КОРАБЕЛЬНИЙ РАЙОННИЙ СУД М. МИКОЛАЄВА

ПОСТАНОВА

Справа № 488/808/21

Провадження № 3/488/448/21

П О С Т А Н О В А

16.04.2021 року

Суддя Корабельного районного суду м. Миколаєва Головіна Т.М., розглянувши справу про адміністративне правопорушення відносно,-

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , реєстраційний номер облікової картки платника подактів: НОМЕР_1 , громадянина України, який є директором ДП «Миколаївський авіаремонтний завод «НАРП» , проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 , який раніше до адміністративної відповідальності не притягувався,,

за скоєння адміністративного правопорушення, передбаченого частиною 1 статті 163-1 КУпАП, -

В С Т А Н О В И В:

Згідно протоколу про адміністративне правопорушення, ОСОБА_1 , будучи директором ДП «Миколаївський авіаремонтний завод «НАРП» , порушив порядок ведення податкового обліку з порушенням встановленого порядку, а саме:

- до складу податкового кредиту віднесено суми податку на додану вартість по контрагентам- постачальникам ДП «НАРП» (ТОВ «ПРОМЕЛЕКТРОНІКА» , ТОВ ВКФ «Салфит» , ТОВ «Скаіпром» , ТОВ «СНГ-Комплект» , ТОВ НВП «СПЕЦСЕРВІС» , ТОВ «СТИЛВОРС» , ПП «ЕНЕРГОПОСТАЧСЕРВІС» , ТОВ «ТОРГОВИЙ ДІМ «ПК ІНДУСРІЯ» , ТОВ «ІМПЕРА ГРУП» (код ЄДРПОУ 38677154), ТОВ «ЮГТЕХЕЛЕКТРО» , ТОВ «ЮГПРОМТЕХМОНТАЖ» , ТОВ «Аксарія» , ТОВ «ПРОМТЕХІНВЕСТ ГРУП» ), по яким господарська операція не відбулася, відсутнє придбання товару, первинні документи не відповідають фактичному руху активів та не можуть враховуватись в даних податкового обліку, по контрагенту-постачальнику (ТОВ «ХL-ГРУП» ), по якому порушено строк реєстрації податкової накладної, що призвело до завищення суми податкового кредиту та завищення суми від`ємного значення, що зараховується до складу податкового кредиту податкової декларації з податку на додану вартість за грудень 2020 року на суму 766 256 грн. та завищення суми ПДВ до бюджетного відшкодування у сумі 969 585 грн,

чим порушив п.198.1, п.198.2, п.198.3, п.198.6 ст. 198, п.200.1, п.200.4 ст. 200 Податкового кодексу України від 02.12.2010 року №2755 зі змінами та доповненнями, та скоїв адміністративне правопорушення, передбачене ч.1 ст.163-1 КУпАП

ОСОБА_1 в судове засідання не з`явився, відповідно до письмових пояснень його захисника - адвоката Могутова А.М., він просить провадження в справі про притягнення ОСОБА_1 за ч. 1 ст. 163-1 КУпАП закрити по причині відсутності в його діях події і складу адміністративного правопорушення, та закінчення на момент розгляду справи строків накладення адміністративного стягнення, передбачених статтею 38 КУпАП.

Відповідно до статті 38 КУпАП, якщо справи про адміністративні правопорушення відповідно до цього Кодексу чи інших законів підвідомчі суду (судді), стягнення може бути накладено не пізніш як через три місяці з дня вчинення правопорушення, а при триваючому правопорушенні - не пізніш як через три місяці з дня його виявлення.

Закінчення строків, передбачених статтею 38 Кодексу, у відповідності до пункту 7 частини 1 статті 247 КУпАП є обставиною, яка зобов`язує суд закрити провадження у разі його відкриття.

Судом встановлено, що відповідно до акту перевірки ДП «Миколаївський авіаремонтний завод «НАРП» від 03.03.2021 року, часом скоєння ОСОБА_1 правопорушення є грудень 2020 року.

При цьому, правопорушення, вчинені ОСОБА_1 , неможливо вважати триваючими, оскільки не проведення господарської операції по контрагенту-постачальнику, відсутність придбання товару, не відповідність первинних документів фактичному руху активів та не можливість враховуваня в даних податкового обліку, порушення строку реєстрації податкових накладних, що призвело до завищення суми податкового кредиту та завищення суми від`ємного значення, що зараховується до складу податкового кредиту податкової декларації з податку на додану вартість та завищення суми ПДВ до бюджетного відшкодування за грудень 2020 року є разовими порушеннями за один конкретний місяць, тому дані дії ОСОБА_1 утворюють закінчений склад адміністративного правопорушення.

На підставі викладеного, керуючись статтею 38, пунктом 7 частини 1 статті 247, статтею 283, пунктом 3 частини 1 статті 284, статтею 294 КУпАП,

П О С Т А Н О В И В:

Адміністративну справу відносно ОСОБА_1 за частиною 1 статті 163-1 КУпАП - закрити у зв`язку із закінченням на момент розгляду справи строків, передбачених ст.38 КУпАП.

Постанова може бути оскаржена до Миколаївського апеляційного суду шляхом подання до Корабельного районного суду м. Миколаєва апеляційної скарги протягом десяти днів з дня її винесення.

Суддя Т.М. Головіна

Дата ухвалення рішення 16.04.2021
Зареєстровано 18.04.2021
Оприлюднено 19.04.2021

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Перевірити компанію

Додайте Опендатабот до улюбленного месенджеру

Вайбер Телеграм

Опендатабот для телефону