справа № 274/2194/21
провадження № 1-кс/0274/543/21
У Х В А Л А
Іменем України
15.04.2021 року м. Бердичів
Слідчийсуддя Бердичівськогоміськрайонного судуЖитомирської області ОСОБА_1 , за участю секретаря судового засідання ОСОБА_2 , розглянувши у відкритому судовому засіданні клопотання старшого дізнавача Бердичівського районного відділу поліції Головного управління Національної поліції в Житомирській області лейтенанта поліції ОСОБА_3 , погоджене прокурором Бердичівської окружної прокуратури ОСОБА_4 , по кримінальному провадженню № 4202106234000003 від 31.03.2021 р. за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 358 КК України, про тимчасовий доступ до речей і документів,-
в с т а н о в и в:
Ст.дізнавач CД Бердичівського РВП ОСОБА_3 звернулася до суду із зазначеним клопотанням, у якому просить надати тимчасовий доступ до оригіналів документів, які знаходяться у володінні фізичної особи підприємця ОСОБА_5 , що зареєстрований та знаходиться за адресою: АДРЕСА_1 , а саме до оригіналів документів, на підставі яких проводився (складався) висновок від 30.09.2019 р. щодо ринкової вартості об`єкту оцінки, а саме: будівлі гаражу 5 будівель та побутова кімната, окремо розташованої одноповерхової нежитлової будівлі 1986 року побудови, загальною площею 108,9 кв.м., яка знаходиться за адресою: АДРЕСА_2 , що містить невід`ємні поліпшення, встановивши 10-денний строк виконання ухвали.
Клопотання мотивує тим, що в ході досудового розслідування встановлено, що суб`єктом оціночної діяльності ОСОБА_5 виготовлено завідомо підроблений офіційний документ, а саме висновок щодо ринкової вартості об`єкту оцінки, що містить невід`ємні поліпшення від 30.09.2019 р., внаслідок чого комунальне майно, а саме приміщення гаражів НОМЕР_1 будівель та побутова кімната, що розташовані за адресою: АДРЕСА_2 , вибуло з власності територіальної громади Бердичівського району.
В ході досудового розслідування з`ясовано, що ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » за Рішенням ІНФОРМАЦІЯ_2 надано дозвіл на здійснення невід`ємних поліпшешь орендованого майна. Під час використання вказаного майна в своїй діяльності зазначений підприємець здійснив ряд невід`ємних поліпшень. Вартість невід`ємних поліпшень підтверджується аудиторським висновком про підтвердження невід`ємних поліпшень орендованих нежитлових приміщень площею 108,9 кв.м. по АДРЕСА_3 , проведених фізичною особоюпідприємцем ОСОБА_5 станом на 30.09.2019 р.
Аудиторська перевірка здійснена фізичною особою ОСОБА_5 ( АДРЕСА_1 ).
Пунктом 3 Порядку надання орендарю згоди орендодавця державного майна на здійснення невід`ємних поліпшень орендованого державного майна, затвердженогоНаказом ІНФОРМАЦІЯ_3 №1523 від 03.10.2006(далі - Порядок), визначено, що для розгляду питання про надання згоди орендарю на здійснення невід`ємних поліпшень орендованого державного майна орендар подає заяву та такий пакет документів: опис передбачуваних поліпшень і кошторис витрат на їх проведення; інформацію про доцільність здійснення поліпшень орендованого майна; приписи органів пожежного нагляду, охорони праці (за їх наявності); довідку балансоутримувача про вартість об`єкта оренди згідно з даними бухгалтерського обліку на початок поточного року; завірену копію проектно-кошторисної документації, якщо інше не встановлено договором оренди; звіт за результатами експертизи кошторисної частини проектної документації на здійснення невідємних поліпшень.
Згідно п. 2 розділу «Опис аудиту» висновку про вартість майна в переліку документів, наданих для проведення аудиту, вищевказані документи відсутні. Враховуючи вищевикладене слід дійти висновку, що порушений порядок погодження проведення невідємних поліпшень.
З метою досягнення повноти, всебічності, встановлення істини при розслідуванні даного кримінального правопорушення необхідно встановити обставини, які мають істотне значення для кримінального провадження, тому виникла потреба у тимчасовому доступі до документів, на підставі яких проводився висновок оцінки об`єкта про підтвердження невід`ємних поліпшень орендованих гаражних приміщень площею 108,9 кв.м. за адресою: АДРЕСА_2 , проведених фізичною особоюпідприємцем ОСОБА_5 станом на 30.09.2019 р.
Вказані дані можуть бути використані як докази у провадженні тому без вилучення, огляду та оцінки цих документів неможливо отримати інформацію про наявність чи відсутність фактів та обставин, що мають значення для кримінального провадження та підлягають встановленню. У зв`язку з чим у слідства виникла необхідність в отриманні тимчасового доступу до зазначених документів.
В судове засідання дізнавач ОСОБА_3 не з"явилася, на адресу суду надала заяву про розгляд клопотання у її відсутності, клопотання підтримує та просить суд задовольнити.
Відповідно до ч. 4 ст. 107 КПК України у разі неприбуття в судове засідання всіх осіб, які беруть участь у судовому провадженні, фіксування за допомогою технічних засобів кримінального провадження в суді не здійснюється.
Вивчивши матеріали клопотання, слідчий суддя вважає дане клопотання обґрунтованим та таким, що підлягає задоволенню, виходячи з наступного.
Слідчим суддеювстановлено,що СДБердичівського РВПГУНП вЖитомирській областіпроводиться досудоверозслідування вмежах кримінальногопровадження,внесеного доЄдиного реєструдосудових розслідуваньза №4202106234000003від 31.03.2021р.за ознакамикримінального правопорушення,передбаченого ч.2ст.358 КК України.
Відповідно до частини 1 статті 131 Кримінального процесуального кодексу України (далі КПК України), заходи забезпечення кримінального провадження застосовуються з метою досягнення дієвості цього провадження.
Частиною 2 статті 131 КПК України передбачено такий вид заходів забезпечення кримінального провадження як тимчасовий доступ до речей і документів і тимчасове вилучення майна.
Відповідно до ч. 1 ст. 159 КПК України тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та вилучити їх (здійснити їх виїмку).
Відповідно до ч. 1 ст. 160 КПК України сторони кримінального провадження мають право звернутися до слідчого судді під час досудового розслідування чи суду під час судового провадження із клопотанням про тимчасовий доступ до речей і документів, за винятком зазначених у статті 161 цього Кодексу. Слідчий має право звернутися із зазначеним клопотанням за погодженням з прокурором.
Враховуючи вищевикладене та те, що документи,які знаходятьсяу володінніФОП ОСОБА_5 ,можуть бутивикористані якдокази укримінальному провадженні,необхідні слідствудля встановленняістини укримінальному провадженні,а без їх вилучення, огляду та оцінки неможливо отримати інформацію про наявність чи відсутність фактів та обставин, що мають значення для кримінального провадження, однак іншим способом отримати їх неможливо, тому слідчий суддя приходить до висновку, що дізнавачем доведено можливість використання як доказів відомостей, що містяться в цих речах і документах, та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів, а тому дане клопотання про тимчасовий доступ до речей і документів підлягає задоволенню.
Слідчий суддя, відповідно до статті 164 КПК України, встановлює 10-денний строк дії ухвали про тимчасовий доступ до речей і документів, з дня її постановлення.
Керуючись статтями 159, 160, 163, 164, 369, 372 Кримінального процесуального Кодексу України, слідчий суддя, -
п о с т а н о в и в:
Клопотання старшого дізнавача Бердичівського районного відділу поліції Головного управління Національної поліції в Житомирській області лейтенанта поліції ОСОБА_3 про тимчасовий доступ до речей і документів задовольнити.
Надати старшому дізнавачу СД Бердичівського РВП ГУНП в Житомирській області лейтенанту поліції ОСОБА_3 тимчасовий доступ до оригіналів документів, які знаходяться у володінні фізичної особи підприємця ОСОБА_5 , що зареєстрований та знаходиться за адресою: АДРЕСА_1 , а саме: до оригіналів документів та документів, на підставі яких проводився (складався) висновок від 30.09.2019, щодо ринкової вартості об`єкту оцінки, будівель гаражу 5 будівель та побутова кімната, окремо розташованої одноповерхової нежитлова будівлі 1986 року побудови, загальною площею 108,9 кв.м., яка знаходиться за адресою: АДРЕСА_2 , що містить невід`ємні поліпшення.
Встановити строкдії ухвали- до 25 квітня 2021 року включно.
У разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до речей і документів слідчий суддя, суд за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів на підставі ухвали, має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку згідно з положеннями Кримінального процесуального Кодексу України з метою відшукання та вилучення зазначених речей і документів.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Слідчий суддя ОСОБА_1
Суд | Бердичівський міськрайонний суд Житомирської області |
Дата ухвалення рішення | 15.04.2021 |
Оприлюднено | 28.05.2024 |
Номер документу | 96271589 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про тимчасовий доступ до речей і документів |
Кримінальне
Бердичівський міськрайонний суд Житомирської області
Вдовиченко Т. М.
Кримінальне
Бердичівський міськрайонний суд Житомирської області
Вдовиченко Т. М.
Кримінальне
Бердичівський міськрайонний суд Житомирської області
Вдовиченко Т. М.
Кримінальне
Бердичівський міськрайонний суд Житомирської області
Вдовиченко Т. М.
Кримінальне
Бердичівський міськрайонний суд Житомирської області
Вдовиченко Т. М.
Кримінальне
Бердичівський міськрайонний суд Житомирської області
Вдовиченко Т. М.
Кримінальне
Бердичівський міськрайонний суд Житомирської області
Вдовиченко Т. М.
Кримінальне
Бердичівський міськрайонний суд Житомирської області
Вдовиченко Т. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні