11.12.17
Провадження №2/200/4780/17 Справа №200/21686/17
У Х В А Л А
11грудня2017 року м.Дніпро
Суддя Бабушкінського районного суду міста Дніпропетровськ Яковлев Д.О., вирішуючи питання про відкриття провадження у справі за позовом ОСОБА_1 до Дніпровської міської ради, товариства з обмеженою відповідальністю Пром Рент про припинення договору оренди земельної ділянки в частині оренди попереднім власником, -
В С Т А Н О В И В:
До Бабушкінського районного суду міста Дніпропетровськ надійшла зазначена вище позовна заява ОСОБА_1 в якій він просить суд визнати договір оренди земельної ділянки площею 2,2632 га, яка знаходиться за адресою: АДРЕСА_1 і зареєстрована в Державному реєстрі земель за кадастровим номером №1210100000:02:027:0019, укладений 10 червня 2004 року між Дніпропетровською міською радою та ОСОБА_1 , таким, що припинив свою дію з 08 липня 2015 року в частині оренди ОСОБА_1 земельної ділянки.
Згідно ч.1 ст.122 ЦПК України, суддя відкриває провадження у цивільній справі не інакше як на підставі заяви, поданої і оформленої в порядку, встановленому цим Кодексом.
Вимоги до форми і змісту позовної заяви закріплені в ст.119 ЦПК України.
Також, відповідно до п.6 ч.2 ст.119 ЦПК України, позовна заява повинна містити зазначення доказів, що підтверджують кожну обставину, наявність підстав для звільнення від їх доказування.
Згідно ч.1 ст.57 ЦПК України, доказами є будь-які фактичні дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин, що обґрунтовують вимоги і заперечення сторін, та інших обставин, які мають значення для вирішення справи.
Оскільки позивач, в позовній заяві, на обґрунтування заявлених вимог, посилається на рішення Бабушкінського районного суду міста Дніпропетровськ від 27 травня 2013 року, однак до позовної заяви не надає його належним чином завіреної копії, позовна заява є такою, що не відповідає п.6 ч.2 ст.119 ЦПК України.
До того ж, згідно доданої до позовної заяви копії договору оренди земельної ділянки від 10 червня 2004 року укладеного між Дніпропетровською міською радою та ОСОБА_1 , орендодавець надав а орендар прийняв земельну ділянку по фактичному розміщенню виробничих будівель та споруд, яка знаходиться по АДРЕСА_2 , в той час як позивачем ставиться вимога про визнання припиненим оренди земельної ділянки, за зазначеним вище договором оренди, яка знаходиться по АДРЕСА_1 .
Крім того, звертаю увагу позивача, що згідно ч.1 ст.3 ЦПК України, кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до суду за захистом своїх порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи інтересів.
Статтею 4 ЦПК України визначено, що здійснюючи правосуддя, суд захищає права, свободи та інтереси фізичних осіб, права та інтереси юридичних осіб, державні та суспільні інтереси у спосіб, визначений законом.
Частиною 1 статті 15 ЦК України визначено, що кожна особа має право на захист свого цивільного права у разі його порушення, невизнання або оспорення.
Тобто, передумовою звернення до суду є дії відповідача спрямовані на порушення прав позивача, за якими настали відповідні наслідки, що зумовили появу певного виду відповідальності або нових обов`язків.
Згідно ч.4 ст.119 ЦПК України, позовна заява повинна відповідати іншим вимогам, встановленим законом.
Оскільки позовна заява не містить жодного посилання позивача щодо наявності у діях відповідача порушення, невизнання або оспорення прав, свобод чи інтересів останнього, які призвели до появи нових обов`язків у позивача, позовна заява є такою, що не відповідає вимогам ст.119 ЦПК України.
Також, в позовній заяві позивач посилається на норми матеріального права, які визначають про те, що договір оренди землі припиняється в разі набуття права власності на житловий будинок, будівлю або споруду, що розташовані на орендованій земельній ділянці іншою особою.
Статтею 31 Закону України Про оренду землі визначено, що договір оренди землі, в тому числі припиняється у разі, набуття права власності на житловий будинок, будівлю або споруду, що розташовані на орендованій іншою особою земельній ділянці.
Згідно ст.34 Закону України Про оренду землі , у разі припинення або розірваннядоговору оренди землі, орендарзобов`язаний повернути орендодавцеві земельну ділянку на умовах, визначених договором. Орендар не має права утримувати земельну ділянку для задоволення своїх вимог до орендодавця.
Відповідно до норм вказаного Закону, повернення земельної ділянки у власність органу місцевого самоврядування здійснюється на підставі акту приймання (повернення) - передачі земельної ділянки.
Згідно норм процесуального права України, основним завданням суду є захист прав і свобод особи у разі їх порушення, тобто здійснення власної компетенції з відновлення порушеного права особи, при цьому суд не може перебирати непритаманних йому повноважень державного органу.
Оскільки позивачем до позовної заяви не надано жодного належного доказу який би свідчив про відмову відповідача у вчиненні дій спрямованих на припинення договірних відносин виниклих між сторонами на підставі договору оренди земельної ділянки укладеного 10 червня 2004 року, приймаючи до уваги, що суд не може перебирати непритаманних йому повноважень державного органу, позовна заява є такою, що не відповідає положенню ст.119 ЦПК України.
Частиною 1 статті 121 ЦПК України визначено, що суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 119 і 120 цього Кодексу, або не сплачено судовий збір, постановляє ухвалу, в якій зазначаються підстави залишення заяви без руху, про що повідомляє позивача і надає йому строк для усунення недоліків, який не може перевищувати п`яти днів з дня отримання позивачем ухвали.
Виходячи з викладеного вище, позовна заява є такою, що не відповідає вимогам ст.119 ЦПК України, а тому підлягає залишенню без руху з наданням часу для усунення визначених в ухвалі суду недоліків.
Керуючись ст.ст.4, 57, 60, 119, 122, ЦПК України,-
У Х В А Л И В:
Позовну заяву ОСОБА_1 до Дніпровської міської ради, товариства з обмеженою відповідальністю Пром Рент про припинення договору оренди земельної ділянки в частині оренди попереднім власником- залишити без руху.
Запропонувати позивачу у триденний строк (три календарні дні) з дня отримання копії ухвали про залишення позову без руху подати до канцелярії судупозовну заяву в новій редакції з урахуванням зауважень зазначених в ухвалі суду та з копіями відповідно до кількості осіб які беруть участь у справі; належним чином завірену копію рішення Бабушкінського районного суду міста Дніпропетровськ від 27 травня 2013 року; належні докази які б свідчили про відмову відповідача у вчиненні дій спрямованих на припинення договірних відносин.
Роз`яснити позивачу, що у випадку невиконання вимог суду у встановлений строк позовна заява буде вважатися неподаною і повернута позивачу.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя Д.О.Яковлев
Суд | Бабушкінський районний суд м.Дніпропетровська |
Дата ухвалення рішення | 11.12.2017 |
Оприлюднено | 21.04.2021 |
Номер документу | 96388395 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Бабушкінський районний суд м.Дніпропетровська
Яковлев Д. О.
Цивільне
Бабушкінський районний суд м.Дніпропетровська
Яковлев Д. О.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні