Справа № 369/13218/20
Провадження №2/369/1376/21
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
26.03.2021 року м. Київ
Києво-Святошинський районний суд Київської області у складі:
головуючого - судді Волчко А.Я.,
при секретарі судового засідання Миголь А.А.,
розглянувши у відкритому підготовчому судовому засіданні в залі суду м. Києва заяву позивача ОСОБА_1 та відповідача ОСОБА_2 про затвердження мирової угоди по цивільній справі за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про встановлення факту постійного проживання зі спадкодавцем та визнання права власності на спадкове майно, -
ВСТАНОВИВ:
У жовтні 2020 року позивач ОСОБА_1 звернувся до Києво-Святошинського районного суду Київської області з позовом до відповідача ОСОБА_2 про встановлення факту постійного проживання зі спадкодавцем та визнання права власності на спадкове майно
Ухвалою Києво-Святошинського районного суду Київської області від 23 жовтня 2020 року відкрито загальне провадження по даній справі та призначено підготовче судове засідання.
15 березня 2021 року через канцелярію суду надійшла спільна заява сторін у справі про затвердження мирової угоди, в якій позивач та відповідач просили затвердити мирову угоду та закрити провадження у справі, додавши, що наслідки закриття провадження їм відомі та зрозумілі.
У зв`язку з укладенням даної мирової угоди просили суд вирішити питання про повернення позивачу ОСОБА_1 з державного бюджету 50 відсотків судового збору, сплаченого при поданні позову відповідно до ч. 1 ст. 142 ЦПК України.
У судове засідання позивач ОСОБА_1 не з`явився. Про день, час та місце слухання справи повідомлений належним чином. До суду направив заяву, у якій просив суд проводити розгляд справи у його відсутності та затвердити мирову угоду, яка подана 15 березня 2021 року, наслідки затвердження мирової угоди йому роз`яснені та зрозумілі.
У судове засідання відповідач ОСОБА_2 не з`явився. Про день, час та місце слухання справи повідомлений належним чином. До суду направив заяву, у якій просив суд проводити розгляд справи у його відсутності та затвердити мирову угоду, яка подана 15 березня 2021 року, наслідки затвердження мирової угоди йому роз`яснені та зрозумілі.
У зв`язку з неявкою сторін силу ч. 2 ст. 247 КПК України фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснювалось.
У відповідності до ч. 5 ст. 268 ЦПК України датою ухвалення рішення, ухваленого за відсутності учасників справи, є дата складення повного судового рішення.
Суд, вивчивши текст мирової угоди від 15.03.2021 року, дослідивши матеріали цивільної справи, вважає спільну заяву сторін про затвердження мирової угоди обґрунтованою та такою, що підлягає задоволенню, виходячи з наступного.
Як вбачається із тексту мирової угоди, вона підписана позивачем ОСОБА_1 та відповідачем ОСОБА_2 , які є спадкоємцями після смерті їхньої матері ОСОБА_3 , яка померла ІНФОРМАЦІЯ_1 .
Відповідно до ч.7 ст. 49 ЦПК України сторони можуть укласти мирову угоду на будь-якій стадії цивільного процесу.
Відповідно до вимог ст.207 ЦПК України мирова угода укладається сторонами з метою врегулювання спору на основі взаємних поступок і може стосуватися лише прав та обов`язків сторін. У мировій угоді сторони можуть вийти за межі предмета спору за умови, що мирова угода не порушує прав чи охоронюваних законом інтересів третіх осіб. Сторони можуть укласти мирову угоду і повідомити про це суд, зробивши спільну письмову заяву. Укладена сторонами мирова угода затверджується ухвалою суду, в резолютивній частині якої зазначаються умови угоди. Затверджуючи мирову угоду, суд цією ж ухвалою одночасно закриває провадження у справі.
Тобто, за змістом даної норми закону суд має перевірити, чи умови мирової угоди не суперечать закону, а саме: чи дотриманий сторонами процесуальний порядок звернення, чи дійсно укладено мирову угоду, який її зміст, чи зрозуміло, чітко, однозначно, безумовно викладено умови, чи стосується угода предмету спору, чи всі умови угоди підлягають примусовому виконанню, чи в результаті ліквідується спір між сторонами.
Зі спільної заяви про затвердження мирової угоди вбачається, що сторонам зрозумілі наслідки затвердження мирової угоди та закриття провадження у справі.
Відповідно до вимог ч.1 п.5 ст.255 ЦПК України суд своєю ухвалою закриває провадження у справі, якщо сторони уклали мирову угоду і вона затверджена судом.
Відповідно до ч.2 ст.256 ЦПК України, у разі закриття провадження у справі повторне звернення до суду з приводу спору між тими сторонами, про той самий предмет і з тих самих підстав не допускається.
Вивчивши умови мирової угоди суд вважає, що вона не суперечить закону, стосується лише прав та обов`язків сторін та предмету спору, умови мирової угоди не порушують прав, свобод чи інтересів інших осіб, в тому числі й держави, тому суд дійшов висновку про необхідність затвердження мирової угоди від 15.03. 2021 року та закриття провадження у справі.
Відповідно до ч.4 ст.207 ЦПК України, укладена сторонами мирова угода затверджується ухвалою суду, в резолютивній частині якої зазначаються умови угоди.
Відповідно до вимог ст. 208 ЦПК України виконання мирової угоди здійснюється особами, які її уклали, в порядку і в строки, передбачені цією угодою. Ухвала про затвердження мирової угоди є виконавчим документом та має відповідати вимогам до виконавчого документу, встановленим Законом України Про виконавче провадження . У разі невиконання затвердженої судом мирової угоди ухвала суду про затвердження мирової угоди може бути подана для її примусового виконання в порядку, передбаченому законодавством для виконання судових рішень.
Як вбачається з тексту мирової угоди, сторони виявили бажання врегулювати спір на основі взаємних поступок, та можливості закінчення розгляду даного спору мирним шляхом, а тому уклали мирову угоду на визначених тексті заяви умовах.
Приписами ст.12 ч.4 ЦПК України визначено, що кожна сторона несе ризик настання наслідків, пов`язаних із вчиненням нею процесуальних дій.
Вивчивши мирову угоду суд вважає, що вона не суперечить закону, стосується лише прав та обов`язків сторін та предмета позову, умови мирової угоди не порушують прав, свобод чи інтересів інших осіб, тому приходить до висновку про необхідність затвердження мирової угоди та закриття провадження у справі.
Зазначена мирова угода долучена до матеріалів справи, сторонам роз`яснені наслідки затвердження мирової угоди та закриття провадження у справі, передбачені ст.256 ЦПК України.
Зважаючи на викладене, керуючись ст.ст. 207 , 208 , 255 , 256 ЦПК України , суд,
ПОСТАНОВИВ:
Заяву позивача ОСОБА_1 та відповідача ОСОБА_2 про затвердження мирової угоди по цивільній справі за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про встановлення факту постійного проживання зі спадкодавцем та визнання права власності на спадкове майно- задовольнити.
Затвердити мирову угоду, укладену 15 березня 2021 року між ОСОБА_1 та ОСОБА_2 , на наступних умовах:
1. ІНФОРМАЦІЯ_1 померла мати сторін ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , яка постійно проживала та була зареєстрована до дня смерті за адресою:
АДРЕСА_1 . На випадок своєї смерті ОСОБА_3 залишила заповіти:
- заповіт посвідчений 09.04.2005 р. державним нотаріусом Києво-Святошинської районної державної нотаріальної контори Київської області за р. № 2-677, за умовами якого все своє майно ОСОБА_3 заповіла нам - ОСОБА_1 та ОСОБА_2 (в рівних частках кожному);
- заповіт посвідчений 15.06.2018 р. державним нотаріусом Києво-Святошинської районної державної нотаріальної контори Київської області за р. № 1-1779, за умовами якого належній ОСОБА_3 житловий будинок з відповідними господарськими будівлями і спорудами, земельну ділянку площею 0,250 га з кадастровим номером 3222784201:01:016:0003, надану для будівництва і обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд (присадибна ділянка), та земельну ділянку площею 0,154 га з кадастровим номером 3222784201:01:016:0004, надану для ведення особистого селянського господарства, розташовані за адресою: АДРЕСА_2 , ОСОБА_3 заповіла нам - ОСОБА_1 та ОСОБА_2 (в рівних частках кожному).
3. На день смерті ОСОБА_3 залишилася спадщина, яка складається з:
- житлового будинку АДРЕСА_3 ;
- житлового будинку АДРЕСА_2 ;
- земельної ділянки площею 0,0627 га з кадастровим номером 3222410300:01:049:0005, розташованої за адресою: АДРЕСА_3 , та наданої для будівництва і обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд (присадибна ділянка);
- земельної ділянки площею 0,250 га з кадастровим номером 3222784201:01:016:0003, розташованої за адресою: АДРЕСА_2 , наданої для будівництва і обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд (присадибна ділянка);
- земельної ділянки площею 0,154 га з кадастровим номером 3222784201:01:016:0004, розташованої за адресою: АДРЕСА_2 , наданої для ведення особистого селянського господарства.
4. Після смерті матері сторін ОСОБА_3 спадкоємцями за заповітами є ми, її сини ОСОБА_1 та ОСОБА_2 .
5. Сторони: ОСОБА_1 та ОСОБА_2 дійшли згоди врегулювати спір щодо спадкового майна померлої ІНФОРМАЦІЯ_1 ОСОБА_3 наступним чином:
6. ОСОБА_2 визнає, що ОСОБА_1 , спадщину після смерті ІНФОРМАЦІЯ_3 матері ОСОБА_3 прийняв, так як фактично постійно проживав разом із спадкодавцем на час відкриття спадщини.
7. Сторони: ОСОБА_1 та ОСОБА_2 визнають, що кожний із них має право отримати у власність по 1/2 частці вищезазначеного спадкового майна в порядку спадкування після смерті їх матері ІНФОРМАЦІЯ_3 ОСОБА_3 на підставі складених нею заповітів від 09.04.2005 р. та від 15.06.2018 р.
8. При цьому ОСОБА_1 відмовляється від позовних вимог щодо визнання за ним права власності в порядку спадкування після смерті ІНФОРМАЦІЯ_3 ОСОБА_3 :
- на житловий будинок загальною площею 60,0 кв. м., житловою площею 24,7 кв. м., з надвірними будівлями та спорудами, що розташований за адресою: АДРЕСА_2 ,
- на земельну ділянку кадастровий номер 3222784201:01:016:0003, площею 0,2500 га, з цільовим призначенням для будівництва і обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд, що розташована за адресою: АДРЕСА_2 ,
- на земельну ділянку кадастровий номер 3222784201:01:016:0004, площею 0,1540 га, з цільовим призначенням для ведення особистого селянського господарства, що розташована за адресою: АДРЕСА_2 ,
та уступає ОСОБА_2 визнання за ним права власності на це спадкове майно.
9. ОСОБА_2 уступає ОСОБА_1 визнання за ним права власності на спадкове майно:
- житловий будинок, загальною площею 76,2 кв. м., житловою площею 49,3 кв. м., з надвірними будівлями та спорудами, що розташований за адресою: АДРЕСА_3 ;
- земельну ділянку кадастровий номер 3222410300:01:049:0005, площею 0,0627 га, з цільовим призначенням для будівництва і обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд, що розташована за адресою: АДРЕСА_3 .
10. Сторони: ОСОБА_1 та ОСОБА_2 даною Мировою угодою вирішили:
11. Визнати за ОСОБА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 , в порядку спадкування після смерті ІНФОРМАЦІЯ_3 ОСОБА_3 право власності в цілому:
- на житловий будинок, загальною площею 76,2 кв. м., житловою площею 49,3 кв. м., з надвірними будівлями та спорудами, що розташований за адресою: АДРЕСА_3 ;
- на земельну ділянку кадастровий номер 3222410300:01:049:0005, площею 0,0627 га, з цільовим призначенням для будівництва і обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд, що розташована за адресою: АДРЕСА_3 .
12. Визнати за ОСОБА_2 , РНОКПП НОМЕР_2 , в порядку спадкування після смерті ІНФОРМАЦІЯ_3 ОСОБА_3 право власності в цілому:
- на житловий будинок загальною площею 60,0 кв. м., житловою площею 24,7 кв. м., з надвірними будівлями та спорудами, що розташований за адресою: АДРЕСА_2 ;
- на земельну ділянку кадастровий номер 3222784201:01:016:0003, площею 0,2500 га, з цільовим призначенням для будівництва і обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд, що розташована за адресою: АДРЕСА_2 ;
- на земельну ділянку кадастровий номер 3222784201:01:016:0004, площею 0,1540 га, з цільовим призначенням для ведення особистого селянського господарства, що розташована за адресою: АДРЕСА_2 .
13. Сторони цієї Угоди повідомляють, що:
14. Сторони з даною Мировою угодою уважно ознайомлені, заперечень не мають.
15. Дана Угода складена українською мовою в трьох оригінальних примірниках, один примірник для суду та по одному примірнику для кожної сторони.
16. Мирова угода набуває чинності з дати постановлення ухвали суду про її затвердження і діє до повного виконання Сторонами своїх зобов`язань.
17. Дана мирова угода є офіційним документом, а також доказом у всіх судових органах та інстанціях, яка підтверджує врегулювання спору між Сторонами в добровільному порядку.
18. Ця мирова угода стосується лише прав і обов`язків Сторін і предмета позову і не суперечить закону і не порушує права, свободи чи інтереси інших осіб.
19. Сторони погоджуються, що понесені ними судові витрати пов`язані із розглядом даної справи залишаються за сторонами.
Провадження у цивільній справі за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про встановлення факту постійного проживання зі спадкодавцем та визнання права власності на спадкове майно - закрити.
Зобов`язати фінансовий орган, Управління Державної казначейської служби України у Києво-Святошинському районі Київської області, код ЄДРПОУ: 38010937, що розташоване за адресою: вул. Лесі Українки, 88, м. Вишневе, Києво-Святошинський район, Київська область, повернути позивачу ОСОБА_1 , 50% сплаченого судового збору при поданні позову у розмірі 3564 грн. 65 коп., згідно квитанції № 74 від 15.09.2020 року та квитанції №49 від 09.10.2020 року.
Роз`яснити, що у разі закриття провадження у справі повторне звернення до суду з приводу спору між тими самими сторонами, про той самий предмет і з тих самих підстав не допускається.
Ухвала про затвердження мирової угоди є виконавчим документом. У разі невиконання затвердженої судом мирової угоди ухвала суду про затвердження мирової угоди може бути пред`явлена для її примусового виконання в порядку, передбаченому законодавством для виконання судових рішень протягом трьох років з дня набрання законної сили.
Ухвала може бути оскаржена до Київського апеляційного суду шляхом подання через Києво-Святошинський районний суд Київської області апеляційної скарги протягом п`ятнадцяти днів з складання ухвали.
Учасник справи, якому ухвала не була вручена в день її складання, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подана протягом 15 днів з дня вручення йому копії ухвали.
Ухвала суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закритті апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Реквізити учасників:
Позивач: ОСОБА_1 , зареєстрований за адресою: АДРЕСА_4 , РНОКПП: НОМЕР_1 .
Відповідач: ОСОБА_2 , зареєстрований за адресою: АДРЕСА_5 , РНОКПП: НОМЕР_2 .
Повний текст ухвали складений 26 березня 2021 року.
Суддя: А.Я. Волчко
Суд | Києво-Святошинський районний суд Київської області |
Дата ухвалення рішення | 26.03.2021 |
Оприлюднено | 20.04.2021 |
Номер документу | 96345077 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Києво-Святошинський районний суд Київської області
Волчко А. Я.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні