ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА
01025, м. Київ, вул. Десятинна, 4/6
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
м. Київ
06.04.2009 р. № 2а-2062/09/2670
Окружний адміністративний суд міста Києва у складі:
головуючого - судді Кочана В.М.,
секретаря судового засідання Стріхи В.І.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративний позов
Прокуратури Печерського району міста Києва в інтересах держави в особі Управління Пенсійного фонду України в Печерському районі м. Києва
до
Товариства з обмеженою відповідальністю "Будспецмонтаж-Епос"
про
стягнення заборгованості
В С Т А Н О В И В:
Управління Пенсійного фонду України в Печерському районі м. Києва звернулася до суду з адміністративними позовами до Товариства з обмеженою відповідальністю "Будспецмонтаж-Епос" з вимогами про стягнення заборгованості по страхових внесках. В судовому засіданні позивачем було уточнено суму позовних вимог, яка складала 23 306,30 грн.
Представник позивача в судовому засіданні позовні вимоги підтримав та пояснив наступне. Товариство з обмеженою відповідальністю "Будспецмонтаж-Епос" є платником страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування відповідно до Закону України "Про збір на обов'язкове державне пенсійне страхування" та Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування ".
Відповідач у строк визначений ч. 6 ст. 20 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" самостійно не сплатив суму страхових внесків на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування, розмір яких відповідачем визначено самостійно відповідно до поданих ним розрахунків.
Враховуючи те, що заборгованість перед Пенсійним фондом України виникла в зв'язку з несплатою Товариством з обмеженою відповідальністю "Будспецмонтаж-Епос" внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, Управлінням виписані та вручені вимоги про сплату боргу: № ю-2807/1 від 02.12.2008р., № ю-2807/2 від 05.02.2009р.
Відповідачем частково погашено існуючу заборгованість в розмірі 17 050,28 грн.
Таким чином, узгоджена сума простроченої заборгованості по внесках на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування станом на дату звернення до суду з позовом у Товариства з обмеженою відповідальністю "Будспецмонтаж-Епос" становить 23 306,30 грн.
Представник відповідача в судовому засіданні позов визнав.
Вислухавши пояснення представників сторін, дослідивши письмові докази по справі, суд вважає, що позовну заяву слід задовольнити з наступних підстав.
Як встановлено в судовому засіданні, Товариство з обмеженою відповідальністю "Будспецмонтаж-Епос" є платником страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування відповідно до Закону України "Про збір на обов'язкове державне пенсійне страхування" та Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування".
Відповідно до абз. 1 ст. 1 Закону України "Про збір на обов'язкове державне пенсійне страхування" платниками збору на обов'язкове державне пенсійне страхування є суб'єкти підприємницької діяльності, незалежно від форм власності, їх об'єднання, бюджетні, громадські та інші установи та організації, об'єднання громадян та інші юридичні особи, а також фізичні особи - суб'єкти підприємницької діяльності, які використовують працю найманих працівників.
Cтаттею 1 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" передбачено, що страхувальники - це роботодавці та інші особи, які відповідно до цього Закону сплачують страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування.
Судом встановлено, що у відповідача заборгованість зі страхових внесків у сумі 2306,30 грн., які він повинен сплатити до Управління пенсійного фонду України у Печерському районі м. Києва.
Відповідно до ч. 6 ст. 20 Закону страхувальники зобов'язані сплачувати страхові внески, нараховані за відповідний базовий звітний період, не пізніше ніж через 20 календарних днів із дня закінчення цього періоду.
Відповідно до частин 2, 3 ст. 106 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" суми страхових внесків своєчасно не нараховані та/або не сплачені страхувальниками у строки, визначені ст. 20 цього Закону, в тому числі обчислені територіальними органами Пенсійного фонду у випадках, передбачених ч. 3 ст. 20 цього Закону, вважаються простроченою заборгованістю із сплати страхових внесків (далі - недоїмка) і стягуються з нарахуванням пені та застосуванням фінансових санкцій. Територіальні органи Пенсійного фонду за формою і у строки, визначені правлінням Пенсійного фонду, надсилають страхувальникам, які мають недоїмку, вимогу про її сплату.
Оскільки сума страхових внесків у строки, встановлені ч. 6 ст. 20 Закону України "Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування" та Інструкцією про порядок обчислення і сплати страхувальниками та застрахованими особами внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування до Пенсійного фонду України, затвердженою постановою Правління Пенсійного фонду України № 21-1 від 19.12.2003 р., відповідачем самостійно не сплачена йому направлено вимоги про сплату боргу: № ю-2807/1 від 02.12.2008р., № ю-2807/2 від 05.02.2009р.
Даний факт не заперечувався в судовому засіданні представником відповідача.
Відповідно до ч. 3 ст. 106 зазначеного закону протягом десяти робочих днів із дня одержання вимоги про сплату недоїмки страхувальник зобов'язаний сплатити суми недоїмки та суми фінансових санкцій. Страхувальник у разі незгоди з розрахунком суми недоїмки, зазначеної у вимозі про сплату недоїмки, узгоджує її з органами Пенсійного фонду в порядку, встановленому правлінням Пенсійного фонду, а в разі неузгодження вимоги із органами Пенсійного фонду має право на оскарження вимоги в судовому порядку.
Відповідач у судовому порядку зазначені вимоги про сплату боргу не оскаржив, а тому сума недоїмки вважається узгодженою і підлягає стягненню.
Відповідно до ст. 67 Конституції України кожен зобов'язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.
Відповідно до абз. 8 ч. 3 ст. 106 Закону "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" у разі якщо страхувальник, який одержав вимогу територіального органу Пенсійного фонду про сплату недоїмки і протягом десяти робочих днів після її отримання не сплатив зазначену у вимозі суму недоїмки разом з застосованою до нього фінансовою санкцією, включеної до вимоги, або не узгодив вимогу з відповідним органом Пенсійного фонду, або не оскаржив вимогу в судовому порядку, а також у разі якщо страхувальник узгодив вимогу, але не сплатив узгоджену суму недоїмки протягом десяти робочих днів після отримання узгодженої вимоги, відповідний орган Пенсійного фонду звертається в установленому законом порядку і подає вимогу про сплату недоїмки до відповідного підрозділу державної виконавчої служби. У зазначених випадках орган Пенсійного фонду також має право звернутися до суду з позовом про стягнення недоїмки. У разі звернення органу Пенсійного фонду з позовом про стягнення недоїмки до господарського суду передбачені законодавством заходи досудового врегулювання спорів не застосовуються.
Враховуючи те, що Товариство з обмеженою відповідальністю "Будспецмонтаж-Епос" не оскаржувала вимоги про сплату боргу про застосування фінансових санкцій, а також не сплатила у повному обсязі внесків, суд вважає позов обґрунтованим, а позовні вимоги доведеними та такими, що підлягають задоволенню.
На підставі ст.ст. 20, 106 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", ст. 1 Закону України "Про збір на обов'язкове державне пенсійне страхування", керуючись ст.ст. 2, 7, 17, 94, 158, 161, 162, 163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
П О С Т А Н О В И В:
Позовні вимоги задовольнити.
Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю "Будспецмонтаж-Епос" (01001, м. Київ, вул. Еспланадна, 32-в, код ЄДРПОУ 33831082) на користь Управління Пенсійного фонду України в Печерському районі м. Києва суму заборгованості у розмірі 23 306,30грн.
Постанова відповідно до ч. 1 ст. 254 Кодексу адміністративного судочинства України набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, встановленого цим Кодексом, якщо таку заяву не було подано.
Постанова суду може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції шляхом подання заяви про апеляційне оскарження постанови суду та апеляційної скарги. Заява про апеляційне оскарження постанови суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня складення постанови в повному обсязі. Апеляційна скарга на постанову суду подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Заява про апеляційне оскарження та апеляційна скарга подаються Київському апеляційному адміністративному суду через Окружний адміністративний суд міста Києва.
Суддя Кочан В.М.
.
Суд | Окружний адміністративний суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 06.04.2009 |
Оприлюднено | 14.10.2010 |
Номер документу | 9626597 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Окружний адміністративний суд міста Києва
Кочан В.М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні