Справа №295/4216/21
1-кс/295/2035/21
УХВАЛА
Іменем України
16.04.2021 року м. Житомир
Слідчий суддя Богунського районного суду м. Житомира ОСОБА_1 ,
за участю секретаря судового засідання ОСОБА_2 ,
розглянувши клопотання про надання доступу до речей та документів, внесене заступником начальника відділу РКП СУ ГУ ДФС у Житомирській області ОСОБА_3 , погоджене прокурором відділу нагляду за додержанням законів органами фіскальної служби управління нагляду у кримінальному провадженні Житомирської обласної прокуратури ОСОБА_4 по кримінальному провадженніза №32020060000000040 від 04.11.2020 року, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого за ч. 2 ст. 205-1 КК України, та додані до нього матеріали,-
ВСТАНОВИВ:
Слідчий звернувся з клопотанням, в якому просить надати тимчасовий доступ до документів, що перебувають у володінні службових осіб ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 », а саме до оригіналів договорів та додатків до них, платіжних доручень, лісових квитків, довіреностей, журналів в`їзду/виїзду, та інших документів укладених по проведеним господарським операціям з фізичною особою-підприємцем ОСОБА_5 (рнокпп НОМЕР_1 ) та фізичною особою-підприємцем ОСОБА_6 (рнокпп НОМЕР_2 ); належним чином засвідчених копій наказів про призначення на посади директора (протоколів загальних зборів учасників), головного бухгалтера/бухгалтера, завідуючого складом, їх посадових інструкцій за період 2019-2020 років; належним чином засвідчених копій заявок на отримання сертифікатів походження Евро-1 поданих до митних органів за період 2019-2020 років та самих сертифікатів Евро-1.
У клопотанні вказано, що невстановлені слідством особи, діючи умисно, за попередньою змовою групою осіб, внесли в документи, які відповідно до Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань» подаються для проведення державної реєстрації фізичної особи-підприємця, а саме до реєстраційних документів ФОП ОСОБА_7 (РНОКПП НОМЕР_3 ) та ФОП ОСОБА_8 (РНОКПП НОМЕР_4 ) неправдиві відомості щодо КВЕД та адреси місця реєстрації, реквізити яких використані службовими особами ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » (код ЄДР НОМЕР_5 ) з метою формування валових витрат з податку на прибуток.
В ході розслідування встановлено, що з матеріалів юридичних справ та відомостей про рух коштів по рахункам відкритим в АТ « ІНФОРМАЦІЯ_3 » та АТ « ІНФОРМАЦІЯ_4 » на ім`я гр. ОСОБА_7 , гр. ОСОБА_8 , гр. ОСОБА_5 , гр. ОСОБА_9 встановлено, що реквізити зазначених фізичних осіб-підприємців, використані невстановленими слідством особами, з метою документального відображення в бухгалтерському обліку безтоварних господарських операцій з придбання дикоростучої продукції (ягід) та подальшого незаконного «обготівковування» грошових коштів, їх зняття на підставі сумнівних грошових чеків.
Зокрема, такі безтоварні господарські операції в бухгалтерському обліку відображені службовими особами ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » (код СДР НОМЕР_5 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » (код СДР НОМЕР_6 ).
На підставі викладеного, слідчий посилається на те, що в ході проведення досудового розслідування даного кримінального провадження, виникла необхідність в отриманні тимчасового доступу до оригіналів документів, що підтверджують проведення фінансово-господарських операцій ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » (код СДР НОМЕР_6 ) з фізичною особо-підприємцем ОСОБА_5 та фізичною особою-підприємцем ОСОБА_9 .
Слідчим ОСОБА_3 заявлено клопотання про проведення розгляду справи без його участі.
Слідчий суддя, дослідивши клопотання та додані до нього матеріали, приходить до наступного висновку.
Відповідно до ст. 159 КПК України тимчасовий доступ до речей і документів полягає у Згідно дост. 159 КПК Українитимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії, та вилучити їх.
Тимчасовий доступ до речей і документів здійснюється на підставі ухвали слідчого судді, суду.
Згідно ч. 1ст. 160 КПК Українисторони кримінального провадження мають право звернутися до слідчого судді під час досудового розслідування чи суду під час судового провадження із клопотанням про тимчасовий доступ до речей і документів, за винятком зазначених устатті 161 КПК України.
Відповідно до ч. 2 ст. 160 КПК України у клопотанні зазначаються:
1) короткий виклад обставин кримінального правопорушення, у зв`язку з яким подається клопотання;
2) правова кваліфікація кримінального правопорушення із зазначенням статті (частини статті) закону України про кримінальну відповідальність;
3) речі і документи, тимчасовий доступ до яких планується отримати;
4) підстави вважати, що речі і документи перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи;
5) значення речей і документів для встановлення обставин у кримінальному провадженні;
6) можливість використання як доказів відомостей, що містяться в речах і документах, та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів, у випадку подання клопотання про тимчасовий доступ до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю;
7) обґрунтування необхідності вилучення речей і оригіналів або копій документів, якщо відповідне питання порушується стороною кримінального провадження.
В рамках кримінального провадження №32020060000000040 від 04.11.2020 року здійснюється розслідування кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 205-1 КК України (внесення в документи, які відповідно до закону подаються для проведення державної реєстрації юридичної особи або фізичної особи - підприємця, завідомо неправдивих відомостей, а також умисне подання для проведення такої реєстрації документів, які містять завідомо неправдиві відомості, що вчинені повторно або за попередньою змовою групою осіб, або службовою особою з використанням свого службового становища).
Виходячи з обставин вчинення кримінального правопорушення, які слідчий зазначає у клопотання, а також про які зазначено у витязі з Єдиного реєстру досудових розслідувань, слідчий суддя вважає не доведеним, яке значення документи по господарських операціях ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » мають для розслідування даного кримінального правопорушення, та доказом яких фактів чи обставин вони можуть бути використані.
На підставі чого, слідчий суддя вважає недоведеним подане клопотання та відмовляє в його задоволенні.
Керуючись ст. ст. 159, 160, 162, 163 КПК України, слідчий суддя, -
УХВАЛИВ:
У задоволенні клопотання відмовити.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Слідчий суддя: ОСОБА_1
Суд | Богунський районний суд м. Житомира |
Дата ухвалення рішення | 16.04.2021 |
Оприлюднено | 28.05.2024 |
Номер документу | 96372042 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про тимчасовий доступ до речей і документів |
Кримінальне
Богунський районний суд м. Житомира
Чішман Л. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні