С О Л О М ' Я Н С Ь К И Й Р А Й О Н Н И Й С У Д М І С Т А К И Є В А
03037,м. Київ, вул. Максима Кривоноса,25; тел.: (044) 249-79-26, факс:249-79-28; e-mail:inbox@sl.ki.court.gov.ua
03113, м. Київ, вул. Полковника Шутова, 1; тел.: (044) 456-51-65; факс: 456-93-08
Провадження №1-кс/760/2292/21
в справі №760/6877/21
У Х В А Л А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
І.Вступна частина
22 березня 2021 року слідчий суддя Солом`янського районного суду міста Києва ОСОБА_1 за участю секретаря ОСОБА_2 , розглянув клопотання старшого слідчий з ОВС першого відділу розслідування кримінальних проваджень СУ ГУ ДФС у Київській області ОСОБА_3 , погодженого з прокурором Київської обласної прокуратури ОСОБА_4 про проведення обшуку у рамках досудового розслідування внесеного 17.09.2020 до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №32020110000000115, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.3 ст.204 КК України.
ІІ. Мотивувальна частина
До суду надійшло клопотання, у якому слідчий зазначив, що у провадженні першого відділу розслідування кримінальних проваджень СУ ГУ ДФС у Київській області перебувають матеріали досудового розслідування, внесеного 17.09.2020 до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №32020110000000115, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.3 ст.204 КК України.
У клопотанні слідчий просив надати дозвіл на проведення обшуку у житлових та нежитлових приміщеннях, за адресою: АДРЕСА_1 , відповідно до Інформаційної довідки з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно та Реєстру прав власності на нерухоме майно відсутні відомості про право власності, де гр. ОСОБА_5 , здійснює зберігання незаконно виготовлених підакцизних товарів, з метою виявлення та вилучення:
- транспортних засобів, які використовуються невстановленими особами слідству для зберігання та транспортування незаконно виготовлених алкогольних напоїв;
- незаконно виготовлених, придбаних підакцизних товарів (алкогольні напої, спирт етиловий, спиртовмісні рідини, спиртовмісна продукція);
- документів стосовно придбання, зберігання, реалізації та транспортування незаконно виготовлених (фальсифікованих) підакцизних товарів, без марок акцизного податку (алкогольних напоїв);
- печаток та штампів;
- обладнання, сировини, тари, інші засоби, що використовується для незаконного виготовлення підакцизних товарів;
- відомостей щодо руху товарно-матеріальних цінностей;
- чорнових записів (зошитів, блокнотів, окремих аркушів паперу), документів чорнової бухгалтерії (подвійного обліку) та інша інформація (документи), яка має значення для досудового розслідування;
- комп`ютерної техніки, носіїв збереження інформації (серверів відео спостереження, дискет, дисків, жорстких дисків, флеш-накопичувачів, планшетів, телефонів та іншого), на яких в електронному вигляді містяться відповідні відомості що підтверджують протиправну діяльність, з метою подальшого призначення судової експертизи;
- грошових коштів, одержаних від збуту незаконно виготовлених підакцизних товарів, банківські картки, кошти походження яких встановити під час проведення обшуку не можливо;
- предметів, які зберегли відомості щодо осіб, які вчинили кримінальне правопорушення та сприяли його вчиненню або інші дані, які можуть бути використані як докази;
- інших знарядь та засобів вчинення злочину, гроші, цінності, та інші речі, набуті кримінально протиправним шляхом, які являються джерелом доказів та містять відомості, що є предметом доказування у кримінальному провадженні.
Обґрунтовуючи необхідність проведення обшуку за адресою: АДРЕСА_1 де гр. ОСОБА_5 , здійснює зберігання незаконно виготовлених підакцизних товарів, слідчий зазначає наступне.
Проведеним досудовим розслідуванням встановлено, що невстановлені слідством особи в період 2020 року на території Київської області здійснюють незаконне виготовлення підакцизних товарів, що становлять загрозу для життя і здоров`я людей, а також здійснюють збут (реалізацію) незаконно виготовлених підакцизних товарів через мережу «Інтернет», використовуючи Інтернет сайти: ІНФОРМАЦІЯ_1 та інші, шляхом формування замовлень, які в подальшому відправляються через служби кур`єрських доставок «Нова пошта», «Делівері» та інших, що призвело до отруєння гр. ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_2 .
Так, в ході досудового розслідування слідчими СУ ГУ ДФС у Київській області було проведено ряд обшуків за місцями зберігання незаконно виготовленої підакцизної продукції, в ході яких було виявлено та вилучено фальсифіковану алкогольну продукцію, яка відповідно до висновків експертизи Київського НДКЦ МВС України не відповідає вимогам ДСТУ 4256:2003.
Також, в ході здійснення досудового розслідування було встановлено, що до незаконної діяльності причетний гр. ОСОБА_5 ( ІНФОРМАЦІЯ_3 ), який разом з невстановленими особами слідству організували незаконне підпільне виробництво спиртовмісних рідин та водо спиртової суміші з недоброякісної сировини (матеріалів), що становить загрозу для життя і здоров`я людей, шляхом відкриття підпільного цеху з використанням обладнання, що забезпечує масове виробництво зазначених товарів з метою подальшої їх реалізації під виглядом алкогольних напоїв у двох сусідніх гаражних приміщеннях № НОМЕР_1 та № НОМЕР_2 , які розміщені у гаражно-будівельному кооперативі «Мотор» (код ЄДРПОУ 23573804) за адресою: Київська обл., м. Переяслав-Хмельницький, вул. Богдана Хмельницького, 204-а.
Слідством встановлено, що ОСОБА_5 ( ІНФОРМАЦІЯ_3 ) разом з дружиною ОСОБА_7 ( ІНФОРМАЦІЯ_4 ) за адресою фактичного проживання АДРЕСА_2 , зберігають з метою подальшої реалізації незаконно виготовлені та фальсифіковані підакцизні товари, що підтверджується протоколом огляду.
Відповідно до Інформаційної довідки з Державного реєстру речових прав житлові та нежитлові приміщення, які розташовані за адресою: АДРЕСА_1 , та які використовуються в протиправній діяльності, на праві приватної власності не зареєстровані.
Крім того, в ході досудового розслідування кримінального провадження було здійснено огляд офіційного порталу Державної податкової служби України, а саме: Єдиний державний реєстр місць зберігання, в ході якого встановлено, що інформація щодо реєстрації місця зберігання партій алкогольних напоїв за адресою: АДРЕСА_1 в органах ДПС України відсутня.
Слідчим подано клопотання про розгляд справи без його участі, в якому він підтримав клопотання та просив його задовольнити. Дослідивши матеріали додані до клопотання, слідчий суддя приходить до висновку про часткове задоволення клопотання.
Відповідно до ч.1 ст.234 КПК України обшук проводиться з метою виявлення та фіксації відомостей про обставини вчинення кримінального правопорушення, відшукання знаряддя кримінального правопорушення або майна, яке було здобуте у результаті його вчинення, а також встановлення місцезнаходження розшукуваних осіб.
Згідно з ч.2 ст.234 КПК України обшук проводиться на підставі ухвали слідчого судді місцевого загального суду, в межах територіальної юрисдикції якого знаходиться орган досудового розслідування.
Згідно з ч.3 ст.234 КПК України у разі необхідності провести обшук слідчий за погодженням з прокурором або прокурор звертається до слідчого судді з відповідним клопотанням, яке повинно містити відомості про:
1) найменування кримінального провадження та його реєстраційний номер;
2) короткий виклад обставин кримінального правопорушення, у зв`язку з розслідуванням якого подається клопотання;
3) правову кваліфікацію кримінального правопорушення з зазначенням статті (частини статті) закону України про кримінальну відповідальність;
4) підстави для обшуку;
5) житло чи інше володіння особи або частину житла чи іншого володіння особи, де планується проведення обшуку;
6) особу, якій належить житло чи інше володіння, та особу, у фактичному володінні якої воно знаходиться;
7) індивідуальні або родові ознаки речей, документів, іншого майна або осіб, яких планується відшукати, а також їхній зв`язок із вчиненим кримінальним правопорушенням;
8) обґрунтування того, що доступ до речей, документів або відомостей, які можуть у них міститися, неможливо отримати органом досудового розслідування у добровільному порядку шляхом витребування речей, документів, відомостей відповідно до частини другої статті 93 цього Кодексу, або за допомогою інших слідчих дій, передбачених цим Кодексом, а доступ до осіб, яких планується відшукати, - за допомогою інших слідчих дій, передбачених цим Кодексом. Зазначена вимога не поширюється на випадки проведення обшуку з метою відшукання знаряддя кримінального правопорушення, предметів і документів, вилучених з обігу.
З матеріалів клопотання вбачається, що за адресою: АДРЕСА_1 , фактично проживає ОСОБА_5 , можлива причетність якого до кримінального правопорушення розслідується в межах даного кримінального провадження.
Суд вважає обґрунтованим посилання слідчого на те, що проведення обшуку у житлових та нежитлових приміщеннях, за вказаною адресою, а також відшукання та вилучення зазначених в переліку речей і документів має на меті проведення повноцінного розслідування згідно з відомостями, які внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань та кваліфіковані за ч.3 ст.204 КК України, і така міра втручання держави у приватну власність особи є виправданою, доцільною, а проведення обшуку є найбільш ефективним способом відшукання та вилучення речей та документів, які мають значення для досудового розслідування.
В той же час, прохальна частина клопотання, серед іншого, містить у собі не конкретизовані вимоги щодо надання дозволу на відшукання та вилучення у вказаному приміщенні переліку наступних речей, а саме:
- транспортних засобів, які використовуються невстановленими особами слідству для зберігання та транспортування незаконно виготовлених алкогольних напоїв;
- печаток та штампів;
- відомостей щодо руху товарно-матеріальних цінностей;
- чорнових записів (зошитів, блокнотів, окремих аркушів паперу), документів чорнової бухгалтерії (подвійного обліку) та інша інформація (документи), яка має значення для досудового розслідування;
- комп`ютерної техніки, носіїв збереження інформації (серверів відео спостереження, дискет, дисків, жорстких дисків, флеш-накопичувачів, планшетів, телефонів та іншого), на яких в електронному вигляді містяться відповідні відомості що підтверджують протиправну діяльність, з метою подальшого призначення судової експертизи;
- грошових коштів, одержаних від збуту незаконно виготовлених підакцизних товарів, банківські картки, кошти походження яких встановити під час проведення обшуку не можливо;
- предметів, які зберегли відомості щодо осіб, які вчинили кримінальне правопорушення та сприяли його вчиненню або інші дані, які можуть бути використані як докази;
- інших знарядь та засобів вчинення злочину, гроші, цінності, та інші речі, набуті кримінально протиправним шляхом, які являються джерелом доказів та містять відомості, що є предметом доказування у кримінальному провадженні.
У зв`язку з відсутністю індивідуальних ознак речей, що зазначені в цій частині,а також обґрунтування їх доказового значення, клопотання не підлягає задоволенню.
ІІІ. Резолютивна частина
Керуючись ст.ст. 131, 132, 233-236, 309, 369-372 КПК України, слідчий суддя ухвалив:
1.Клопотання задовольнити частково.
Надати слідчим СУ ГУ ДФС у Київській області ОСОБА_8 , ОСОБА_9 , ОСОБА_10 , ОСОБА_11 , ОСОБА_12 , ОСОБА_13 , ОСОБА_14 , ОСОБА_15 , ОСОБА_16 , ОСОБА_17 , ОСОБА_18 , ОСОБА_3 , слідчим слідчої групи або іншим особам які будуть діяти за дорученням слідчого, дозвіл на проведення обшуку у житлових та нежитлових приміщеннях, за адресою: АДРЕСА_1 , відповідно до Інформаційної довідки з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно та Реєстру прав власності на нерухоме майно відсутні відомості про право власності, де гр. ОСОБА_5 , здійснює зберігання незаконно виготовлених підакцизних товарів, з метою виявлення та вилучення:
- незаконно виготовлених, придбаних підакцизних товарів (алкогольні напої, спирт етиловий, спиртовмісні рідини, спиртовмісна продукція);
- документів стосовно придбання, зберігання, реалізації та транспортування незаконно виготовлених (фальсифікованих) підакцизних товарів, без марок акцизного податку (алкогольних напоїв);
- обладнання, сировини, тари, інші засоби, що використовується для незаконного виготовлення підакцизних товарів.
В іншій частині відмовити.
2. Ухвала діє протягом одного місяця з дня її постановлення.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Слідчий суддя ОСОБА_1
Суд | Солом'янський районний суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 22.03.2021 |
Оприлюднено | 27.01.2023 |
Номер документу | 96356706 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про проведення обшуку житла чи іншого володіння особи |
Кримінальне
Солом'янський районний суд міста Києва
Коробенко С. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні