5/113-64А
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ВОЛИНСЬКОЇ ОБЛАСТІ
43010, м. Луцьк, пр. Волі, 54 а
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
"17" вересня 2007 р. Справа № 5/113-64А.
за позовом Волинського обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів
до Приватної фірми «Рак»
про стягнення 2348грн.88коп.
Суддя Слупко В.Л.
Представники сторін:
від позивача: Дяченко С.І. –гол.спеціаліст (дор.№06/10-24 від 24.07.2007р.)
Суть спору: Позивач - Волинське обласне відділення Фонду соціального захисту інвалідів та представник в судовому засіданні просять стягнути з Приватної фірми «Рак»на користь Волинського обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів 2348грн.88коп., в тому числі: 2270грн. адміністративно-господарських санкцій за непрацевлаштування в 2006 році 1-го інваліда згідно визначеного ст.19 Закону України „Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні” нормативу та 78грн.88коп. пені, нарахованої за порушення термінів сплати санкцій.
Відповідач позову не оспорив, пояснень з приводу заявлених позовних вимог суду не надав, представника в судове засідання не направив, хоча був належним чином повідомлений про час та місце судового засідання (повідомлення про вручення поштового відправлення №117950).
Суд вважає за можливе справу розглянути за наявними матеріалами.
Розглянувши матеріали справи, заслухавши пояснення представника позивача, суд встановив:
Статтею 19 Закону визначено норматив працевлаштування інвалідів для підприємств (об'єднань), установ і організацій незалежно від форм власності і господарювання в розмірі 4% від загальної чисельності працюючих.
Відповідно до ст.20 Закону підприємства (об'єднання), установи і організації незалежно від форм власності і господарювання, де кількість працюючих інвалідів менша, ніж установлено нормативом, передбаченим частиною першою статті 19 цього Закону, щороку сплачують відповідним відділенням Фонду України соціального захисту інвалідів адміністративно-господарські санкції, сума яких визначається у розмірі середньої річної заробітної плати на відповідному підприємстві (в об'єднанні), в установі, організації за кожне робоче місце, не зайняте інвалідом. Для підприємств, установ, організацій, у тому числі підприємств, організацій громадських організацій інвалідів, фізичних осіб, на яких працює від 8 до 15 осіб, розмір адміністративно-господарських санкцій за робоче місце, призначене для працевлаштування інваліда і не зайняте інвалідом, визначається в розмірі половини середньої річної заробітної плати на відповідному підприємстві, в установі, організації, у тому числі підприємстві, організації громадських організацій інвалідів, у фізичної особи, яка використовує найману працю.
Згідно звіту відповідача форми №10-П І наданого відділенню Фонду інвалідів, середньооблікова чисельність штатних працівників на ПФ «Рак»в 2006 році становила 10 осіб, відповідно чисельність інвалідів, які повинні працювати на робочих місцях, створених відповідно до 4% нормативу становить 1 особу.
Відповідно до ч.3 ст.18 Закону підприємства, установи, організації, фізичні особи, які використовують найману працю, зобов'язані виділяти та створювати робочі місця для працевлаштування інвалідів, у тому числі спеціальні робочі місця, створювати для них умови праці з урахуванням індивідуальних програм реабілітації і забезпечувати інші соціально-економічні гарантії, передбачені чинним законодавством, надавати державній службі зайнятості інформацію, необхідну для організації працевлаштування інвалідів, і звітувати Фонду соціального захисту інвалідів про зайнятість та працевлаштування інвалідів у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.
Фактично у відповідача в 2006 році не було працевлаштовано жодного інваліда. Згідно листа Іваничівського районного центру зайнятості №02-01 від 06.09.2007р. відповідач в 2006 році з інформацією про створення робочих місць для працевлаштування інвалідів, а також про вільні робочі місця та вакантні посади, на яких може використовуватись праця інвалідів не звертався, а тому вимога відділення Фонду про стягнення санкції в сумі 2270грн. (половина середньої річної заробітної плати працюючих на підприємстві в 2006 році) є підставною і підлягає задоволенню.
Відповідно до ч.2 ст.20 Закону порушення термінів сплати адміністративно-господарських санкцій тягне за собою нарахування пені. Пеня обчислюється виходячи з 120 відсотків річних облікової ставки Національного банку України, що діяла на момент сплати, нарахованої на повну суму недоїмки за весь її строк.
Враховуючи, що на момент звернення відділення Фонду до суду (09.08.2007р.) відповідачем адміністративно-господарські санкції не були сплачені, стягненню з ПФ «Рак»підлягає також і пеня за порушення термінів сплати санкцій, що згідно розрахунку позивача становить 78грн.88коп.
Керуючись Законом України „Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні”, ст.ст. 158-163 Кодексу адміністративного судочинства України, господарський суд,
ПОСТАНОВИВ:
Позов задоволити.
Стягнути з Приватної фірми «Рак»на користь Волинського обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів 2348грн.88коп., в тому числі: 2270грн. адміністративно-господарських санкцій та 78грн.88коп. пені.
Постанову може бути оскаржено у строк і порядку, передбачені ст.186 Кодексу адміністративного судочинства України. Постанова набирає законної сили в порядку, встановленому ст.254 Кодексу адміністративного судочинства України.
Суддя В.Л.Слупко
Суд | Господарський суд Волинської області |
Дата ухвалення рішення | 17.09.2007 |
Оприлюднено | 25.09.2007 |
Номер документу | 963119 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Волинської області
Слупко В.Л.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні