Рішення
від 15.04.2021 по справі 395/268/21
НОВОМИРГОРОДСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД КІРОВОГРАДСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 395/268/21 Провадження № 2-о/395/10/2021

Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

15 квітня 2021 року м. Новомиргород

Новомиргородський районний суд Кіровоградської області в складі:

головуючого судді Орендовського В.А.,

при секретарі Піддубній Н.С.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Новомиргороді в окремому проваджені цивільну справу ОСОБА_1 , заінтересована особа: Новомиргородська міська рада Кіровоградської області про встановлення факту родинних відносин,-

ВСТАНОВИВ:

До суду із заявою звернулася ОСОБА_1 , заінтересована особа: Новомиргородська міська рада Кіровоградської області про встановлення факту родинних відносин, вказавши, що ІНФОРМАЦІЯ_1 в с. Лікареве Новомиргородського району Кіровоградської області, у віці 84 роки, померла громадянка ОСОБА_3 . За ступенем родинного зв`язку - рідна баба. Після її смерті залишилася спадщина, до складу якої входить земельна ділянка з кадастровим номером 3523810000:02:000:0122, яка розташована на території Новомиргородської міської ради Кіровоградської області з цільовим призначенням для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, площею 3,42 га, що належала померлій на підставі державного акту на право приватної власності на землю серії ІV-КР №010868. За життя, на випадок своєї смерті, ОСОБА_3 склала заповідальне розпорядження, відповідно якого вищевказану земельну ділянку заповіла рідній онуці, заявнику ОСОБА_1 . Після смерті бабусі, вона, у встановлений законом строк, прийняла спадщину, шляхом подачі відповідної заяви до приватного нотаріуса Новомиргородського районного нотаріального округу Забуранної О.В. Нотаріусом було заведено спадкову справу № 65782232. Під час огляду та аналізу поданих нею документів до нотаріуса було виявлено, що не можливо прослідкувати родинні відносини між спадкодавцем та спадкоємцем. Тобто, ОСОБА_1 та нині покійною ОСОБА_3 не доведено родинні відносини баба-онука. А саме, в свідоцтві про народження, матері ОСОБА_1 , яка також вже померла, ОСОБА_6 , в графі мати не видно прізвища ім`я та по батькові (напис був виконаний чорнилом і з часом він пошкодився). А у реєстрі народжень, ім`я баби зазначено як ОСОБА_3 замість ОСОБА_3 . При оформленні спадщини за заповітом ОСОБА_1 потрібно буде сплатити 15% податку від вартості успадкованого майна замість 5%, оскільки у її документах та свідоцтві про смерть виданому на ім`я баби не прослідковуються родинні відносини між спадкодавцем та спадкоємцем. Таким чином, внаслідок численних помилок при написанні ім`я померлої бабусі заявниці, такий факт унеможливлює встановити родинний зв`язок між заявницею та її померлою бабусею і перешкоджає їй у використанні свого права на оформлення спадщини після смерті баби за передбаченою законом ставкою податку.

Заявниця та її представник повідомлені у встановленому законом порядку про час та місце розгляду справи в судове засідання не з`явилися, проте представник заявниці направив до суду заяву з проханням розглядати справу без їх участі, заявлені вимоги підтримують та просили їх задовольнити.

Представник заінтересованої особи Новомиргородської міської ради повідомлений у встановленому законом порядку про час та місце розгляду справи в судове засідання не з`явився, будь-яких клопотань чи заяв до суду не направляв.

Дослідивши письмові докази, суд прийшов до висновку, що заява підлягає задоволенню за таких обставин.

Судом встановлено, що ІНФОРМАЦІЯ_1 в с. Лікареве Новомиргородського району Кіровоградської області, у віці 84 роки, померла громадянка ОСОБА_3 , уродженка с. Журавка Шполянського району Черкаської області, що підтверджується копією свідоцтва про смерть серії НОМЕР_1 , актовий запис №39, виданого 06 березня 2020 року Новомиргородським районним відділом державної реєстрації актів цивільного стану Південно-Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Дніпро) (а.с.8).

Згідно довідки № 3162 від 29.09.2020 року виданої Новомиргородською міською радою Кіровоградської області померла ОСОБА_3 , 1935 р.н., проживала та зареєстрована в АДРЕСА_1 , з 1950 року до дня смерті ІНФОРМАЦІЯ_1 , одиноко (а.с.11).

Після її смерті залишилася спадщина, до складу якої входить земельна ділянка з кадастровим номером 3523810000:02:000:0122, яка розташована на території Новомиргородської міської ради Кіровоградської області з цільовим призначенням для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, площею 3,42 га, що належала померлій ОСОБА_3 на підставі державного акту на право приватної власності на землю серії І-КР №010868 (а.с.12).

За життя, на випадок своєї смерті, ОСОБА_3 склала заповіт, який посвідчений державним нотаріусом Новомиргородської державної нотаріальної контори Кіровоградської області Заліпським В.О. від 17 серпня 2010 року та зареєстрований в реєстрі за № 1046, відповідно до якого вищевказану земельну ділянку заповіла заявниці ОСОБА_1 (а.с.9).

Після смерті бабусі заявниця у встановлений законом строк, прийняла спадщину, подавши відповідну заяву до приватного нотаріуса Новомиргородського районного нотаріального округу Забуранної О.В. Нотаріусом було заведено спадкову справу № 65782232, що підтверджується копією Витягу про реєстрацію в Спадковому реєстрі № 60069302 (а.с.10).

12 серпня 2006 року заявниця змінила прізвище з ОСОБА_1 на ОСОБА_1 , що підтверджується копією свідоцтва про шлюб серії НОМЕР_2 , виданого Виконавчим комітетом Коробчинської сільської ради Новомиргородського району Кіровоградської області, актовий запис № 01 (а.с.7).

У свідоцтві про народження заявниці в графі мати вказано ОСОБА_6 .

Згідно копії Витягу з Державного реєстру актів цивільного стану громадян щодо актового запису про народження № 31 від 07.12.1967 року прізвище, ім`я та по батькові матері заявниці зазначено як ОСОБА_6 , у відомостях про матір зазначено: ОСОБА_3 (а.с.25).

Як вбачається з вищезазначених документів наявні розбіжності в написанні ім`я та по-батькові баби заявниці, хоча мова йде про одну особу.

За вказаних обставин суд вважає, що заява підлягає задоволенню.

Враховуючи викладене, керуючись ст.ст. 258-259, 263-265, 315-316, 318, ЦПК України, суд

ВИРІШИВ:

Заяву ОСОБА_1 - задовольнити.

Встановити факт, що має юридичне значення, а саме те, що ОСОБА_3 , яка померла ІНФОРМАЦІЯ_1 у с. Лікареве Новомиргородського району Кіровоградської області у віці 84 роки є бабою з боку матері заявниці, ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_3 .

Рішення суду може бути оскаржено шляхом подачі апеляційної скарги до Кропивницького апеляційного суду через суд першої інстанції протягом тридцяти днів з дня його проголошення.

Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини судового рішення або у разі розгляду справи (вирішення питання) без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення. Учасник справи, якому повне рішення суду не було вручено у день його проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження рішення суду - якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду.

Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Під час дії карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України з метою запобігання поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19), суд за заявою учасників справи та осіб, які не брали участі у справі, якщо суд вирішив питання про їхні права, інтереси та (або) обов`язки (у разі наявності у них права на вчинення відповідних процесуальних дій, передбачених цим Кодексом), поновлює процесуальні строки, встановлені нормами цього Кодексу, якщо визнає причини їх пропуску поважними і такими, що зумовлені обмеженнями, впровадженими у зв`язку з карантином. Суд може поновити відповідний строк як до, так і після його закінчення.

Суд за заявою особи продовжує процесуальний строк, встановлений судом, якщо неможливість вчинення відповідної процесуальної дії у визначений строк зумовлена обмеженнями, впровадженими у зв`язку з карантином.

Повний текст рішення виготовлений 15 квітня 2021 року.

Суддя Новомиргородського районного суду

Кіровоградської області В.А. Орендовський

СудНовомиргородський районний суд Кіровоградської області
Дата ухвалення рішення15.04.2021
Оприлюднено16.04.2021
Номер документу96291616
СудочинствоЦивільне

Судовий реєстр по справі —395/268/21

Рішення від 15.04.2021

Цивільне

Новомиргородський районний суд Кіровоградської області

Орендовський В. А.

Ухвала від 26.03.2021

Цивільне

Новомиргородський районний суд Кіровоградської області

Орендовський В. А.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні