Ухвала
від 12.04.2021 по справі 761/13491/21
ШЕВЧЕНКІВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД МІСТА КИЄВА

Справа № 761/13491/21

Провадження № 1-кс/761/8289/2021

УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

13 квітня 2021 року слідчий суддя Шевченківського районногосуду м.Києва ОСОБА_1 , за участю секретаря судових засідань ОСОБА_2 та слідчого ОСОБА_3 , розглянувши у закритому судовому засіданні клопотання старшого слідчого в ОВС СУ ГУ НП у м. Києві капітана поліції ОСОБА_3 , про надання дозволу на проведення обшуку у кримінальному провадженні №42020100000000283 від 22.07.2020, за ознаками вчинення кримінальних правопорушень, передбачених ч. 3 ст. 255-1, ч. 2, 3 ст. 307 КК України,-

В С Т А Н О В И В:

Старший слідчий в ОВС СУ ГУ НП у м. Києві капітан поліції ОСОБА_3 , за погодженням з прокурором відділу Київської міської прокуратури ОСОБА_4 , по кримінальному провадженню №42020100000000283 від 22.07.2020, за ознаками вчинення кримінальних правопорушень, передбачених ч. 3 ст. 255-1, ч. 2, 3 ст. 307 КК України, звернувся до слідчого судді Шевченківського районного суду м. Києва із клопотанням про проведення обшуку.

Клопотання мотивовано тим, що у провадженні слідчого управління Головного управління Національної поліції у м. Києві перебувають матеріали досудового розслідування, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №42020100000000283 від 22.07.2020, за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч. 3 ст. 255-1, ч.ч. 2,3 ст. 307 КК України.

В ході досудового розслідування встановлено, що ОСОБА_5 , діючи за попередньою змовою групою осіб із ОСОБА_6 , ОСОБА_7 , ОСОБА_8 , ОСОБА_9 , ОСОБА_10 , ОСОБА_11 , ОСОБА_12 , та невстановленими на даний час особами, здійснюють незаконне виготовлення, придбання, зберігання, перевезення з метою збуту, а також незаконний збут наркотичних засобів, психотропних речовин або їх аналогів на території м. Києва та Київської області.

До вказаної діяльності причетна ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , яка являючись активним учасником вищевказаної групи, відповідає за пошук серед наркозалежних осіб потенційних покупців наркотичних засобів, психотропних речовин або їх аналогів, та спільно з ОСОБА_13 , та ОСОБА_8 , ОСОБА_10 , здійснює їх виготовлення за адресою: АДРЕСА_1 , та за адресою: АДРЕСА_2 , після чого розподіляє між іншими учасниками даної групи, а також здійснює збут вказаних речовин.

Встановлено, що ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , для здійснення своєї протиправної діяльності пов`язаної з незаконним виготовленням, зберіганням та збутом наркотичних засобів, психотропних речовин або їх аналогів використовує домоволодіння яке знаходиться за адресою: АДРЕСА_3 , яку вона використовує та яка згідно інформаційної довідки з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно та Реєстру прав власності на нерухоме майно, Державного реєстру Іпотек, Єдиного реєстру заборон відчуження об`єктів нерухомого майна та Єдиного кадастрового реєстру України на теперішній час нікому не належить, а з півночі межує з земельною ділянкою з кадастровим номером 3223187700:04:001:0106, яка належить СТ «Енергетик», код ЄДРПОУ: 23573247, зі сходу межує з земельною ділянкою з кадастровим номером 3223187700:04:009:0103, яка належить СТ «Енергетик», код ЄДРПОУ: 23573247, з півдня межує з земельною ділянкою з кадастровим номером 3223187700:04:001:0062, яка належить ОСОБА_14 , з заходу межує з земельною ділянкою з кадастровим номером 3223187700:04:001:0105,яка належитьСТ «Енергетик»,код ЄДРПОУ:23573247.За оперативнимиданими увказаному домоволодінні ОСОБА_6 зберігає устаткування,лабораторне приладдята хімічнийпосуд дляздійснення виготовленнянаркотичних засобівз метоюїх подальшогозбуту, наркотичні засоби, психотропні речовини їх аналоги, засоби які використовуються для їх розважування та фасування, термінали мобільного зв`язку з сім-картами мобільних операторів зв`язку, які остання використовує у своїй кримінально-протиправній діяльності, записники та/або нотатки з відомостями про його кримінально-протиправну діяльність, грошові кошти здобуті внаслідок такої діяльності, а також інші предмети, які самостійно або в сукупності з іншими доказами можуть мати суттєве значення для документування протиправної діяльності та встановлення істини у кримінальному провадженні.

В органу досудового розслідування виникла необхідність у проведені обшуку домоволодіння яке знаходиться за адресою: АДРЕСА_3 .

Вивчивши клопотання та додані до нього матеріали, заслухавши пояснення слідчого, який підтримав клопотання, слідчий суддя прийшов до висновку, що клопотання підлягає частковому задоволенню, виходячи з наступного.

Згідно ч. 1, 2 ст. 233 КПК України, ніхто не має права проникнути до житла чи іншого володіння особи з будь-якою метою, інакше як лише за добровільною згодою особи, яка ними володіє, або на підставі ухвали слідчого судді, крім випадків, установленихчастиною третьоюцієї статті. Під житлом особи розуміється будь-яке приміщення, яке знаходиться у постійному чи тимчасовому володінні особи, незалежно від його призначення і правового статусу, та пристосоване для постійного або тимчасового проживання в ньому фізичних осіб, а також всі складові частини такого приміщення. Не є житлом приміщення, спеціально призначені для утримання осіб, права яких обмежені за законом. Під іншим володінням особи розуміються транспортний засіб, земельна ділянка, гараж, інші будівлі чи приміщення побутового, службового, господарського, виробничого та іншого призначення тощо, які знаходяться у володінні особи.

Відповідно доч.1ст.234КПК України, обшук проводиться з метою виявлення та фіксації відомостей про обставини вчинення кримінального правопорушення, відшукання знаряддя кримінального правопорушення або майна, яке було здобуте у результаті його вчинення, а також встановлення місцезнаходження розшукуваних осіб.

За умовами ч. 2 ст. 234 КПК України, обшук проводиться на підставі ухвали слідчого судді місцевого суду, в межах територіальної юрисдикції якого знаходиться (зареєстрований) орган досудового розслідування як юридична особа.

Порушень вимогст. 234 КПК України,Глави 20 КПК України- слідчі (розшукові) дії, таГлави 2 КПК України- засади кримінального провадження, у судовому засіданні, слідчим суддею не виявлено.

Крім того, заслухавши слідчого таоцінивши всукупності доводиклопотання здолученими донього документами,слідчий суддявважає,що наданий часслідчим доведенонаявність достатніхпідстав вважати,що:1)було вчиненокримінальне правопорушення; 2)відшукувані речіі документимають значеннядля досудовогорозслідування; 3)відомості,які містятьсяу відшукуванихречах ідокументах,можуть бутидоказами підчас судовогорозгляду; 4)відшукувані речі,документи абоособи знаходятьсяу зазначеномув клопотанніжитлі чиіншому володінніособи; 5) за встановлених обставин обшук є найбільш доцільним та ефективним способом відшукання та вилучення речей і документів, які мають значення для досудового розслідування, а також встановлення місцезнаходження розшукуваних осіб, а також заходом, пропорційним втручанню в особисте і сімейне життя особи.

Як вбачається з матеріалів клопотання та встановлено слідчим суддею, у провадженні слідчого управління Головного управління Національної поліції у м. Києві перебувають матеріали досудового розслідування, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №42020100000000283 від 22.07.2020, за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч. 3 ст. 255-1, ч. 2,3 ст. 307 КК України.

Необхідність надання дозволу на проведення обшуку підтверджується рапортами оперуповноважених, протоколом допиту свідка ОСОБА_15 від 04.04.2021 р., особовою карткою, протоколами про результати проведення негласних слідчих розшукових дій від 06.04.2021 р. та іншими матеріалами, доданими до клопотання.

Відтак, слідчий суддя вважає, що доданими слідчим до клопотання документами, підтверджуються наявність підстав вважати, що було вчинено кримінальне правопорушення з обставин, внесених до ЄРДР, а відшукувані речі, про які вказано у клопотанні можуть знаходитись за адресою: Київська область Обухівський район с. Нові Безрадичі, СТ «Енергетик», код ЄДРПОУ: 23573247, земельна ділянка 208, та можуть бути доказами під час судового розгляду, що в своїй сукупності свідчить про наявність підстав для надання дозволу на проведення обшуку.

Слідчий суддя приймає до уваги позицію Європейського суду з прав людини, а саме у справі «Ратушна проти України» (2010 р.) ЄСПЛ зазначив, що для санкціонування проведення обшуку житла чи іншої власності суд має бути переконаний у наявності достатніх підстав вважати, що речі, які розшукуються, можуть бути знайдені там. Коли держави вважають за необхідне вдаватись до таких заходів, як обшук житлових приміщень, з метою отримання доказів факту вчинення правопорушень, суд буде оцінювати, чи були підстави для виправдання таких заходів, відповідними та чи було дотримано принцип пропорційності. Суд також буде вивчати наявність у національному законодавстві ефективних гарантій від зловживань та свавілля та перевіряти, як ці гарантії працюють в окремому випадку, який розглядається. Критерії, які слід брати до уваги в цьому контексті це спосіб та обставини, за яких було ухвалено постанову про проведення обшуку, інші докази, доступні на той час, а також зміст та обсяг постанови. При цьому особлива увага має приділятись гарантіям, застосованим з метою обмежити розумними рамками вплив цього заходу.

Слідчим суддею, у судовому засіданні, не було встановлено відомостей, які б беззаперечно свідчили, що надання дозволу на обшук становитиме особистий та надмірний тягар, тобто апріорі таке втручання не є свавільним, оскільки отримання дозволу на його проведення здійснено з дотриманням принципу законності та воно є пропорційним до тяжкості вчиненого правопорушення та відповідає справжнім інтересам суспільства.

Відповідно до ч.2 ст. 168 КПК України тимчасове вилучення електронних інформаційних систем або їх частин, мобільних терміналів систем зв`язку для вивчення фізичних властивостей, які мають значення для кримінального провадження, здійснюється лише у разі, якщо вони безпосередньо зазначені в ухвалі суду. Забороняється тимчасове вилучення електронних інформаційних систем або їх частин, мобільних терміналів систем зв`язку, крім випадків, коли їх надання разом з інформацією, що на них міститься, є необхідною умовою проведення експертного дослідження, або якщо такі об`єкти отримані в результаті вчинення кримінального правопорушення чи є засобом або знаряддям його вчинення, а також якщо доступ до них обмежується їх власником, володільцем або утримувачем чи пов`язаний з подоланням системи логічного захисту.

Відтак, суд вважає за можливе надати дозвіл на вилучення терміналів мобільного зв`язку з сім-картами мобільних операторів зв`язку, якщо в них містяться відомості про кримінально-протиправну діяльність.

У тойже час,слідчий суддяне вбачаєпідстав для задоволення клопотаннявчастинінаданнядозволунапроведенняобшуку длявідшуканнята вилучення грошових коштів, а також інших предметів, оскільки слідчим не конкретизовано індивідуальні та родові ознаки речей і документів, які планується відшукати, не обґрунтовано значення вказаних речей в рамках досудового розслідування даного кримінального провадження за правовою кваліфікацією ч.3ст.255-1,ч.2,3ст.307КК України, а також не доведено, що вказані речі та документи знаходяться у вказаному в клопотанні приміщенні.

У зв`язку з зазначеним клопотання підлягає частковому задоволенню.

Керуючись ст.ст. 234, 235 КПК України, слідчий суддя, -

У Х В А Л И В:

клопотання старшого слідчого в ОВС СУ ГУ НП у м. Києві капітана поліції ОСОБА_3 , про надання дозволу на проведення обшуку у кримінальному провадженні №42020100000000283 від 22.07.2020, за ознаками вчинення кримінальних правопорушень, передбачених ч. 3 ст. 255-1, ч. 2, 3 ст. 307 КК України,- задовольнити частково.

Надати дозвіл на проведення обшуку домоволодіння за адресою: АДРЕСА_3 , яке з півночі межує з земельною ділянкою з кадастровим номером 3223187700:04:001:0106, яка належить СТ «Енергетик», код ЄДРПОУ: 23573247, зі сходу межує з земельною ділянкою з кадастровим номером 3223187700:04:009:0103, яка належить СТ «Енергетик», код ЄДРПОУ: 23573247, з півдня межує з земельною ділянкою з кадастровим номером 3223187700:04:001:0062, яка належить ОСОБА_14 , з заходу межує з земельною ділянкою з кадастровим номером 3223187700:04:001:0105, яка належить СТ «Енергетик», код ЄДРПОУ: 23573247, з метою виявлення та вилучення устаткування, лабораторного приладдя та хімічного посуду для здійснення виготовлення наркотичних засобів з метою їх подальшого збуту, наркотичних засобів, психотропних речовин їх аналогів, засобів які використовуються для їх розважування та фасування, термінали мобільного зв`язку з сім-картами мобільних операторів зв`язку, записники та/або нотатки, якщо в них містяться відомості про кримінально-протиправну діяльність.

Дана ухвала підлягає виконанню у строк, що не перевищує один місяць з дня її постановлення, тобто до 12травня 2021року та надає право на проникнення до приміщення лише один раз.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Слідчий суддя: ОСОБА_1

Дата ухвалення рішення12.04.2021
Оприлюднено26.01.2023

Судовий реєстр по справі —761/13491/21

Ухвала від 14.04.2021

Кримінальне

Шевченківський районний суд міста Києва

Осаулов А. А.

Ухвала від 14.04.2021

Кримінальне

Шевченківський районний суд міста Києва

Осаулов А. А.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмТелеграмВайберВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовахліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні