісією відповідача прийнято рішення, оформлене протоколом № 266, за результатами розгляду вищезазначеного Акту, яким визначено обсяг недоврахованої електричної енергії 55598 кВт год та її вартість – 22810,30 грн.
Суть позову полягає у вимогах про визнання недійсним Акту та рішення комісії від 08.08.07 р., оформленого протоколом № 266.
Відповідач позову не визнав, просив суд провадження у справі припинити.
Згідно із ст.4-2 Господарського процесуального кодексу України, правосуддя у господарських судах здійснюється на засадах рівності всіх учасників судового процесу перед законом і судом.
Відповідно до ст.4-3 Господарського процесуального кодексу України, судочинство у господарських судах здійснюється на засадах змагальності.
Сторони та інші особи, які беруть участь у справі, обґрунтовують свої вимоги і заперечення поданими суду доказами.
Статтею 33 зазначеного кодексу передбачено, що кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог і заперечень.
Докази подаються сторонами та іншими учасниками судового процесу.
Згідно із ст.43 Господарського процесуального кодексу України, господарський суд оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному розгляді в судовому процесі всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом.
Ніякі докази не мають для господарського суду заздалегідь встановленої сили.
Відповідно до п. 6.41 Правил, у разі виявлення під час контрольного огляду або технічної перевірки уповноваженим представником постачальника електричної енергії, від якого споживач одержує електричну енергію, або електропередавальної організації порушень цих Правил або умов договору на місці виявлення порушення у присутності представника споживача оформляється двосторонній акт порушень.
В акті мають бути зазначені зміст виявленого порушення із посиланням на відповідні пункти цих Правил та вихідні дані, необхідні та достатні для визначення обсягу недоврахованої електричної енергії та/або суми завданих споживачем збитків. За необхідності в акті зазначаються заходи, яких необхідно вжити для усунення допущених порушень.
Акт складається в двох примірниках, один з яких передається або надсилається споживачеві.
У разі відмови споживача підписати акт в ньому робиться запис про відмову. У цьому разі акт вважається дійсним, якщо він підписаний не менше ніж трьома уповноваженими представниками постачальника електричної енергії (електропередавальної організації).
Споживач має право подати пояснення і зауваження щодо змісту акта, які зазначаються в акті, а також викласти мотиви своєї відмови від його підписання.
Акт підписують тільки особи, які брали участь в контрольному огляді або технічній перевірці.
Пунктом 6.42 Правил, на підставі акта порушень уповноваженими представниками постачальника електричної енергії (електропередавальної організації) під час засідань комісії з розгляду актів про порушення визначаються обсяг недоврахованої електричної енергії та сума завданих споживачем збитків.
Комісія з розгляду актів порушень створюється постачальником електричної енергії (електропередавальною організацією) і має складатися не менше ніж з трьох уповноважених представників постачальника електричної енергії.
Споживач має бути повідомлений про час і дату засідання комісії не пізніше ніж за 5 робочих днів до призначеного дня засідання і має право бути присутнім на засіданні комісії.
Рішення комісії оформляється протоколом і набирає чинності через 10 робочих днів після вручення протоколу споживачу, за винятком випадків оскарження цього рішення в судовому порядку.
Споживач має право оскаржувати до суду рішення комісії протягом 10 робочих днів з дня вручення протоколу споживачу.
У оскаржуваному Акті не міститься посилання на конкретний пункт Правил, що порушений позивачем.
На першій сторінці Акту переріз кабелю визначено 3х16 мм, на другій сторонці (п.2.2) – переріз жили ввідного кабелю – 4х16 мм.
У протоколі № 266 від 08.08.07 р. обсяг недоврахованої електричної енергії визначено, виходячи з параметрів кабелю: матеріал-алюміній, переріз кабелю – 4х16 мм.
Позивачем надано суду копію акту технічної перевірки розрахункових засобів обліку до 1 кВ № 018765 від 31.07.07 р., у якому зафіксовано виявлення безоблікового вводу, про що складено акт про порушення Правил.
В акті № 018765 зазначено приєднання РЩ-0,4 кВт (Автомойка), у спірному Акті порушення Правил з боку позивача зафіксовано на об'єктах “овочесховище” та “підсобне приміщення”.
Вищенаведене надає суду підстави для висновку про наявність суттєвих суперечливостей, що містить Акт, про неконкретність викладених у ньому відомостей, про невизначеність об'єкту перевірки та приписів Правил, що порушені позивачем, про те, що Акт не містить вихідних даних, необхідних та достатніх для визначення обсягу недоврахованої електричної енергії.
Крім того, суд критично оцінює оскаржуваний Акт як об'єктивний доказ порушення позивачем Правил, приймаючи до уваги, що зазначений в Акті представник споживача – головний енергетик Петров В.І. в день складання Акту знаходився у нетверезому стані, що позивач підтверджує наданим суду наказом № 07/31 від 31.07.07 р. про притягнення зазначеного працівника до дисциплінарної відповідальності.
За даних обставин, рішення комісії відповідача, оформлене протоколом № 266 від 08.08.07 р., прийнято на підставі документу, який не може бути розглянуто судом у якості належного доказу факту порушення позивачем Правил, у зв'язку з чим вищезазначене рішення слід визнати недійсним, позовні вимоги в цій частині – задовольнити.
Акт про порушення Правил за своєю правовою природою є двостороннім документом технічного характеру, яким фіксується певний стан електрообладнання споживача, наявність фактів порушення Правил. Акт не є юридичною формою рішення електропостачальної організації та сам по собі не тягне за собою будь-яких правових наслідків.
Отже, вищезазначений акт не є актом в розумінні ст.12 Господарського процесуального кодексу України, у зв'язку з чим провадження у справі в частині вимог про визнання акту недійсним слід припинити у зв'язку із непідвідомчістю господарським судам України.
Судові витрати покладаються на відповідача в порядку ст.49 вищезазначеного кодексу.
На підставі вищевикладеного, керуючись ст.ст.4-2, 4-3, 22, 33, 43, 44, 49, п.1 ст.80, 82-85 Господарського процесуального кодексу України, п.п.6.40-6.43 Правил користування електричною енергією, суд
В И Р І Ш И В :
Позов – задовольнити частково.
Визнати недійсним рішення комісії Відкритого акціонерного товариства “Донецькобленерго”, оформлене протоколом № 266 від 08.08.07 р.
Провадження у справі щодо вимог про визнання недійсним акту № 026646 від 31.07.07 р. про порушення Правил користування електричною енергією – припинити.
Стягнути з Відкритого акціонерного товариства “Донецькобленерго” (84601, Донецька область, м.Горлівка, пр.Леніна, 11, поточний рахунок 26001307550283 у філії Центрально-Міського відділення Промінвестбанку м.Горлівки, ЄДРПОУ 00131096) в особі Куйбишевських електричних мереж (83000, м.Донецьк, віу.Постишева, буд.99) на користь Товариства з обмеженою відповідальністю „Резмол” (83071, м.Донецьк, вул.Стратонавтів, 139-В, поточний рахунок 2600500746 в ДФ ВАТ “Родовід банк” м.Донецьк, МФО 394512, ЄДРПОУ 32688696) 85,00 грн. - держмита, 118,00 грн. витрат на інформаційно-технічне забезпечення судового процесу.
Видати наказ у встановленому законом порядку.
Вступна та резолютивна частини рішення оголошена 13.09.07 р.
Повний текст рішення підписано 18.09.07 р.
Суддя
Надруковано 3 примірники:
1- позивачеві;
1 – відповідачеві;
1 – у справу
Суд | Господарський суд Донецької області |
Дата ухвалення рішення | 13.09.2007 |
Оприлюднено | 25.09.2007 |
Номер документу | 962614 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Донецької області
Донець О.Є.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні